[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 256
120 004
113
??? Életemben nem halottam senkitől sem, hogy basztatta volna a katonákat (ellenben pl. rendőröketl, vagy éppen akár orvosokat igen, folyton-folyvást). Viszont katonáktól hallgattam már annyi sirámot, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. A homokzsák-pakolással sem szimpatizál senki, mégis csinálja, ha szükséges. Ez nem szimpátia kérdése.
De egyébként örülök, hogy így látod.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
Komolyan? Kő alatt élsz?
Alkoholista munkakerülő semmirekellő, az én adómból élsz stb stb stb. Olvass el egy facebookra felrakott hírt valamelyik haditechnikai beszerzésről és szemezgess alatt a prolicsokorból.
Te most szórakozol velem?! Tőlem kérdezed, hogy kő alatt élek, amikor te facebook bejegyzésekből tájékozódsz? Én hús-vér emberekről beszélek nem nyomorult avatárokról! Hagyjuk az egészet, mert látom neked is megvannak a démonjaid és nekem nincs kedvem ezekkel viaskodni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 256
120 004
113
Te most szórakozol velem?! Tőlem kérdezed, hogy kő alatt élek, amikor te facebook bejegyzésekből tájékozódsz? Én hús-vér emberekről beszélek nem nyomorult avatárokról! Hagyjuk az egészet, mert látom neked is megvannak a démonjaid és nekem nincs kedvem ezekkel viaskodni.
Személyesen is kaptam ilyet bőven én is az embereim is. Ismerőseim is. Csak onnan jó példákat olvashatsz a szövegre.
Amikor azt kérdezik tőled az utcán egy anya gyerekkel, hogy le akarjuk-e lőni az embereket ha nem fogadják el az oltást meg, elkezd osztani a nyugdíjas, amikor a rendőrnek segítesz intézkedni az utcán azért eléggé agyfaszos tud lenni..
Az orbán kutyái is egész jó sláger.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 192
20 174
113
Torokok nem szorulnak arra, hogy bárkinek jelezzenek, sot, ha utolsónak maradnak, nagyobb az áruk.
Tudod van egy Türk Tanács nevű intézmény, amiben mi benne vagyunk és nem haszontalan számunkra.
Erdogan biztosan nem bújik a mi hátunk mögé, nem olyan fiú ő, de ettől még jól jön az együttműködés egy ilyen kérdésben.

A magyar források egy része egyébként csúnyán torzít, a finn csaj ugyanis úgy mondta, hogy Magyarország ÉS Törökország, csak a "tárgyilagos" források ennek a felét lehagyták.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Tarjányi végeztetett pár hónapja egy felmérést, miszerint a magyar férfi lakosság kb. 60%-a harcolni is hajlandó lenne ha megtámadnának minket.
Azért ezt a közvéleménykutatást fenntartással kezelném, amikor Tarjányi rögtön 2 hazugsággal indít, hogy saját zsebből, saját érdeklődésre rendelte a Závecztől.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
??? Életemben nem halottam senkitől sem, hogy basztatta volna a katonákat (ellenben pl. rendőröketl, vagy éppen akár orvosokat igen, folyton-folyvást). Viszont katonáktól hallgattam már annyi sirámot, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni. A homokzsák-pakolással sem szimpatizál senki, mégis csinálja, ha szükséges. Ez nem szimpátia kérdése.
Nézz meg találomra egy haderőfejlesztéssel foglalkozó cikket. 90% negatív komment.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
A mostani helyzetet szorozd be kicsit aztán majd az istenadta nép elintézi a többit, lényeg hogy viktor túl sok borsot tört a nagyok orra alá és nem fogják sokáig tűrni.
Ez azért már konkrétan ellenséges húzás. Kinézem belőlük, csak deklaráljuk akkor, ha ilyet tesznek nem szövetségesek többé. Onnantól én mennék bárkihez, apunak szólítva akár Erdogant, Xit, Putyot bárkit, csak védjen be az ex szövetségemtől. Szóval kétélű kard ez nekik is, törököket is faszán elmarták maguktól az idióták! Szerintem cukorral többre mennének velünk is, mint korbáccsal!
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Személyesen is kaptam ilyet bőven én is az embereim is. Ismerőseim is. Csak onnan jó példákat olvashatsz a szövegre.
Amikor azt kérdezik tőled az utcán egy anya gyerekkel, hogy le akarjuk-e lőni az embereket ha nem fogadják el az oltást meg, elkezd osztani a nyugdíjas, amikor a rendőrnek segítesz intézkedni az utcán azért eléggé agyfaszos tud lenni..
Az orbán kutyái is egész jó sláger.
1000 járókelőből mindig van pár fura megjegyzés. Ahol valódi helyzet van ott nem mondják ki. Tehát tulajdonképpen megtisztelő bizalom ha kapod az ívet az utcán, mert ebből látszik, hogy nem félnek tőled :)

