[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Biztos előbb megoldják, mint a ruszkik a T-90SP (SteamPunk) verzió mechanikus ballisztikai számítógépének tömeggyártását... ;)
(Megmunkálható a "vas" 18 C°-on, de ne mond el senkinek!)
Nem igazán kéne lenézni a ruszkikat. De ez csak magánvélemény.
Amikor szorított/szorít a cipő úgy vágnak oda, hogy az nagyon is fáj
Lásd még Harkovi hőerőmű.
Mindannak ellenére, hogy jelenleg az Ukránok sok mindent elértek, és ha a világot nem is, engem megleptek.
Meg am az oroszokat is. Csak azt a 2-5:1 veszteség/nyeresség arányt nem lehet sokáig fenntartani.
(Meg az oroszok kb minden háborújukat így kezdik, megtanulják, hogy hogy kell háborúzni az adott korban. Vérrel fizetnek érte. Aztán meg lesz "bistro")
De ez a technikai szinvonalukat nem befolyásolja. Az meg fényévekkel haladja meg a magyart, a világ élvonalában van. És bár nem nézhetünk félre a hülyeségeik megvannak. De a hátrány MEO és nem technológiai kérdés. Reméljük, hogy nem oldják meg.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 352
45 511
113

Krasny Liman és a legfontosabb útvonalak továbbra is csapataink ellenőrzése alatt maradnak (VIDEO)​


Krasny Liman és a legfontosabb útvonalak csapataink ellenőrzése alatt maradnak.

A város védői az orosz csapatok, az LPR és a DPR teljes ellenőrzése alatt tartják a helyzetet az ukrán fegyveres erők támadásainak minden irányában.

A stratégiai útvonalak is ellenőrzés alatt állnak annak ellenére, hogy a nácik megpróbálták elzárni Krasznij Limant az utánpótlástól.


Источник: https://rusvesna.su/news/1664370599
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
‼️Az USA és Európa majdnem kimerítette az Ukrajnának szállítandó fegyverkészleteit - CNBC

Az amerikai hadiiparban a 155 mm-es ágyúkhoz való tüzérségi lövedékek szokásos gyártási üteme békeidőben évente körülbelül 30 000 darab. Az AFU körülbelül két hét alatt fogyaszt el ennyit - mutatott rá Dave de Roche, az amerikai Nemzeti Védelmi Egyetem vezető kutatója a CNBC-nek.
--
Ajaj
Ez nekem elég hihetetlenül hangzik.
Pár napja jelent meg egy cikk, engem az is "sokkolt".
Egyebek mellett ilyeneket olvashatunk benne a 155 mm-es és a HIMARS kapcsán:
"A review of the justification books (J-Books) submitted by the Army with its fiscal year 2023 (FY23) budget shows potential disconnects between strategic demands and defense industry supplies. The J-Books show that the total number of high-explosive (HE) rounds requested for the coming fiscal year is about 70,000. For the entire 155mm ammunition family it is 93,000.

Looking back five years, one sees that the average HE production has been 75,000 and total 155mm production about 175,000. In other words, the number of 155mm artillery shells flowing to Ukraine equals four to ten years of overall production depending on the type shells being requested and provided. Looking forward, over the coming five years the total 155mm production is projected at 700,000 rounds, 100,000 fewer rounds than currently headed to Ukraine in just the past six months!
...
The HIMARS story is clear in one regard, and less clear in another. Regarding the launchers themselves, the Army only expected to buy 23 systems with the FY23 funds. That means that the launchers given to Ukraine account for about 60% of that year’s production. The launchers fire rockets, either the older unguided MLRS rocket or the newer guided version, GMLRS. Each launcher carries a pod of six rockets. If each Ukrainian-crewed launcher only fired one rocket per day that would amount to 5,760 rockets per year. The FY23 GMLRS requested procurement is for 4,674 guided rockets, only 80 percent of possible Ukrainian usage. Moreover, each rocket costs about $170,000.
"
A cikket egy bizonyos Tom Davis írta, aki eléggé bennfentesnek tűnik, már az alapján, amit találtam róla. A cikket ahogy néztem sehol nem vették át. Az oldal pedig mindenképpen hitelesnek tűnik, mivel a Forbes többségi tulajdonában volt, amit később két másik cég kivásárolt.

