Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 695
55 551
113
Egyezzunk meg abban, hogy lassan mindenbe is a tevedhetetlenseg erzesevel megtamogata szolsz hozza.
Eszem ágában sem volna veled műszaki kèrdéseken vitatkozni, mert ott te top vagy.
Másik oldalon azonban egy elèg mozgalmas élet sok negativ és pozitiv tapasztalata áll mögöttem.
Ezzel kapcsolatos kérdésekben szivesen vitatkozok akárkivel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 635
113
Ne hivatkozzon anyagiakra..???

Igen, biztosan franko otlet 24 evesen gyereket vallalni, fel palyakezdokent, berelt, szigeteletlen lakasban. Azt amikor beut a krach akkor az osszes felelotlen hulyet lehet adobol megmenteni vagy mehet hova is az ember a lakasbol?

Nem tudom, hogy mit kene reagalni ekkora baromsagra...
Az a probléma, hogy a legtöbb szülő, vagy leendő szülő beszopja a fogyasztói társadalom egyik legnagyobb kamuját. Azt, hogy egy kölyökre iszonyú sokat kell költeni.
Mert mennyibe van a rúgdalózó, a designer babakocsi, a babavíz (bocs @Ooorky :) ), meg a pelenka.
Mondjuk utóbbi tényleg meg tudja dobni a költségeket, de az a nyomorult gyerek kurv@jól felnő örökölt, vagy használt ruhákban, babakocsiban.
Nem mindegy, hogy LV babakocsit, vagy rugdalózót fosik össze kegyetlen mód.
Egyik esetben még tudsz is röhögni a helyzeten, a másik esetben meg biztos nem.
Mi több, ezeken simán lehet spórolni.
De pl. a pelenka is egy elég jól tervezhető költség, mivel kb. fajlagosan mindig ugyan annyi megy el egy hónapban, csak az újszülött csomagjában (2-3-as méret) mindig sokkal több van, mint a 4-es, 5-ös pelenkás csomagban. Az áruk meg ugyan annyi. És kb. pont annyival van több az újszülött csomagjában, amennyivel többet használ naponta.

Aki meg a nő csökkent bevétele (Gyedje) miatt aggódik, annak végig kell gondolnia azt, hogy ha az anyuka otthon van, akkor nem fog a vállalati menzán zabálni napi 2000Ft-ért, hanem otthon megoldja a főzést. De a nagymutter is örömmel fog sertepertélni a kis család körül.
Ha valaki összehozott egy 1,5 szobás lakást magának meg az asszonynak (ez lehet akár albérlet is) annak gyakorlatilag a gyerek 2-3 éves koráig nem lesz jelentős, vállalhatatlan plusz kiadása.
A kaja költség nem fog nőni. A lakhatás és rezsi költségek szintén nem.
2 évesen meg lazán mehet vissza az anyuka dolgozni. MINDENKINEK sokkal jobb úgy!
A bölcsödébe simán beadható a gyerek, mitöbb egy csomó dolog sokkal könnyebbé válik később.
Oviba, iskolába szoktatás, vagy a szobatisztaság is ilyen dolog.
1000 meg egy trükk van még ezen felül.
Tessék elkezdeni egy önsegélyező pénztárba befizetni a gyerekvállalást megelőzően fél-egy évvel. Ott a befizetett összeg 20%-át visszaadja az állam a következő bevallásnál (a teljes haszon kevesebb lesz, mert a pénztár, működésre levonja a százalékát, de akkor is kiemelkedő megtakarítás), de a befizetett összeg is azonnal felhasználható a szülés költségeinek rendezésére. Direkt nem ajánlok konkrét pénztárat. Tessék után nézni!
Magán orvoshoz jár a kismama tehesgondozásra? Semmi gond a számlákat be kell küldeni a pénztárba, az a pénztári egyenleg erejéig téríti ezeket. Van olyan pénztár, ahol ha befizettél 1M-t, és bemutattad a terhesgondozásról a papírokat, meg a gyerek születési anyakönyvijét, kiutalják születési segélyként az 1M-t.
A következő adóbevallás után meg még az állam ráutal még 200.000-et. A levonások után is marad rajta vagy 150.000, amit meg később egy csomó dologra ki lehet venni.
Fontos, hogy az állam csak akkor utalja a befizetett pénz 20%-át, ha volt annyi (nominálisan) SZJA-d! Mert ez egy adójóváírás.
És akkor a különböző családtámogatasról még nem is beszéltem.
 
K

kamm

Guest
Ne hivatkozzon anyagiakra..???

