Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 749
113
Oroszországgal, Kínával kapcsolatos offtopic? (potenciális pótlói a törölt topikoknak)
Ezeket szerintem simán csak össze kéne vonni mondjuk egy olyan topicba, hogy "Érdekességek a világ országaiból (nem biztpol, nem haditechnikai témák)". Mert ami ezekbe megy az nem feltétlenül Beszélgető topicos, de kantin vonatkozásban kellően sokakat érdekel ahhoz, hogy ne vesszen el a tágabb témájú Beszélgető topic forgalmában.

Oroszországgal kapcsolatos off topik az orosz tudomány, technika, gazdaság, sport, kultúra számára lett létrehozva. Nem volt benne se haditechnika, sem biztpol. A probléma az emberekkel van, akik nem tudják megfelelő topikba rakni-rendszeresíteni a hozzászólásokat. Több éven keresztül ez a topik a legnépszerübbek közt volt.
Korábban (2013-ban) topik összevonások voltak pl. volt Oroszország és a Szovjet utódállamok biztpol. Most pedig korábban bezárt topikok mint pl India vagy pl. új topikok létrehozása. (sokszor fölöslegesen mert alig lesz benne tartalom) Úgy látom a " rendszer nem tökéletes" :)
Ezt a véleményt vedd építő jellegünek.

p.s Most nem tudom hová rakni a világ legnagyobb dízel-elektromos jégtörő ismertetős videót sem az orosz gyors neutronos reaktor(atomerőmü) 100%-os üzemmódra való kapcsolásáról és annak az új üzemanaygaról való videót.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Oroszországgal kapcsolatos off topik az orosz tudomány, technika, gazdaság, sport, kultúra számára lett létrehozva. Nem volt benne se haditechnika, sem biztpol. A probléma az emberekkel van, akik nem tudják megfelelő topikba rakni-rendszeresíteni a hozzászólásokat. Több éven keresztül ez a topik a legnépszerübbek közt volt.
Korábban (2013-ban) topik összevonások voltak pl. volt Oroszország és a Szovjet utódállamok biztpol. Most pedig korábban bezárt topikok mint pl India vagy pl. új topikok létrehozása. (sokszor fölöslegesen mert alig lesz benne tartalom) Úgy látom a " rendszer nem tökéletes" :)
Ezt a véleményt vedd építő jellegünek.

p.s Most nem tudom hová rakni a világ legnagyobb dízel-elektromos jégtörő ismertetős videót sem az orosz gyors neutronos reaktor(atomerőmü) 100%-os üzemmódra való kapcsolásáról és annak az új üzemanaygaról való videót.
a jégtörőst miért nem teszed be a Kantin/Vízi közlekedés -be?
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 896
81 749
113
a jégtörőst miért nem teszed be a Kantin/Vízi közlekedés -be?
Mert mindig a rendszerszintüséget szerettem és aszerint is voltak a posztok megosztva. Az évek során ebben a topikban volt megosztva több tudomyos, technikai anyag, ide mentettem el. Tudtam mit hova raktam,ha kellet ki tudtam venni. Létrehoztam az orosz hadiflotta(gyüjtő) topikot ahova berakhatsz tengeralattjárókat, hadihajókat, kiszolgáló hajókat...stb. Így minden egy helyen van mindig a legújabb információkkal, így visszatudod keresni még dátum szerint is. Leegyszerüsítve a bal oldali fiókba rakod a zoknikat(ami lehet téli,nyári,vastag,vékony) jobb oldaliba rakod az alsónadrágokat, amelyek szintén lehetnek különbözőek) :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Mert mindig a rendszerszintüséget szerettem és aszerint is voltak a posztok megosztva. Az évek során ebben a topikban volt megosztva több tudomyos, technikai anyag, ide mentettem el. Tudtam mit hova raktam,ha kellet ki tudtam venni. Létrehoztam az orosz hadiflotta(gyüjtő) topikot ahova berakhatsz tengeralattjárókat, hadihajókat, kiszolgáló hajókat...stb. Így minden egy helyen van mindig a legújabb információkkal, így visszatudod keresni még dátum szerint is. Leegyszerüsítve a bal oldali fiókba rakod a zoknikat(ami lehet téli,nyári,vastag,vékony) jobb oldaliba rakod az alsónadrágokat, amelyek szintén lehetnek különbözőek) :)
én részemről az organikus káoszt kedvelem inkább.
Amúgy meg nem is rakhatod be, mert van a suboknak külön osztály szerint, meg a felszínieknek is :p
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 051
9 004
113
Most nem tudom hová rakni

