[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 199
113
Hihetetlen. Nem ugy ertem, hogy neked nem hiszek, de hogy lehet, hogy vissza se hivnak, meg elkeverik a papirjaidat??? Utana meg csodalkoznak, hogy nincs eleg jelentkezo. Nekem amikor itt irtam egy e-mailt a WOT-nak, akkor (1 vagy 2 nap mulva) jott egy valasz, hogy a WKU-nak (hadkiegeszito parancsnoksag) tovabbkuldtek a jelentkezesemet, megadtak ott kinek, stb... Majd a kapcsolatfelvetel utan egy rovid altalanos beszelgetes a WKU-ban, kitolttottem egy-ket oldal papirt es megkaptam a papircsomagot amivel mehettem egeszsegugyire (beleertve a pszichiatriat is). Az mondjuk elsore nem sikerult, mert akkora sor volt, hogy hiaba erkeztem idoben a korhazba inkabb feladtam, kertem inkabb masik idopontot. Aztan jott a beszelgetes a jovobeni parancsnokkal (o is el kellett fogadja a jelentkezesedet, ekkor mar egy 7 oldalas papirt kellett kitolteni) es a pszichologia. De minden egyes lepes elott felhivtak telefonon, elmondtak, hogy akkor mi a kovetkezo lepes es mindig ugyan az a szemely, tehat pontosan tudta hogy hol allok a folyamatban, mi van mar meg es mi van meg vissza. De nem hiszem, hogy itt szuperemberek ulnenek a hadkiegen, semmi extra nincs abban, hogy jol vegzik a munkajukat. Ha nalatok ez nem igy megy akkor mi a valoszinubb: a magyar toborzok/hadkieg hulyek vagy szabotazs?
Ilyen sok papír kell nálatok, hogy WOT-tal játszhass?
Hihetetlen! :)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Hihetetlen. Nem ugy ertem, hogy neked nem hiszek, de hogy lehet, hogy vissza se hivnak, meg elkeverik a papirjaidat??? Utana meg csodalkoznak, hogy nincs eleg jelentkezo. Nekem amikor itt irtam egy e-mailt a WOT-nak, akkor (1 vagy 2 nap mulva) jott egy valasz, hogy a WKU-nak (hadkiegeszito parancsnoksag) tovabbkuldtek a jelentkezesemet, megadtak ott kinek, stb... Majd a kapcsolatfelvetel utan egy rovid altalanos beszelgetes a WKU-ban, kitolttottem egy-ket oldal papirt es megkaptam a papircsomagot amivel mehettem egeszsegugyire (beleertve a pszichiatriat is). Az mondjuk elsore nem sikerult, mert akkora sor volt, hogy hiaba erkeztem idoben a korhazba inkabb feladtam, kertem inkabb masik idopontot. Aztan jott a beszelgetes a jovobeni parancsnokkal (o is el kellett fogadja a jelentkezesedet, ekkor mar egy 7 oldalas papirt kellett kitolteni) es a pszichologia. De minden egyes lepes elott felhivtak telefonon, elmondtak, hogy akkor mi a kovetkezo lepes es mindig ugyan az a szemely, tehat pontosan tudta hogy hol allok a folyamatban, mi van mar meg es mi van meg vissza. De nem hiszem, hogy itt szuperemberek ulnenek a hadkiegen, semmi extra nincs abban, hogy jol vegzik a munkajukat. Ha nalatok ez nem igy megy akkor mi a valoszinubb: a magyar toborzok/hadkieg hulyek vagy szabotazs?
SZABOTÁZS! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:

Ja nem, a másik.
Nincs következménye.
Persze nem mondom mind így csinálja.
De sok aki hadkiegen van már leszarja, mert nem ilyen beórol álmodott.
Vagy azért mert ilyenről álmodott.;)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 510
15 712
113
Nem biztos, hogy csak a társadalom hibája. Az elmúlt évtizedekben szinte nem is volt a társadalom része a hadsereg. Teljesen elkülönült a társadalomtól, nem volt érdemi kapcsolat, különösen nem a fiatalokkal. Az elmúlt években itt is érzékelhető a javulás, de sokkal aktívabban kellene toborozni. Ott ahol a fiatalok megtalálhatóak (egész nap) a Facebook-on, Instagramon stb. Pld a mostani határvadász kampányban ezrek figyelmét sikerült felhívni. Ha ebből csak 600-an szerelnek fel végül (többen nem fognak) az is eredmény. Hasonló kampányt a sereg is összehozhatna: a béremelésre és az új technikára kellene kihegyezni a kampányt, mert a fiatalok figyelmét így lehetne felhívni, ezen belül is leginkább a harckocsizó beosztásokra.
Kicsit off lesz, de a probléma gyökerét ebben látom. Nézzük végig, h egy férfi mire felnő milyen közegben mozog. Eleve sok a válás (kb. fele gyerek apa nélkül nő fel), amit tetéz az oktatás; óvodában csak nők veszik körül. Általános iskolákban 75-85%-ban megint csak nők nevelik. Középiskoláknál sem jobb a helyzet - ha egy döntően fiú iskola (99%) tantestületében - még mindig 65-75% a nők aránya. Nem jó ha egy középiskolából egy kisebb bunyónál azonnal kirugják a srácokat, de elnézik a cigit, drogot, gyújtogatást. Iszonyatosan femininné nevelik a fiúkat (jajj mi a baj, sírj ha fáj, gyere énekeljünk Zsédát, stb.). Eközben tűzzel vassal irtanak mindent, ami férfias viselkedésre (küzdősportok, hagyományőrzés, versenyek, stb.) vagy hazaszeretetre nevel(ne). Volt, h válogatott kerettagot nem engedtek az utolsó keretszűkítő versenyre, mondván: "volt már elég versenyen"...jelzem szín ötös volt a srác, de lemaradt az olimpiáról. A megoldás: bizonyos tantárgyakat inkább férfi tanítson (pl. töri), engedjük be a sulikba a honvédeket (szakkörök) és visszatérni egy alap társadalmi erkölcshöz (tancinéni ne kefélgessen diákokkal).
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
896
2 202
93
A pszcihológai alkalmasság része érdekes, mivel olyan gyerekek lesznek alkalmatlanok akikra azt mondod hogy simán jó lenne

Ja ilyenről van tapasztalatom, olyanok buktak el a pszichológián akiket viszonylag jól ismertem, együtt dolgoztunk jó ideje, teljesen ép megbízható normális értelmes stb embernek ismertem meg őket. Volt egy srác akinél rátermettebb és lelkesebbet nem ismertem mégis ott bukott el, nem akarta elmondani miért, szerinted az lehetséges hogy azért mert az elbeszélgetésen kiderült az apja börtönben ült? Másra nem tudok gondolni.

De a kedvencem az volt aki a kovid idején munkanélküli lett > rossz passzba került, háziorvosa elküldte pszichológushoz > aztán jelentkezett katonának hogy legyen újra munkája, talpra álljon végre > de mivel a háziorvos a jelentkezős papíron becsülettel beírta hogy a srác volt már pszichológusnál ezért egyből kizárták, hiába volt amúgy teljesen rendben, küzdősportolt stb szóval nem volt egy életképtelen arc csak simán megviselte a kirúgás.
De nem azt mondom hogy feltétlen rossz a rendszer, egyiknél se voltam bent a beszélgetésen, simán lehet hogy tényleg jogos volt a döntés.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Hihetetlen. Nem ugy ertem, hogy neked nem hiszek, de hogy lehet, hogy vissza se hivnak, meg elkeverik a papirjaidat??? Utana meg csodalkoznak, hogy nincs eleg jelentkezo. Nekem amikor itt irtam egy e-mailt a WOT-nak, akkor (1 vagy 2 nap mulva) jott egy valasz, hogy a WKU-nak (hadkiegeszito parancsnoksag) tovabbkuldtek a jelentkezesemet, megadtak ott kinek, stb... Majd a kapcsolatfelvetel utan egy rovid altalanos beszelgetes a WKU-ban, kitolttottem egy-ket oldal papirt es megkaptam a papircsomagot amivel mehettem egeszsegugyire (beleertve a pszichiatriat is). Az mondjuk elsore nem sikerult, mert akkora sor volt, hogy hiaba erkeztem idoben a korhazba inkabb feladtam, kertem inkabb masik idopontot. Aztan jott a beszelgetes a jovobeni parancsnokkal (o is el kellett fogadja a jelentkezesedet, ekkor mar egy 7 oldalas papirt kellett kitolteni) es a pszichologia. De minden egyes lepes elott felhivtak telefonon, elmondtak, hogy akkor mi a kovetkezo lepes es mindig ugyan az a szemely, tehat pontosan tudta hogy hol allok a folyamatban, mi van mar meg es mi van meg vissza. De nem hiszem, hogy itt szuperemberek ulnenek a hadkiegen, semmi extra nincs abban, hogy jol vegzik a munkajukat

