[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 940
91 651
113
Amikor ez a mondat előkerül ha elül az ukrán balhé ránk vonatkozóan szerintem nem leszünk túl boldogok.
Sztem egy magyarellenes kormányt felfegyverezni magyar fegyverekkel necces. Így is indokolatlanul korrekt Ukrajnaval a magyar kormány. Pénzeljük őket saját zsebből és hozzájárultunk, hogy az Uniós pénzekből fegyvereket, kikepzést kapjanak. Ez egy geopolitikai kényszer számunkra, de ennél többet csak akkor adnék, ha mi is kapunk vmit. Mondjuk Uniós zsét, amit mi Uniós tagként nem, Ukrajna tagság nélkül kap.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 230
67 164
113
Aranyos, hogy te a magyar társadalmat akár ennek csak a töredekére is képesnek tartod, a hajlandóságról nem is beszélve.
Amikor háború lesz, akkor kényszer lesz. Meg némileg nagyobb hajlandóság is. Csak ezt elosztani majd a technikánkra nem lesz egyszerű, mert nem lesz technika, ami képes lenne egynél több irányban küzdögetni és akkor majd rászorulnánk a nato-ra és akkor majd szivatni fognak. Tudjuk ezt, magyaráztam eleget időben a vegyünk meg mindenféle használt szart rohamaimban. Nem értem, miért nincs itthon az összes Marder a roncstelepről. Ha már a nyófős raj elképesztő problémákba ütközik azzal, hogy adott egységhez a hatfőj rajt és az ahhoz tartozó képzést valaki görcsös erőfeszítéssel odaírja egy papírra és tegyen rá egy pecsétet, mert aki rugalmas az buzi, vagy nem tudom mi oka lenne, akkor szépen lehet fogni a Rhejnnmetálll APC verzióját ami tud vinni nyócfős rajt, aztán 12,7-es fegyver helyett 30x113-as ABM-es RCWS-t rárakni, talán egy ATGM indítót.

Ott az AMX 10RCR, vége lesz a frankoknál, az egyetlen ami hátránya, hogy nincs benne stabilizátor, nehogy legyen benne, nem akarjuk. ott van/volt rengeteg vontatott ágyú ami teherautón is ágyú, ott az összes értelmes és ésszerűtlen agyszülemény amit mind összehordunk itt, ott volt maga az IDŐ.

Mostmár nincs, azaz programozottan be vagyunk szivatva úgy, hogy tudjuk, hogy be leszünk szivatva. Mit tegyek. reggel meló helyett polgárháborút indítsak?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 732
3 850
113
Nézem most ebben a pillanatban a Viasat História . A II. világháború drónnal- A bizonyítékok pásztázva c. Műsorát . Sajna csak az utolsó öt percet láttam, de abban az volt, hogy tizenegy afroamerikai katona a a partraszálás után csapdába esve egy belga farmer bújtatta, de egy besúgó értesítette a németeket, ezért néhány órán belül kivonultak a németek és elfogták őket azután már nem tudták róluk többet. Ezt a sztorit megerősítette a belga bújtató unokája. Erősen ázsiai rasszal a búráján(haj, szemhéj).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 857
113
Amikor háború lesz, akkor kényszer lesz. Meg némileg nagyobb hajlandóság is. Csak ezt elosztani majd a technikánkra nem lesz egyszerű, mert nem lesz technika, ami képes lenne egynél több irányban küzdögetni és akkor majd rászorulnánk a nato-ra és akkor majd szivatni fognak. Tudjuk ezt, magyaráztam eleget időben a vegyünk meg mindenféle használt szart rohamaimban. Nem értem, miért nincs itthon az összes Marder a roncstelepről. Ha már a nyófős raj elképesztő problémákba ütközik azzal, hogy adott egységhez a hatfőj rajt és az ahhoz tartozó képzést valaki görcsös erőfeszítéssel odaírja egy papírra és tegyen rá egy pecsétet, mert aki rugalmas az buzi, vagy nem tudom mi oka lenne, akkor szépen lehet fogni a Rhejnnmetálll APC verzióját ami tud vinni nyócfős rajt, aztán 12,7-es fegyver helyett 30x113-as ABM-es RCWS-t rárakni, talán egy ATGM indítót.

Ott az AMX 10RCR, vége lesz a frankoknál, az egyetlen ami hátránya, hogy nincs benne stabilizátor, nehogy legyen benne, nem akarjuk. ott van/volt rengeteg vontatott ágyú ami teherautón is ágyú, ott az összes értelmes és ésszerűtlen agyszülemény amit mind összehordunk itt, ott volt maga az IDŐ.

Mostmár nincs, azaz programozottan be vagyunk szivatva úgy, hogy tudjuk, hogy be leszünk szivatva. Mit tegyek. reggel meló helyett polgárháborút indítsak?
Ha hegyekben állna technika itthon akkor is tömött sorokban vágtázna kifelé a nép hegyeshalomnál....
Én ezt már levezettem magamban, hogy valszeg úgy fogok kimúlni, hogy a magyar társadalom a füle botját nem mozgatja a kérdésben hanyatt homlok átszalad a határon, aki meg marad az nem lesz elég ahhoz, hogy bármiféle különbséget jelentsen a dologban.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 230
67 164
113
Őszintén szólva a tizedét nem nézem ki...
Gondolom akkor nem vagytok honvédségi állományban 10 000-en sem. :D Szóval azért na. Ez megint mellébeszélés. De ha például így látod, akkor ideje lenne a honvédségnek egy átfogó tanulmányt készítenie településre lebontva, hogy mennyi emberrel számolhat. Akár a következő nemzeti konzultáció örve alatt egy szusszal. Mert ez így amatőr.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő and PFZ