Igen, biztosan franko otlet 24 evesen gyereket vallalni, fel palyakezdokent, berelt, szigeteletlen lakasban. Azt amikor beut a krach akkor az osszes felelotlen hulyet lehet adobol megmenteni vagy mehet hova is az ember a lakasbol?

Nem tudom, hogy mit kene reagalni ekkora baromsagra...
Ez egy rendkivul kozkeletu marhaság a fiatalok között... az egocentrikus-egoista let igazolasara.
Ha vannak normális szüleik, akkor elmagyarazzak nekik hogy gyereket nem úgy szulunk, hogy maaaajd, amikor már mindenünk megvan, mert akkor nem lenne a többségnek gyereke, ugyanis 1. olyan sosem lesz 2. ha lesz, akkorra mar regen keso. Tudom, mert nekem is elmagyaraztak (es ehhez meg katolikusnak sem kell lenned, ez jozan logika.)
 
K

kamm

Guest
Az a probléma, hogy a legtöbb szülő, vagy leendő szülő beszopja a fogyasztói társadalom egyik legnagyobb kamuját. Azt, hogy egy kölyökre iszonyú sokat kell költeni.
Mert mennyibe van a rúgdalózó, a designer babakocsi, a babavíz (bocs @Ooorky :) ), meg a pelenka.
Mondjuk utóbbi tényleg meg tudja dobni a költségeket, de az a nyomorult gyerek kurv@jól felnő örökölt, vagy használt ruhákban, babakocsiban.
Nem mindegy, hogy LV babakocsit, vagy rugdalózót fosik össze kegyetlen mód.
Egyik esetben még tudsz is röhögni a helyzeten, a másik esetben meg biztos nem.
Mi több, ezeken simán lehet spórolni.
De pl. a pelenka is egy elég jól tervezhető költség, mivel kb. fajlagosan mindig ugyan annyi megy el egy hónapban, csak az újszülött csomagjában (2-3-as méret) mindig sokkal több van, mint a 4-es, 5-ös pelenkás csomagban. Az áruk meg ugyan annyi. És kb. pont annyival van több az újszülött csomagjában, amennyivel többet használ naponta.

Aki meg a nő csökkent bevétele (Gyedje) miatt aggódik, annak végig kell gondolnia azt, hogy ha az anyuka otthon van, akkor nem fog a vállalati menzán zabálni napi 2000Ft-ért, hanem otthon megoldja a főzést. De a nagymutter is örömmel fog sertepertélni a kis család körül.
Ha valaki összehozott egy 1,5 szobás lakást magának meg az asszonynak (ez lehet akár albérlet is) annak gyakorlatilag a gyerek 2-3 éves koráig nem lesz jelentős, vállalhatatlan plusz kiadása.
A kaja költség nem fog nőni. A lakhatás és rezsi költségek szintén nem.
2 évesen meg lazán mehet vissza az anyuka dolgozni. MINDENKINEK sokkal jobb úgy!
A bölcsödébe simán beadható a gyerek, mitöbb egy csomó dolog sokkal könnyebbé válik később.
Oviba, iskolába szoktatás, vagy a szobatisztaság is ilyen dolog.
1000 meg egy trükk van még ezen felül.
Tessék elkezdeni egy önsegélyező pénztárba befizetni a gyerekvállalást megelőzően fél-egy évvel. Ott a befizetett összeg 20%-át visszaadja az állam a következő bevallásnál (a teljes haszon kevesebb lesz, mert a pénztár, működésre levonja a százalékát, de akkor is kiemelkedő megtakarítás), de a befizetett összeg is azonnal felhasználható a szülés költségeinek rendezésére. Direkt nem ajánlok konkrét pénztárat. Tessék után nézni!
Magán orvoshoz jár a kismama tehesgondozásra? Semmi gond a számlákat be kell küldeni a pénztárba, az a pénztári egyenleg erejéig téríti ezeket. Van olyan pénztár, ahol ha befizettél 1M-t, és bemutattad a terhesgondozásról a papírokat, meg a gyerek születési anyakönyvijét, kiutalják születési segélyként az 1M-t.
A következő adóbevallás után meg még az állam ráutal még 200.000-et. A levonások után is marad rajta vagy 150.000, amit meg később egy csomó dologra ki lehet venni.
Fontos, hogy az állam csak akkor utalja a befizetett pénz 20%-át, ha volt annyi (nominálisan) SZJA-d! Mert ez egy adójóváírás.
És akkor a különböző családtámogatasról még nem is beszéltem.
Egy gyerekre igazabol az elso 2-3 evben nincs is komoly koltenivalo, csakis idoben.
Az elejen a butort stb a csalad ugyis megveszi, utana meg legkozelebb majd 3-4 korul kell elkezdeni mar odafigyelni oltozekre, ezt venni, azt venni, nemcsak foglalkozni vele, de ahhoz dolgokat venni stb. De az sem rettenetes osszeg, lassuk be (es ideat lof@szt nem kapsz az allamtol, max mostanaban mar ingyen ovodat, ha sikerul.)
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
Ma, aki azt erz magarol, hogy ilyen lenne megteheti, hogy nem vallal gxereket es kesz.
Én azt figyeltem meg, hogy aki kicsit is bizonytalankodik, hogy milyen szülő lenne, az, nagy valószínűséggel, jó szülő lesz (persze, fog hibázni, hiszen emberből van).
De a szar anyák nagy része megvan győződve arról, hogy ő aztán mintaszülő és kikéri magának a legjobbszándékú tanácsot is.
 
