UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
A tiéd az izzadságszagú, nem az övé. UFO-knál én még nem hallottam olyan esetet, ahol hangrobbanásról számoltak volna be. Ez nem zárja ki, hogy léteznek ilyen esetek, de nem jellemzőek.

https://24.hu/tudomany/2021/03/24/ufo-aktak-hangsebesseg-video/

Ettől még lehet szalmaszál, de ne a hangrobbanáson akadjunk már
Had döntsem már el, hogy èn min akadok fent!
Az nem érdekel, hogy te figyelmen kívül hagyod a józan ész adta választ, hogy le se szarod a Fizika törvényeit, mindezt minden bizonyíték nélkül több kétes állítólagos felvetelekre hivatkozva.
Nincs egy önálló értelmes gondolatod, még a sértéseid is vègtelen együgyüséget sugallnak, az ismételgetes kb 3 éves szint.

Jellemzően, egyszer se adsz épkézlab magyarázatot, ahogy most is, maximum linkelgetsz valami hülyeséget. Bizonyítottad, hogy minden konteót élvezettel benyelsz, a kritikus gondolkodás leghalványabb jelet se adod, ezért én a te véleményeden nem akadok fent!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Had döntsem már el, hogy èn min akadok fent!
Az nem érdekel, hogy te figyelmen kívül hagyod a józan ész adta választ, hogy le se szarod a Fizika törvényeit, mindezt minden bizonyíték nélkül több kétes állítólagos felvetelekre hivatkozva.
Nincs egy önálló értelmes gondolatod, még a sértéseid is vègtelen együgyüséget sugallnak, az ismételgetes kb 3 éves szint.


Igencsak gyerekes, hogy sértegetésnek veszel egy egyébként sima megállapítást. UFO jelenségeknél nem szokás hangrobbanásról beszámolni. Pont. Ez akkor is így van, ha neked éppenséggel nem tetszik. Bevallom, ilyen hisztériára nem számítottam, az meg végképp meglep, hogy láthatóan fogalmad sincs arról, hogy az UFO jelenségek bizony arról híresek, hogy felülírják az általunk ismert fizika szabályait... ezért is foglalkoztatnak oly sok embert.

Jellemzően, egyszer se adsz épkézlab magyarázatot, ahogy most is, maximum linkelgetsz valami hülyeséget. Bizonyítottad, hogy minden konteót élvezettel benyelsz, a kritikus gondolkodás leghalványabb jelet se adod, ezért én a te véleményeden nem akadok fent!

Kritikus gondolkodás? Na, nálad ennek a jeleit sem látom. Kb. mint Vágó Istvánnál, aki mindennel szemben kritikus, kivéve a DK-t.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Igencsak gyerekes, hogy sértegetésnek veszel egy egyébként sima megállapítást. UFO jelenségeknél nem szokás hangrobbanásról beszámolni.
Ja hát ha nem szokás, az mindjárt más!
Hozod a színvonalat!
Pont. Ez akkor is így van, ha neked éppenséggel nem tetszik. Bevallom, ilyen hisztériára nem számítottam, az meg végképp meglep, hogy láthatóan fogalmad sincs arról, hogy az UFO jelenségek bizony arról híresek, hogy felülírják az általunk ismert fizika szabályait... ezért is foglalkoztatnak oly sok embert.
Láthatóan? Legalább ne hazudj magadnak! Mert aki visszaolvassa a komentjeinket azt úgysem tudod becsapni!
Kritikus gondolkodás? Na, nálad ennek a jeleit sem látom. Kb. mint Vágó Istvánnál, aki mindennel szemben kritikus, kivéve a DK-t.
Ez az! Még egy kis politikai szardobálás hiányzik! Úgy tűnik van hova meg süllyedned!
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Ja hát ha nem szokás, az mindjárt más!
Hozod a színvonalat!

Hozd a beszámolókat a hangrobbanásról UFO jelenségeknél. Lehet, hogy találsz ha nagyon igyekszel, de az a tű a szénakazalban esete lehet maximum... Most vagy arról van szó, hogy fingod sincsen arról, hogy ilyenek nem igazán vannak, vagy csak így akartál szánalmas módon belekötni a hozott videóba.
Ahelyett pedig, hogy beismernéd, hogy milyen gyenge lábakon áll a szánalmas "cáfolatod", vagy inkább hallgatnál, még tovább ragaszkodsz a kretén álláspontodhoz.
Láthatóan? Legalább ne hazudj magadnak! Mert aki visszaolvassa a komentjeinket azt úgysem tudod becsapni!

