Tudomány és technika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Mikor még gépészmérnökire jártam, dr. Abonyi Iván olt az előadóm. Nála is szigorlatoztam 3-asra. A fizika atomfizika része is tantárgy volt, de azóta is laikus érdeklődőként próbálom szabad időmben követni és megérteni ezt a témát...


Mostanában az Atomcsill a kedvencem...



 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
K

Kopi2000

Guest
DGY az Univerzumunk lehetséges jövőjéről....


Az Univerzumra kidolgozott matematikai-fizikai modellek történeti alakulása...

 
  • Tetszik
Reactions: Rotten878

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
a kvantummehanikát meggyőződésem, hogy csak a 'legelvetemültebb' fizikusok értik igazán.
Marx György világhírű fizikusunk fejezte be állítólag úgy a heisenberg féle határozatlansági relációs előadását, h
Maguk most meg vannak rémülve, hogy nem értik. De ne aggódjanak, én sem értem. Sőt állítom maguknak, Heisenberg se értette
"Jamanaka Sinja munkája és sok más tanulmány bizonyítja, hogy a sejtek képesek megfiatalítani magukat azáltal, hogy visszaállítják epigenetikus órájukat és helyreállítják a stresszorok okozta károkat.
Idáig olvastam, merthogy a nobel díjának ehhez semmi köze. Ami azt illeti, a működő telomeráz jóval régebbről datálódik, mint létező dolog.
Az adott úriember a szomatikus sejtek pluripotens stem cell konverziójáért kapta a díjat. Csak ez nem az, amiről a cikk beszél.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ezek miért is empírikus, prediktív erővel bíró elméletek
Valójában azok.
De itt térünk vissza oda, hogy a mai tudást nem szabad a múltba visszagondolni.
Pl.: Nagy Szent Albert, ismertebb nevén Albertus Magnus, a modern tudományos gondolkodás megalapítója, hosszas elmélkedést szentelt az ima gyógyító hatásainak.
Az eredményei azt mutatták, hogy 10 lázas betegből, ha dió teát iszik és imádkozik 8 gyógyul meg.
Ha csak teát iszik 6
Ha csak imádkozik 4
Ha egyiket se 1
Tehát az ima használ.
Ma tudjuk, hogy ima=placebo(természettudományos szempontból)
De akkor a világon semmit nem tudtak a placeboról, tehát a megfigyelés alapján igaza volt.
Az érvágás, pióca bizonyos betegségeknél tényleg használt. Máshol meg placebo.
De az éter nap előtti műtétek lethalitását figyelembe véve, sok esetben tényleg jobb számokat hozott. Ma már meghaladott, de az akkori tudással logikus, és működő módszer volt.
Ez am csak kiegészítés, nem konteo gyártás
 

Skunkworks

Active Member
2016. december 2.
109
215
43
Marx György világhírű fizikusunk fejezte be állítólag úgy a heisenberg féle határozatlansági relációs előadását, h
Maguk most meg vannak rémülve, hogy nem értik. De ne aggódjanak, én sem értem. Sőt állítom maguknak, Heisenberg se értette

Idáig olvastam, merthogy a nobel díjának ehhez semmi köze. Ami azt illeti, a működő telomeráz jóval régebbről datálódik, mint létező dolog.
Az adott úriember a szomatikus sejtek pluripotens stem cell konverziójáért kapta a díjat. Csak ez nem az, amiről a cikk beszél.
„Itt láthatják a táblán a nevezetes Schrödinger-féle hullámegyenletet. Ezt az egyenletet önök persze nem értik. Én sem értem. Schrödinger úr sem értette, de ez ne zavarja önöket. Én ezt majd minden óra elején felírom a táblára, és elmagyarázom, mire lehet használni. Önök pedig majd lassan hozzászoknak.”
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Makk Péter, a BME szilárdtestfizikával foglalkozó kutatója három hónap alatt a második műegyetemi támogatott az uniós ERC pályázati programban.

tudom, hogy ünneprontó vagyok, csak ezeknek a támogatásoknak ez a kimenete:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Makk Péter, a BME szilárdtestfizikával foglalkozó kutatója három hónap alatt a második műegyetemi támogatott az uniós ERC pályázati programban.

Na, fasza lesz mit hűtlen kezelni! Mint korábbi általam ismert BMEs sztárkutató aki a német multicégnél, ahol amúgy vezető pozícióban volt egyetemi pozíciójával párhuzamosan, évekig használta a BME költségén vásárolt precíziós hitelesített műszert, de olyan szinten, hogy az a cég laborjában volt...

Volt is balhé, a németek kiakadtak amikor kiderült, mert ők nem akartak balhét, elvileg nem is tudtak róla, de kb ez megy az ilyen pénzekből.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Na, fasza lesz mit hűtlen kezelni! Mint korábbi általam ismert BMEs sztárkutató aki a német multicégnél, ahol amúgy vezető pozícióban volt egyetemi pozíciójával párhuzamosan, évekig használta a BME költségén vásárolt precíziós hitelesített műszert, de olyan szinten, hogy az a cég laborjában volt...

Volt is balhé, a németek kiakadtak amikor kiderült, mert ők nem akartak balhét, elvileg nem is tudtak róla, de kb ez megy az ilyen pénzekből.
Az egész európai kutatás a bányász béka popója alatt van, mert publikációs kényszer, meg célzott támogatások. Ha épp a fent leírt gyümölcs denevérek fellációs szokásaira lehet támogatást kapni, akkor lesz belőle egy ilyen remek cikk.
A végeredmény meg az, hogy:
Covid
Az USA csettint, és kinn van egy vektor és egy mrns vakcina
A ruszki csettint, és kinn van egy vektor és egy mrns vakcina
Kína csettint, és legalább egy elölt vakcina kikerül.
Az EU: áll néma csend, légy szárnya benn se künn nem hallatik.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
tudom, hogy ünneprontó vagyok, csak ezeknek a támogatásoknak ez a kimenete:
9cfb336883efb2b5d6a1896a3882dd9c1484943e.jpg
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 330
113
Sztem ez intronak megfelelő.


Sok-sok érdekes téma.
  • Víz alatti városok, társadalmak
  • Kirajzás a világűrbe
  • Személyes szabadságban korlátozott demokrácia, virtuális szabadság
  • Musk, a katedrális építő
  • Google orvos vs. háziorvos
  • Tudatlementés más testben túlélés; hibernált túlélés; az emberi test örökélete
  • Neuralink, gondolatirányított számítógép
Verne Gyula...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby