Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 133
83 668
113
Csak jelezném, ha marad az egy hozzászólás/óra az ukrán topikban, akkor ha beteszünk egy bármit, cikk, fordítás képekkel ami 10k karakter felett van, akkor nem lehet majd a maradékot mellé csatolni, max csak 1 óra letelte után, ami azt fogja jelenteni, hogy akár 3-4 oldallal később kerül majd be valami, ami összefügg valamivel 3-4 oldallal korábbról.

Roppant király lesz!

Már így is durva volt, hogy az óránkénti két hozzászólást többen úgy tették meg, hogy egy kommenthez 9-10 linket, videót, tök mindegy mit csatoltak, ami nemcsak kb idegesítő, hanem követhetetlen is egyben.

2014-15ben nem volt megkötés, és tökéletes mederben mentek a videók, képek, cikkek. Meg nem mondom, hogy hány oldalt pörgettünk oda, de több ezret, bár utólag köszönhetően az "igazság" bannolásának a youtube szépen értelmetlenné is tette mindezeket, de működött! Pedig akkor is volt okoskodás a másikra.

Most ha bekerül egy több ezer karakteres cikk, és mellé még 9 ugyanolyan cikkszetűség, akkor kizárt, hogy mindegyiket végigolvassuk, lefordítjuk. Inkább görgetés és max like van egy után, mint valós videó végignézés, mert egyben sokat alig néz bárki végig, én biztos, hogy nem, max megcáfoltok.

Anno faxán megtaláltam ami érdekelt videó, most a sok egyszerre 8-9es linkelés közül szinte soha. Mindezt köszönhetően pár okosnak, akik hülyeségekről fosták a szót tíz oldalakon keresztül pár hónapja és jött ez az "újítás".

A kettő hozzászólással még lehetett vmit kezdeni, de ez az óránkénti egy? Nevetséges. Mi váltotta ezt ki? Csak mert anno Ulippot ekézték egy-egy kinyilatkoztatásért, most másokat, és vissza, de miért van az, hogy anno pörgött a topik úgy is, hogy ezekre ment el felesleges idő, mert a többség nem állt bele a másik fikázásába, most meg eljutottunk az óránkénti egy kommentig?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Csak jelezném, ha marad az egy hozzászólás/óra az ukrán topikban, akkor ha beteszünk egy bármit, cikk, fordítás képekkel ami 10k karakter felett van, akkor nem lehet majd a maradékot mellé csatolni, max csak 1 óra letelte után, ami azt fogja jelenteni, hogy akár 3-4 oldallal később kerül majd be valami, ami összefügg valamivel 3-4 oldallal korábbról.

Roppant király lesz!

Már így is durva volt, hogy az óránkénti két hozzászólást többen úgy tették meg, hogy egy kommenthez 9-10 linket, videót, tök mindegy mit csatoltak, ami nemcsak kb idegesítő, hanem követhetetlen is egyben.

2014-15ben nem volt megkötés, és tökéletes mederben mentek a videók, képek, cikkek. Meg nem mondom, hogy hány oldalt pörgettünk oda, de több ezret, bár utólag köszönhetően az "igazság" bannolásának a youtube szépen értelmetlenné is tette mindezeket, de működött! Pedig akkor is volt okoskodás a másikra.

Most ha bekerül egy több ezer karakteres cikk, és mellé még 9 ugyanolyan cikkszetűség, akkor kizárt, hogy mindegyiket végigolvassuk, lefordítjuk. Inkább görgetés és max like van egy után, mint valós videó végignézés, mert egyben sokat alig néz bárki végig, én biztos, hogy nem, max megcáfoltok.

Anno faxán megtaláltam ami érdekelt videó, most a sok egyszerre 8-9es linkelés közül szinte soha. Mindezt köszönhetően pár okosnak, akik hülyeségekről fosták a szót tíz oldalakon keresztül pár hónapja és jött ez az "újítás".

A kettő hozzászólással még lehetett vmit kezdeni, de ez az óránkénti egy? Nevetséges. Mi váltotta ezt ki? Csak mert anno Ulippot ekézték egy-egy kinyilatkoztatásért, most másokat, és vissza, de miért van az, hogy anno pörgött a topik úgy is, hogy ezekre ment el felesleges idő, mert a többség nem állt bele a másik fikázásába, most meg eljutottunk az óránkénti egy kommentig?
Mert tele van feb-márc regekkel akik szét trollkodják?
 
M

molnibalage

Guest

Értem én...

  • félelemkeltő stílusúak, vagy közösség elleni izgatást valósítanak meg (vagyis a magyar nemzet, vagy valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport vagy a lakosság egyes csoportjai elleni gyűlöletre uszítás);

És ez így simán mehet és maradhat.
Sokadjára is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113

Értem én...

  • félelemkeltő stílusúak, vagy közösség elleni izgatást valósítanak meg (vagyis a magyar nemzet, vagy valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoport vagy a lakosság egyes csoportjai elleni gyűlöletre uszítás);

És ez így simán mehet és maradhat.
Sokadjára is.
Erre gondolsz?
ha 10-szer annyit kapnának, mint most, na akkor sem lennének elégedettek ...
a legtöbb pedagógus mára egy sunyi, aljas kis féreggé küzdötte le magát. tisztelet a kivételeknek. sajnos nem sokan vannak. azok is inkább vidéken ma már.
Én nem izgattam fel magam ezen, tudod ez egy ún. "vélemény".
Illetve nem szólít fel senkit arra, hogy vele együtt tartsa sunyi, aljas kis féregnek a pedagógusok többségét.
 
M

molnibalage

Guest
Erre gondolsz?

Én nem izgattam fel magam ezen, tudod ez egy ún. "vélemény".
Illetve nem szólít fel senkit arra, hogy vele együtt tartsa sunyi, aljas kis féregnek a pedagógusok többségét.
Ja értem, ez maradhat, de ha leírom, hogy embersarkany, jurgen és mások sunyi aljas kis férgek, azért meg ban jár?
Meg a főnit nem lehet vajdázni, de ez bezzeg mehet?
Értem én.,.. Ja, nem.

VAgy megfordítva, hoghy a HTKA-s fórumiozok többsége ok, de ezek férgek?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 133
83 668
113
Ja értem, ez maradhat, de ha leírom, hogy embersarkany, jurgen és mások sunyi aljas kis férgek, azért meg ban jár?
Meg a főnit nem lehet vajdázni, de ez bezzeg mehet?
Értem én.,.. Ja, nem.

VAgy megfordítva, hoghy a HTKA-s fórumiozok többsége ok, de ezek férgek?
Ha leírnánk, hogy te is az vagy, szerintem járna, de nem írjuk. Remélem fáj továbbra is április 3.! Fájjon is! Megérdemled. A Bella Ciao után meg mit írjanak a tanárokról? Független objektív?
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 502
113
Tisztelt moderátorok! @Tcat @Mackensen és a többiek!
Megértem, hogy rendet kell csinálni az Ukrajnai fegyveres konfliktus topikban, mert ami néha ott folyik katasztrófa és a lényegi információk elvesznek!
Azonban a mostani hozzászólás korlátozás miatt sajnos nagyon nehéz sokszor a friss híreket, információkat követni, ha van esemény és pöröga topik 1 óra nagyon hosszú idő...Inkább a visszaesőktől kellene megszabadulni legalább a topikból, ha meg máshol folytatja akkor az oldalról is. Tudom, hogy nem könnyű rendet tartani, de ezt a döntést gondoljátok át, mert ezzel az információkaz hozó, vagy azokért ide látogatók is büntetve vannak néhány felelőtlen és értetlen ember miatt...
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 561
13 705
113
Tisztelt moderátorok! @Tcat @Mackensen és a többiek!
Megértem, hogy rendet kell csinálni az Ukrajnai fegyveres konfliktus topikban, mert ami néha ott folyik katasztrófa és a lényegi információk elvesznek!
Azonban a mostani hozzászólás korlátozás miatt sajnos nagyon nehéz sokszor a friss híreket, információkat követni, ha van esemény és pöröga topik 1 óra nagyon hosszú idő...Inkább a visszaesőktől kellene megszabadulni legalább a topikból, ha meg máshol folytatja akkor az oldalról is. Tudom, hogy nem könnyű rendet tartani, de ezt a döntést gondoljátok át, mert ezzel az információkaz hozó, vagy azokért ide látogatók is büntetve vannak néhány felelőtlen és értetlen ember miatt...

Akik egyértelműen csak Floodolni járnak, mint Ladagrant, Kopi, és 1 - 2 ilyen emberke, azokat miért nem törlik, tiltják ki, és mehet normális mederben a kommentelés ?
 
