Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Nem láttam a sorozatott, így nem véleményezem, de a kritika alapján, attól jó, hogy 0% Star Warst tartalmaz :D
Ez aztán nagy dicséret az SW-nek. :rolleyes:
A Mandaloriból megnéztem az első részeket. Olyan szar az a sorozat, hogy majdnem eret vágtam magamon tőle!
A 1990-2010 között egy ilyen sorozatott 2 rész után elkaszáltak volna! (ha egyáltalán rábólint valaki)
Nagyon erősen érződik, hogy milyen bajban van jelenleg a filmkészítés. Szar követ szart és tapsolunk ha már valami legalább egyszer megnézhető rossz szájíz nélkül....
Az Andor jó! Ne higgy innen-onnan olvasott kritikákat! Nézd meg, szerintem jó kis sorozat lett! :)
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem láttam a sorozatott, így nem véleményezem, de a kritika alapján, attól jó, hogy 0% Star Warst tartalmaz :D
Ez aztán nagy dicséret az SW-nek. :rolleyes:
A Mandaloriból megnéztem az első részeket. Olyan szar az a sorozat, hogy majdnem eret vágtam magamon tőle!
A 1990-2010 között egy ilyen sorozatott 2 rész után elkaszáltak volna! (ha egyáltalán rábólint valaki)
Nagyon erősen érződik, hogy milyen bajban van jelenleg a filmkészítés. Szar követ szart és tapsolunk ha már valami legalább egyszer megnézhető rossz szájíz nélkül....

Én pont így vagyok a Rouge One-nal, sok fos között egy nézhető cucc és már egyből az egekbe van magastalva...


Ha valaki lghdtv+ mentes filmet szeretne nézni, klasszikus trilógia Takeshi mestertől:



https://www.youtube.com/watch?v=JRbu1DL5xE4
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 987
82 906
113
Nem láttam a sorozatott, így nem véleményezem, de a kritika alapján, attól jó, hogy 0% Star Warst tartalmaz :D
Ez aztán nagy dicséret az SW-nek. :rolleyes:
A Mandaloriból megnéztem az első részeket. Olyan szar az a sorozat, hogy majdnem eret vágtam magamon tőle!
A 1990-2010 között egy ilyen sorozatott 2 rész után elkaszáltak volna! (ha egyáltalán rábólint valaki)
Nagyon erősen érződik, hogy milyen bajban van jelenleg a filmkészítés. Szar követ szart és tapsolunk ha már valami legalább egyszer megnézhető rossz szájíz nélkül....
Inkább olyan SW elemeket tartalmaz, amitől anno jó volt a SW. Szerintem, így helyes.

Az elkaszálás kapcsán meg ott a Lost, az Alias, Stargate, stb, amelyekből X évad x 20 rész jött ki mielőtt kasza lett.
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 879
15 310
113
Vagy nézze meg a Zatoichi c. filmet.

A Zatoichire úgy ültem be anno hogy ez komoly, valahol azon a ponton hogy a yarival álllandóan félmeztelenül rohangáló ürgét egy drámai pillanatban elküldték azzal, hogy ‘tűnj el innen te f*sz!’ átszakadt a gát és hülyére röhögtem magam a film egyre groteszkebb jelenetein.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
A Zatoichire úgy ültem be anno hogy ez komoly, valahol azon a ponton hogy a yarival álllandóan félmeztelenül rohangáló ürgét egy drámai pillanatban elküldték azzal, hogy ‘tűnj el innen te f*sz!’ átszakadt a gát és hülyére röhögtem magam a film egyre groteszkebb jelenetein.
Takeshi filmjeiben sokszor keveredik a groteszk, a humor, az abszurd a komolysággal. Szerintem ez amolyan kultúrális különbség, mint ahogy a magyar poénokat sem értik nyugaton. Vagyis lehetnek ezek utalások olyan dolgokra amit mi nyugatiak nem látunk át. Nagyon kedvelem Takeshi filmjeit,rá lehet szokni.
Egyik kedvencem.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ha valakinek eddig hiánya volt, vagy csak nem tudta mire van szüksége, akkor nyugi, itt van a Wakanda - Black panther - Woke - King Kong - Transformers
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
317610064_1920915864761328_3485579114526330482_n.jpg


A hatalom felelősséggel jár: Amerika kapitány, Thor, Pókember, Motkány.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 638
113
Van egy új kedvenc filmem.

Éjfélkor párizsban.


Valamilyen szinten ismerni kell a művészettörténelmet a teljesmegértéshez, de imádom a kiindulási szituációt.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Nem még, de anélkül, hogy valamit látnál/ismernél mégis hogyan akarsz véleményt mondani?
Én nem mondtam semmit, pusztán annyit, hogy látatlanul számomra nem menő ítélkezni.
Nem sok szovjet propi filmet láttam életemben, ahogy náci propaganda filmeket sem. Ezek szerint valódi gyöngyszemek is rejtőzhetnek közöttük... ( :

Az ideológiailag erősen vezérelt filmekről sztereotípiák alakulnak ki az emberekben. Hogy ez rossz dolog e, azt mindenki döntse el maga.