Ugye indítottak egy 600 millió dolláros programot is az USA-ban részben azért, hogy felpörgessék a 155mm-esek gyártását, de erről már volt szó a topikban.
 
W

Wilson

Guest
Ja láttuk, legyőzték az orosz belügyi csapatokat
Nem csak azok voltak ott, hanem pédául az az elit orosz páncélos alakulat is amely az ék szerepét töltené be egy NATO- l történő összecsapás során, na ők is olyan gyorsan menekültek el, hogy teljesen sértetlenül ott hagytak az ukriknak egy T-90M harckocsit aminek őszintén örültek az ukránok , de még jobban örült neki a NATO és az USA mivel így zavartalanul tudják majd tanulmányozni, hogy mit is tud az (Armata mellett) a legfejlettebb orosz harckocsi és közvetve az orosz hadiipar.

Úgyhogy nagyon úgy látszik, hogy a nyúlcipő nem csak az orosz belügyes egységeknél és a szaki katonáknál volt rendszeresítve hanem a orosz haderő krémjét jelentő alakulatoknál is...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 478
113
Valami nem hagy nyugodni. Az USA és nyugati lieblingjei az utóbbi időben nagyon felpörgették a Putyin!Atom!Bevetheti! témát.
Mi van akkor, ha false flag elpukkantanak egy kisebb töltetet ukrajnában és rákenik az oroszokra, hogy a ruszkik megmaradt szövetségeseit is elfordítsák, elérjék hogy globális pária legyen?
A permanens nyugati médiacunami mellett lenne aki elhinné, hogy nem az oroszok voltak?
 
W

Wilson

Guest
Ez nekem elég hihetetlenül hangzik.
Pár napja jelent meg egy cikk, engem az is "sokkolt".
Egyebek mellett ilyeneket olvashatunk benne a 155 mm-es és a HIMARS kapcsán:
"A review of the justification books (J-Books) submitted by the Army with its fiscal year 2023 (FY23) budget shows potential disconnects between strategic demands and defense industry supplies. The J-Books show that the total number of high-explosive (HE) rounds requested for the coming fiscal year is about 70,000. For the entire 155mm ammunition family it is 93,000.

Looking back five years, one sees that the average HE production has been 75,000 and total 155mm production about 175,000. In other words, the number of 155mm artillery shells flowing to Ukraine equals four to ten years of overall production depending on the type shells being requested and provided. Looking forward, over the coming five years the total 155mm production is projected at 700,000 rounds, 100,000 fewer rounds than currently headed to Ukraine in just the past six months!
...
The HIMARS story is clear in one regard, and less clear in another. Regarding the launchers themselves, the Army only expected to buy 23 systems with the FY23 funds. That means that the launchers given to Ukraine account for about 60% of that year’s production. The launchers fire rockets, either the older unguided MLRS rocket or the newer guided version, GMLRS. Each launcher carries a pod of six rockets. If each Ukrainian-crewed launcher only fired one rocket per day that would amount to 5,760 rockets per year. The FY23 GMLRS requested procurement is for 4,674 guided rockets, only 80 percent of possible Ukrainian usage. Moreover, each rocket costs about $170,000.
"
A cikket egy bizonyos Tom Davis írta, aki eléggé bennfentesnek tűnik, már az alapján, amit találtam róla. A cikket ahogy néztem sehol nem vették át. Az oldal pedig mindenképpen hitelesnek tűnik, mivel a Forbes többségi tulajdonában volt, amit később két másik cég kivásárolt.