M

molnibalage

Guest
Az a probléma, hogy a legtöbb szülő, vagy leendő szülő beszopja a fogyasztói társadalom egyik legnagyobb kamuját. Azt, hogy egy kölyökre iszonyú sokat kell költeni.
Mert mennyibe van a rúgdalózó, a designer babakocsi, a babavíz (bocs @Ooorky :) ), meg a pelenka.
Mondjuk utóbbi tényleg meg tudja dobni a költségeket, de az a nyomorult gyerek kurv@jól felnő örökölt, vagy használt ruhákban, babakocsiban.
Nem mindegy, hogy LV babakocsit, vagy rugdalózót fosik össze kegyetlen mód.
Egyik esetben még tudsz is röhögni a helyzeten, a másik esetben meg biztos nem.
Mi több, ezeken simán lehet spórolni.
De pl. a pelenka is egy elég jól tervezhető költség, mivel kb. fajlagosan mindig ugyan annyi megy el egy hónapban, csak az újszülött csomagjában (2-3-as méret) mindig sokkal több van, mint a 4-es, 5-ös pelenkás csomagban. Az áruk meg ugyan annyi. És kb. pont annyival van több az újszülött csomagjában, amennyivel többet használ naponta.

Aki meg a nő csökkent bevétele (Gyedje) miatt aggódik, annak végig kell gondolnia azt, hogy ha az anyuka otthon van, akkor nem fog a vállalati menzán zabálni napi 2000Ft-ért, hanem otthon megoldja a főzést. De a nagymutter is örömmel fog sertepertélni a kis család körül.
Ha valaki összehozott egy 1,5 szobás lakást magának meg az asszonynak (ez lehet akár albérlet is) annak gyakorlatilag a gyerek 2-3 éves koráig nem lesz jelentős, vállalhatatlan plusz kiadása.
A kaja költség nem fog nőni. A lakhatás és rezsi költségek szintén nem.
2 évesen meg lazán mehet vissza az anyuka dolgozni. MINDENKINEK sokkal jobb úgy!
A bölcsödébe simán beadható a gyerek, mitöbb egy csomó dolog sokkal könnyebbé válik később.
Oviba, iskolába szoktatás, vagy a szobatisztaság is ilyen dolog.
1000 meg egy trükk van még ezen felül.
Tessék elkezdeni egy önsegélyező pénztárba befizetni a gyerekvállalást megelőzően fél-egy évvel. Ott a befizetett összeg 20%-át visszaadja az állam a következő bevallásnál (a teljes haszon kevesebb lesz, mert a pénztár, működésre levonja a százalékát, de akkor is kiemelkedő megtakarítás), de a befizetett összeg is azonnal felhasználható a szülés költségeinek rendezésére. Direkt nem ajánlok konkrét pénztárat. Tessék után nézni!
Magán orvoshoz jár a kismama tehesgondozásra? Semmi gond a számlákat be kell küldeni a pénztárba, az a pénztári egyenleg erejéig téríti ezeket. Van olyan pénztár, ahol ha befizettél 1M-t, és bemutattad a terhesgondozásról a papírokat, meg a gyerek születési anyakönyvijét, kiutalják születési segélyként az 1M-t.
A következő adóbevallás után meg még az állam ráutal még 200.000-et. A levonások után is marad rajta vagy 150.000, amit meg később egy csomó dologra ki lehet venni.