Egyszer én is jelentkeztem. Kapásból a hadkiegen nem is foglalkoztak először azzal, hogy van speciális műszaki képesítésem. Aztán valahogy sikerült elérhetőséget kapnom ahhoz az alakulathoz, ahova ilyen végzettségű emberek kellenek. Annak ellenére, hogy folyamatosan égető létszámhiánnyal küdöttek, egy év után hívtak vissza.
Ja, ahogy kijöttem a hadkiegészítő irodából, nagyjából a következő sarkon odajött hozzám két rendőr igazoltatni, azzal a nyilvánvaló hazugsággal, hogy fokozott ellenőrzés van, és mindenkit igazoltatnak. Valójában csak engem, sem előtte, sem utána. Csak hát gyanús voltam, hogy miért akarok fegyvert a kezembe, vagy valami ilyesmi.
Sikerült úgy lezülleszteni a társadalmat, hogy ha valami küzdősportot vagy harcművészetet űzöl, akkor gyakran neked szegezik a kérdést: kit akarsz megverni??

Ha nalatok ez nem igy megy akkor mi a valoszinubb: a magyar toborzok/hadkieg hulyek vagy szabotazs?

Mindkettő. Illetve nincs semminek semmilyen következménye sem. Nem az új belépőkre fizetik őket. Előmenetelük nem nagyon lesz, illetve ami lesz, azt az idő hozza, minek erőlködjenek?