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 424
120 857
113
Gondolom akkor nem vagytok honvédségi állományban 10 000-en sem. :D Szóval azért na. Ez megint mellébeszélés. De ha például így látod, akkor ideje lenne a honvédségnek egy átfogó tanulmányt készítenie településre lebontva, hogy mennyi emberrel számolhat. Akár a következő nemzeti konzultáció örve alatt egy szusszal. Mert ez így amatőr.
Én személyesen nem nézek ki ennyit a magyar társadalomból. Tisztán magánvélemény
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 230
67 164
113
Én személyesen nem nézek ki ennyit a magyar társadalomból. Tisztán magánvélemény
Szerintem jelentőset tévedsz és azt, hogy hogyan zajlik le egy háború ma, láthatod a szomszédban. Vannak az országban minden szinten emberek akikben van annyi kötelességérzet meg nemzeti büszkeség, hogy szükség esetén menjenek és áldozatot is hozzanak. Az, hogy a hétköznapi életükben kevesebb függelmet szeretnének a rabszolgasorsból kitörést hajtva vagy épp már túl ezen, nem jelenti, hogy nem tudják elviselni amikor kell.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 998
14 054
113
Ha hegyekben állna technika itthon akkor is tömött sorokban vágtázna kifelé a nép hegyeshalomnál....
Én ezt már levezettem magamban, hogy valszeg úgy fogok kimúlni, hogy a magyar társadalom a füle botját nem mozgatja a kérdésben hanyatt homlok átszalad a határon, aki meg marad az nem lesz elég ahhoz, hogy bármiféle különbséget jelentsen a dologban.
Nahát ezt a pofátlan feltételezést! Beüt a szar és majd pont a hanyatló TranszWC-vel szerelt nemátalakitós óvodák irányába menekülne a Magyar! Kizárt dolog! Főleg, hogy mi nem ugrunk be a USA uszitásnak így nem kényszerül különleges katonai műveletre velünk szembe Putyin vezér!
Ha itt háború lesz a szivárványos lobogók alatt, nyugatról támadó Soros NGO-k gender serege ellen lessz, akik buzivá akarnak átalakítani minket és megint Magyarország lesz a kereszténység utolsó védő bástyája! Természetesen miután erről Nemzeti konzultációban nyilatkoztak a Magyarok!
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
685
2 715
93
Ha hegyekben állna technika itthon akkor is tömött sorokban vágtázna kifelé a nép hegyeshalomnál....
Én ezt már levezettem magamban, hogy valszeg úgy fogok kimúlni, hogy a magyar társadalom a füle botját nem mozgatja a kérdésben hanyatt homlok átszalad a határon, aki meg marad az nem lesz elég ahhoz, hogy bármiféle különbséget jelentsen a dologban.
Akkor nem lenne egyszerűbb megtervezni Ausztria lerohanását? :D
Úgyis sokan merengtek azon, hogy miért nem ment egy kicsit nyugatabra Árpád apánk?
Mondjuk az osztrák pincéktől egy kicsit tartok...
 
  • Imádom
Reactions: ZeiG and cirqle

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 108
13 532
113
Vannak az országban minden szinten emberek akikben van annyi kötelességérzet meg nemzeti büszkeség, hogy szükség esetén menjenek és áldozatot is hozzanak.
Ja, csak nem feltétlenul ugyan azon az oldalon harcolnak - ha már rámutattál a szomszédban zajló háborúra.
Mert az ugyebár egy polgárháború ként kezdodot és hogy nem úgy folytatódik tovább, az csak az oroszok ostobasága és nagyképusége miatt van.

Manapság nyiltan háborúzni nem "in". A ellenség lekuzdésere belso konfliktus szítasa a cél minimális rizikót válalva, ezért a te koncepciód nem életszerú, sot túlságosan nyiltan nekifutni bárkinek szinte biztos bukta.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 725
15 539
113
Nahát ezt a pofátlan feltételezést! Beüt a szar és majd pont a hanyatló TranszWC-vel szerelt nemátalakitós óvodák irányába menekülne a Magyar! Kizárt dolog! Főleg, hogy mi nem ugrunk be a USA uszitásnak így nem kényszerül különleges katonai műveletre velünk szembe Putyin vezér!
Ha itt háború lesz a szivárványos lobogók alatt, nyugatról támadó Soros NGO-k gender serege ellen lessz, akik buzivá akarnak átalakítani minket és megint Magyarország lesz a kereszténység utolsó védő bástyája! Természetesen miután erről Nemzeti konzultációban nyilatkoztak a Magyarok!
Ennyire ne toljuk már túl, főleg ha egy ennyire fontos témáról beszélünk…
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
Nahát ezt a pofátlan feltételezést! Beüt a szar és majd pont a hanyatló TranszWC-vel szerelt nemátalakitós óvodák irányába menekülne a Magyar! Kizárt dolog! Főleg, hogy mi nem ugrunk be a USA uszitásnak így nem kényszerül különleges katonai műveletre velünk szembe Putyin vezér!
Ha itt háború lesz a szivárványos lobogók alatt, nyugatról támadó Soros NGO-k gender serege ellen lessz, akik buzivá akarnak átalakítani minket és megint Magyarország lesz a kereszténység utolsó védő bástyája! Természetesen miután erről Nemzeti konzultációban nyilatkoztak a Magyarok!