Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 758
48 013
113
@Tcat A napokban érkezett hírekből az körvonalazódik, hogy az ukrán-orosz konfliktus miatt felkerestek újságírókat, hogy megvásárolják a véleményüket. (Gondolom a hazai szakik nyilatkozataiban az ordas nagy butaságok mögött is ez állhat.) Érdeklődnék, hogy titeket kerestek-e meg hasonló ajánlattal? :)
Lemaradtam, mely hírek ezek?
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 978
93
Nem lehetne némileg az Ukrán topicban csökkenteni a hozzászólási időt? Vagy legalább a hozzászólás-szerkesztésit megnövelni 10 percre? Bosszantó, amikor pont beesik egy friss hír, de mire formázom,fordítom, linket berakok, már nem tudom hozzábiggyeszteni a hozzászóláshoz :mad:

Esetleg jutalompont rendszer azoknak akik nem offolják szét a topicot? A pont beváltható lenne mondjuk hozzászólásra...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 449
113
Esetleg jutalompont rendszer azoknak akik nem offolják szét a topicot? A pont beváltható lenne mondjuk hozzászólásra...
Én akkor elkezdeném árulni másoknak gombokért az eddig nemposztolt hozzászólásaimért kapott pontjaimat, hogy a gombgazdagok basztathassák egymást a topikban.
Az orosz és az ukrán oldalról is jól megszedem magamat, és elqrvázom az egészet!
Így fogom élvezni, hogy itt mennyi hülye van! :p Yup!
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 735
3 869
113
No ne bassza már meg a humort az ideológia! Azt még értem, hogy Árpicsek humorját átteszitek a belpolba, de ott azt csak tetszikezni lehet az már tiszta orgazmus!:)
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
852
4 694
93
Az egyik gárdistának alig fél mérföld gyaloglás után már meg kellett állnia, és letéve Berganját, ráült, és pihent.
  • Aztán mér' nem hoztátok magatokkal a kibaszott póló lovacskáitokat? - rivallt rá egy tengerészgyalogos, és a társához fordulva, aki igyekezett elhúzni onnan, még tovább ordibált:
  • Na menjünk, Cynthia, mosakodjunk meg gyorsan, mert különben tönkremennek az uborkás szendvicsek!
Bosszantó, hogy a sor eleji gondolatjeleket - a fórummotor automatikusan ponttá változtatja.
Ez nem csak párbeszédes témák esetén gond (mint fentebb), de akkor is, ha az ember mondjuk "mínusz" értelemmel írja sor elejére a gondolatjelet.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
66 950
113
Bosszantó, hogy a sor eleji gondolatjeleket - a fórummotor automatikusan ponttá változtatja.
Ez nem csak párbeszédes témák esetén gond (mint fentebb), de akkor is, ha az ember mondjuk "mínusz" értelemmel írja sor elejére a gondolatjelet.
Ha szóközt teszel, akkor csinálja. Ne tégy szóközt és marad kötőjel.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Nem tudom, hogy jó helyre írom e, mivel kedd-szerda körül volt róla szó a "Szimpatizánsok és fóbiások..." topikban, hogy valami fórum-reform körvonalait vázolták fel többen is.
Nem akarok beleszólni, de sztm az is elég lenne, ha az off-topik hsz-eket törölnék az ukrán topikból, akik meg nem helyénvalót írnak oda sorozatosan kaphatnának 24 óra topik eltiltást.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Nem tudom, hogy jó helyre írom e, mivel kedd-szerda körül volt róla szó a "Szimpatizánsok és fóbiások..." topikban, hogy valami fórum-reform körvonalait vázolták fel többen is.
Nem akarok beleszólni, de sztm az is elég lenne "kezdésnek", ha az off-topik hsz-eket törölnék az ukrán topikból, akik meg nem helyénvalót írnak oda sorozatosan kaphatnának 24 óra topik eltiltást.
A Belpol már nemvan pl.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
A Belpol már nemvan pl.
???
Az ukrán topikról írtam. Azt szoktam olvasgatni ~napi rendszerességgel, de az 1 órás limit mellett is rengeteg hsz születik és annak egy része - változó mértékben - egyáltalán nem kötődik a témához. Ezen azért csodálkozom különösen, mert nekem (is) több hsz-em törlésre került onnan - gondolom azért, mert nem odavalónak ítélték -, s persze ez egy erősen szubjektív dolog, de voltak azok annyira a témához köthetők, mint jópár bennt hagyott.

Én ritkán olvastam a belpolt. A fórum vezetőinek a dolga mit hagynak meg és mit nem. Engem pl. nem zavart. Egyszerűen nincs időm végigérni a fórum témáin (több olyan topik is van, amibe még időm se volt beleolvasni), aki meg politizálni akar, az úgy is megtalálja a módját. Ön hogy látja?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
???
Az ukrán topikról írtam. Azt szoktam olvasgatni ~napi rendszerességgel, de az 1 órás limit mellett is rengeteg hsz születik és annak egy része - változó mértékben - egyáltalán nem kötődik a témához. Ezen azért csodálkozom különösen, mert nekem (is) több hsz-em törlésre került onnan - gondolom azért, mert nem odavalónak ítélték -, s persze ez egy erősen szubjektív dolog, de voltak azok annyira a témához köthetők, mint jópár bennt hagyott.

Én ritkán olvastam a belpolt. A fórum vezetőinek a dolga mit hagynak meg és mit nem. Engem pl. nem zavart. Egyszerűen nincs időm végigérni a fórum témáin (több olyan topik is van, amibe még időm se volt beleolvasni), aki meg politizálni akar, az úgy is megtalálja a módját. Ön hogy látja?
Ceterum censeo...
továbbra is azt mondom, hogy az UA-RU topicot le kellene zárni a feb utáni regisztrációk előtt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
???
Az ukrán topikról írtam. Azt szoktam olvasgatni ~napi rendszerességgel, de az 1 órás limit mellett is rengeteg hsz születik és annak egy része - változó mértékben - egyáltalán nem kötődik a témához. Ezen azért csodálkozom különösen, mert nekem (is) több hsz-em törlésre került onnan - gondolom azért, mert nem odavalónak ítélték -, s persze ez egy erősen szubjektív dolog, de voltak azok annyira a témához köthetők, mint jópár bennt hagyott.

Én ritkán olvastam a belpolt. A fórum vezetőinek a dolga mit hagynak meg és mit nem. Engem pl. nem zavart. Egyszerűen nincs időm végigérni a fórum témáin (több olyan topik is van, amibe még időm se volt beleolvasni), aki meg politizálni akar, az úgy is megtalálja a módját. Ön hogy látja?
Egyszerű, nem kell az ukrán topicot olvasni. Sokkal kevesebb idő, energia, ha összeszed 5-6 forrást és azokat követi. Február óta ezt kényelmesen meg lehetett tenni, lehetett szűrni, hogy mi maradjon a "portfólióban" és mi nem.
 
Status
Not open for further replies.