UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
A természetben a mélytengerek totális sötetjeben jellemzően a ragadozók használnak fényt csalikén! De a szentjános bogár is csak azért világít, hogy felhívja magára a figyelmet, mert szexelni akar.
ez mondjuk már lehet magyarázat, ha a vadászgépeink képességét akarják felmérni, vagy klasszikus 3. típusú emberrablásos kalandhoz vonzanák a kíváncsi hülyéket egy kis élveboncolásra...
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 368
113
Szerintem ezt a világon nem mondja meg senki az ősöreg technikával készített videón.

Viszont van egy jó kis török videónk a 2000's évekből, valódi optikai nagyítású kamerával, ez sokkal jobb felvétel:
A vége a legérdekesebb ahol végig követhetjük a nagyítási folyamatott is. Elég nehéz lenne ilyen hamisítványt csinálni.



Bár engem minden megoldás érdekel arra, hogy mit látunk a felvételen :cool:
Nyílván két éven keresztül várták a napot az óriás idegenek mozdulatlanul a török marinán, senki nem mert a közelükbe menni és nem Yalcin úr Pepper's ghost vagy hasonló kivetítéssel hülyíti az embereket

30:54 a videók több pontján is hallani a kapcsolót ahogy a világítást állítja a kivetítésen

25:00-26:30 mivel egy üvegre van vetítve az esőcseppek átfolynak a hajón
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Nyílván két éven keresztül várták a napot az óriás idegenek mozdulatlanul a török marinán, senki nem mert a közelükbe menni és nem Yalcin úr Pepper's ghost vagy hasonló kivetítéssel hülyíti az embereket

30:54 a videók több pontján is hallani a kapcsolót ahogy a világítást állítja a kivetítésen

25:00-26:30 mivel egy üvegre van vetítve az esőcseppek átfolynak a hajón

Mielőtt betettem olvastam ezeket is. Senkinek sem sikerült reprodukálni. ;)
A másik, hogy nem álltak ott 2 éven át az idegenek, 3 év alatt 7 szer bukkantak föl.
De megbeszélhetitek Horizonnal, hogy akkor holografikus trükk vagy éjszakai délibáb? :rolleyes:
Csak mert minden szkeptikus meg van győződve a saját igazáról. Volt egy fórum ahol vagy 5 különböző megoldásuk is volt, és vérre menő vitát folytattak arról, hogy miért nekik van igazuk. Én meg kívül állóként, egyiket sem találtam meggyőzőnek. :)
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 368
113
Mielőtt betettem olvastam ezeket is. Senkinek sem sikerült reprodukálni. ;)
A másik, hogy nem álltak ott 2 éven át az idegenek, 3 év alatt 7 szer bukkantak föl.
De megbeszélhetitek Horizonnal, hogy akkor holografikus trükk vagy éjszakai délibáb? :rolleyes:
Csak mert minden szkeptikus meg van győződve a saját igazáról. Volt egy fórum ahol vagy 5 különböző megoldásuk is volt, és vérre menő vitát folytattak arról, hogy miért nekik van igazuk. Én meg kívül állóként, egyiket sem találtam meggyőzőnek. :)
Most ne fórumozz meg holozz, a saját magad által linkelt videóban is állítgatja a fénybeállítást magyarázd el hogy egy több száz méterre lévő objektumon ez hogyan lehetséges és nem a szobában lévő kivetítésen csinálja. 7x bukkantak föl pont ugyan ott, ugyan abban a pozícióban, senki más nem filmezte őket más szögből, a negyedik jelenés közben nem szólt senkinek hogy menjen közelebb vagy filmezze máshonnan, teljesen hihető.

