UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 906
113
Nem hiszem, hogy UFO volt amit láttam, de nem tudom, hogy mi. 21 óra pár perckor 2 db nem pulzáló csak fehér fényű valamit láttam keleti irányban elhaladni. Valakinek tippje? Repülő, de annak nem egyszínű vagy mégis? Esetleg műhold?
Kevés a megfigyelésedről az adat. Pl. a környező csillagok látszottak-e és azok hoz képesti fényessége. Az észlelt objektum magassága, stb.
Ha egy lenne, akkor sem lehetne az ISS. Miskolcról ( :) ) való láthatósága júl. 14-én.

292788670_575690730780463_2437798161251193892_n.png


A műholdak láthatóségéról térképes és táblázatos formában rengeteg adat van az alábbi oldalon. Egy térképen meg kell adni az észlelő földrajzi koordinátáit, illetve ha bejelentkezel, akkor tudni fogja máskor is.

https://www.heavens-above.com/ Az ISS láthatósága is innen van. A Műholdakkal kapcsolatosan ezeket közli.
Műholdak

Élő csillagtérkép
Starlink - dinamikus 3D pálya megjelenítés
Az ISS 3D-s megjelenítése
A Tesla Roadster pályájának interaktív megjelenítése
10-napos előrejelzés érdekesebb műholdakra
ISS (Nemzetközi Űrállomás)
Tiangong
Starlink áthaladások minden objektumra egy felbocsátásból
X-37B
Észak Koreai műhold
HST
Envisat
Fényesebb műholdak napi előrejelzése
Műhold adatbázis
Naprendszert elhagyó űrhajók
Rádióamatör műholdak - Minden átvonulás
Az ISS keringési magassága


A Starlinkek viszonylag halványak. Beillesztek egy térképet az oldalról, az elmúlt 5 percben készült.

291595736_765461474607947_3690419077409089404_n.png


A magnitúdó az fényességet jelent. Logaritmikus skála, az emberi szem 6 magnitúdóig lát tiszta, fénymentes égbolton.
A Vénusz fényessége -4,3 körül van, a térképen a középtől kicsit balra, gyakorlatilag a fejünk felett van nyáron, a Vega, az 0,0 magnitúdó. A Starlinkek általában halványabbak, mint a Nagy Göncöl csillagai.

De lehet más műhold is, vannak közte fényesek is.
Biztos, hogy akartam még valamit írni, de már mindegy.

A repülős vonal nem elhanyagolható. Én pl. még nem láttam tankolást.

Ami leírtam, abból az derül ki, hogy fogalmam sincs, hogy mit láthattál. :D
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
Kevés a megfigyelésedről az adat. Pl. a környező csillagok látszottak-e és azok hoz képesti fényessége. Az észlelt objektum magassága, stb.
Ha egy lenne, akkor sem lehetne az ISS. Miskolcról ( :) ) való láthatósága júl. 14-én.

292788670_575690730780463_2437798161251193892_n.png


A műholdak láthatóségéról térképes és táblázatos formában rengeteg adat van az alábbi oldalon. Egy térképen meg kell adni az észlelő földrajzi koordinátáit, illetve ha bejelentkezel, akkor tudni fogja máskor is.

https://www.heavens-above.com/ Az ISS láthatósága is innen van. A Műholdakkal kapcsolatosan ezeket közli.
Műholdak

Élő csillagtérkép
Starlink - dinamikus 3D pálya megjelenítés
Az ISS 3D-s megjelenítése
A Tesla Roadster pályájának interaktív megjelenítése
10-napos előrejelzés érdekesebb műholdakra
ISS (Nemzetközi Űrállomás)
Tiangong
Starlink áthaladások minden objektumra egy felbocsátásból
X-37B
Észak Koreai műhold
HST
Envisat
Fényesebb műholdak napi előrejelzése
Műhold adatbázis
Naprendszert elhagyó űrhajók
Rádióamatör műholdak - Minden átvonulás
Az ISS keringési magassága


A Starlinkek viszonylag halványak. Beillesztek egy térképet az oldalról, az elmúlt 5 percben készült.

291595736_765461474607947_3690419077409089404_n.png


A magnitúdó az fényességet jelent. Logaritmikus skála, az emberi szem 6 magnitúdóig lát tiszta, fénymentes égbolton.
A Vénusz fényessége -4,3 körül van, a térképen a középtől kicsit balra, gyakorlatilag a fejünk felett van nyáron, a Vega, az 0,0 magnitúdó. A Starlinkek általában halványabbak, mint a Nagy Göncöl csillagai.

De lehet más műhold is, vannak közte fényesek is.
Biztos, hogy akartam még valamit írni, de már mindegy.

A repülős vonal nem elhanyagolható. Én pl. még nem láttam tankolást.

Ami leírtam, abból az derül ki, hogy fogalmam sincs, hogy mit láthattál. :D
Igen :D Mindenféleképpen.
 