  • Tetszik
Reactions: laci74

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
750
4 030
93
Ha leírnánk, hogy te is az vagy, szerintem járna, de nem írjuk. Remélem fáj továbbra is április 3.! Fájjon is! Megérdemled. A Bella Ciao után meg mit írjanak a tanárokról? Független objektív?
hagyd, a jóember nem ér annyit, hogy miatta felhúzd magad ... írja amit akar, joga van hozzá, nem kell vele foglalkozni :)
én se teszem, elegánsan átugrom az ilyen témákban írt hozzászólásait.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and zeal

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Akik egyértelműen csak Floodolni járnak, mint Ladagrant, Kopi, és 1 - 2 ilyen emberke, azokat miért nem törlik, tiltják ki, és mehet normális mederben a kommentelés ?
Jaja Mr.Sikorski.
Kifelejted Orosz macskát, SenkiFiát, pfz-t stb.
Legalább próbálj meg objektívnek látszani, ha már úgy adod elő.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 561
13 705
113
Jaja Mr.Sikorski.
Kifelejted Orosz macskát, SenkiFiát, pfz-t stb.
Legalább próbálj meg objektívnek látszani, ha már úgy adod elő.

Semelyik oldalról nincs értelme, hogy a 2178 - 2251. zsákfaluért vagy a 684. - 762. kilőtt páncélosról posztolnak 10 - 15 oldalakon keresztül, 10,000 karakterrel, az fárasztó, semmi értelmeset nem ad elő, elég posztolni, ha 2 hét alatt mozdul valamit a front, lényegretörő felvételekkel, amiken van valódi harc.

Szabad kérdeznem, mi ez a támadó hangnem, amit ellenem ütsz meg ?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Semelyik oldalról nincs értelme, hogy a 2178 - 2251. zsákfaluért vagy a 684. - 762. kilőtt páncélosról posztolnak 10 - 15 oldalakon keresztül, 10,000 karakterrel, az fárasztó, semmi értelmeset nem ad elő, elég posztolni, ha 2 hét alatt mozdul valamit a front, lényegretörő felvételekkel, amiken van valódi harc.

Szabad kérdeznem, mi ez a támadó hangnem, amit ellenem ütsz meg ?
Semmi személyes. Csak ha már ilyeneket vetsz fel, akkor illik fair-nek lenni.
És valóban nincs értelme. Ezért javasoltam, hogy legyen egy mocsár topic erre.
Nekem is elegem van belőle, hogy pl a legutóbbi: beraktam a lakóházas SU-t, erre jött, hogy depöcsvagyok,
hogy benyalom, úgyis kamu. Na ilyenekre most komolyan mi szükség van? De persze ugyan így vica versa sincs értelme.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 561
13 705
113
Semmi személyes. Csak ha már ilyeneket vetsz fel, akkor illik fair-nek lenni.
És valóban nincs értelme. Ezért javasoltam, hogy legyen egy mocsár topic erre.
Nekem is elegem van belőle, hogy pl a legutóbbi: beraktam a lakóházas SU-t, erre jött, hogy depöcsvagyok,
hogy benyalom, úgyis kamu. Na ilyenekre most komolyan mi szükség van? De persze ugyan így vica versa sincs értelme.

Elismerem, valóban az Ukrán kritikus / Oroszpártin van bőven, és simán, aki szintén csak fórumot rombol a sokadik romhalmazért folytatott csatározásról írt kisregényeivel, és az olyanok kigazolása is nehéz feladat, és én is ugyanúgy törölném / lekorlátoznám.

Nem általános korlátozás kell, hanem csak felhasználókat kell korlátozni, hogy XY Orosz / Ukránpárti törzskommentelő egy nap csak 5-öt posztolhat, és a regisztrációkat is korlátozni, a multiaccok miatt.

Én magam abszolút nem veszek részt a haditudósításban, nincs időm és energiám arra, hogy melyik romhalmaz 17-szer cserél gazdát.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 718
55 656
113
Semmi személyes. Csak ha már ilyeneket vetsz fel, akkor illik fair-nek lenni.
És valóban nincs értelme. Ezért javasoltam, hogy legyen egy mocsár topic erre.
Nekem is elegem van belőle, hogy pl a legutóbbi: beraktam a lakóházas SU-t, erre jött, hogy depöcsvagyok,
hogy benyalom, úgyis kamu. Na ilyenekre most komolyan mi szükség van? De persze ugyan így vica versa sincs értelme.
Vice versa... :)
 
Status
Not open for further replies.