tancinéni ne kefélgessen diákokkal

Én ebből is kimaradtan. :(
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Kicsit off lesz, de a probléma gyökerét ebben látom. Nézzük végig, h egy férfi mire felnő milyen közegben mozog. Eleve sok a válás (kb. fele gyerek apa nélkül nő fel), amit tetéz az oktatás; óvodában csak nők veszik körül. Általános iskolákban 75-85%-ban megint csak nők nevelik. Középiskoláknál sem jobb a helyzet - ha egy döntően fiú iskola (99%) tantestületében - még mindig 65-75% a nők aránya. Nem jó ha egy középiskolából egy kisebb bunyónál azonnal kirugják a srácokat, de elnézik a cigit, drogot, gyújtogatást. Iszonyatosan femininné nevelik a fiúkat (jajj mi a baj, sírj ha fáj, gyere énekeljünk Zsédát, stb.). Eközben tűzzel vassal irtanak mindent, ami férfias viselkedésre (küzdősportok, hagyományőrzés, versenyek, stb.) vagy hazaszeretetre nevel(ne). Volt, h válogatott kerettagot nem engedtek az utolsó keretszűkítő versenyre, mondván: "volt már elég versenyen"...jelzem szín ötös volt a srác, de lemaradt az olimpiáról. A megoldás: bizonyos tantárgyakat inkább férfi tanítson (pl. töri), engedjük be a sulikba a honvédeket (szakkörök) és visszatérni egy alap társadalmi erkölcshöz (tancinéni ne kefélgessen diákokkal).
Nos, még az átkosban is jelentkeztek katonának fiatalok a társadalmi "megbecsületlenség", lenézettség ellenére. (Amiért a hivatásos állomány egy részének tevékenysége a sorállománnyal szemben, illetve az elterjedt alkoholizmus is okolható.)
De volt az MHSZ, és a technikai sportok közül sokat csak a szövetség keretein belül lehetett űzni (ez germanizmus, de nem jutott jobb most az eszembe). Kár volt szétbarmolni.
A legtöbbet egyébként maguk a katonák tehetnek azért, hogy visszaszerezzék a tekintélyt.
A küzdősportok támogatása oké, régen (ifjú koromban) az is inkább katonai klubokban volt elérhető.
A nevelés meg nem attól lesz hazafias, hogy férfi vagy nő tanítja a történelmet. Azt otthonról kell hoznia, illetve a közösségnek kell kialakítania. Ha nincs meg az összetartozás érzése, akkor cseszhetjük.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
A harcmuveszetrol annyit hozzánk aikidózni jár elég sok gyerek. Először apa hozza őket és persze beáll kb 1 hónap múlva az összes elhúz ( állításuk szerint puhány hatékony talannak érzik a karates hadonászáshoz képest. Persze azt se csináljak. Viszont átveszik a helyüket az anyukák és érdekes azok megmaradnak, úgy hogy elég vicces de mi tele vagyunk anyukával meg a gyerekekkel. Az is érdekes, hogy a fiú gyerekek akik meg maradnak mind a csendesebb visszahúzódó fajta , a többi apuval együtt ez puhány nincs ütés meg rugdosodas Tehát ez szar nem elég kemeny, ezért inkább ne csináljunk semmit legfeljebb focizzunk fajta. Na akkor ez tükröződik a katonai felvételeknel is!:(
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 510
15 712
113
Nos, még az átkosban is jelentkeztek katonának fiatalok a társadalmi "megbecsületlenség", lenézettség ellenére. (Amiért a hivatásos állomány egy részének tevékenysége a sorállománnyal szemben, illetve az elterjedt alkoholizmus is okolható.)
De volt az MHSZ, és a technikai sportok közül sokat csak a szövetség keretein belül lehetett űzni (ez germanizmus, de nem jutott jobb most az eszembe). Kár volt szétbarmolni.
A legtöbbet egyébként maguk a katonák tehetnek azért, hogy visszaszerezzék a tekintélyt.
A küzdősportok támogatása oké, régen (ifjú koromban) az is inkább katonai klubokban volt elérhető.
A nevelés meg nem attól lesz hazafias, hogy férfi vagy nő tanítja a történelmet. Azt otthonról kell hoznia, illetve a közösségnek kell kialakítania. Ha nincs meg az összetartozás érzése, akkor cseszhetjük.
Nagyrészt igazat adok; pl. a vitorlázással eleve sokakat megszólítottak, akik később pilótának mentek (olyannyira, h cimbora "csak" MI-8-ra fért fel a 21/23 helyett).
Toborzókat látva nem kezeli jól a honvédség a helyzetet; ismerek olyan egyetemista területvédelmis lányt, aki olyan intelligens, felkészült meg szép (tényleg simán köröket ver Zimány Lindától kezdve bárkire), hogy ott lenne a helye, e helyett kiküldik Gipsz Ernő zászlóst, aki a felvarrón lévő Doberdó fa történetét sem vágja (46-osok, I. vh.). Ja, meg elhoznak 2 AK-t, 1 Brennt, meg CG-t...néha pár BTR-t, amit a célközönség faterja meglát és elborzad, h ugyanazok a sz*rok, amin még ő is ült. Sehol egy LEO2, Gidrán, stb.
A férfi-nő érvrendszerem félreérthető volt; ismerek sok JÓ női tanárt. Inkább azt árnyalnám, h egy mai srác nem tanul meg férfi közösségekben viselkedni, konfliktust kezelni, stb. Anno az első megrázó élményem az volt, amikor enyhén (tényleg nem ordítottam és nem használtam trágár kifejezést, sem fenyegetést) emelt hangon megszidtam egy 17 éves kölköt, az meg elsírta magát.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 323
113
Igazából a huszár embert von be a seregbe. Lovászokat és Lóval foglalkozó embereket lovasokat. Az alegység feltöltése valószínűleg könnyen fog menni. És attól hogy huszárok még más feladatra is bevonhatóak. Ha gyorsan akarnak létszámot növelni annak egy ilyen alegység jó lökést adhat...
 
