Magyar Néphadsereg

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Az hagyjan, de a rendszervaltas utan meg mindig ugyanezek az (M65 vagy milyen "mintaju") szarokra epult az alapfelszerelesed (en akkor lattam eloszor normalisabb felszerelest, amikor letrehoztak a speci hv szazadunkat.)
Igen, '96-ban is még ebben bohóckodtunk...
Akkor sem akartam elhinni, hogy ez lenne a háborús felszerelésünk.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Azért mielőtt a falnak menne itt több ember, a Bundeswher katona a 80-as években, tehát a fotókon látható Néphadsereges ruházat és felszerelés időszakában lényegében, így nézett ki.
training-of-recruits-of-the-bundeswehr-picture-id150791307


d2dc088e4c5d96ea4253c5d8f788ba43.jpg


863bdba89a9535c8edf0b6900551b57b.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Az az Y heveder 1000x jobb volt mint a mi táskáink.

Ez így igaz, nem vitatható. Rajtunk minden lötyögött, semmit nem tudtunk normálisan rögzíteni. Bár voltak hevederek a gázálarctáskán is, a tártáskát is lehetett a derékszíjra fűzni, de gyakorlatban nem működött a jó rögzítés.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Szerencsére megúsztuk. Ha azzal a nyomorult málhazsákkal kellet volna megtenni 10 km-t gyalog, biztos, hogy harcképtelenné vált volna a komplett haderő...

88 januárban megtettem vele 3*30 km gyalogtúrát, túlélési gyakorlat néven Szombathely határában, a Néphadsereg talán egyetlen túlélési gyakorlatán. Teljes harcászati felszerelésben, +megpakolt málhazsák. Amit leellenőriztek indulás előtt, hogy mi van bent. Hát mi a fürdőpapucsnak nevezett baromságot ollóval elkészítve, ráfűztük a hordhevederre, hogy kíméljük ahogy lehet a vállunkat. Nem volt az igazi, de picit segített elviselni ,az elviselhetetlent. A zlj, pk. becsületére legyen mondva, tisztességesen megírta az előljáróknak, hogy semmink nem alkalmas ilyen jellegű bevetésre, mint ruházat, bakancs, felszerelés. Nem tudom később erőltették-e a ilyen túlélési gyakorlatokat. A miénk 3 napos volt, januárban, napközben kicsi pluszban, éjjel mínusz 10 fok körüli hőmérsékleten, szabad ég alatt. Szerencsére senki nem fagyott meg. Úgy vágtunk bele, hogy semmiféle felkészítés nem volt. Magunktól, filmekből, olvasmányokból ellesett dolgokat tettünk. Pld. csokit vittünk magunkkal, hogy legyen bennük kalória, ha a kaja kevés lenne. A papucsot is ilyen ihlet alapján hasznosítottuk a málhazsáknál. A beérkezés a laktanyába stílszerű volt. A zlj. töf. vezette a bevonulást, egy letört faágra támaszkodva, sántítva. Mert lesántúlt. Én dupálán szívtam, mert rpk beosztásom folytán cipelhettem a rajparancsnoki gépkarabélyhoz rendszeresített istenverte éjjellátót is egy hordtáskában, ami végig verte az oldalamat 3 napig. Saccra 20 percenként emlegettem istent, negatív, trágár értelemben, abban a 3 napban.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
88 januárban megtettem vele 3*30 km gyalogtúrát, túlélési gyakorlat néven Szombathely határában, a Néphadsereg talán egyetlen túlélési gyakorlatán. Teljes harcászati felszerelésben, +megpakolt málhazsák. Amit leellenőriztek indulás előtt, hogy mi van bent. Hát mi a fürdőpapucsnak nevezett baromságot ollóval elkészítve, ráfűztük a hordhevederre, hogy kíméljük ahogy lehet a vállunkat. Nem volt az igazi, de picit segített elviselni ,az elviselhetetlent. A zlj, pk. becsületére legyen mondva, tisztességesen megírta az előljáróknak, hogy semmink nem alkalmas ilyen jellegű bevetésre, mint ruházat, bakancs, felszerelés. Nem tudom később erőltették-e a ilyen túlélési gyakorlatokat. A miénk 3 napos volt, januárban, napközben kicsi pluszban, éjjel mínusz 10 fok körüli hőmérsékleten, szabad ég alatt. Szerencsére senki nem fagyott meg. Úgy vágtunk bele, hogy semmiféle felkészítés nem volt. Magunktól, filmekből, olvasmányokból ellesett dolgokat tettünk. Pld. csokit vittünk magunkkal, hogy legyen bennük kalória, ha a kaja kevés lenne. A papucsot is ilyen ihlet alapján hasznosítottuk a málhazsáknál. A beérkezés a laktanyába stílszerű volt. A zlj. töf. vezette a bevonulást, egy letört faágra támaszkodva, sántítva. Mert lesántúlt. Én dupálán szívtam, mert rpk beosztásom folytán cipelhettem a rajparancsnoki gépkarabélyhoz rendszeresített istenverte éjjellátót is egy hordtáskában, ami végig verte az oldalamat 3 napig. Saccra 20 percenként emlegettem istent, negatív, trágár értelemben, abban a 3 napban.
Igen, aki kitalálta azt a málhazsákot annak kellett volna cipelnie élete végéig. Minket levezényeltek valahová az alföldre és mi is abban vittük a cuccot, igaz legalább a vonat elvitt minket a közelbe. Hát azt nem tudom ki találta ki, hogy egy vékony textil heveder jó lesz vállszíjnak. A bakancs az én lábamat istenesen feltörte, igaz én nem mentem gyenguszra vele, inkább kibírtam, kaptam is érte kézfogást a főhangyától, míg a fél század pihizett vele. A VV cucc használhatatlanul szar volt, és szarul kitalált, a gázálarc addig volt jó amíg nem volt szemüveged ÉS gyakran elszakadt. Szóval biztos remek hadsereg lett volna háborúban. Mondjuk a kanálgép az jó volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Igen, aki kitalálta azt a málhazsákot annak kellett volna cipelnie élete végéig. Minket levezényeltek valahová az alföldre és mi is abban vittük a cuccot, igaz legalább a vonat elvitt minket a közelbe. Hát azt nem tudom ki találta ki, hogy egy vékony textil heveder jó lesz vállszíjnak. A bakancs az én lábamat istenesen feltörte, igaz én nem mentem gyenguszra vele, inkább kibírtam, kaptam is érte kézfogást a főhangyától, míg a fél század pihizett vele. A VV cucc használhatatlanul szar volt, és szarul kitalált, a gázálarc addig volt jó amíg nem volt szemüveged ÉS gyakran elszakadt. Szóval biztos remek hadsereg lett volna háborúban. Mondjuk a kanálgép az jó volt.
Nem akarom védeni a málhagyíkot vagy a kitalálóját, de arról nem tehet, hogy nem arra használták amire kitalálták. A málhagyík nem arra van, hogy hátizsákként cipeld magaddal. Az arra van mint amire a tengerészeknek a tengerészzsák: abban tartod a cuccod.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 374
4 903
113
Nem akarom védeni a málhagyíkot vagy a kitalálóját, de arról nem tehet, hogy nem arra használták amire kitalálták. A málhagyík nem arra van, hogy hátizsákként cipeld magaddal. Az arra van mint amire a tengerészeknek a tengerészzsák: abban tartod a cuccod.
Van rajta VÁLLSZÍJ. Szóval lehet, hogy nem arra találták ki, csak éppen semmi más nem volt amiben bármit vihettél volna magaddal. Ráadásul a szabál az volt, hogy HKSZ esetén beleöntesz mindent a szekrényből és viszed magaddal. Lehet, hogy nem erre volt kitalálva, de mivel ez egy egyszerű zsák, mindenféle zseb, vagy osztás nélkül, így teljesen használhatatlan bármiféle tárolásra, kivéve krumpli.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Nem akarom védeni a málhagyíkot vagy a kitalálóját, de arról nem tehet, hogy nem arra használták amire kitalálták. A málhagyík nem arra van, hogy hátizsákként cipeld magaddal. Az arra van mint amire a tengerészeknek a tengerészzsák: abban tartod a cuccod.
Mindig tanul az ember...
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Az egyetlen, amibol vettem egy vadiujat (M90-es mar) es elvittem leszereleskor (najo, lett meg 14.5mm gyakorlo loszerem is, meg par mas "memorabilia"... :D)
Igen, az nagy királyság!
A klíma berendezés, és az atomerőmű után a XX. század legnagyobb találmánya!
Leatherman multiszerszám sehol nincs hozzá képest!
:)
 