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 798
113
Mielőtt betettem olvastam ezeket is. Senkinek sem sikerült reprodukálni. ;)
A másik, hogy nem álltak ott 2 éven át az idegenek, 3 év alatt 7 szer bukkantak föl.
De megbeszélhetitek Horizonnal, hogy akkor holografikus trükk vagy éjszakai délibáb? :rolleyes:
Csak mert minden szkeptikus meg van győződve a saját igazáról. Volt egy fórum ahol vagy 5 különböző megoldásuk is volt, és vérre menő vitát folytattak arról, hogy miért nekik van igazuk. Én meg kívül állóként, egyiket sem találtam meggyőzőnek. :)
Én sem tudok jobb/újabb ötlettel előallni ami magyarázná a jelenséget, de ez akkor azt jelentené, hogy idegen élien hajót látunk? Az ezt az elképzelést támogatóktól se láttam semmi értelmes elképzelést.
Mindenesetre erre a teóriára építve rekonstuáltam a történteket (részben lopva az ötletet);

31.jpg

UFO kapitány: "Dr.Mantis, ez remek helynek tűnik, lebegésre állítom a robot pilótát és elkezdhetjük a kísérleteket és végre megcsinálhatja a beültetést is amit már régóta szeretne!"

Dr. Mantis: Köszönöm kapitány! "Grey nővér, el tudná húzni a függönyt, hogy mindannyian az intergalaktikus űrhajónk apró ablaka elött elkezdhessük a beavatkozás! Jól esik beültetést közben néha kitekinteni az ablakon a szabadba, ezért is rakattam ide a műtőasztalt.

Grey nővér: nfujrwekohvuifdpgj glufft

Dr. Mantis: Tudja, hogy az óriási sáskakarmaimmal nem tudom visszahúzni a rolót, mindig feltépem az anyagot ha el akarom húzni. Kerem az önégető lézeres végbélnyílás-eltávolítót, és helyezze az óriási sáskakörmöm középpontjába.

Grey nővér: hfueopahv fgthyttuhy

Dr. Mantis: Mi az, hogy nem találja? Ott kell lennie a Frigyládában!

14.jpg

Grey nővér: jlusstyy ghftr rhgggrutyythlt

Dr. Mantis: "A fenébe Grey, elegem van a tetves hozzáállásodból!! Nem azért utaztam át a galaxist hogy magával vitatkozzak!

Grey nővér: fgtyiftyfg fgtgyt gtfggyy

Dr. Mantis: "Ó, Grey, hogy tudnék haragudni, amikor ilyen kedvesen beszél velem. Most gyűljünk össze az apró ablak körül, és ejtsük le ezt a fickót fejjel előre Linda Moulton-Howe-ra, és röhögjünk egy jót!!"
16.jpg


UFO kapitány: Oké doki, mindjárt indulhatunk is Phoenixbe, már izzítom is a reflektorokat.

Dr. Mantis: Kapitány, kérem mentse el a pozíciónkat a kedvencek közè, mert ide pár év múlva vissza szeretnék még jönni, hiszen olyan szép a kilátás, és nem akarok úgy járni mint Vékony Bob az Oroszoknál. :)
 
  • Imádom
  • Vicces
Reactions: fip7 and tomippo

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 729
14 569
113
Ha az egyetlen tárgy a Phoenixi fényeknél, akkor az a tárgy méretileg mérföldes nagyságú....
Inkább alakzatban repülnek.

A szemtanúk többsége szerint egyetlen repülő tárgy volt, 6 - 7 navigációs lámpával.

At about 6:55pm PST (7:55pm MST), a man reported seeing a V-shaped object above Henderson, Nevada. He said it was about the "size of a (Boeing) 747", sounded like "rushing wind",[8] and had six lights on its leading edge. The lights reportedly traversed northwest to the southeast.

An unidentified former police officer from Paulden, Arizona, is claimed to have been the next person to report a sighting, after leaving his house at about 20:15 MST. As he was driving north, he allegedly saw a cluster of reddish or orange lights in the sky, comprising four lights together and a fifth light trailing them.




1 - 1 szemtanú különálló, alakzatban repülő fényeknek látta, de a többség az egyetlen repülő tárgyat vélte látni.

The National UFO Reporting Center received the following report from the Prescott area: "We observed five yellow-white lights in a "V" formation moving slowly from the northwest, across the sky to the northeast, then turn almost due south and continue until out of sight. The point of the "V" was in the direction of movement. The first three lights were in a fairly tight "V" while two of the lights were further back along the lines of the "V"'s legs. During the NW-NE transit one of the trailing lights moved up and joined the three and then dropped back to the trailing position. I estimated the three light "V" to cover about 0.5 degrees of sky and the whole group of five lights to cover about 1 degree of sky.”