K

kamm

Guest
Igazából a huszár embert von be a seregbe. Lovászokat és Lóval foglalkozó embereket lovasokat. Az alegység feltöltése valószínűleg könnyen fog menni. És attól hogy huszárok még más feladatra is bevonhatóak. Ha gyorsan akarnak létszámot növelni annak egy ilyen alegység jó lökést adhat...
Ugyan dehogy, ne vicceljunk mar. Majd pont a lovakkal fogsz toborozni 2022-ben... egy nagy loszart, hogy stilusosan fogalmazzak.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 323
113
Ugyan dehogy, ne vicceljunk mar. Majd pont a lovakkal fogsz toborozni 2022-ben... egy nagy loszart, hogy stilusosan fogalmazzak.
tudod hogy hányan végeznek lovászattal kapcsolatos szakirányon skolákba évről évre??? mert akkor azzal is tisztába kelllenned hogy nem igen van tartósan betőltettlen állás mertnagy a túljelentkezés. Igen vannak rengetegen akik a lovakkal való munkát komolyan veszik és szakmájuk hvatásuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and hete

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 323
113
Egy jó toborzó körúttal magyarvágta és előfutamain ésaz Iskolákba a végzősök között jövő ijenkorra garantált a túljelentkezés a huszár alegységbe... 2-3 év és komoly alegységgé nőheti ki magát. (nem kell mindenkinek állandóan a lovak melett lennie vagy díszhuszárként díszelegnie vagy lovasjárőrként tevékenykednie...)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 079
113
Mivel lehet igazán hatékonyan toborozni?
  • béremeléssel,
  • felújított bázisokkal, infrastruktúrával,
  • modern haditechnikával,
  • NATO-szemléletű, modern vezetéssel.
Írhatnám a modern kommunikációt is, de ha a fentiek nincsenek, minden más mellébeszélés.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 323
113
Mivel lehet igazán hatékonyan toborozni?
  • béremeléssel,
  • felújított bázisokkal, infrastruktúrával,
  • modern haditechnikával,
  • NATO-szemléletű, modern vezetéssel.
Írhatnám a modern kommunikációt is, de ha a fentiek nincsenek, minden más mellébeszélés.
a felsoroltakból mi hiányzik jelenleg? vagy nincs folyamatba?
 
  • Vicces
Reactions: vasszekely

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 323
113
@vasszekely komolyan kérdezem ? mer a fizura panaszkodni mostanába senkit nem hallottam. https://iranyasereg.hu/illetmeny/ kezdő bérek nem rosszak toborzópénz fegyverpénz szerződés hosszabítás továbbra is van szolgálatok továbbra is fizetnek kk ként csak 1 évet kell eltőlteni ami alapkiképzési időszakra emelt bér jár egy év után előmenetel és fizuemelés. nyelvizsgákra tanfolyamokra fizzetnek. cafetéria rendszer széles sokrétű biztos. (lakhatási támogatás is.) kaja sokszor van szállás fix

a bázisko felújítása folyamatos.

modern haditechnika sajtó hírek szerint jön be az átlag bevonuló nem HTKA t olvas

NATO szemléletű vezetés szerintem mindenhol folyamatosan fiatalodó rotált vezetés...
 