  • Vicces
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 906
113
Ez érdekes, de saaajnos pont akkor megy el a fókusz, amikor felszállni készül. És a kamera "rázkódása" is elég mesterséges hatást kelt. Sztem ez fake.
Szerintem is fake és csak a feszültség fenntartása véget tettem be. :)

Rendkívül időigényes lehetett megcsinálni e "remekművet". Viszont a rendezőt elnáspágolnám, hiszen felülről az UFO alá lehet látni.

Bár lehet, hogy sérült volt a járgány és e miatt indult ferdén, eldőlve, továbbá azért maradt vissza 1 példány, hogy a villámgyors startnál alánézhessen, majd felszippantódott, ahogy elvárjuk egy normális UFO jelenségtől.

Tehát ebből következik, hogy nem képesek űrsétát tenni az űrhajójuk körül a világűrben, mindenképp keresni kell nekik a világegyetemben 1 olyan bolygót, ahol megfelőek a helyi viszonyok, hogy ezt a szemrevételezést megtehetik. Nem fenékig tejfel az ő életük sem! :D

Viszont kiemelendően jó a háttérzene kiválasztása! :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 906
113
Nem hiszem, hogy UFO volt amit láttam, de nem tudom, hogy mi. 21 óra pár perckor 2 db nem pulzáló csak fehér fényű valamit láttam keleti irányban elhaladni. Valakinek tippje? Repülő, de annak nem egyszínű vagy mégis? Esetleg műhold?
A korábbi válaszomban írtam, hogy biztos valamit elfelejtettem beilleszteni, de most hogy visszanéztem a dolgokat, már eszembe jutott. Van 1 kis időcsúszás. :D

294062231_3380515548844816_588613612731263387_n.png


Ebből a táblázatból jobban bepillantást nyerhetsz az időadatokra és a műholdak vonulási irányára, az égbolton való magasságára. A Fényesség annál nagyobb, minél kisebb a szám, netalán negatív.

Ez a korábban linkelt https://www.heavens-above.com/ oldal egyik menüjében található. Ott azért jobb megnézni, mert ha valamelyik adat tetszik és rákattintasz, akkor feldob egy csillagtérképet, bejelölve a műhold útját a jobb beazonosíthatóság érdekében. Persze, mint írtam előtte meg kell adnod a földrajzi pozíciódat, legalább körülbelül az oldal elején. Az is előfordulhat, hogy nincs ezen az oldalon egy adott műhold adatai szerepeltetve, a katonaság művelhet efféléket.

Ez azért jutott eszembe, mert én is láttam a házam előtt cigizve 1 jobb kinézetű műholdat és keresgéltem. Közben eszembe jutottál Te is. :)
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
A korábbi válaszomban írtam, hogy biztos valamit elfelejtettem beilleszteni, de most hogy visszanéztem a dolgokat, már eszembe jutott. Van 1 kis időcsúszás. :D

294062231_3380515548844816_588613612731263387_n.png


Ebből a táblázatból jobban bepillantást nyerhetsz az időadatokra és a műholdak vonulási irányára, az égbolton való magasságára. A Fényesség annál nagyobb, minél kisebb a szám, netalán negatív.

Ez a korábban linkelt https://www.heavens-above.com/ oldal egyik menüjében található. Ott azért jobb megnézni, mert ha valamelyik adat tetszik és rákattintasz, akkor feldob egy csillagtérképet, bejelölve a műhold útját a jobb beazonosíthatóság érdekében. Persze, mint írtam előtte meg kell adnod a földrajzi pozíciódat, legalább körülbelül az oldal elején. Az is előfordulhat, hogy nincs ezen az oldalon egy adott műhold adatai szerepeltetve, a katonaság művelhet efféléket.

Ez azért jutott eszembe, mert én is láttam a házam előtt cigizve 1 jobb kinézetű műholdat és keresgéltem. Közben eszembe jutottál Te is. :)
Figyu, inkább nem írtam semmit. Biztos vagyok benne, hogy képrázott a szemem. Jobb ez így mindenkinek :D
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 932
7 792
113
A korábbi válaszomban írtam, hogy biztos valamit elfelejtettem beilleszteni, de most hogy visszanéztem a dolgokat, már eszembe jutott. Van 1 kis időcsúszás. :D

294062231_3380515548844816_588613612731263387_n.png


Ebből a táblázatból jobban bepillantást nyerhetsz az időadatokra és a műholdak vonulási irányára, az égbolton való magasságára. A Fényesség annál nagyobb, minél kisebb a szám, netalán negatív.

Ez a korábban linkelt https://www.heavens-above.com/ oldal egyik menüjében található. Ott azért jobb megnézni, mert ha valamelyik adat tetszik és rákattintasz, akkor feldob egy csillagtérképet, bejelölve a műhold útját a jobb beazonosíthatóság érdekében. Persze, mint írtam előtte meg kell adnod a földrajzi pozíciódat, legalább körülbelül az oldal elején. Az is előfordulhat, hogy nincs ezen az oldalon egy adott műhold adatai szerepeltetve, a katonaság művelhet efféléket.