  • Vicces
Reactions: kamm

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
88 januárban megtettem vele 3*30 km gyalogtúrát, túlélési gyakorlat néven Szombathely határában, a Néphadsereg talán egyetlen túlélési gyakorlatán. Teljes harcászati felszerelésben, +megpakolt málhazsák. Amit leellenőriztek indulás előtt, hogy mi van bent. Hát mi a fürdőpapucsnak nevezett baromságot ollóval elkészítve, ráfűztük a hordhevederre, hogy kíméljük ahogy lehet a vállunkat. Nem volt az igazi, de picit segített elviselni ,az elviselhetetlent. A zlj, pk. becsületére legyen mondva, tisztességesen megírta az előljáróknak, hogy semmink nem alkalmas ilyen jellegű bevetésre, mint ruházat, bakancs, felszerelés. Nem tudom később erőltették-e a ilyen túlélési gyakorlatokat. A miénk 3 napos volt, januárban, napközben kicsi pluszban, éjjel mínusz 10 fok körüli hőmérsékleten, szabad ég alatt. Szerencsére senki nem fagyott meg. Úgy vágtunk bele, hogy semmiféle felkészítés nem volt. Magunktól, filmekből, olvasmányokból ellesett dolgokat tettünk. Pld. csokit vittünk magunkkal, hogy legyen bennük kalória, ha a kaja kevés lenne. A papucsot is ilyen ihlet alapján hasznosítottuk a málhazsáknál. A beérkezés a laktanyába stílszerű volt. A zlj. töf. vezette a bevonulást, egy letört faágra támaszkodva, sántítva. Mert lesántúlt. Én dupálán szívtam, mert rpk beosztásom folytán cipelhettem a rajparancsnoki gépkarabélyhoz rendszeresített istenverte éjjellátót is egy hordtáskában, ami végig verte az oldalamat 3 napig. Saccra 20 percenként emlegettem istent, negatív, trágár értelemben, abban a 3 napban.
Oké, te a megaszuperhíró plecsnit kapod meg! :)
 
  • Imádom
Reactions: honved