Ugye indítottak egy 600 millió dolláros programot is az USA-ban részben azért, hogy felpörgessék a 155mm-esek gyártását, de erről már volt szó a topikban.
Nem csak az USA állít elő nagy mennyiségben 155 mm tüzérségi lőszereket, hanem pl Dél-Korea is már hónapokkal ezelőtt arról szóltak a hírek, hogy intenzív egyeztetések folynak arról, hogy a dél-koreai 155 mm tüzérségi lőszergyártási kapacitást vagy közvetlen vagy közvetett módon becsatornázzák az ukrajnai lőszer szállításokba.
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 669
8 571
113
Valami nem hagy nyugodni. Az USA és nyugati lieblingjei az utóbbi időben nagyon felpörgették a Putyin!Atom!Bevetheti! témát.
Mi van akkor, ha false flag elpukkantanak egy kisebb töltetet ukrajnában és rákenik az oroszokra, hogy a ruszkik megmaradt szövetségeseit is elfordítsák, elérjék hogy globális pária legyen?
A permanens nyugati médiacunami mellett lenne aki elhinné, hogy nem az oroszok voltak?
Nem lehet hogy azért téma, mert az oroszok folyamatosan fenyegetőznek vele?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 035
10 073
113
Ki van zárva, hogy ukrán, orosz egyenruhában?
nincsen.
az sincsen kizárva hogy az összes kilőtt orosz jármű igazából ukrán amire csak felfestették a "Z"-t
az is lehet hogy az összes harci jelenet játékból van kivágva amiben orosz veszteség van
az is lehet minden kamu amit az ukránok feltöltenek és az oroszok már nyertek
az is lehet hogy igazat mond az orosz tábornok az ukrán veszteségekről, és már tényleg kétszer felrobban minden ukrán jármű a háború elejéről, a segélyként kapottak meg háromszor
az is lehet hogy az elvesztett 5500 orosz katona helyett azért soroznak be 300000 katonát hogy sövényt nyírjanak Moszkvában
az is lehet hogy igazat mondtak az oroszok és az ukránoknak tényleg lelőtték 200+ vadászgépét gyakorlatilag 2-3 gép elvesztésével
Ez mind lehet hogy kamu, az mind egy orosz trükk hogy elhitessék a világgal hogy gyengék és akkor majd elmennek karóráért Berlinig.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 709
30 206
113
Egy kis reklám
A kolhozelnök rovanscsol.
Ez nekem új...
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Nem csak az USA állít elő nagy mennyiségben 155 mm tüzérségi lőszereket, hanem pl Dél-Korea is már hónapokkal ezelőtt arról szóltak a hírek, hogy intenzív egyeztetések folynak arról, hogy a dél-koreai 155 mm tüzérségi lőszergyártási kapacitást vagy közvetlen vagy közvetett módon becsatornázzák az ukrajnai lőszer szállításokba.
Pont arról szól a cikk, hogy az USA-ban nem gyártanak nagy mennyiségben, mert az évi 93ezer db tokkal-vonóval az nem mennyiség, ha az ukránok napi fogyasztása ténylegesen 4-6e db, az még akkor is kevés, ha az utóbbiba a 105 mm-es lövedékeket is beleszámolják.
Közvetett módon mindenképpen beszállt, mert Kanada tartaléka a 100e Ukrajnának ajándékozott 155mm-es lövedék hatására erőssen megcsappant, és már hozzájuk is fordultak.
Biztos, hogy senki nem nézi ezt tétlenül, s minden ország törekszik kapacitásainak a maximalizálására. Én még utalással sem éltem ennek az ellenkezőjére.
A 155mm-es lövedékek piacáról már írtam régebben, ahol a fortune adatait vettem alapul*:
Infografika:
Korea bizonyosan jelentős - a piacon meg nem jelenő kapacitással is bírhat észak okán -, de azért sztm az ő kapacitásuk sem végtelen.

*Szerk.: Mondjuk akkor jelentősen túlbecsülhettem ezek szerint a kapacitásokat.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Keretezd már be az eredeti poszt három képén melyikből vágtad ki, mert én is belenagyítottam és nekem üresek a négyzetek.

A berakott kép nem a nexta-tól van, de ugyanabból a videóból amiből az ukránok twitteren is megosztottak fotókat, azokon is lehet vmi halvány piszkot látni a Da-nál ha eléggé rázoomol az ember. Gondolom vmi ritka szar vékony, világos kék tollat használtak (meg szándékosan úgy tömörítették a képeket, hogy a láthatósága csökkenjen).
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 997
113
Valami nem hagy nyugodni. Az USA és nyugati lieblingjei az utóbbi időben nagyon felpörgették a Putyin!Atom!Bevetheti! témát.
Mi van akkor, ha false flag elpukkantanak egy kisebb töltetet ukrajnában és rákenik az oroszokra, hogy a ruszkik megmaradt szövetségeseit is elfordítsák, elérjék hogy globális pária legyen?
A permanens nyugati médiacunami mellett lenne aki elhinné, hogy nem az oroszok voltak?
Jó meglátás van ilyen opció is...
Считаем вероятным в ближайшие дни нанесение ядерного удара силами ВВС США по территории Украины.