Az tuti, hogy több az ideges ember, de megfizették Viktorék a védelmi pénzt ahova kell, és nem lesz nálunk népfelkelés.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Személyesen is kaptam ilyet bőven én is az embereim is. Ismerőseim is. Csak onnan jó példákat olvashatsz a szövegre.
Amikor azt kérdezik tőled az utcán egy anya gyerekkel, hogy le akarjuk-e lőni az embereket ha nem fogadják el az oltást meg, elkezd osztani a nyugdíjas, amikor a rendőrnek segítesz intézkedni az utcán azért eléggé agyfaszos tud lenni..
Az orbán kutyái is egész jó sláger.
Ilyenek vannak? Beszarás.
Amúgy élő embertől még én sem hallottam semmi rosszat a katonákra.
Max. tűzoltóra, hogy miért állnak (álltak) esténként a laktanya előtt, de ráérnek; meg esetleg rendőrről. De ennyi. Ez meg nem a világ vége. Meg helyén is kell kezelni, hogy ki mondja.

A mostani helyzetet szorozd be kicsit aztán majd az istenadta nép elintézi a többit, lényeg hogy viktor túl sok borsot tört a nagyok orra alá és nem fogják sokáig tűrni.
Ez max. az USA jelenlegi vezetésére, és pár amúgy is konstans ellenséges szövetségesünkre igaz. De Európai politikában Orbán kb. azt a szelepet jelenti, mint Hofi az átkosban. Kimondja azt, amit ők a saját választóik és saját 5. hadoszlopuk miatt nem mondhatnak ki.
 
T

Törölt tag 133

Guest
ez a hülye meg a libernyák haverjai erőlködhetnek a brüsszeli parancsra, :D úgyse fogjuk bevallani mennyiért is kapjuk az orosz gázt.

Nagy Márton már bevallotta, csak ezt nyilván nem reklámozta agyon a kormánymédia, így hozzád se jutott el a hír:

"a szerződés szerint mindig az előző havi rotterdami tőzsdei átlagár alapján számlázzák ki havonta a szállítást, és a magyar fél euróban fizet, amit Oroszországban egy technikai számlán váltanak át rubelre."

Ezzel pedig nem tett mást a miniszter, mint elismerte azt, amit eddig kormányzati részről még soha senki sem: nincs itt semmiféle kedvezményes árszabás az orosz gázra.

 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Nagy Márton már bevallotta, csak ezt nyilván nem reklámozta agyon a kormánymédia, így hozzád se jutott el a hír:

"a szerződés szerint mindig az előző havi rotterdami tőzsdei átlagár alapján számlázzák ki havonta a szállítást, és a magyar fél euróban fizet, amit Oroszországban egy technikai számlán váltanak át rubelre."

Ezzel pedig nem tett mást a miniszter, mint elismerte azt, amit eddig kormányzati részről még soha senki sem: nincs itt semmiféle kedvezményes árszabás az orosz gázra.

Tudod én ebben az iparágban nem nagy mártontól tudok dolgokat.;)
 
T

Törölt tag 133

Guest
nem baszd meg én ezzel foglalkozom

Mivel foglalkozol?

Erről is tudnál mesélni?

"Az egyik ilyen nagy ügy az, hogy a hosszútávú magyar-orosz gázszerződésen felül a kormány idén nyáron úgy döntött, hogy egy különleges földgázkészletet is létrehoz a Magyar Szénhidrogén-Készletező Szövetség (MSZKSZ) részére nyújtott 2 milliárd eurós állami garanciavállalás mellett. Ezt a gázt szintén az oroszoktól szerzi be a kormány és a beszerzés átlagára elképesztően magasra, több, mint 1100 forintosra sikerült köbméterenként. Az MSZKSZ papíron nem adhatja el ezt a felhalmozott gázkészletet veszteséggel, így jó eséllyel az fog történni, hogy a gázt a kitárolási szezonban majd az MVM-nek kell átvennie az MSZKSZ bekerülési árán és a költségvetés rezsivédelmi alapjának kell majd a várhatóan súlyos veszteséget kompenzálnia.

 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Mivel foglalkozol?

Erről is tudnál mesélni?

