Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Egyszerű, nem kell az ukrán topicot olvasni. Sokkal kevesebb idő, energia, ha összeszed 5-6 forrást és azokat követi. Február óta ezt kényelmesen meg lehetett tenni, lehetett szűrni, hogy mi maradjon a "portfólióban" és mi nem.
Számomra, ami főleg kiesik az a twitter (nincs fiókom*), meg az orosz-ukrán oldalak. Szoktak hozni érdekesebb cikkeket és videókat. Ha nincs erre időm akkor arról a néhány oldalról tájékozódom, amit eltettem a témában.

*Ez azért lényeges, mert ha 1-1 fiók bejegyzéseit szeretném böngészni elég rövid idő után feldobja, hogy regisztráljak.

Szerk.:
Ceterum censeo...
továbbra is azt mondom, hogy az UA-RU topicot le kellene zárni a feb utáni regisztrációk előtt.
Attól még, hogy valaki újonnan regisztrál oszthat meg értékes infókat.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 713
113
Ez azért lényeges, mert ha 1-1 fiók bejegyzéseit szeretném böngészni elég rövid idő után feldobja, hogy regisztráljak.
Ha nitteren nézed, nincs ilyen probléma.
Egy twitteres url-ben cseréld ki a “twitter.com” részt “nitter.net”-re és már meg is vagy. Ha csak 1-1 fiókot akarsz követni (én is ezt csinálom), akkor így bookmarkolhatod őket külön-külön, és soha többet nem fogod látni a regisztrálós pop-upot.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Ha nitteren nézed, nincs ilyen probléma.
Egy twitteres url-ben cseréld ki a “twitter.com” részt “nitter.net”-re és már meg is vagy. Ha csak 1-1 fiókot akarsz követni (én is ezt csinálom), akkor így bookmarkolhatod őket külön-külön, és soha többet nem fogod látni a regisztrálós pop-upot.
Megjegyzem, nem hülyeség a twitter.
Szinte real-time lehet infókat begyűjteni és érdekes eszmefuttatásokat elkapni.
 
K

kamm

Guest
Egyszerű, nem kell az ukrán topicot olvasni. Sokkal kevesebb idő, energia, ha összeszed 5-6 forrást és azokat követi. Február óta ezt kényelmesen meg lehetett tenni, lehetett szűrni, hogy mi maradjon a "portfólióban" és mi nem.
EN pontosan ezt csinalom, meg eleve takarekon kovetem, van nekem eleg stressz enelkul is az eletemben (custody harc, osszevissza mozgo uzleti dolgaim stb.) Szerintem egy heten 2x feloraban utanaolvasni tobb, mint eleg (meg naponta atfutom az ukran-orosz temaju focimeket, 1-2 percben.)
 
K

kamm

Guest
Ha nitteren nézed, nincs ilyen probléma.
Egy twitteres url-ben cseréld ki a “twitter.com” részt “nitter.net”-re és már meg is vagy. Ha csak 1-1 fiókot akarsz követni (én is ezt csinálom), akkor így bookmarkolhatod őket külön-külön, és soha többet nem fogod látni a regisztrálós pop-upot.
Ez mondjuk nagyon jo, koszonom. AKkor most majd olvasok twittert, pontosabban nittert is reggel a zuhany alatt. :cool:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 971
19 294
113
Nem tudom, hogy jó helyre írom e, mivel kedd-szerda körül volt róla szó a "Szimpatizánsok és fóbiások..." topikban, hogy valami fórum-reform körvonalait vázolták fel többen is.
Nem akarok beleszólni, de sztm az is elég lenne, ha az off-topik hsz-eket törölnék az ukrán topikból, akik meg nem helyénvalót írnak oda sorozatosan kaphatnának 24 óra topik eltiltást.
Az 1 órás limithez képest nem elég szerintem. (Én pl. naponta egyszer futom azt a topikot végig, egyet kommentelek max általában) Úgy vélem, hogy a 3 nap jobb választás lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 417
4 479
113
Így napokkal a változtatás után összegezve az az érzésem az ukrán topicról hogy ugyanaz a szócséplés megy benne csak óránként egy, nem kettő. A hasznos kommentek aránya nem nőtt egyáltalán. Nyilván kevesebb a munka a moderációval az tény.

Nem lehetne a twitter linkek számét visszarakni 2-ről 3-ra? Ha már megfeleződött a hasznos tartalom legalább több linket lehessen 1 kommentben megosztani.
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Így napokkal a változtatás után összegezve az az érzésem az ukrán topicról hogy ugyanaz a szócséplés megy benne csak óránként egy, nem kettő. A hasznos kommentek aránya nem nőtt egyáltalán. Nyilván kevesebb a munka a moderációval az tény.

Nem lehetne a twitter linkek számét visszarakni 2-ről 3-ra? Ha már megfeleződött a hasznos tartalom legalább több linket lehessen 1 kommentben megosztani.
De most komolyan, te akit az első nap kellett volna permabanra dobni panaszkodsz?
 
Status
Not open for further replies.