HTKA Podcast (Visszajelzések és javaslatok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
@Phoenix meg a HTKA csapat: szeretnék gratulálni a podcasthoz, ma sikerült végighallgatni az első három epizódot.
Összeszedett kérdések, érthető beszéd, jó témaválasztás és még csak nem is túl hosszú egy epizód :)
Csak így tovább!

Pár javaslat, de talán már mások is leírták:
  • A hang alapvetően jó, de mintha a dinamika ingadozna: valakit tök jól hallani, van akit nem annyira ("halk"). Nem tudom, a mikrofonon múlik-e, de utómunkában elég sokat ki lehet hozni ilyen anyagokból is.
  • Továbbra sincs listázva a podcast néhány nagyobb aggregátoron (pl Apple Podcasts, Podbean, stb). Érdemes ezekre a helyekre is odafigyelni, az Apple-nél való listázás például elég komolyan dob a hallgatottságon (már ha ez cél ;) ). Jó, hogy lett RSS, de az manapság már nagyon geek megoldás.
  • Érdemes esetleg külön borítót illetve az adott adásban felmerülő témákat releváns linkekkel leíró "shownotes"-t készíteni az egyes epizódokhoz - ezt nagyon szokták szeretni a hallgatók.

Várjuk a további epizódokat!
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
493
2 547
93
@Phoenix meg a HTKA csapat: szeretnék gratulálni a podcasthoz, ma sikerült végighallgatni az első három epizódot.
Összeszedett kérdések, érthető beszéd, jó témaválasztás és még csak nem is túl hosszú egy epizód :)
Csak így tovább!

Pár javaslat, de talán már mások is leírták:
  • A hang alapvetően jó, de mintha a dinamika ingadozna: valakit tök jól hallani, van akit nem annyira ("halk"). Nem tudom, a mikrofonon múlik-e, de utómunkában elég sokat ki lehet hozni ilyen anyagokból is.
  • Továbbra sincs listázva a podcast néhány nagyobb aggregátoron (pl Apple Podcasts, Podbean, stb). Érdemes ezekre a helyekre is odafigyelni, az Apple-nél való listázás például elég komolyan dob a hallgatottságon (már ha ez cél ;) ). Jó, hogy lett RSS, de az manapság már nagyon geek megoldás.
  • Érdemes esetleg külön borítót illetve az adott adásban felmerülő témákat releváns linkekkel leíró "shownotes"-t készíteni az egyes epizódokhoz - ezt nagyon szokták szeretni a hallgatók.

Várjuk a további epizódokat!
Amúgy deezeren nem lesz elérhető?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
@Phoenix meg a HTKA csapat: szeretnék gratulálni a podcasthoz, ma sikerült végighallgatni az első három epizódot.
Összeszedett kérdések, érthető beszéd, jó témaválasztás és még csak nem is túl hosszú egy epizód :)
Csak így tovább!

Pár javaslat, de talán már mások is leírták:
  • A hang alapvetően jó, de mintha a dinamika ingadozna: valakit tök jól hallani, van akit nem annyira ("halk"). Nem tudom, a mikrofonon múlik-e, de utómunkában elég sokat ki lehet hozni ilyen anyagokból is.
  • Továbbra sincs listázva a podcast néhány nagyobb aggregátoron (pl Apple Podcasts, Podbean, stb). Érdemes ezekre a helyekre is odafigyelni, az Apple-nél való listázás például elég komolyan dob a hallgatottságon (már ha ez cél ;) ). Jó, hogy lett RSS, de az manapság már nagyon geek megoldás.
  • Érdemes esetleg külön borítót illetve az adott adásban felmerülő témákat releváns linkekkel leíró "shownotes"-t készíteni az egyes epizódokhoz - ezt nagyon szokták szeretni a hallgatók.

Várjuk a további epizódokat!
Nekem meg rövidnek tűnik. Meg lehetne egy kicsit lazább; témákban is beszélgetésben is.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
@Phoenix meg a HTKA csapat: szeretnék gratulálni a podcasthoz, ma sikerült végighallgatni az első három epizódot.
Összeszedett kérdések, érthető beszéd, jó témaválasztás és még csak nem is túl hosszú egy epizód :)
Csak így tovább!

Pár javaslat, de talán már mások is leírták:
  • A hang alapvetően jó, de mintha a dinamika ingadozna: valakit tök jól hallani, van akit nem annyira ("halk"). Nem tudom, a mikrofonon múlik-e, de utómunkában elég sokat ki lehet hozni ilyen anyagokból is.
  • Továbbra sincs listázva a podcast néhány nagyobb aggregátoron (pl Apple Podcasts, Podbean, stb). Érdemes ezekre a helyekre is odafigyelni, az Apple-nél való listázás például elég komolyan dob a hallgatottságon (már ha ez cél ;) ). Jó, hogy lett RSS, de az manapság már nagyon geek megoldás.
  • Érdemes esetleg külön borítót illetve az adott adásban felmerülő témákat releváns linkekkel leíró "shownotes"-t készíteni az egyes epizódokhoz - ezt nagyon szokták szeretni a hallgatók.