Fontos, hogy az állam csak akkor utalja a befizetett pénz 20%-át, ha volt annyi (nominálisan) SZJA-d! Mert ez egy adójóváírás.
És akkor a különböző családtámogatasról még nem is beszéltem.
Meg ahogy a moricka....
  • 39 vagyok es ez nekem most jott ossze, de csak ugy hogy az asszony en is orokolem nemi penzt. Anelkul meg 1,5-2 ev. A 0. pont teljesitese kerul ennyi idobe. Tudod, nem mindenki szerencses az eletben... Meg a ft inflalasa es mas is nagyon "segitett" ebben.
  • Bolcsibe beadhato? Hova te nagyokos? A teljed bp es aggloban helyhiany van. Sok helyen maganba se veszik fel. A magan ar 85-135k per ho. A rezsiarak elszallasa elott...
  • A cafeteria adoztstasa ota gyak megszunt a maganpzt, mert kp juttattassal adozik. Nalam a cegnel semmifele cafi nincs. Sajat penzbol nem nagyon jon ki miert kene befizetni, de boldogan fogadom a levezetest, hogy miert... Azon a teren az osszes ner fasszopoval kussolsz, hogy mivel az allami rendszer nemligen lat el mennyi volt az eu kisfasom mindentol fuggetlenul. (Ikerteso felesege is kapta a "torodest' a rendszerzol, kb pofanvertem volna az orvost, ha az en felesegemmel muvelte volna azt, amit,)
  • 2000 ft menza,? Nagypofaju faszfejkem, evek ota magunkra fozzuk es visszuk. Mert az van, amit mi akarunk es olcsobb. De koszi, hogy mindenkit is hulyenek nezel.
Masegy faszsag egy pocsfejtol?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 437
120 945
113
Meg ahogy a moricka....
  • 39 vagyok es ez nekem most jott ossze, de csak ugy hogy az asszony en is orokolem nemi penzt. Anelkul meg 1,5-2 ev. A 0. pont teljesitese kerul ennyi idobe. Tudod, nem mindenki szerencses az eletben... Meg a ft inflalasa es mas is nagyon "segitett" ebben.
  • Bolcsibe beadhato? Hova te nagyokos? A teljed bp es aggloban helyhiany van. Sok helyen maganba se veszik fel. A magan ar 85-135k per ho. A rezsiarak elszallasa elott...
  • A cafeteria adoztstasa ota gyak megszunt a maganpzt, mert kp juttattassal adozik. Nalam a cegnel semmifele cafi nincs. Sajat penzbol nem nagyon jon ki miert kene befizetni, de boldogan fogadom a levezetest, hogy miert... Azon a teren az osszes ner fasszopoval kussolsz, hogy mivel az allami rendszer nemligen lat el mennyi volt az eu kisfasom mindentol fuggetlenul. (Ikerteso felesege is kapta a "torodest' a rendszerzol, kb pofanvertem volna az orvost, ha az en felesegemmel muvelte volna azt, amit,)
  • 2000 ft menza,? Nagypofaju faszfejkem, evek ota magunkra fozzuk es visszuk. Mert az van, amit mi akarunk es olcsobb. De koszi, hogy mindenkit is hulyenek nezel.
Masegy faszsag egy pocsfejtol?
Molni ezt úgy mondom hogy nem vagyok a nagycsaládosok védőszentje se a korai gyerekvàllalás híve. (Nincs még nekem se) de a felsorolt problémáid jó része abból adódik, hogy Pesten élsz.