Az évek során ebben a topikban volt megosztva több tudomyos, technikai anyag, ide mentettem el. Tudtam mit hova raktam,ha kellet ki tudtam venni.

Nem kötözködésből, komolyan érdekel, hogy a topik összevonás miben lehetetleníti el, hogy a "Világ országainak érdekességei" témába mindenféle orosz, köztük tech, tudományos híreket posztolj, ahogy eddig is? Tudtommal Oroszország továbbra is a világ egyik országa, szóval lefedi a topic, nem? És akkor továbbra is tudod hogy ott van 1 bizonyos topicban mind, ha ez fontos.

Persze altenatívaként szét is oszthatod a témákat még jobban illeszkedő topicok között - még az elérésed is nagyobb lesz így. Nyilván visszakeresésnél munkásabb neked, mert 1-1 hozzászólást nem enged címkézni a fórummotor, csak topicot. Én amúgy azt csináltam volna, hogy ezen hozzászólások linkjeit szépen gyűjtöttem volna egy másik felületen, ami biztosít kategorizálás / címkézés, hatékony keresés lehetőséget, stb. Plusz előny, hogy így akármennyi fórumon lévő, elmentendő posztjaid linkjét 1 központi helyen eléred. Mert ilyen visszakeresős mókákra vannak jobb megoldások, mint egy fórum topic. Ami persze működhet erre is, de az már akkor is nyögvenyelős, ha csak 1 fórumon aktív az ember. Persze csak ha eddig nem így csináltad :)

-----

Mindenkinek:
Egyébként az adta az indittatást az összevonáshoz, hogy ne kelljen az orosz után nyílt kínai mintájára később német, brazil, piréz, stb. off-topicokat nyitogatni ha kellően sokakban felmerül erre az igény. Ott a globál topic. Ezt most csak azért, hogy eleje legyen véve annak, hogy valaki benyögje, hogy biztos a konfliktus miatt történt. Nem, nem amiatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and endre

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
66 950
113
Nem kötözködésből, komolyan érdekel, hogy a topik összevonás miben lehetetleníti el, hogy a "Világ országainak érdekességei" témába mindenféle orosz, köztük tech, tudományos híreket posztolj, ahogy eddig is? Tudtommal Oroszország továbbra is a világ egyik országa, szóval lefedi a topic, nem? És akkor továbbra is tudod hogy ott van 1 bizonyos topicban mind, ha ez fontos.

Persze altenatívaként szét is oszthatod a témákat még jobban illeszkedő topicok között - még az elérésed is nagyobb lesz így. Nyilván visszakeresésnél munkásabb neked, mert 1-1 hozzászólást nem enged címkézni a fórummotor, csak topicot. Én amúgy azt csináltam volna, hogy ezen hozzászólások linkjeit szépen gyűjtöttem volna egy másik felületen, ami biztosít kategorizálás / címkézés, hatékony keresés lehetőséget, stb. Plusz előny, hogy így akármennyi fórumon lévő, elmentendő posztjaid linkjét 1 központi helyen eléred. Mert ilyen visszakeresős mókákra vannak jobb megoldások, mint egy fórum topic. Ami persze működhet erre is, de az már akkor is nyögvenyelős, ha csak 1 fórumon aktív az ember. Persze csak ha eddig nem így csináltad :)

-----

Mindenkinek:
Egyébként az adta az indittatást az összevonáshoz, hogy ne kelljen az orosz után nyílt kínai mintájára később német, brazil, piréz, stb. off-topicokat nyitogatni ha kellően sokakban felmerül erre az igény. Ott a globál topic. Ezt most csak azért, hogy eleje legyen véve annak, hogy valaki benyögje, hogy biztos a konfliktus miatt történt. Nem, nem amiatt.
Biztos a konfliktus miatt történt.