A felvétel alapján én kettő tárgyat spekulálok, magát, a repülő bumerángot, és a kisgépet.

pMVa9It.png


Az újságírók / híradások is az egységes repülő bumerángot feltételezik.

VvGlDQh.jpg
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Most ne fórumozz meg holozz, a saját magad által linkelt videóban is állítgatja a fénybeállítást magyarázd el hogy egy több száz méterre lévő objektumon ez hogyan lehetséges és nem a szobában lévő kivetítésen csinálja. 7x bukkantak föl pont ugyan ott, ugyan abban a pozícióban, senki más nem filmezte őket más szögből, a negyedik jelenés közben nem szólt senkinek hogy menjen közelebb vagy filmezze máshonnan, teljesen hihető.


Én azért hivatkozok az adott fórumra, mert a ennek a teóriának a szkeptikus hívei ott is elmondták, hogy így meg így csinálta, ezzel és ezzel a tárggyal stb....
Megpróbálták reproduálni a dolgot, stúdióban, fényképező géppel (nem filmen, fényképen!) és hát elég szarul sikerült. Igazából nem tudták reprodukálni a dolgot. A filmfelvevést meg se merték próbálni, az nehezebb műfaj e téren. Főleg a videó végén látható zoom-olós rész az igazán nehéz.
Ez persze nem azt jelenti, hogy neked mondjuk ne sikerülhetne :rolleyes:
Ha tényleg képes vagy ezt a dolgot reprodukálni filmen, és esetleg bemutatod nekünk, akkor én itt a fórumon leborulok a szakértelmed előd!
Nekem egyszerűen az nem hihető, hogy egy kb. 8 osztályt végzett török éjjeliőr olyan hamis videót állít elő, mint ez.
Miközben csak arról van szó, hogy évek óta az adott helyen őrködött éjjel, néha furcsa dolgokat látott, nem hitt neki senki, ezért vett egy akkor viszonylag jó minőségűnek számító filmrögzítésre is alkalmas kamerát, és amikor újra jelenség lett, megpróbálta fölvenni.
Néhány videón még a kamera órája sincs rendesen beállítva basszus XD
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
Én sem tudok jobb/újabb ötlettel előallni ami magyarázná a jelenséget, de ez akkor azt jelentené, hogy idegen élien hajót látunk? Az ezt az elképzelést támogatóktól se láttam semmi értelmes elképzelést.
Mindenesetre erre a teóriára építve rekonstuáltam a történteket (részben lopva az ötletet);

31.jpg

UFO kapitány: "Dr.Mantis, ez remek helynek tűnik, lebegésre állítom a robot pilótát és elkezdhetjük a kísérleteket és végre megcsinálhatja a beültetést is amit már régóta szeretne!"

Dr. Mantis: Köszönöm kapitány! "Grey nővér, el tudná húzni a függönyt, hogy mindannyian az intergalaktikus űrhajónk apró ablaka elött elkezdhessük a beavatkozás! Jól esik beültetést közben néha kitekinteni az ablakon a szabadba, ezért is rakattam ide a műtőasztalt.

Grey nővér: nfujrwekohvuifdpgj glufft

Dr. Mantis: Tudja, hogy az óriási sáskakarmaimmal nem tudom visszahúzni a rolót, mindig feltépem az anyagot ha el akarom húzni. Kerem az önégető lézeres végbélnyílás-eltávolítót, és helyezze az óriási sáskakörmöm középpontjába.

Grey nővér: hfueopahv fgthyttuhy

Dr. Mantis: Mi az, hogy nem találja? Ott kell lennie a Frigyládában!

14.jpg

Grey nővér: jlusstyy ghftr rhgggrutyythlt

Dr. Mantis: "A fenébe Grey, elegem van a tetves hozzáállásodból!! Nem azért utaztam át a galaxist hogy magával vitatkozzak!