A baráti körömben rengeteg a fiatal (30 körül) pár aki nem szuper àllásból hanem teljesen átlagos megélhetésből vállal gyereket. És képesek is ezt fenntartani normàlis életvitellel.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 098
9 127
113
Meg ahogy a moricka....
  • 39 vagyok es ez nekem most jott ossze, de csak ugy hogy az asszony en is orokolem nemi penzt. Anelkul meg 1,5-2 ev. A 0. pont teljesitese kerul ennyi idobe. Tudod, nem mindenki szerencses az eletben... Meg a ft inflalasa es mas is nagyon "segitett" ebben.
  • Bolcsibe beadhato? Hova te nagyokos? A teljed bp es aggloban helyhiany van. Sok helyen maganba se veszik fel. A magan ar 85-135k per ho. A rezsiarak elszallasa elott...
  • A cafeteria adoztstasa ota gyak megszunt a maganpzt, mert kp juttattassal adozik. Nalam a cegnel semmifele cafi nincs. Sajat penzbol nem nagyon jon ki miert kene befizetni, de boldogan fogadom a levezetest, hogy miert... Azon a teren az osszes ner fasszopoval kussolsz, hogy mivel az allami rendszer nemligen lat el mennyi volt az eu kisfasom mindentol fuggetlenul. (Ikerteso felesege is kapta a "torodest' a rendszerzol, kb pofanvertem volna az orvost, ha az en felesegemmel muvelte volna azt, amit,)
  • 2000 ft menza,? Nagypofaju faszfejkem, evek ota magunkra fozzuk es visszuk. Mert az van, amit mi akarunk es olcsobb. De koszi, hogy mindenkit is hulyenek nezel.
Masegy faszsag egy pocsfejtol?
Hát igen, vidéken nincs is élet...Ja mégis
Bp-től 200 km-re a helyzet. 40 évesen 2 éves gyerek. Se én se a feleségem nem örökölt semmit. 130 nm-es házban élünk (nem luxus, csak erre a ház nem 25 nm). A házat babaváróból vettük (ja igen, futotta rá). Bölcsöde 20 km-re van (itt vidéken nem olyan meglepő, ha utazni kell) igaz ingyenes buszos járat van a kicsiknek. Állítólag itt is helyhiány van, vagy mégse, csak meg kellett keresni a megfelelőt. A rezsinél annyit mondtak, hogy havi szinten 2000 Ft-ot kell beadni. A kaja ingyenes.
Közben sikerült-állami segítséggel- felújítani a fürdőt és a tetőt a házunkon. Mégse megy el minden pénz a stadionokra.
Szóval, lépj ki a BP /Pest megye a világ közepe, mert nem. Lehet vidékre költözni, de akkor meg más miatt nyafognál.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
Ne hivatkozzon anyagiakra..???

Igen, biztosan franko otlet 24 evesen gyereket vallalni, fel palyakezdokent, berelt, szigeteletlen lakasban. Azt amikor beut a krach akkor az osszes felelotlen hulyet lehet adobol megmenteni vagy mehet hova is az ember a lakasbol?

Nem tudom, hogy mit kene reagalni ekkora baromsagra...
Én egy kimondottan csóró családban nőttem fel. Részben szüleim alulfejlett pénzkezelési képességei, részben apám betegsége miatt. Voltak nagyon rossz időszakok. De felnőttünk a 2 öcsémmel együtt, és nem lettünk haszontalan tagjai a társadalomnak. Igen, gyerekként voltak nagyon kellemetlen élményeim, amik visszagondolva is fájóak, de volt sok jó dolog is. A legfontosabb része a szülőségnek nem a pénzről szól. Tudom, közhely.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 936
30 739
113
Ne hivatkozzon anyagiakra..???

Igen, biztosan franko otlet 24 evesen gyereket vallalni, fel palyakezdokent, berelt, szigeteletlen lakasban. Azt amikor beut a krach akkor az osszes felelotlen hulyet lehet adobol megmenteni vagy mehet hova is az ember a lakasbol?

Nem tudom, hogy mit kene reagalni ekkora baromsagra...
Az önzés...
Ha nem lenne 3 gyerekem, nem lenne sok célom sem... Magamnak minek gyűjtsek? A Menyországban nem kell fizetni, a Pokolban is ingyenes a fűtés. A gyerekeim miatt élek normális életet, amúgy csak bóklásznék az élet rengetegében.

Olvass szépirodalmat...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Hát igen, vidéken nincs is élet...Ja mégis
Bp-től 200 km-re a helyzet. 40 évesen 2 éves gyerek. Se én se a feleségem nem örökölt semmit. 130 nm-es házban élünk (nem luxus, csak erre a ház nem 25 nm). A házat babaváróból vettük (ja igen, futotta rá). Bölcsöde 20 km-re van (itt vidéken nem olyan meglepő, ha utazni kell) igaz ingyenes buszos járat van a kicsiknek. Állítólag itt is helyhiány van, vagy mégse, csak meg kellett keresni a megfelelőt. A rezsinél annyit mondtak, hogy havi szinten 2000 Ft-ot kell beadni. A kaja ingyenes.
Közben sikerült-állami segítséggel- felújítani a fürdőt és a tetőt a házunkon. Mégse megy el minden pénz a stadionokra.
Szóval, lépj ki a BP /Pest megye a világ közepe, mert nem. Lehet vidékre költözni, de akkor meg más miatt nyafognál.