Ez azért jutott eszembe, mert én is láttam a házam előtt cigizve 1 jobb kinézetű műholdat és keresgéltem. Közben eszembe jutottál Te is. :)
Ne is mondd, már most látni, hogy a rengeteg Starlink teljesen tönkre fogja tenni az éjszakai égboltot. Nem lehet már kifeküdni egy kis éjszakai lazításra a gátra, hogy ne mozogjon pár állandóan az égen, a hajnal közeledtével teljesen bizarr látvány.
 
  • Szomorú
Reactions: merleg and jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 906
113
Ne is mondd, már most látni, hogy a rengeteg Starlink teljesen tönkre fogja tenni az éjszakai égboltot. Nem lehet már kifeküdni egy kis éjszakai lazításra a gátra, hogy ne mozogjon pár állandóan az égen, a hajnal közeledtével teljesen bizarr látvány.
:(

Mint tudjuk, nem fog javulni a helyzet. A sima városlakó semmit nem vesz észre ebből, mert az a sima csillagokat sem nagyon látja a kivilágított városokból.
Nincs az egész műhold téma világméretekben leszabályozva. Nem is lesz egy darabig.

Régen a csillaghullásnál, a meteor felvillanásakor kívánhatott valamit az emberfia, ma már műholddal is megteheti.

Szegény UFO-k meg sírdogálhatnak, hogy már újabban fel sem ismerik őket, mivel: "Nézd csak egy UFO! Dehogy az, csak egy vacak műhold.".
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ne is mondd, már most látni, hogy a rengeteg Starlink teljesen tönkre fogja tenni az éjszakai égboltot. Nem lehet már kifeküdni egy kis éjszakai lazításra a gátra, hogy ne mozogjon pár állandóan az égen, a hajnal közeledtével teljesen bizarr látvány.
Az ipari társadalom hiba volt.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 808
113

Hmhmhm
Screenshot-2022-06-29-20-17-23-1.png

Starlinket nehéz elcsípni szabad szemmel, ha csak nem közvetlen az indítás után vannak még nagyon alacsony pályán.
Műholdakat jellemzően napnyugta és a hajnali órákban lehet a legkönyebben spottolni. Olyan 40-60° északkeleti irányba és 130-150° délkeleti inklanaciós tartományban. Ha tudod tájolni magad könnyen megkülönböztetheted a repülőktől.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 689
113
Láttátok az új marsi "gombolyagot"? Nekem a legtöbb marsi csodatalálással kapcsolatban belefér a természetes kialakulás, illetve hogy ilyen-olyan illúzió áldozatai vagyunk, de ezen most megakadt a szemem, annyira "bio" benyomást kelt.

Itt egy galéria titokzatos(nak vélt) képződményekről. Nekem a gézmasni is fura, de jöhetnek a magyarázatok.
https://m.galeria.index.hu/techtud/2022/07/21/talanyos_targyat_talalt_a_marsjaro/index.php
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 932
7 792
113
Láttátok az új marsi "gombolyagot"? Nekem a legtöbb marsi csodatalálással kapcsolatban belefér a természetes kialakulás, illetve hogy ilyen-olyan illúzió áldozatai vagyunk, de ezen most megakadt a szemem, annyira "bio" benyomást kelt.

Itt egy galéria titokzatos(nak vélt) képződményekről. Nekem a gézmasni is fura, de jöhetnek a magyarázatok.
https://m.galeria.index.hu/techtud/2022/07/21/talanyos_targyat_talalt_a_marsjaro/index.php
Egy Skycrane-ről lehullott szemét a sok közül.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 906
113
Láttátok az új marsi "gombolyagot"? Nekem a legtöbb marsi csodatalálással kapcsolatban belefér a természetes kialakulás, illetve hogy ilyen-olyan illúzió áldozatai vagyunk, de ezen most megakadt a szemem, annyira "bio" benyomást kelt.

Itt egy galéria titokzatos(nak vélt) képződményekről. Nekem a gézmasni is fura, de jöhetnek a magyarázatok.
https://m.galeria.index.hu/techtud/2022/07/21/talanyos_targyat_talalt_a_marsjaro/index.php
A képeken a szemetelő ember hagyatéka és az agyunk asszociáló képessége jelenik meg. :)

Mindenesetre a piros ellipszissel jelölt "kanál" jól mutat. A bányabejáratos ajtóról is kiderült, hogy kb. 30 cm-es. A fantáziánk a megszokottakból indul ki.

Mindenesetre kizártnak tartom, hogy a világegyetem gáz- és porfelhőinek sötét bugyraiban csak úgy kialakuljon pl. egy piros színű, benzinmeghajtásos F1-es versenyautó. :D