  • Tetszik
Reactions: Lengyel_nem_medik

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 323
113
@vasszekely már komolyan ott vagyun majdhogynem hogy egy kicsit libernyákosabb családtagnak nem merem elmondani hogy tik tak határszolgálattal mennyit keresek. (4 HÓNAP TIK TAKOT VÁLLALTAM) nehogy az legyen hogy túl vagyok fizetve ennyi napért bezzeg ő meg ez meg az ismerőse...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 199
113
@vasszekely már komolyan ott vagyun majdhogynem hogy egy kicsit libernyákosabb családtagnak nem merem elmondani hogy tik tak határszolgálattal mennyit keresek. (4 HÓNAP TIK TAKOT VÁLLALTAM) nehogy az legyen hogy túl vagyok fizetve ennyi napért bezzeg ő meg ez meg az ismerőse...
Mi az a tik tak? Mennyit keresel határszolgálattal? :)
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Katica

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 323
113
Mi az a tik tak? Mennyit keresel határszolgálattal? :)
egyszer lent egyszer fent minden 2. váltásba megyek. Így most sokat. cca ledolgozottnapra bontanám) 21-22.000 /nap amibe dolgozok... +75.000 havi +az egyéb az ingyen kaj ingyenszállás stb... (+20.000 a rendelkezésre állási ráeső havi része.(ezt egybekapom 1 összegbe a 12 havit) .... tehát 21-22.000 per munkavégzős nap + cca 100.000/ho. a jelenlegi felállás szerinz (ha többet jönnék vagy kevesebbet rosszabúl kapnák így a legoptimálisabb a fizu.)
nem panaszkodom (és amikor szolgálatba vagyok kb cigit meg kv-t veszek néha energiaitalt.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 323
113
kaja türhető az elő 1-2 nap még nemigen tud az ember válogatni de aztán panaszra nem lehet ok elindul a felhalmozódás. főtétel a szálláson mindig van édesség mindig van felvágott vaj kockasajt kecsap mustár majonéz erőspista stb... tej műzli gabonapehely joghurt vagy krémtúró dobozospuding péksüti...mindig van. forró tea hideg szörp mindig van vacsorára "minőségi" üdítő vagy energiaital. alma vagy narancs minden nap (több is) mézzel ami szintén jár akár gyümölcssaláta készíthető... paprika paradicsom vagy uborka minden nap... épp most toltam be a 3. krémtúrót úgy hogy leadós vagyok délbe keltem ebédelni... csoki minden szolgálatba jár ahogy valami sós is mogyoró vagy ropi pisztácia vagy csipsz... mindig van melegvíz a zuhanyzóba meleg van őszel tavaszzal télen nyáron hüvös mosószer ingyenes szárítógép is van... minden is van... szolgálatba a csomag igaz nem a legderekabb de a szállásról a sok felhalmozott kajával és egy kis ésszel kiválló melegszendvicsek készíthetőek vagy akár főtétel vihető ki vagy aki sima szendvicset kedveli agyon turbózható sajtal vajjal felvágottal szószokkal vagy ehet egésznap péksütit is akár mert van... reggelire 1 ebédre 2 (plusz valami joghurt puding dogozos valami vagy csoki rétes péksüti) vacsorára 3 fogás ha az ember táborba kajázik változatos nem 5 michlen csillagos de egy átlagos napi menüs éttermi kosztal felér pláne hogy az adagok jobbak és repeta mindig van... De aki vólt lent az tudja nem kell hülyének lenni és turbózni kell a zacskós csomagot (konzervek kapásból mehetnek a matrózzsákba hazavivősnek majd a hüttőből pótólni ízlésnek megfelelően...) nem kell fosni a közös azért közös mert közös... kint meg minden szektorba van legalább egy rutinos aki meleg kaját varázsol ha meg van kérve ha az illető még nem elég rutinos... ha annyira gurmé valaki tepertős vagy sajtos pogácsákba csinálhatja a szendvicset... aki vega vagy valamilyen érzékeny még az sem éhezik... lehet minőségin is táplálkozni csak ki kell nyitni a közös hűtőt. kenyérhegyekbe zsír meg foghagyma lila vagy vörös is mindig van ha valaki azt kívánja.