Két "vidéki" megyeszékhely várost ismerek ott ha bölcsit akarsz akkor amikor jöttök haza 3naposan a kórházból mielött hazaértek be kell ugrani a bölcsibe jelentkezni. Mi 2hónaposan jelentkeztünk jól leksétünk járt is ~4 hónapot bölcsibe. Kaja anno havi 8K körül volt.
Az ovoda helyzet katasztrófa 34+fős csoportok kerek perec közölték, hogy a gyerek fizikai épségére próbálnak vigyázni ez fér bele. Külön gond, hogy nincs ovodapedagógus. A fizu, infla miatti demoralizáltság totálisan átjárja a rendszer. Az ovodák gyerekmegörzőkké váltak. Amikor az egyik gyereket korházba kellett vinni mert egy másik szétrugdosta átmentünk privátba.

Ahol lakom nagyobb megyeszékhely három nagy általános iskoláról tudok ahol nincs matektanár. A komplett iskolában. Tavaly még megtartotta az ének tanár jelenleg nem volt kit beküldeni, lyukas óra volt meg az igazgató ment be. Másik konkrét eset: ~20Ks baranyai városban nincs általános iskolás matek tanár. A komplett városban 2 általános iskolára. Rengeteg szülő látja a katasztrófát de nem tud mit tenni.
Lehetne költözni egyetemi városba ott még jobb helyeken pár évig vannak tanárok vagy felmenni BPre ott vannak jó magánsulik de akkor már inkább külföldre mozgunk.
Az első gyerek nekünk gyed, gyes miatti kieséssel, pelenkástúl 3év alatt olyan -13misi ftt jelentett. Nem panaszból, nem sajnálom, bevállaltunk utána másodikat is de ennyi. Tény.
btw most fogszabályzó kell, államiban 2023ra!!! már nem adnak időpontot. Maszekban lesz az első év 250K. Közben a magyar median fizu 276K volt most júliusban. Újabb btw ahova megyünk ott ez gyereknek ingyenes. Ahogy minden gyógyszer is.
---
Kiraktak 2.5éve 100% HOba. Utána megszületett a 2.gyerek. Egy jó ideig küszködtünk aztán kellett +20nmel nagyobb lakás, meg másik autó. Nem gond de ez is egy laza -15misi. Igen gyerek nélkül nem lett volna ez a kiadás sem. De legalább kórházból hazamenet jelentkeztünk bölcsibe. Mivel az első is oda járt így felvettek. :)
---
Persze értem én. Fogszabályzó nélkül is felnő a gyerek. Meg 55nmes panelben is felnöttek. Meg a gyerekmegörzökké váló ovodák, iskolák se gond sokaknak. De vhogy én nem ez vagyok.

@molnibalage Stadion vonalon beugrott ez. https://photos.app.goo.gl/xanqjLvFjgyv2JAk9
Teszem hozzá a magyar oktatáson az se segítene ha beledobnának egy vodafonenyi pénzt. Idén emlékeim szerint 23 kémia tanár jelentkezett egyetemre. Abból a 23ból 23at fog elvinni a vegyipar 5év múlva. Nem mindha 23db bármire elég lenne. Erre rájön a NAT és bedőlt az egész. És akkor a lakosság jelentős ha tetszik értelmesebb része felteszi a kérdést. Ki akar ide gyereket szülni? Én is baromira küszködök és nem látok más kiutat minthogy külföld. Már erősen tapogatózunk amit láttam az alapján egész szürreálisan jó kint az oktatás.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 098
9 127
113
Két "vidéki" megyeszékhely várost ismerek ott ha bölcsit akarsz akkor amikor jöttök haza 3naposan a kórházból mielött hazaértek be kell ugrani a bölcsibe jelentkezni. Mi 2hónaposan jelentkeztünk jól leksétünk járt is ~4 hónapot bölcsibe. Kaja anno havi 8K körül volt.
Az ovoda helyzet katasztrófa 34+fős csoportok kerek perec közölték, hogy a gyerek fizikai épségére próbálnak vigyázni ez fér bele. Külön gond, hogy nincs ovodapedagógus. A fizu, infla miatti demoralizáltság totálisan átjárja a rendszer. Az ovodák gyerekmegörzőkké váltak. Amikor az egyik gyereket korházba kellett vinni mert egy másik szétrugdosta átmentünk privátba.

