[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Ha ez valos, akkor johet az atomhaboru.
Szerintem csak röhögnek egy jót ezen Putyinék, és visszaküldenek egy LOL-t, vagy egy XD-t. Plusz egy kérdést: Ki akarjátok írtani a lakosságot a Földön?


@Septimus "Kelet-Magyarországon élek, és a kiszóródásból én is kapnék."
Az egész bolgyó kapna, nincs menekvés..
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 595
85 868
113
Szerintem csak röhögnek egy jót ezen Putyinék, és visszaküldenek egy LOL-t, vagy egy XD-t. Plusz egy kérdést: Ki akarjátok írtani a lakosságot a Földön?


@Septimus "Kelet-Magyarországon élek, és a kiszóródásból én is kapnék."
Az egész bolgyó kapna, nincs menekvés..
Stílusosan: "NUTS!" - mint régen, ha már Ardenneket másolja a NATO.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Bucsa-2 kész

gondolhatjátok mi lesz majd az ensz jelentésben.. xD
KABARÉ
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113

Ukrajna Erdoganon keresztül állítólag átadta Oroszországnak az Egyesült Államokkal egyeztetett "béketervét".​


Ukrajna Erdoganon keresztül állítólag átadta Oroszországnak az Egyesült Államokkal egyeztetett "béketervét". Tehát tisztán szomszédolva:

1. Az orosz csapatok kivonása minden általuk megszállt területről 2022. február 24. után.

2. Az Orosz Föderáció és az oroszok összes arany- és devizatartalékának, valamint lefoglalt eszközeinek jogszabályi átruházása 2022. szeptember 1-jétől. A jóvátételi törvényt az Állami Dumának, a Szövetségi Tanácsnak kell elfogadnia, és az elnöknek alá kell írnia.

3. 200 milliárd eurós jóvátétel kiegészítő kifizetése 25 év alatt egyenlő részletekben.

4. Ingyenes földgázszállítás Ukrajnába öt évig 2023.01.01-től.

5. Népszavazás tartása a Krím státuszáról legkésőbb 01.01.24-ig az ENSZ és nemzetközi szervezetek égisze alatt.

6. Az Orosz Föderáció teljes európai részének demilitarizálása az Urálon túli összes egység és alakulat kivonásával.

7. Az orosz hadsereg törvényhozási 600 ezer főre való csökkentése.

8. Katonai megfigyelők beléptetése az Orosz Föderáció valamennyi katonai létesítményébe, beleértve a zárt kutatóintézeteket és tervezőirodákat is.

9. Az Állami Duma előrehozott választása nemzetközi megfigyelők teljes részvételével.

10. Előrehozott elnökválasztás nemzetközi megfigyelők teljes részvételével.

A nemzetközi közösség 12 hónapon belül minden pont maradéktalan végrehajtásával megkezdi a korábban kiszabott szankciók részleges feloldását.

Közvetlenül a megállapodás parafálása után a bankok leválasztását a SWIFT-ről, megszüntetik az orosz szén, olaj és LNG értékesítési tilalmat, helyreállítják a légiforgalmat, valamint megteremtik a létfontosságú gyógyszerek és repülőgép-alkatrészek ellátását.

Az amerikai külügyminisztérium vezetőjének, Blinkennek a ragaszkodására az orosz vezetés "kiadatására" vonatkozó szélsőséges záradékokat eltávolították a "béketervből".

Azt hiszem épp tegnap írtam ide Dudi és Wilson vitájára, hogy aki azt képzeli, hogy csak kell egy új vezető, csak meg kéne puccsolni valahogy Putyint és vége lenne minden rossznak, hogy van-e választása az orosz népnek, ha egyszer elrendelik az általános mozgósítást és "nem, mi ezt nem akarjuk, mi lázadunk a háború néven nevezése ellen"... Az szimplán a kérdés fel nem tevése, hogy mi jön ez után.
Elképesztő, hogy szó szerint bele merték írni azt, amit én mondtam. Még az ingyen gázt is. De ennek alternatívája egy Őszi Rózsás Forradalom után bekövetkező helyzet, szóval nem alternatíva egy palota forradalom esetén sem a békediktátum aláírása, sem a békekötés nélküli visszavonulás.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 385
31 641
113
18+
18+
Szept.15.
18+
 