"Az egyik ilyen nagy ügy az, hogy a hosszútávú magyar-orosz gázszerződésen felül a kormány idén nyáron úgy döntött, hogy egy különleges földgázkészletet is létrehoz a Magyar Szénhidrogén-Készletező Szövetség (MSZKSZ) részére nyújtott 2 milliárd eurós állami garanciavállalás mellett. Ezt a gázt szintén az oroszoktól szerzi be a kormány és a beszerzés átlagára elképesztően magasra, több, mint 1100 forintosra sikerült köbméterenként. Az MSZKSZ papíron nem adhatja el ezt a felhalmozott gázkészletet veszteséggel, így jó eséllyel az fog történni, hogy a gázt a kitárolási szezonban majd az MVM-nek kell átvennie az MSZKSZ bekerülési árán és a költségvetés rezsivédelmi alapjának kell majd a várhatóan súlyos veszteséget kompenzálnia.

Nem egészen így működik a dolog és ha alaposan elolvastad (ez a bőcsész gyerek legalább bevallotta hogy nem ért hozzá tehát csak ködszurkál valszeg a holoda okoskodásából) akkor ez le is van írva

"Természetesen számos olyan egyéb tényező lehet az MVM Csoporton belül, amely ezt az alább kalkulált nagy veszteséget befolyásolhatja, illetve annak felhalmozódási pályáját módosíthatja (pl. korábban kötött derivatív ügyletek jelentős profit melletti lezárása, az alacsony termelési költségű nukleáris és naperőművi portfolióból származó vaskos árampiaci nyereségek), de ezen tételek kalkulálása kívülről nehézkes,"

Persze ezenkívül van más befolyásoló tényező is hogy nem a ttf hez van esetleg kötve a szerződés, illetve van egy kiegyenlítő mechanizmus az esetleges ár turbulenciák kezelésére. De a libernyákoknak ezeket nem kötjük az orrára!
Tudod mi (én akkor kezdő mérnök voltam )alakítottuk ki a hosszútávú piaci gáz szerződéseket a MOL ban elég sok mindent megértünk már ezen időszak alatt 10 dolláros olajárat meg 100 dollár felettit is túlkötéseket 14 Milliárdos mennyiségre is volt számolva a magyar éves fogyasztás stb. Az oroszokkal nagyon rugalmas kapcsolatunk van és nagyon korrekt.
A mostani libbantak annyira idióták, hogy a régi komcsi szakemberek akik még tudnának is súgni nekik azok se segítenek nekik ez látszik a szar cikkeiken amiket írogatnak a portáljaikon, persze nyugati parancsra hangulat keltésre.
Na meg hogy hátha elmondják a megállapodást nyugtatásra és akkor brüsszel támadhassa a kormányt szankció kijátszására stb címen.
Ha objektíven akarod nézni akkor megnyugtatlak ha vágy vezérelten akkor meg úgy is a libbant cikkeknek hiszel.
(mielőtt elkezded ezt írogatni)
A cégeknél az a probléma, hogy ők kint vannak a szabad piacon és ők a kereskedőktől (ők tükörbe tovább hárítják a szerződéseiket) tényleg ttf hez kötött ármechanizmust kapnak. Ez még a hozzá nemértés miatt illetve a megszokás i lustaság miatt van így (nem gázipari szakemberek már a kereskedők!) Sajnos megszívták de ez európában is így van. A termelők pedig akiket két éve még halálra szopattak a negatív olajárakkal, a zöld forradalommal stb most meg nem akarnak jófejkedni mert akkor nekik se kegyelmezett senki.
Ezt látod most az OPEC hozzá állásában is, ez kőkemény üzlet és rohadt drága dolog a kutatástól a kitermelésig minden.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Nem egészen így működik a dolog és ha alaposan elolvastad (ez a bőcsész gyerek legalább bevallotta hogy nem ért hozzá tehát csak ködszurkál valszeg a holoda okoskodásából) akkor ez le is van írva

"Természetesen számos olyan egyéb tényező lehet az MVM Csoporton belül, amely ezt az alább kalkulált nagy veszteséget befolyásolhatja, illetve annak felhalmozódási pályáját módosíthatja (pl. korábban kötött derivatív ügyletek jelentős profit melletti lezárása, az alacsony termelési költségű nukleáris és naperőművi portfolióból származó vaskos árampiaci nyereségek), de ezen tételek kalkulálása kívülről nehézkes,"

