Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
B+, ez a legbutàbb èrv. Ha egyszer megmutatják neki, a jövőben kitalál.
A kerdés az, miert nem te vagy a helyében, ha te egyszer olyan okos, ügyes, szép vagy, ő meg olyan hülye.
A gps koraban ki nem talalni oda amit menedzsel? Es meg az en szellemi kepessegem a tema? Lehet, hogy visszs kene kurni teged id igonreba...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 036
54 125
113
Írországi eü semmivel sem jobb mint az otthoni,az angliai sem,az állami itt is egyre szarabb, de legalább egyre lejjebb viszik a jövedelmi határokat,hogy egyre kevesebben férjenek hozzá,mármint aki dolgozik, meet az ingyenélő itt is kap mindent.
A fogászat is ugyanúgy,egyre kevesebb kezelést fizet az állam, stb.
 
  • Hűha
Reactions: Törölt tag 1711

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 691
55 532
113
A gps koraban ki nem talalni oda amit menedzsel? Es meg az en szellemi kepessegem a tema? Lehet, hogy visszs kene kurni teged id igonreba...
Szánalmas figura vagy.
A kèrdés az volt, hogy miért nem te, a zseni, aki mindent jobban tud és mindenkit kitanit itt, vagy annak a pasinak a helyèben. Biztos a NER a hibàs ezèrt is...:rolleyes:
Nézz végre a tûkörbe.
Mit látsz? Egy 39 éves kétbalkezest aki megragadt egy kamasz szociàlis szellemi szinvonalán. Mernôk ide vagy oda. Eldobhatod a diplomádat, mert nem viszed vele semmire. Elmehetsz legfeljebb biciklis pizzafutárnak, mert tudod a GPS-t használni...
Ignoràlj, ha boldogit. Aztán adhatsz választ Irsai iràsára is, aki mindezt sokkal jobban kifejtette.
Adieu! :)
 
M

molnibalage

Guest
Szánalmas figura vagy.
A kèrdés az volt, hogy miért nem te, a zseni, aki mindent jobban tud és mindenkit kitanit itt, vagy annak a pasinak a helyèben. Biztos a NER a hibàs ezèrt is...:rolleyes:
Nézz végre a tûkörbe.
Mit látsz? Egy 39 éves kétbalkezest aki megragadt egy kamasz szociàlis szellemi szinvonalán. Mernôk ide vagy oda. Eldobhatod a diplomádat, mert nem viszed vele semmire. Elmehetsz legfeljebb biciklis pizzafutárnak, mert tudod a GPS-t használni...
Ignoràlj, ha boldogit. Aztán adhatsz választ Irsai iràsára is, aki mindezt sokkal jobban kifejtette.
Adieu! :)
Kisiacskam azert mentem el onnan, mert nem volt perspektiva. Most van. Persze arctalsnul neked is nagy az arcod. Meg mindengez is ertesz.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 178
5 037
113
Ez a reáltanár helyzet elkeserítő..
Abszolút. Mondjuk erre lenne egy ötletem.
Nekem van tanári diplomám meg két mérnöki. Ha majd kioregszem a tényleges katonai szolgálatból (50 évesen) szívesen elmennék tanítani. Lehetne akár ez egy életpályamodell ha valaki katona és érez magában affinitàst és már eü, fizikai vagy életkori okok miatt nem tud aktív szolgálatot ellátni àtkepzéssel lehetne tanár. Megkapná a katonai fizut és tanithatna. Két előnye lenne:

1. Lenne tanár aki talán még rendet is tudna tartani.

2. Nem kellene mindenféle tök felesleges alibi beosztasokat csinálni meg az ehhez szükséges adminisztratív (tök felesleges) szervezeteket fenntartani.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 691
55 532
113
Abszolút. Mondjuk erre lenne egy ötletem.
Nekem van tanári diplomám meg két mérnöki. Ha majd kioregszem a tényleges katonai szolgálatból (50 évesen) szívesen elmennék tanítani. Lehetne akár ez egy életpályamodell ha valaki katona és érez magában affinitàst és már eü, fizikai vagy életkori okok miatt nem tud aktív szolgálatot ellátni àtkepzéssel lehetne tanár. Megkapná a katonai fizut és tanithatna. Két előnye lenne:

1. Lenne tanár aki talán még rendet is tudna tartani.

2. Nem kellene mindenféle tök felesleges alibi beosztasokat csinálni meg az ehhez szükséges adminisztratív (tök felesleges) szervezeteket fenntartani.
Nem akarok arra gondolni, hogyan reagálna erre Brüsszel, de föleg az EP. Teljesen kiakadnának...
Különben jó ötlet, èrdemes volna kipróbálni...:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 959
113
Még a hivatalos várólista szerint is vannak ilyen műtétek, pedig az átlagokat közöl! Ortopéd beavatkozások, protézis beültetések így kapásból.
igen ám az ország bizonyos részében egy másikba meg átlagosan vársz rá 1 napot ugyan arra a műtétre....
utazni kell ez tény de akinek megoldható annak teszem azt egy 1 hónapos várakozási idő helyett mehet holnapután.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 178
5 037
113
Ezt hogyan gondolnád kivitelezni? A tanulókra is kiterjedne a katonai ügyészség jogköre?
személyes tapasztalt. Tartottam órát gimnáziumban felkérésre az egyik olyan osztályban ahol komolyabb fegyelmezési problémák voltak. Nekem semmi gondom nem volt miután lerendeztem a legfőbb hangadót.

Két titka volt:

1, mindig felkészülten mentem be, és próbáltam érdekesebb órákat tartani.

2. következetesen betartottam mindent amit ígértem. akár jót akár rosszat. (Pl: volt több kézilabdázó az osztályban, ezért bevezettem a tiszta tanítási idő fogalmát)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 691
55 532
113
személyes tapasztalt. Tartottam órát gimnáziumban felkérésre az egyik olyan osztályban ahol komolyabb fegyelmezési problémák voltak. Nekem semmi gondom nem volt miután lerendeztem a legfőbb hangadót.

Két titka volt:

1, mindig felkészülten mentem be, és próbáltam érdekesebb órákat tartani.

2. következetesen betartottam mindent amit ígértem. akár jót akár rosszat. (Pl: volt több kézilabdázó az osztályban, ezért bevezettem a tiszta tanítási idő fogalmát)
Melyik tantárgyat tanitottad?
 
Status
Not open for further replies.