Grey nővér: fgtyiftyfg fgtgyt gtfggyy

Dr. Mantis: "Ó, Grey, hogy tudnék haragudni, amikor ilyen kedvesen beszél velem. Most gyűljünk össze az apró ablak körül, és ejtsük le ezt a fickót fejjel előre Linda Moulton-Howe-ra, és röhögjünk egy jót!!"
16.jpg


UFO kapitány: Oké doki, mindjárt indulhatunk is Phoenixbe, már izzítom is a reflektorokat.

Dr. Mantis: Kapitány, kérem mentse el a pozíciónkat a kedvencek közè, mert ide pár év múlva vissza szeretnék még jönni, hiszen olyan szép a kilátás, és nem akarok úgy járni mint Vékony Bob az Oroszoknál. :)

Ez kurva jó lett! A rajzokat is imádom :D

Viszont arra tökéletesen rávilágít az eszme futtatásod, hogy lényegében nem lehet olyan videót készíteni, amire egy szkeptikus azt mondaná, hogy hiteles.
A vékony bobos videóról is nehéz azt mondani, hogy CGI, vagy ha valamilyen trükkfelvétel (animatronic pl) nagyon profi munka és nagyon sokba kerülhetett elő állítani, miközben bevétel belőle kb. 0. Vagyis értelmetlen.
Szerintem a vele kb. egy időben megjelent Paul című film rá a bizonyíték, hogy mekkora technika bravúr lenne a vékony Bob videó, ha mondjuk hamisítvány. A mimika, pislogás , ruha gyűrődése stb....
Lehet trükk felvétel? Lehet. Csak elképesztő szaktudást igényel....
Ezzel kapcsolatban is azt mondták a szkeptikusoknak, tessék reprodukálni.... Kísérletett sem tettek rá. Nem csoda, elképesztően bonyolult munka lenne, még ma, több mint 10 évvel később is. (Pedig most sokkal jobb a CGI, mint akkor!)

Ugyan ez igaz a török felvételre is. Tessék reprodukálni. 10 év alatt senkinek sem sikerült, pedig ezt megpróbálták többen is.
Persze, van az a komoly filmes akinek talán sikerülhet, csak hát itt egy török bizti őrről beszélgetünk, nem egy profi filmes szakemberről.

Szóval én elég "angnosztikus" vagyok a kérdésben. Nem mondom 100%-ra, hogy ez vagy az, de úgy gondolom, hogy ezek nem könnyen cáfolható videók.
Ráadásul pont ez gondolkodtad el.
Van egy adott videó, és minden áron cáfolni akarjuk, kerüljön bármibe, hiába akármilyen gyenge lábakon álló a cáfolat. Miért is? :rolleyes:
Vajon lehetséges olyan videót készíteni, amelyet nem akar minden áron megcáfolni valaki?
Létezhet hiteles videó? Hiteles szemtanu?
Vagy mi vagyunk olyan dogmatikusak, hogy ami nem fér bele a világképünkbe azt letagadjuk, bármi áron.
Szerintem ezen is érdemes elgondolkodni. :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 821
57 722
113
A szemtanúk többsége szerint egyetlen repülő tárgy volt, 6 - 7 navigációs lámpával.

At about 6:55pm PST (7:55pm MST), a man reported seeing a V-shaped object above Henderson, Nevada. He said it was about the "size of a (Boeing) 747", sounded like "rushing wind",[8] and had six lights on its leading edge. The lights reportedly traversed northwest to the southeast.

An unidentified former police officer from Paulden, Arizona, is claimed to have been the next person to report a sighting, after leaving his house at about 20:15 MST. As he was driving north, he allegedly saw a cluster of reddish or orange lights in the sky, comprising four lights together and a fifth light trailing them.




1 - 1 szemtanú különálló, alakzatban repülő fényeknek látta, de a többség az egyetlen repülő tárgyat vélte látni.