W

Wilson

Guest
Azt hiszem épp tegnap írtam ide Dudi és Wilson vitájára, hogy aki azt képzeli, hogy csak kell egy új vezető, csak meg kéne puccsolni valahogy Putyint és vége lenne minden rossznak, hogy van-e választása az orosz népnek, ha egyszer elrendelik az általános mozgósítást és "nem, mi ezt nem akarjuk, mi lázadunk a háború néven nevezése ellen"... Az szimplán a kérdés fel nem tevése, hogy mi jön ez után.
Elképesztő, hogy szó szerint bele merték írni azt, amit én mondtam. Még az ingyen gázt is. De ennek alternatívája egy Őszi Rózsás Forradalom után bekövetkező helyzet, szóval nem alternatíva egy palota forradalom esetén sem a békediktátum aláírása, sem a békekötés nélküli visszavonulás.
Láttam én is ezt a béketervet, de szerintem ne vedd hitelesnek ezt az állítólagos ukrán béketervet, mivel semmilyen hivatalos megerősítés nem érkezett még arról sem,hogy bármiről is akarnának most tárgyalni az ukrik az oroszokról,sőt a napokban azt mondta az ukrán kormányzat, hogy most nincs miről tárgyalniuk az oroszokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 555
47 518
113
Bucsa-2 kész

gondolhatjátok mi lesz majd az ensz jelentésben.. xD
KABARÉ
El kell terelni a nemzetközi közvélemény figyelmét az ukrán terrortámadásokról. De ezt sokszor nem lehet eljátszani, mert még a nyugati megvezetett emberek is előbb-utóbb gyanút fognak.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 555
47 518
113

"A kijevi rezsim átlépte a megengedett határait": az LPR vezetőjének nyilatkozata a luganszki terrortámadásról​


Az LPR vezetője, Leonyid Pasecsnik közleményt adott ki a kijevi rezsim által Luganszkban szervezett aljas terrortámadásról.

A mai napon egy terrorcselekmény következtében megölték Szergej Gorenko LPR főügyészét és helyettesét, Jekatyerina Steglenko-t.

A Luhanszki Népköztársaság Legfőbb Ügyészségének épületében történt robbanás bebizonyította, hogy a kijevi rezsim túllépett minden lehetséges határon. A mai incidens ismét megerősíti, hogy Ukrajna jelenlegi vezetése alatt terrorista állam.

A felhatalmazott rendészeti szervek felkutatást szerveztek a bűncselekmény elkövetésében részt vevő személyek után.
A köztársasági helyzet ellenőrzés alatt áll. Nekünk, az LPR lakóinak nem szabad pánikba esnünk, hiszen a terroristák pontosan ezt célozzák” – hangsúlyozta Pasechnik.


Источник: https://rusvesna.su/news/1663329309
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 385
31 641
113
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 185
113

Ukrajna Erdoganon keresztül állítólag átadta Oroszországnak az Egyesült Államokkal egyeztetett "béketervét".​


Ukrajna Erdoganon keresztül állítólag átadta Oroszországnak az Egyesült Államokkal egyeztetett "béketervét". Tehát tisztán szomszédolva:

1. Az orosz csapatok kivonása minden általuk megszállt területről 2022. február 24. után.

2. Az Orosz Föderáció és az oroszok összes arany- és devizatartalékának, valamint lefoglalt eszközeinek jogszabályi átruházása 2022. szeptember 1-jétől. A jóvátételi törvényt az Állami Dumának, a Szövetségi Tanácsnak kell elfogadnia, és az elnöknek alá kell írnia.

3. 200 milliárd eurós jóvátétel kiegészítő kifizetése 25 év alatt egyenlő részletekben.

4. Ingyenes földgázszállítás Ukrajnába öt évig 2023.01.01-től.

5. Népszavazás tartása a Krím státuszáról legkésőbb 01.01.24-ig az ENSZ és nemzetközi szervezetek égisze alatt.

6. Az Orosz Föderáció teljes európai részének demilitarizálása az Urálon túli összes egység és alakulat kivonásával.

7. Az orosz hadsereg törvényhozási 600 ezer főre való csökkentése.

8. Katonai megfigyelők beléptetése az Orosz Föderáció valamennyi katonai létesítményébe, beleértve a zárt kutatóintézeteket és tervezőirodákat is.

9. Az Állami Duma előrehozott választása nemzetközi megfigyelők teljes részvételével.

10. Előrehozott elnökválasztás nemzetközi megfigyelők teljes részvételével.

A nemzetközi közösség 12 hónapon belül minden pont maradéktalan végrehajtásával megkezdi a korábban kiszabott szankciók részleges feloldását.