Mégis egyre pofátlanabbul csinálod. Sőt, azt hiszem amit itt lenyomsz, az már a fórumrombolást súrolja a folyamatos szalmabábérveléseddel.
Ez az! Még egy kis politikai szardobálás hiányzik! Úgy tűnik van hova meg süllyedned!

Megállapítottam egy tényt. Szardobálásról itt szó sem volt, azt te csinálod ezzel az óvodásokat is megszégyenítő stílusoddal.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Hozd a beszámolókat a hangrobbanásról UFO jelenségeknél. Lehet, hogy találsz ha nagyon igyekszel, de az a tű a szénakazalban esete lehet maximum... Most vagy arról van szó, hogy fingod sincsen arról, hogy ilyenek nem igazán vannak, vagy csak így akartál szánalmas módon belekötni a hozott videóba.
Ahelyett pedig, hogy beismernéd, hogy milyen gyenge lábakon áll a szánalmas "cáfolatod", vagy inkább hallgatnál, még tovább ragaszkodsz a kretén álláspontodhoz.


Mégis egyre pofátlanabbul csinálod. Sőt, azt hiszem amit itt lenyomsz, az már a fórumrombolást súrolja a folyamatos szalmabábérveléseddel.


Megállapítottam egy tényt. Szardobálásról itt szó sem volt, azt te csinálod ezzel az óvodásokat is megszégyenítő stílusoddal.
Te tényleg hülye vagy, ha azt hiszed hogy nekem kellene bizonyitékot hozni a te állitasodra!
Részemről itt fejeztem be, innentől nem foglalkozom az agymenéseddel!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 222
113
Ebből a logikából kiindulva ezt se lehet bebizonyítani hogy nem igaz mert a NASA nem tesztelte le az űrben, azt kellene a hívőknek bebizonyítania hogy valódi annak ellenére hogy senki más nem látta őket és nem filmezte, dermedten várják a napot egy zsúfolt helyen többször is egyetlen pozícióban stb.


Én úgy vagyok vele, hogy a bizonyítás kényszere mind két oldalon ott van.
Ha valaki felvesz valamit, akkor ő annyit tehet, hogy közzé teszi, és mindenki gondoljon róla amit akar.
Ha esetleg állít róla valamit, akkor illik elmondani, hogy mire alapozza, és ezt mivel kívánja bizonyítani.
Viszont a "szkeptikusoknak" is, ha okoskodnak akkor be kellene ám bizonyítani, hogy amit állítanak az úgy van ahogyan mondják.
Álltalában pont annyira sikerül nekik, mint a másik félnek....
És ami engem például bennük irritál néha, amikor elkezdik nyomni azt, hogy az ő oldalukon van a tudomány.
A tudomány tudtommal az eredmények reprodukálhatóságára épít.
Ha te azt mondod valamiről, hogy csalás, így meg így készült, akkor azt be kellene ám mutatni... Jah, hogy az már nem megy :D
Itt bicsaklik meg a dolog.

Rengeteg kamu videó van, rengeteg hülyeség van, nem egy olyan cáfolat videót láttam amire azt mondtam, hogy igen, ennek a csávónak igaza van, ez valóban ez vagy az a jelenség volt, vagy éppen így csaltak.
Jó péda erre ez a videó:

Ezért nem szeretem ezt a hívő meg szkeptikus kategóriát sem. Ez két szélsőséges érték, és mind kettő hívő valójában.
Az első egy sima meteorhullásban is jóságos idegenek eljövetelét látja, a másik akkor is letagadná a létezésüket, amikor éppen segberakják egy űrhajón :D
Sajnos ez a társadalmi polarizáltság nagyon sok mindenben megfigyelhető. Én meg ennek nem akarok része lenni.
Nem azt mondom, hogy én állok középen, mert szerintem valamennyire mindenki elfogult, még én is. Egyszerűen csak azt mondom, hogy vannak olyan dolgok amik több, mint figyelemre méltóak. És ezekkel szerintem lehet foglalkozni a virtuális térben is :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 222
113
Hm... Brazíliából feltűnően sok beszámoló érkezik.

Meg Mexikóból. Valamiért vagy szeretik ezeket a helyeket, vagy erre felé nyíltabban áramlik az információ.

Már tárgyaltuk, hogy a megfigyelők/szemtanúk leirása mièrt problémás,
Ez kezd megint elmenni abba az irányba, hogy minden szemtanu megbízhatatlan és vagy hülye is szegény.
Mint mondtam, jó pár olyan esetett rögzítettek ahol a radar visszaigazolta a tárgy rendkívüli sebességét, a tanuk vizuálisan megerősítették hangrobbanás mégsem volt.