The National UFO Reporting Center received the following report from the Prescott area: "We observed five yellow-white lights in a "V" formation moving slowly from the northwest, across the sky to the northeast, then turn almost due south and continue until out of sight. The point of the "V" was in the direction of movement. The first three lights were in a fairly tight "V" while two of the lights were further back along the lines of the "V"'s legs. During the NW-NE transit one of the trailing lights moved up and joined the three and then dropped back to the trailing position. I estimated the three light "V" to cover about 0.5 degrees of sky and the whole group of five lights to cover about 1 degree of sky.”



A felvétel alapján én kettő tárgyat spekulálok, magát, a repülő bumerángot, és a kisgépet.

pMVa9It.png


Az újságírók / híradások is az egységes repülő bumerángot feltételezik.

VvGlDQh.jpg


Az a helyzet , hogy amit te a videón látsz az nem akkora, mint egy 747-es....
Próbáld a videót nézve belőni, hogy kb. milyen messze van a dolog a város fényeihez viszonyítva.
És, hogy milyen messze van a város, és ott mi mekkora.
Ha ez egy tárgy, akkor ez egy mérföldes nagyságú dolog, ami elég elképesztő lenne.
A 747-hez azért méri némelyik szemtanu, mert valószínűleg az a legnagyobb repülő tárgy amit valaha látot.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 242
113
Létezhet hiteles videó? Hiteles szemtanu?

A "szkeptikusok" számára valószínűleg nem. Ha leszállna valakinek a háza elé egy földönkívüli űrhajó, kiszállnának és kezet fognának a ház tulajdonosával és mindezt még le is videóznák, na számukra az is csak a Vénusz lenne, esetleg egy meterológiai léggömb... :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 729
14 569
113
Alapvetőén szkeptikus vagyok

Én nem vagyok sem hívő, sem szkeptikus, mert mindkettő szélsőségekkel vannak tele. Szimpla hadteches érdeklődőként az USAF magyarázatára legyintek.

az éjszaka világító élien ürhajós felvételekke/teoriakkal ugyanis ellentmegy a józan észnek és minden logikának.

Azt én sem értem, mire jó ez a kivilágítás. Nem csak itt, hanem sok más esetnél, 1976-ban Teherán felett, vagy 2004-ben Mexikóban, a parti őrség járőrrepülője előtt is díszkivilágítással cikáztak, a megfigyelők és az esetleg elérhető kamerák örömére.

a sötét háttér miatt nincs mélység érzékelés, vagy nincs viszonyítási pont, így a fèny irányát, sebességét vagy akár csak a kibocsájtó méretère nehéz közelítö becslést adni.

# 2752-es hozzászólásomban posztoltam, honnan sikerült lencsevégre kapni.


Az UAP mit jelent, miért nem maradunk az UFO-nál ?

Van az észleléshez egy debunk cikk, nem kell azt se készpénznek venni, de arra konklúziórá vezet amit te is megállapítottal; ez vagy az...

Elementáris logikával látja az ember, de először is az kell pontosítani, infracsalikat, vagy területmegvilágító fényeket dobáltak, mert az egyik 5 - 10 másodperc alatt kiég, a másik meg több percig tud világítani, de nem félóráig, minimum. Másik, az azokat dobáló A-10-es Warthog-okat vagy F-16-os Falcon-okat is kellett volna látniuk a civileknek, nem pedig csak úgy maguktól ott teremtek a fények.

A járókelő azt hitte, hogy egy Boeing 747-est lát, alacsonyan repülve, aztán mégsem.

Persze nem zárható ki a 3.típusú beszámolókból egyik sem, de én ebben végképp nem látok semmi értelmet.

Az USAF görcsös tagadása sem pozitív.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 798
113
Unidentified Aerial Phenomenon. Mivel az UFO kifejezést az évtizedek alatt sikerült összekenni a bulvár minden mocskával, meg elnevetségesíteni, ezért kitalálták az UAP megnevezést, mert ez szalonképesebbnek hangzik.
Nem meglepő módon most is hülyeséget állítasz egy kis részigazsággal keverve. Az ilyen fogalmazásukra jellemzően igénytelenek mint te, számára ugyanazt jelentheti, de az angol szavakat is érdemes jelentés szerint èrtelmezni.