Közvetlenül a megállapodás parafálása után a bankok leválasztását a SWIFT-ről, megszüntetik az orosz szén, olaj és LNG értékesítési tilalmat, helyreállítják a légiforgalmat, valamint megteremtik a létfontosságú gyógyszerek és repülőgép-alkatrészek ellátását.

Az amerikai külügyminisztérium vezetőjének, Blinkennek a ragaszkodására az orosz vezetés "kiadatására" vonatkozó szélsőséges záradékokat eltávolították a "béketervből".
Látszik hogy egy totális elmebeteg vezeti az USA-t.. szerintem még belefért volna a javaslatba, ha Oroszország összes vagyonát (ingó és ingatlan) amerikai gyámság alá helyezik, betiltják végérvényesen az orosz nyelvet, a bolygó összes államadósságát ráterhelik a ruszkikra, Putyint meg beledobják egy baszott nagy katapulttal a Napba!


Természetesen a feltételeiket elutasítja minden normális ország, aztán majd lehet károgni, hogy az oroszok nem voltak hajlandóak a békére.
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
167
1 112
93
Castel eléggé "hiteles" megmondóember, az ukrán ellentámadás sikereiről beszél. Bagatellizálva azt.. A csúsztatást csak az érzi, aki a pár percet meghallgatja...

Ez nem Castel, te okos...

Ukrajna Erdoganon keresztül állítólag átadta Oroszországnak az Egyesült Államokkal egyeztetett "béketervét".​


Ukrajna Erdoganon keresztül állítólag átadta Oroszországnak az Egyesült Államokkal egyeztetett "béketervét". Tehát tisztán szomszédolva:

1. Az orosz csapatok kivonása minden általuk megszállt területről 2022. február 24. után.

2. Az Orosz Föderáció és az oroszok összes arany- és devizatartalékának, valamint lefoglalt eszközeinek jogszabályi átruházása 2022. szeptember 1-jétől. A jóvátételi törvényt az Állami Dumának, a Szövetségi Tanácsnak kell elfogadnia, és az elnöknek alá kell írnia.

3. 200 milliárd eurós jóvátétel kiegészítő kifizetése 25 év alatt egyenlő részletekben.

4. Ingyenes földgázszállítás Ukrajnába öt évig 2023.01.01-től.

5. Népszavazás tartása a Krím státuszáról legkésőbb 01.01.24-ig az ENSZ és nemzetközi szervezetek égisze alatt.

6. Az Orosz Föderáció teljes európai részének demilitarizálása az Urálon túli összes egység és alakulat kivonásával.

7. Az orosz hadsereg törvényhozási 600 ezer főre való csökkentése.

8. Katonai megfigyelők beléptetése az Orosz Föderáció valamennyi katonai létesítményébe, beleértve a zárt kutatóintézeteket és tervezőirodákat is.

9. Az Állami Duma előrehozott választása nemzetközi megfigyelők teljes részvételével.

10. Előrehozott elnökválasztás nemzetközi megfigyelők teljes részvételével.

A nemzetközi közösség 12 hónapon belül minden pont maradéktalan végrehajtásával megkezdi a korábban kiszabott szankciók részleges feloldását.

Közvetlenül a megállapodás parafálása után a bankok leválasztását a SWIFT-ről, megszüntetik az orosz szén, olaj és LNG értékesítési tilalmat, helyreállítják a légiforgalmat, valamint megteremtik a létfontosságú gyógyszerek és repülőgép-alkatrészek ellátását.

Az amerikai külügyminisztérium vezetőjének, Blinkennek a ragaszkodására az orosz vezetés "kiadatására" vonatkozó szélsőséges záradékokat eltávolították a "béketervből".
Itt mindenki hülye? :eek: Itt! Mindenki...:D
Ekkora ökörséget igazán nehéz lehetett összeállítani! Kimaradt az első éjszaka joga...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Láttam én is ezt a béketervet, de szerintem ne vedd hitelesnek ezt az állítólagos ukrán béketervet, mivel semmilyen hivatalos megerősítés nem érkezett még arról sem,hogy bármiről is akarnának most tárgyalni az ukrik az oroszokról,sőt a napokban azt mondta az ukrán kormányzat, hogy most nincs miről tárgyalniuk az oroszokkal.