Várjuk a további epizódokat!
Úgy tervezzük, hogy a hang pár adás múlva beáll egy szintre és olyan marad, reméljük jó irányba változik :) A jelenlegi hibákat hardveres korlátok okozzák főleg, az utómunka előttit nem akarod hallani :)))
Listázva jelenleg: SoundCloud-on és Spotify-on van, visszamenőleg fel lesz még töltve még plusz 1-2 helyre. Nem gondoltam, hogy az RSS-re igény lesz, de mégis lett :)
Shownotes felírva, jó ötlet!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 419
113
Nem gondoltam, hogy az RSS-re igény lesz, de mégis lett :)
Én Downcastot használok (ez épp iOSre van, de hasonló podcast app létezik Androidra is egy csomó), ami a podcast-aggregátorokban tud keresni. Még mindig sokan használnak ilyesmi appokat, akár a "beépítetteket" is (az Android meg az iOS "gyári" applikációi). Sok előnyük van egy Spotifyhoz vagy soundcloudhoz képest.

Az RSS jó megoldás egyelőre, köszönjük :)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
@Phoenix meg a HTKA csapat: szeretnék gratulálni a podcasthoz, ma sikerült végighallgatni az első három epizódot.
Összeszedett kérdések, érthető beszéd, jó témaválasztás és még csak nem is túl hosszú egy epizód :)
Csak így tovább!

Pár javaslat, de talán már mások is leírták:
  • A hang alapvetően jó, de mintha a dinamika ingadozna: valakit tök jól hallani, van akit nem annyira ("halk"). Nem tudom, a mikrofonon múlik-e, de utómunkában elég sokat ki lehet hozni ilyen anyagokból is.
  • Továbbra sincs listázva a podcast néhány nagyobb aggregátoron (pl Apple Podcasts, Podbean, stb). Érdemes ezekre a helyekre is odafigyelni, az Apple-nél való listázás például elég komolyan dob a hallgatottságon (már ha ez cél ;) ). Jó, hogy lett RSS, de az manapság már nagyon geek megoldás.
  • Érdemes esetleg külön borítót illetve az adott adásban felmerülő témákat releváns linkekkel leíró "shownotes"-t készíteni az egyes epizódokhoz - ezt nagyon szokták szeretni a hallgatók.

Várjuk a további epizódokat!
+1 Én amit hiányolok az a transcript. Az elsőt végighallgattam. Van amikor ez a jobb. De őszintén én itt spec írott anyaghoz vagyok szokva. Nem mindig adott a környezet ahhoz, hogy hallgassak valamit, pl a fejhallgatót sem kmálom annyira, de tudom sokaknak ez nem probléma. De lehet amúgy is készült transcript, hátha nem többletmunka... vagy ha mást nem a kérdések/témakörök kigyűjtve időbélyegekkel is nagy segítség lenne ha valaki nem akarja az egészet végighallgatni.
Ez szerintem még alakulni fog. MG magázását én se tudtam hova tenni, de hátha ez is megváltozik idővel :)
Van akinek ez a természetes, nem mindenki megy át libernyákba. Tudom sokaknak szokatlan sőt még fellengzősnek is nézik amiért nem olvad bele a ma már 98%-ban szokásos tegeződésbe, de van aki ezt hozza otthonról...
Miért csak gifeket küldesz?! Nem találsz szavakat?:rolleyes: Ne tartasd vissza magadat!
Yuppie generáció ilyenek ezek a mai fiatalok, de most már tudom hova tegyem @Ooorky -t, ezért köszönet @kamm -nak.
 
  • Vicces
Reactions: kamm and Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 173
113

Fogyasztáshoz hideg sör ajánlott.
Belekerült rajzom! :)
Örülök! :)
 
K

kamm

Guest

Fogyasztáshoz hideg sör ajánlott.
giphy.webp
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 073
113

Fogyasztáshoz hideg sör ajánlott.
Nagyon jó lett, köszönjük!
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 466
113

Fogyasztáshoz hideg sör ajánlott.
Nagyon jó rész volt, köszönjük!
Jó tudni, hogy egy csomó olyan dologra odafigyelnek, ami itt a fórumon is felmerült.
Nekem az jött le, hogy át van gondolva és látszat beruházások ezek.
Az külön tetszett, amikor elmondja, hogy itt a fórumban mekkora tudást látott.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 173
113
hallgasd meg az eddig kitett Podcast részeket


MG ebben elmondja, hogy a katonai elemzők 2030ra tették 2 fegyveres konfliktus kialakulását a régióban, az egyik az ukrajnai, a másikat a balkánon. És a balkánit várták előbb. Hát nem jött be.
Ha a 2030-as dátumot nézed, akkor időben ideérnek a megrendelt cuccok, csak hát ugye, az oroszok nem várták ezt meg...
Apropó, mikor lesz újabb Podcast?
MG még mindig el van tűnve előletek is? :)
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 743
26 193
113
Busho elvtárs jól mondja. Az eredeti interjút érdemes elolvasni, sehol sem említett kaposvári dróngyártást.


A másik, hogy az interjúban nem a Palkovics idézetben fordul elő a Bayraktar, azt az interjú szerkesztői is oda rakhatták.

Repülőgép ipari információim szerint a HTKA Podcastban említettekhez képest nincs érdemi változás.
HTKA Podcast várható még?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 775
113
Végre átfutott a rendszeren, terjesszétek az igét:

Mennyi lett belőle kivágva? ;)
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Kint a köv. rész:

Lehet, hogy én vagyok béna, de én nem tudom meghallgatni. A Soundcloud link nem érhető el a fenti linkre kattintva.