UFO - Azonosítatlan repülő objektum/tárgy lehet repülő, helikopter madár, űrhajó, stb.
UAP - Azonosítatlan légi jelenség alatt pont azt értjük ami nem tekinthető repülő objektumnak, ilyenek lehetnek a fèny jelenségek, elektromos légköri kisülések, felhő (részecske) alakzatok, stb.

A "szkeptikusok" számára valószínűleg nem. Ha leszállna valakinek a háza elé egy földönkívüli űrhajó, kiszállnának és kezet fognának a ház tulajdonosával és mindezt még le is videóznák, na számukra az is csak a Vénusz lenne, esetleg egy meterológiai léggömb... :D
Természetesen most is ironiába burkolvan gúnyolodsz, holott pl senki se vonta kétségbe a kolega által hozott 97es videók hitelességet.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 798
113
Én azért hivatkozok az adott fórumra, mert a ennek a teóriának a szkeptikus hívei ott is elmondták, hogy így meg így csinálta, ezzel és ezzel a tárggyal stb....
Megpróbálták reproduálni a dolgot, stúdióban, fényképező géppel (nem filmen, fényképen!) és hát elég szarul sikerült. Igazából nem tudták reprodukálni a dolgot. A filmfelvevést meg se merték próbálni, az nehezebb műfaj e téren. Főleg a videó végén látható zoom-olós rész az igazán nehéz.
Ez persze nem azt jelenti, hogy neked mondjuk ne sikerülhetne :rolleyes:
Ha tényleg képes vagy ezt a dolgot reprodukálni filmen, és esetleg bemutatod nekünk, akkor én itt a fórumon leborulok a szakértelmed előd!
Nekem egyszerűen az nem hihető, hogy egy kb. 8 osztályt végzett török éjjeliőr olyan hamis videót állít elő, mint ez.
Miközben csak arról van szó, hogy évek óta az adott helyen őrködött éjjel, néha furcsa dolgokat látott, nem hitt neki senki, ezért vett egy akkor viszonylag jó minőségűnek számító filmrögzítésre is alkalmas kamerát, és amikor újra jelenség lett, megpróbálta fölvenni.
Néhány videón még a kamera órája sincs rendesen beállítva basszus XD
Nem akarlak meggyőzni valami igazságról, hiszen èn se tudok többet mint te. Végeredményben ez is egy olyan videó ami kellő adatok hiányában nem lehet kategórikusan kijelenteni, hogy mit látunk rajta.
De pont arra igyekeztem utalni is, hogy ilyen esetekben a saját percepciónk szerint döntünk. Én személy szerint igyekszem ilyenkor a logikát életre hívni. Lásd a fénylő jelensegekről irtakat.

De egy másik példával érzékeltessem a dolgot; amikor egy lenyűgöző tényleg tökèletes bűvész mutatványt látsz, miért nem hiszed, hogy mágia/varázslat van a dologban, és nem szemfényvesztés trükk? A szemedet, még az agyadat is becsapta a mágus, el is tátja az ember a száját. Miért ne lehetne valami mágia? Mert logikusabb, hogy az illető betanulta a trükköt, es arra játszott, hogy "becsapjon" mint a varázslat nem?


Látunk valamit amit nem tudunk magyarázni, -nincs meg hozzá a megfelelő környezet, adat, annak vizsgálatára. De pont a bizonyítas hiánya lenne a bizonyíték a repülő élienekre?
 
  • Tetszik
Reactions: G__G

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
A "szkeptikusok" számára valószínűleg nem. Ha leszállna valakinek a háza elé egy földönkívüli űrhajó, kiszállnának és kezet fognának a ház tulajdonosával és mindezt még le is videóznák, na számukra az is csak a Vénusz lenne, esetleg egy meterológiai léggömb... :D
Valaki lefilmez valamit. Az UFOhívő űrhajót lát, a szleptikus Vénuszt, az átlagember meg megvonja a vállát, hogy fene tudja, de nem idegen civilizáció rejtőzködő hajója az már biztos, mert nem lehet annyira hülye, hogy így közszemlére tegye magát.