Persze ezenkívül van más befolyásoló tényező is hogy nem a ttf hez van esetleg kötve a szerződés, illetve van egy kiegyenlítő mechanizmus az esetleges ár turbulenciák kezelésére. De a libernyákoknak ezeket nem kötjük az orrára!
Tudod mi (én akkor kezdő mérnök voltam )alakítottuk ki a hosszútávú piaci gáz szerződéseket a MOL ban elég sok mindent megértünk már ezen időszak alatt 10 dolláros olajárat meg 100 dollár felettit is túlkötéseket 14 Milliárdos mennyiségre is volt számolva a magyar éves fogyasztás stb. Az oroszokkal nagyon rugalmas kapcsolatunk van és nagyon korrekt.
A mostani libbantak annyira idióták, hogy a régi komcsi szakemberek akik még tudnának is súgni nekik azok se segítenek nekik ez látszik a szar cikkeiken amiket írogatnak a portáljaikon, persze nyugati parancsra hangulat keltésre.
Na meg hogy hátha elmondják a megállapodást nyugtatásra és akkor brüsszel támadhassa a kormányt szankció kijátszására stb címen.
Ha objektíven akarod nézni akkor megnyugtatlak ha vágy vezérelten akkor meg úgy is a libbant cikkeknek hiszel.
(mielőtt elkezded ezt írogatni)
A cégeknél az a probléma, hogy ők kint vannak a szabad piacon és ők a kereskedőktől (ők tükörbe tovább hárítják a szerződéseiket) tényleg ttf hez kötött ármechanizmust kapnak. Ez még a hozzá nemértés miatt illetve a megszokás i lustaság miatt van így (nem gázipari szakemberek már a kereskedők!) Sajnos megszívták de ez európában is így van. A termelők pedig akiket két éve még halálra szopattak a negatív olajárakkal, a zöld forradalommal stb most meg nem akarnak jófejkedni mert akkor nekik se kegyelmezett senki.
Ezt látod most az OPEC hozzá állásában is, ez kőkemény üzlet és rohadt drága dolog a kutatástól a kitermelésig minden.

Ez egy érdekes hozzászólás volt. Kicsit nehéz belőni h ki az aki csak mondja a magáét és ki az aki tényleg érdemben szól hozzá. Rávilágítottál pár dologra. Köszi!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 955
19 252
113
Az autóipart tudom említeni. Nem áll Európában. A cég ahol dolgozom, tele van export megrendeléssel, már a jövő évre is. Ennek apropóján tudott az év eleji béremelésre még rátenni 5 %-ot ősszel, valamint mindenkinek rezsivédelem címén, pluszban még októbertől, brutto 60.000 Ft-ot adni. Ennek apropóján állapodott meg a cég a szakszervezettel, a jövő évi 15 %-os alapbéremelésről is. Nem áll a nyugati gazdaság, ez így nem igaz. Ennek a történetnek várjuk ki a végét. Lehet hogy a saját kommunikációnkkal verjük át magunkat. A végén kiderül. Mindenesetre, hogy a nyugat európai népek télen megfagynak kommunikáció, azért már elmaradt. Nem fagynak meg. Itt jobb óvatos duhajnak lenni szerintem.
Én meg azt látom, hogy rendelésünk van, de alkatrészekre 1 éves határidőket vállalnak (félvezetők), illetve a használt ipari vezérlők ára egyik hétvégén megduplázódott... szállítási határidőre 3 hónapot ígérnek ők. Ezek <2 hetes tételek voltak korábban mind.


Most igaza van, nem hinném hogy nekünk ezzel kellene szórakoznunk.

Jajj de fontos CSAK MOST. Nekünk meg CSAK MOST fontos lenne, hogy kifizessék a pénzeink, és az ukránok elismerjék a magyar kisebbség nyelvhasználati jogait, és a munkácsi turul a helyére kerüljön. Érdemes lenne nyomást gyakorolniuk ezügyben a finneknek is!

Most (is) igazunk van, nem hiszem, hogy ezekkel kéne szórakozniuk. Fel kell nőnünk sikeresebb nemzetek, pl. Belgák, Hollandok szintjére, akiknek kis országként nálunk nagyobb befolyásuk van. Nem a szép szemükért kapták, kiharcolták, minden rendelkezésükre álló eszközzel. Csak ti, gyarmati gondolkodásúak gondoljátok,h ogy nekünk gyarmatnak, félperifériának MINDIG CASK MOST engedni kell. Ha ebbe a NATO vagy az EU beledöglik is, akkor sem szabad engednünk. Elég kompromisszumot tettünk eddig is, és nem állták a szavuk.