Ahol lakom nagyobb megyeszékhely három nagy általános iskoláról tudok ahol nincs matektanár. A komplett iskolában. Tavaly még megtartotta az ének tanár jelenleg nem volt kit beküldeni, lyukas óra volt meg az igazgató ment be. Másik konkrét eset: ~20Ks baranyai városban nincs általános iskolás matek tanár. A komplett városban 2 általános iskolára. Rengeteg szülő látja a katasztrófát de nem tud mit tenni.
Lehetne költözni egyetemi városba ott még jobb helyeken pár évig vannak tanárok vagy felmenni BPre ott vannak jó magánsulik de akkor már inkább külföldre mozgunk.
Az első gyerek nekünk gyed, gyes miatti kieséssel, pelenkástúl 3év alatt olyan -13misi ftt jelentett. Nem panaszból, nem sajnálom, bevállaltunk utána másodikat is de ennyi. Tény.
btw most fogszabályzó kell, államiban 2023ra!!! már nem adnak időpontot. Maszekban lesz az első év 250K. Közben a magyar median fizu 276K volt most júliusban. Újabb btw ahova megyünk ott ez gyereknek ingyenes. Ahogy minden gyógyszer is.
---
Kiraktak 2.5éve 100% HOba. Utána megszületett a 2.gyerek. Egy jó ideig küszködtünk aztán kellett +20nmel nagyobb lakás, meg másik autó. Nem gond de ez is egy laza -15misi. Igen gyerek nélkül nem lett volna ez a kiadás sem. De legalább kórházból hazamenet jelentkeztünk bölcsibe. Mivel az első is oda járt így felvettek. :)
---
Persze értem én. Fogszabályzó nélkül is felnő a gyerek. Meg 55nmes panelben is felnöttek. Meg a gyerekmegörzökké váló ovodák, iskolák se gond sokaknak. De vhogy én nem ez vagyok.

@molnibalage Stadion vonalon beugrott ez. https://photos.app.goo.gl/xanqjLvFjgyv2JAk9
Teszem hozzá a magyar oktatáson az se segítene ha beledobnának egy vodafonenyi pénzt. Idén emlékeim szerint 23 kémia tanár jelentkezett egyetemre. Abból a 23ból 23at fog elvinni a vegyipar 5év múlva. Nem mindha 23db bármire elég lenne. Erre rájön a NAT és bedőlt az egész. És akkor a lakosság jelentős ha tetszik értelmesebb része felteszi a kérdést. Ki akar ide gyereket szülni? Én is baromira küszködök és nem látok más kiutat minthogy külföld. Már erősen tapogatózunk amit láttam az alapján egész szürreálisan jó kint az oktatás.
Vidéki falu. Ahogy írtam a bölcsi 20 km ingyen. 2 pedagógus van velük összesen 12 gyermek (a cica csoportban). A bölcsi 5 éve lett felújítva, padlófűtés, akadálymentesített, játszótér meg mit tudom én még, hogy mi minden. Az iskola a faluban van, 2 osztály minden évfolyamban, pedagógus létszám rendben. Hol a hiba? Valami nagyon nincs rendben a fővárosban és a nagyvárosokban, pedig állítólag mindenki oda vágyik.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 695
55 551
113
Tájékoztatàsnak:
Bécsben ez evben 240000 iskolàs gyerek van és 26000 tanár. Ezekből sok a részidőben dolgozó.
Legalább 2000 tanár hiànyzik, mert ennyi tanárképzős egyetemistát kell alkalmazzanak.
Az átllagos osztàlynagysàg hivatalosan 25 gyerek/ osztály.
(Ezt kûlönböző ujsàgcikkek ől szedtem össze.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Hát igen, vidéken nincs is élet...Ja mégis
Bp-től 200 km-re a helyzet. 40 évesen 2 éves gyerek. Se én se a feleségem nem örökölt semmit. 130 nm-es házban élünk (nem luxus, csak erre a ház nem 25 nm). A házat babaváróból vettük (ja igen, futotta rá). Bölcsöde 20 km-re van (itt vidéken nem olyan meglepő, ha utazni kell) igaz ingyenes buszos járat van a kicsiknek. Állítólag itt is helyhiány van, vagy mégse, csak meg kellett keresni a megfelelőt. A rezsinél annyit mondtak, hogy havi szinten 2000 Ft-ot kell beadni. A kaja ingyenes.
Közben sikerült-állami segítséggel- felújítani a fürdőt és a tetőt a házunkon. Mégse megy el minden pénz a stadionokra.
Szóval, lépj ki a BP /Pest megye a világ közepe, mert nem. Lehet vidékre költözni, de akkor meg más miatt nyafognál.
Fasza. Egynek bejott. Es a zsenialis javaslatod, hogy egesz eddigi eletemet hagyjam hatra? Meg n+1 embernek? Ezzel az erovel kulfoldre is lehet koltozi. A tavolsag pont ugy elvalaszt mindentol.