9ae877fedb74e35a219f5948203b7f04.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
@Tcat A napokban érkezett hírekből az körvonalazódik, hogy az ukrán-orosz konfliktus miatt felkerestek újságírókat, hogy megvásárolják a véleményüket. (Gondolom a hazai szakik nyilatkozataiban az ordas nagy butaságok mögött is ez állhat.) Érdeklődnék, hogy titeket kerestek-e meg hasonló ajánlattal? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
@Tcat A napokban érkezett hírekből az körvonalazódik, hogy az ukrán-orosz konfliktus miatt felkerestek újságírókat, hogy megvásárolják a véleményüket. (Gondolom a hazai szakik nyilatkozataiban az ordas nagy butaságok mögött is ez állhat.) Érdeklődnék, hogy titeket kerestek-e meg hasonló ajánlattal? :)
Miért, túllicitálnád? :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 051
9 004
113
Mindkét fél csak hümmögött és azt mondták hiába a HTKA globális véleményformáló hatása, ennyit nem ér nekik a dolog. Pedig csak az alábbiakat kértük cserébe:

- HIMARS feltöltve Kalibr-rel. No persze nem akármilyennel, hanem mosógépekből származó kínai chippel átépített verzióval.

- felderítő képességnek iráni drón. Eredeti osztrák gyártású rotax motoros, robbanófej helyett Svédországból származó Canon optikai szenzorral. Természetesen Starlink kommunikációs képességgel. A HIMARS indítójárgányra ráhegesztett katapultos indítósín kompatibilitással.

- HIMARS két oldalára felhegesztett IRIS-T indítók

- ja meg egy T-62, hogy valami ki is húzza a gépet ha elakadunk vele a mocsárban. Mondtuk jó lesz Szibériában nyitótt búvónyílásokkal szétrohadt gép is, csak fessék le a rozsdára közvetlenül felvihető Hammerite-tal kívül-belül. Fehérre, UN felirat helyett HTKA. Üléseken huzatcsere, meg tosszanak bele valami Aliexpresszes chiptuningot. Ja meg állófűtést bele és hozzá pár Ural tartálykocsinyi gázolaj, mert mégiscsak közeleg a tél.

Szóval nem is értem mi nem tetszett nekik. Na mind1...

:)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 471
24 107
113
@Tcat A napokban érkezett hírekből az körvonalazódik, hogy az ukrán-orosz konfliktus miatt felkerestek újságírókat, hogy megvásárolják a véleményüket. (Gondolom a hazai szakik nyilatkozataiban az ordas nagy butaságok mögött is ez állhat.) Érdeklődnék, hogy titeket kerestek-e meg hasonló ajánlattal? :)
A kommentek levitele 1/órára, a nyilvánvaló trollok ki nem szűrése.... Szerinted?
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 909
21 696
113
@Tcat A napokban érkezett hírekből az körvonalazódik, hogy az ukrán-orosz konfliktus miatt felkerestek újságírókat, hogy megvásárolják a véleményüket. (Gondolom a hazai szakik nyilatkozataiban az ordas nagy butaságok mögött is ez állhat.) Érdeklődnék, hogy titeket kerestek-e meg hasonló ajánlattal? :)
Itt ez meglehetosen okafogyott lenne, ugyanis itt van Kopi, Lada, meszike es teljes erobol toljak. Max nekik dobnak egy kis tulora penzt. :)
 
Status
Not open for further replies.