A felvételt újból megnézve, az is megfigyelhető, hogy ugyan széleslátószögű kamera tökéletes fókuszban van a házakra. Az izèről bár több képkockán is megvan, még sincs éles kép, és nem a sebesség miatti elmosódás, hanem egyszerűen nincs fókuszban. Pont azért mert közel a lencséhez repült keresztben...

Ez már egy jobb érvelés, mint az előző.

Vannak észlelések amik kérdésesek, vagy akár azonosíthatatlanok, én sem tagadom, de ez nem az!

Elfogadom az álláspontodat. Én ettől még fönntartom, hogy a videó, több, mint furcsa.
Érdekelne ezzel kapcsolatban egy komolyabb vizsgálat, de ennek nem olvastam utána.

Az nem érdekel, hogy te figyelmen kívül hagyod a józan ész adta választ, hogy le se szarod a Fizika törvényeit,

Maradjunk annyiban, hogy sokszor szkeptikusként egy olyan fizika "törvénykönvyre" hivatkoztok, amiből az első 10 lapott ismeritek, a maradék több százat meg még nem olvastátok, hogy egy hasonlattal éljek.
Kíváncsi vagyok, hogy ezek a kőtáblába vésett fizika törvényei 1000 évvel ezelőtt, mit mondtak a kvantumfizikáról vagy a húrelméletről, sötét anyagról, a bozonokról, vagy éppen a gravitációs hullámokról stb.... :D:D:D
Ne essünk abba a hibába, hogy azt hisszük, hogy mindent is tudunk már a világról.... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Nemerson

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 306
10 218
113
Ha te azt mondod valamiről, hogy csalás, így meg így készült, akkor azt be kellene ám mutatni... Jah, hogy az már nem megy :D
Itt bicsaklik meg a dolog.
Nyílván lehetetlen egy több száz méterre lévő tárgyra eső fényt állítgatni így épeszű ember felfogja hogy kamu ez is mint az összes többi.

Egy hihetetlen dolgot nem lehet azzal bizonyítani hogy bizonyítsd be hogy csalás, kételkedem benne hogy valaki egyáltalán ezt elhiszi és nem trollkodik hogy dermedten napoznak hajnalban a marslakók egy kabrió yachton, ezt senki nem látja egy emberen kívül és még 6x ugyan ebben a pozícióban feltűnnek.
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Ez kezd megint elmenni abba az irányba, hogy minden szemtanu megbízhatatlan és vagy hülye is szegény.
Nem én kevertem ide a vizsgált videóhoz más oda nem kapcsolódó szemtanúk beszámolót!

És igen a szemtanúk beszámolói nem tekinthető elfogadhatónak a már vázolt okok miatt, nem mert hülyék, hanem mi alapján válogatsz? Pl. Miért nem elég csak Pataki Attilára támaszkodni?!
Látom nem tetszik ez az érvelés, de nem látom miért ne lenne Valid.
Mint mondtam, jó pár olyan esetett rögzítettek ahol a radar visszaigazolta a tárgy rendkívüli sebességét, a tanuk vizuálisan megerősítették hangrobbanás mégsem volt.
Hogy mit látsz a radaron az egy nagyon érdekes dolog. Jellemzően a régiek sok fals jelzést is adtak, mert az időjarás, az interferencia is befojásolja. Nem értek sajnos hozzá, de azt tudom, korántsem egy tévedhetetlen eszköz.
De esetleg erre valami konkrétum?
Ez már egy jobb érvelés, mint az előző.
Hurrá. :)
Elfogadom az álláspontodat. Én ettől még fönntartom, hogy a videó, több, mint furcsa.
Érdekelne ezzel kapcsolatban egy komolyabb vizsgálat, de ennek nem olvastam utána.
Ok, én ebben semmi furcsát nem látok.
Van azonosítatlan jelenség, szerintem ez nem az.
Maradjunk annyiban, hogy sokszor szkeptikusként egy olyan fizika "törvénykönvyre" hivatkoztok, amiből az első 10 lapott ismeritek, a maradék több százat meg még nem olvastátok, hogy egy hasonlattal éljek.
Kíváncsi vagyok, hogy ezek a kőtáblába vésett fizika törvényei 1000 évvel ezelőtt, mit mondtak a kvantumfizikáról vagy a húrelméletről, sötét anyagról, a bozonokról, vagy éppen a gravitációs hullámokról stb.... :D:D:D
Ne essünk abba a hibába, hogy azt hisszük, hogy mindent is tudunk már a világról.... ;)
Nézd, senki se tagadja, hogy lehetnek még fizika könyvében oldalak amiket nem ismerünk, de azt se tudjuk, hogy mit nem ismerünk, így azt állítani, hogy csak az első tíz oldalt ismerjük is eléggé arogáns kijelentés. :)
Vannak területek és szerintem az atmoszférikus repülés fizikája is ilyen amiben Igen kiterjedt ismeretekkel rendelkezünk.