Kíváncsi vagyok. Szerinted miről tárgyalnának, ha Putyin ma bejelentené, hogy háborút hirdet és mozgósítást rendel el, holnap az általad álmodott/félt/érvelt palota forradalom lenne xy új elnökkel, mert az orosz nép nem bírná elviselni a fiaik hadba szólítását?
Szerinted egy államcsődben lévő Ukrajna mit kérne a békéért, ha leteszik a lába elé a fegyvert? Komolyan arról álmodsz, hogy kivonulnak a megszállt területekről az oroszok, Ukrajna örül, hogy béke van; és utána elkezd tárgyalni a hitelezőivel, hogy nem tudja visszafizetni a pénzt? Mire gondolsz, mi lesz a "csődeljárás" levezénylése? Leszereli Kijev azokat a katonai egységeket, akiket rentábilisen nem tud fenntartani? (Már most nem rentábilis, pedig a fegyvert gyakorlatilag ingyen kapja és 5% a hadi kiadása, de az ingyen lőszerrel sem jön ki nullára.)

Ukrajna, te csak háborúzz, mert a béke szörnyű lesz!
 

TID

Well-Known Member
2022. március 2.
113
848
93
azért nekem rendesen kikerekedett a szemem, mikor multkor a Tranzit-on volt a közös beszélgetésük Robert C. Castel-al (ide is be volt rakva a video) és abban volt egy olyan kijelentése hogy "dehogy volt 11-12 000 halott 2014 - óta aDonbass-i harcokban , ez egy orosz propaganda jó persze voltak áldozatok, de ez csak ilyen 1-200-as nagyságrend volt maximum"
Most akkor az EBESZ jelentés volt hazugság, vagy amit én olvastam az egy hamis jelentés volt, vagy mi az igazság?
Ha valakinek van erről pontos infója (link) megoszthatná velem, velünk, merthogy olyan határozottan tette ezt a kijelentést csak néztem
Ha jól emlékszen 2021-ben wikipédián ami egy ENSZ jelentésre hivatkozot, a Dombas régióban 13000-14000 ezer halotrol írt, es olyan 1500 eltunt személyrol, ukrán es orosz veszteségeket egyut számolva.
Egyébként ezt a kijelentését Demkó már sokszor es sok helyen ellmondta vagy leirta, hogy a 11-12000 ezer halot az csak orosz propaganda.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 671
16 823
113
Sajnos igen. Még mindig nem fogják fel ezek az idióta ukránok, hogy mivel játszanak. Nem tudom, hogy tényleg ennyire hülyék, vagy csak arcoskodni próbálnak, de nagyon remélem hogy az oroszok ezt a követelést egy pillanatig nem veszik komolyan. Kelet-Magyarországon élek, és a kiszóródásból én is kapnék. :(
A nyugat sem fogja fel, h Putyin helyett jó eséllyel keményvonalas jönne. Oroszországot nem lehet/érdemes legyőzni, mert pontosan úgy viselkedne, mint egy sarokba szorított vad.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Látszik hogy egy totális elmebeteg vezeti az USA-t.. szerintem még belefért volna a javaslatba, ha Oroszország összes vagyonát (ingó és ingatlan) amerikai gyámság alá helyezik, betiltják végérvényesen az orosz nyelvet, a bolygó összes államadósságát ráterhelik a ruszkikra, Putyint meg beledobják egy baszott nagy katapulttal a Napba!


Természetesen a feltételeiket elutasítja minden normális ország, aztán majd lehet károgni, hogy az oroszok nem voltak hajlandóak a békére.
Ha ez igaz, megoldották, hogy Oroszországban ne legyen gond a mozgósítással.
Csak ki kell hírdetni, hogy gyerekek, ezek a NATO feltételek.
 
W

Wilson

Guest
Kíváncsi vagyok. Szerinted miről tárgyalnának, ha Putyin ma bejelentené, hogy háborút hirdet és mozgósítást rendel el, holnap az általad álmodott/félt/érvelt palota forradalom lenne xy új elnökkel, mert az orosz nép nem bírná elviselni a fiaik hadba szólítását?
Szerinted egy államcsődben lévő Ukrajna mit kérne a békéért, ha leteszik a lába elé a fegyvert? Komolyan arról álmodsz, hogy kivonulnak a megszállt területekről az oroszok, Ukrajna örül, hogy béke van; és utána elkezd tárgyalni a hitelezőivel, hogy nem tudja visszafizetni a pénzt? Mire gondolsz, mi lesz a "csődeljárás" levezénylése? Leszereli Kijev azokat a katonai egységeket, akiket rentábilisen nem tud fenntartani? (Már most nem rentábilis, pedig a fegyvert gyakorlatilag ingyen kapja és 5% a hadi kiadása, de az ingyen lőszerrel sem jön ki nullára.)