Наиболее подходящей целью для осуществления провокации предполагаем Одессу.

Могут быть задействованы либо B-52H с ракетой AGM-86, либо B-2A с бомбой B61-12.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 535
5 013
113
Na most nagyon tetszik hogy a balti tengeri robbantásról senki nem mond semmit. De pontosan arról a tengerről van szó ahol a grippenjeink járőröznek, a NATO figyeli a tenger felszínét és felszín alatti részét mindenféle bolyával ne hogy orosz tengeralattjáró észrevétlenül ki ne menjen, OTT NEM TUDJÁK KI JÁRT ARRA ÉS KI ROBBOGATOTT,ezt kinek akarják bemesélni. Elmennek a jó fenébe.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 596
6 009
113
A csecsenek pl az oroszország állampolgárai. Kb olyanok mint egy magyarországi román a magyar hadseregben.
.
.
Persze, a hivatalos valasz lehet ez.
De te is pontosan tudod, hogy nem olyan reg haborukat vivtak az oroszoktol valo elszakadasert, es azota is csak azert van csend ott, mert az oroszok penzzel tömik öket, meg a helytartojukat. Illetve biztosan emlekszel, hogy most a haboru elejen, amikor az elsö 10 ezer csecsen kuldeseröl ment a hir, meg mutattak szep dronvideon a felsorakozott csecseneket, akkor az is hir volt, hogy konkretan fejpenzt igertek nekik bevetesekert, es lelött ellensegert.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Pár dolog. A tengeri vezetékek hogy vannak lefektetve? Talajonbegyszerűen betoldható lenne, mivel ott a hőtágulás miatt un. Lírák vannak. Ez látható a távhő vezetékeknél, de villamos földkábeleknél is szokták.
Tengeren nyilván nincs drasztikus hőmérséklet tágulás, meg nincs fix talapzata, de zsugorodást valahogy kompenzálni kell.
Azt gondolom, hogy szerelvénybolt


Más, talán SenkiFia volt, aki "hibának titulálta", hogy Oo lemaradt a drónfejlesztésben.
Én alapvetően nem látom hibának, mert egyszerűen mindenre még az usanak izraellel, natoval karöltve sincs kapacitása. És vannak olyan területek, ahol évtizeddel lemaradtak.
Egyszerűen végesek a kapacitások.
Teljesen jó az, ha bizonyos területeken más baráti országokra támaszkodnak. Mint Irán és a drónjaik. Ráadásul versenyképes drónjaik vannak.
Kb az öngiylkos drónjaik hatékonyabbak a nyugati médiában, mint az amerikai társaik. Szankciózva és még Wilson chippjeihez sem férnek hozzá.
A gond nem a fejlesztés elmaradásával volt, hanem hogy utólag húzták meg ezt a lépést.
Amúgy nagyon durva iráni részről, hogy szét szankciózva is tudják ezt.
Miért zsugorodik! A tengerfenéken nincs nagyon hőingadozás! Abban a mélységben állandó a hőmérséklet!
Ha megnézed a videókat, minősített hegesztéssel körbehegesztették….

Amúgy szerintem ugyanígy behegesztik…
De ez lehet hogy hülyeség! Ha valaki érti engem is érdekel, de itt azt gondolom ez a megoldás…. A kiáramló gáznyomásban látok problémát, de én építész vagyok….

Norvég fúrótornyokra dive master szintű búvártudással trimix- gázkeverékkel és rengeteg dekompressziós kamrában léttel lehet menni hegeszteni.
Ismerek amúgy olyanokat akik simán merülték ezt a mélységet, de sűrített levegővel már nitrogén narkózis…. Meg annyi dekompresszió, hogy nincs annyi levegőd…..