Kicsit az az érzésem, hogy általanosan van egy jelenség, akár ez a legutóbbi drónos felvétel, amire várjátok a magyarázatot, aztán a jelenseg levezetése ha tetszik olyankor általában lapítas van, ha meg nem akkor jön a mambo-jambo-tech, meg a szájfáj-fizika, esetlen egy ellenőrizhetetlen, használhatatlan szemtanú.

Talán érdemes lenne az objektívitásra törekvő, a lehetőségekhez mérten a tudományos vizsgálati megközelítések alapjaiban némi konszenzusra jutni.

Ez nem jelenti, hogy egyet is kell értsünk a végeredményben, de jó lenne, ha belátnátok, bizonyos dolgok ilyen a személyi beszámolók miért nem alkalmazhatóak, maximum csak az adott konkrét esetek tekintetében!
 
  • Tetszik
Reactions: G__G

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 222
113
ha meg nem akkor jön a mambo-jambo-tech, meg a szájfáj-fizika, esetlen egy ellenőrizhetetlen, használhatatlan szemtanú.
LOL :confused:

Ne haragudj, de a mindenható fizikátok egyenlőre egy gömbvillámmal nem bír el, mint jelenséggel és reprodukálni sem képes :D
És most nagyon sok egyéb tudományosan nyitott kérdésbe bele se mennék. Szerintem nagyon kevesett tudunk a világról, és azt hinni, hogy a jelenlegi fizika tudásunk az valami csúcsteljesítmény, az komoly önbecsapás.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and merleg

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
LOL :confused:

Ne haragudj, de a mindenható fizikátok egyenlőre egy gömbvillámmal nem bír el, mint jelenséggel és reprodukálni sem képes :D
És most nagyon sok egyéb tudományosan nyitott kérdésbe bele se mennék. Szerintem nagyon kevesett tudunk a világról, és azt hinni, hogy a jelenlegi fizika tudásunk az valami csúcsteljesítmény, az komoly önbecsapás.
Látom sikerült megragadni a lényeget!
Így minden is el van intézve azzal, nagyon keveset tudunk a világról hiszen vannak még nyitott kérdések! Ha elfogynak az érvek, ez mindíg használható!
De ez is ugyanolyan önbecsapás!
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
339
1 491
93
MEGJÖTTEK! Ukrajna felett 1170km magasan egy ismeretlen objektum "lebeg" amit más 3 - 12m körüli gyors objektumok kerülgetnek egészen 15km/s sebességig..


a PDF a részletekkel: https://arxiv.org/pdf/2208.11215

Erősen valószínű, hogy a jelenség már másoknak is feltűnt

 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 836
7 345
113
MEGJÖTTEK! Ukrajna felett 1170km magasan egy ismeretlen objektum "lebeg" amit más 3 - 12m körüli gyors objektumok kerülgetnek egészen 15km/s sebességig..


a PDF a részletekkel: https://arxiv.org/pdf/2208.11215

Erősen valószínű, hogy a jelenség már másoknak is feltűnt

Megjöttek az új orosz drónok. :)
 

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
70
387
63
Nem tudom ki ismeri, én szoktam az előadásait hallgatni (elég hosszúak sokszor, és nyilván inkább az atomfizikát/csillagászatot tanulóknak szól), de alapvetően elég érthető a hétköznapi embernek is..

Ez pl ehhez a témához is elég jól kapcsolódik. (van még több erről szóló előadása is)
Akinek van ideje, ajánlom.

A konklúzió számomra leginkább az, hogy milyen borzasztó sok komplex egybeesésnek kell történi ahhoz, hogy az általunk ismert élet kialakuljon.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 431
25 041
113
Nem tudom ki ismeri, én szoktam az előadásait hallgatni (elég hosszúak sokszor, és nyilván inkább az atomfizikát/csillagászatot tanulóknak szól), de alapvetően elég érthető a hétköznapi embernek is..

Ez pl ehhez a témához is elég jól kapcsolódik. (van még több erről szóló előadása is)
Akinek van ideje, ajánlom.

A konklúzió számomra leginkább az, hogy milyen borzasztó sok komplex egybeesésnek kell történi ahhoz, hogy az általunk ismert élet kialakuljon.
Több előadásába belehallgattam, nagyon jók, csak rá kell szánni az időt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: G__G

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 403
55 222
113
  • Tetszik
Reactions: jani22 and merleg

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 836
7 345
113
Kőfelverődéstől kagylósan kipattant az üveglap a kamera előtt.
image.png
image.png