Ukrajna, te csak háborúzz, mert a béke szörnyű lesz!
Most tényleg nem értem,hogy ez,hogy jött ki neked abból, hogy én azt írtam neked, hogy szerintem nem biztos,hogy 100%-ban hiteles az,hogy ilyen béketervet vagy egyáltalán bármilyen béketervet Erdogan közvetítésével átadtak az oroszoknak az ukrik.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 218
113
A nyugat sem fogja fel, h Putyin helyett jó eséllyel keményvonalas jönne. Oroszországot nem lehet/érdemes legyőzni, mert pontosan úgy viselkedne, mint egy sarokba szorított vad.
Még pár hónap és Putyin elpusztítja Oroszországot. Nézzük csak mit pusztított el fél év alatt:
  • 1128 harckocsi
  • 1802 IFV
  • 419 tüzérségi eszköz
  • 56 harci repülőgép
  • 48 helikopter
  • legalább tizenöt-húszezer katonát dettó.
Elvesztette ezenkívül a CSTO-t, mint szövetségi rendszert. Kazahsztán kiugrott, örményeket cserbenhagyta. Így a Közelkülföldnek nevezett területen az orosz befolyás odavan. Kína és Törökország ezerrel nyomul be oda. Elvesztette Oroszország valutatartalékainak szignifikáns százalékát. Odaveszett minden illúzió Oroszország nagyhatalmiságával kapcsolatban, tisztán látszik, hogy mégcsak középhatalmi szinten se tudnak erőt projektálni ezek után, inkább csak egy határaik közelében operáló regionális hatalom az ő szintjük, max egy látványos tengerentúli expedícióra képesek egy időben, de erre még kisebb európai országok is képesek lennének, elég megnézni csak mi hány katonát tartunk egy időben külföldön (nem kell túlbecsülni Szíriát, pedig én is megtettem, de ezek után más szemmel nézem)! Odaveszett a személyes tekintélye is, az erőskezű vezetőből egy világtól elszakadt lúzer lett.

Ebben a tempóban még pár hónap és Putyin végez az oroszokkal. Nem csoda, hogy tegnap már meg akarták merényelni, de most a Nyugat összeteheti a két kezét, hogy nem sikerült. Nincs a NATO-ban olyan vezető, aki ne azért imádkozna, hogy Putyin maradjon életben és legyen még hatalmon valahogy legalább pár hónapig! Csak folytassa így, ahogy eddig, ezzel a stílussal, valóságérzékkel!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
Nagyon remélem, hogy ez csak valami rossz vicc. Az oroszok előbb atomozzák üvegsivataggá Ukrajnát, mint ebből egyetlen pontot is elfogadjanak.

Szar orosz hadsereg, borzalmas eszközökkel elavult technikával és rossz hadvezetéssel és összeomló megalázott oroszok, gyengék, gazdaságilag tönkretehetőek, legyőzhetőek egyszerűen mert csak ennyit tudnak...
Édes Istenem, hogy ezt én hányszor olvastam a történelemkönyvekben...baszki...ezekkel az önhergelő és hitegető mondatokkal Dunát lehetne rekeszteni. Ez amit látunk eddig az eltörpül az oroszok tényleges, teljes erejétől és potenciáljától (arról az apróságról nem is beszélve, hogy az egész bolygó felszínét 1 méter vastag hamuréteggé tudnák tenni) Az orosz gazdaság elpusztítása a legviccesebb...maga a világ gazdaságának harmada nyugszik csak az orosz gazdaságon. Minden van ami az élethez valójában kell nyersanyagok, élelem, erdők, tengerek, tavak, édesvíz, hatalmas folyók, szántóföldek a periódusos rendszer összes eleme...persze ezt már az 1940-es évektől meg akarják szerezni az oroszok meg megtartani. Az orosz nép és harci morál még csak 25%-on sincs most.

Annyi az egyedüli új tényező, hogy az oroszokra is fertőz a mobileszközökkel a nyugati ideológia, azaz az "élvezethajhászó önzés addig, amíg észre sem veszed, hogy valójában mindened elvették"...ez esetleg belülről bomlaszthatja a rendszert is nem pedig úgy mint egy régi klasszikus háborúban a szórólapok és röplapok ez annál hatékonyabb manipuláció.