Ja, amugy egyelemed pelda, tudod. Szart sem er. Fade villantott masfele realtitast...

Amugy meg az sem tunik fel, mivel videken olcsobb a lakas, hogy nagyobb aranyu tamogatassal vetted meg, mint aki agglo / fovarosban el. Na errol ennyit...
 
  • Vicces
Reactions: PFZ

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 635
113
Drága barátom!
Ha már megint átmentünk az "Oldjuk meg a Molni nevű mérges kismalac életét, és egyéb életvezetési tanácsok" -ba akkor keresetlen szavaidra megpróbalok nem a te hangnemedben válaszolni.
39 vagyok es ez nekem most jott ossze, de csak ugy hogy az asszony en is orokolem nemi penzt. Anelkul meg 1,5-2 ev. A 0. pont teljesitese kerul ennyi idobe. Tudod, nem mindenki szerencses az eletben... Meg a ft inflalasa es mas is nagyon "segitett" ebben.
Na látod, hogy milyen kis élhetetlen vagy? Én még nem is örököltem!
Tudod mivel indultam el a nagyvilágba?
A saját magunk által szervezett és fizetett (írd és mond!) lagzin pozitívba kerültünk a menyasszonytánccal.
Ha nem kell esküvőszervező, meg magad díszited a színhelyet, meg mindent is magad csinálsz, akkor simán ki lehet pozitívra hozni a bulit.
Egyszerűen meg kell mondani a násznépnek, hogy elsősorban pénzre lesz szükség.
Bolcsibe beadhato? Hova te nagyokos? A teljed bp es aggloban helyhiany van. Sok helyen maganba se veszik fel. A magan ar 85-135k per ho. A rezsiarak elszallasa elott...
A hogy a művelt kolléga már levezette, a dolog nyitja, hogy már a gyerek megszületése előtt tájékozódsz.
Simán be lehet adni akár a gyerek megszületésekor is a jelentkezést.
Nekünk erre nem volt szükség. Általában kb. 1 éves korában intéztük a dolgot.
Ezzel a módszerrel mindhárom kölyök simán bölcsödézett. Nem régi a tapasztalat, mert a legkisebb most volt 5 éves! Hja és Budapesti a sztorink.
A cafeteria adoztstasa ota gyak megszunt a maganpzt, mert kp juttattassal adozik. Nalam a cegnel semmifele cafi nincs. Sajat penzbol nem nagyon jon ki miert kene befizetni, de boldogan fogadom a levezetest, hogy miert... Azon a teren az osszes ner fasszopoval kussolsz, hogy mivel az allami rendszer nemligen lat el mennyi volt az eu kisfasom mindentol fuggetlenul. (Ikerteso felesege is kapta a "torodest' a rendszerzol, kb pofanvertem volna az orvost, ha az en felesegemmel muvelte volna azt, amit,)
Ha nincs annyi eszed, hogy utánaszámolj, és ehelyett számolgatni szeretnéd a kukin a szőrszálaidat, akkor hajrá. De hogy lásd kivel kivel van dolgod, íme az okosság.
Ha vissza tudod forgatni a lóvét, akkor 1-1,5 év alatt 30%-os hasznot tudsz elérni.
Ez azt jelenti, hogyha 1 évig minden pénzedet is oda befizeted, és zsíroskenyéren kell is élni, akkor is rohadt jó befektetés.
Mi több már a lakáshiteledet is fizetheted a berakott pénzből. Kicsit utánajárós, de működik.
És mindkét házastársra külön meg kell csinálni a számlát, hogy mindkét fél adóját le lehessen nullázni.
2000 ft menza,? Nagypofaju faszfejkem, evek ota magunkra fozzuk es visszuk. Mert az van, amit mi akarunk es olcsobb. De koszi, hogy mindenkit is hulyenek nezel.
Éljen!
Akkor nagyon nem tudom már megfejteni, hogy hogy nem jössz ki a pénzedből...
Mindenesetre a sírást nagyon elő tudod adni.

Tényleg most már lassan pénzt fogok kérni a tanácsadásért! :rolleyes:
Végülis, te elég hasznos vagy a fórum szempontjából. A megnyerő stílusod , és az "életképességed" ellenére olyan példát mutatsz, hogy látják a fiatal fórumtársak, hogy van remény! :)
Még neked is összejött...

Szeretném jelezni, hogy amit meg az egészségügyről összehordasz, az megintcsak nettó marhaság.
Mi az, hogy nem látnak el?
Most már még csak a para miatt sem kell aggódnod!
 
Status
Not open for further replies.