Tévedésben vagy. A gazdagság másból ered, mint azt remélik sokan. Japán, Dél Korea, Svájc és még sok ország úgy gazdag, hogy nyersanyag és energia szegény. Ugyanakkor Afrika sok országa mesés ásvány kincsekben, mégis csóró.
De a gazdag német, svéd gazdaság is átalt a fejlett késztermék gyártásra, a bányákat meg bezárták.
A ruszki hanyatló gazdaság egy ilyen háborúval, elszigetelve magát a világtól, vajon merre halad?
Az asvanykincs exportból nem fognak meggazdagodni, eddig sem jutottak előre. Eztán még nehezebb lesz.

Igen, ez egész biztos :D
Egy szaros pontonhídra ellőttek 4 ilyet o_O
Biztos azért, mert az utolsó darabok voltak, és akkor már hadd szóljon!

Itt azt a kérdést is fel lehet tenni, hogy mennyire hatékony a ruszki haderő, ha négy PMP elemre el kell lőni négy ilyen rakétát, aztán még valahogy mindig áll az a híd?
Amúgy nyilván jó ez a cucc.

Nem vagyok egy olyan, hogy na most már minden atomot be kéne vetni - de most tényleg ki kéne adni egy közleményt (és minden csatornán nyomatni), hogy a következő esetben a civil döntéshozó központok is célpontok lesznek, a terrorizmus szervezése miatt. Zselé nem mert mártírt csinálnak belőle az ábrándozók, de alatta mindenki.

Ha nem tetszik a "terrorista" kifejezés, eufemizáld nyugodtan és használj kettős mércét. Attól még terrorista aki ilyen jellegű célpontot választ. Mintha nagy mentorod, az EU sem hívta partizánnak a tömegbe hajtó iszlamistákat.

Igazabol Kijev regota lo adminisztracios, kormanyzati stb epuleteket a masik oldalon. Epp hajnalban olvastam hogy Kerszon teruleten vagy valahol ott delen lottek be tegnap egyet, elotte nap egy masikat Donbasszban ahol meg segelyt is osztottak...
Nem tudom mi benn a logika hogy nem teszik ezt, de ha megtennek, az ilyen infrastrukturalis celokat ujja kellene epiteni a nyugatnak vagy az ukrannak hogy uzemeltetni tudja a dolgokat. Az pedig sok erot, figyelmet von el a frontrol.
Mondjuk ha Kalibr helyett Iszkandert csapnanak a Beszkid alaguthoz, vagy egy Lemberg melleti eromuhoz akkor ott nagyon fel kene gyurni az ingujjat a nyugati tamogatoknak hogy ujjaepitsek, mert csak akkor tudnak majd bemenni a tamogatasok.

Ha ez valos, akkor johet az atomhaboru.

Sajnos igen. Még mindig nem fogják fel ezek az idióta ukránok, hogy mivel játszanak. Nem tudom, hogy tényleg ennyire hülyék, vagy csak arcoskodni próbálnak, de nagyon remélem hogy az oroszok ezt a követelést egy pillanatig nem veszik komolyan. Kelet-Magyarországon élek, és a kiszóródásból én is kapnék. :(

Ti nem fogjátok fel a valóságot. Álmodoztok, katlancsatákról, ukrán összeomlásról, megfagyott Európáról.
Amikor a csoda elmarad, akkor atomért foházkodtok kínotokban, megfeledkezve saját és gyermekeit el életéről.
Ostobaságotokban elfelejtittek, hogy az atom nem oldja meg lelki problémátok.
Az ukrán nem adja fel, sőt annál nagyobb elszántsággal, a világ teljes támogatásával fogja kiverni a megszállókat.
A medvének hiába van puskája, a bolhát kiirtani nem tudja. Ezt vagy megértőek vagy nem, de nem véletlen, hogy a ruszki hagyományos eszközökkel áll vesztésre. Az sem véletlen, hogy az atomhatalmak is hagyományos háborúban lettek kipics@zva Vietnámból, Koreából, Afganisztanból.
A ruszki is így veszít Ukrajnában. Szerintem.

Szintén a mese világotok része, hogy a megszállók elpusztítása etikátlan. A náci Németország ellen harcoló partizánok is azt támadtak, amit tudtak. Az ukránok is ott ütik az ellenséget, ahol lehet.
Ez a háború. Ezeket a következményeket Putyinnak előtte kellett volna átgondolni.