[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 471
17 898
113
Remélem vége az ársapkának lassan, legalább kevesebb autó lesz az utakon és reggel, délután is lehet majd közlekedni. Most kb. mindenki még a WC-re is azzal jár.
Ez a külön szenvedés még hogy valaki 4-5 kútra is elmenjen ársapkás üzemanyagért vicces :D
Nekem az időm fontosabb mint a 480-as üza :D
Ha minden ugyanígy marad akkor kb karácsonyra elfogy a benya. Mondjuk 100-as sem lesz nagyon.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 289
113
Volt benya megint elsőre, alig voltak.
Felcsúton laksz, vagy hol ennyire jó az ellátás? A III. kerületben birkózás ment érte, sor állt a szentendrein a kúthoz várakozókból az előbb, a szentendrei mentén a többi kúton nem volt benya. Prémium sem. Bólyák a behajtóknál.




Tegnap este hazafelé a Hungária körúton (M3 felhajtó előtt) található osztrák kúton egy autó volt előttem, gond nélkül tankoltam. Igaz késő este volt (23:00 után), és pörgött, de fennakadás nélkül.
M3 kivezető szintén osztrák mindkét kúton láthatóan nincs hiány, se bójázás, se címke a pisztolyon.
Shell kút, az M0 előtt, szintén M3, olyan sötét, amilyet még nem láttam, és bója minden kút előtt...
Szerintem 1-2 nap és visszaleng az inga, mert ugyanaz lesz, mint a wc papírral a kovid elején... Mindenki veszi, hiánycikk, aztán senkinek nem kell, mert bespajzolt. Tudom, hogy nem lehet tárolni a 95-öst, de ha nem jár vele annyit, akkor később kell majd tankolnia...
Tegnap este csak OMV MaxxMotion 100plus volt az OMV H2081 számú kútján, a Kacsóh Pongrác út 131. címen. Az se minden kútoszlopon volt valamiért... pörgés talán lett volna, de pár balfasz a kevés működő kútoszlopot feltartotta.

Tegnap Gödöllőn pl. nem lehetett benzint kapni. Több budapesti kutat végignéztem mire a fentinél volt végre még valamennyi üzemanyag.
Ha minden ugyanígy marad akkor kb karácsonyra elfogy a benya. Mondjuk 100-as sem lesz nagyon.
reggel be is tankolok 100-asból pár kannát, mert kell a karácsonyhoz is, meg melókázni is kéne járni. De már alig kapni azt is, 4. napja amerre dolgom visz, próbáltam szerezni, de vagy nem volt semmi, vagy akkora sorok voltak, hogy nem volt időm kivárni, amíg nem ment le negyedéig a szintjelző, akkor már muszáj volt valamit kezdeni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Felcsúton laksz, vagy hol ennyire jó az ellátás? A III. kerületben birkózás ment érte, sor állt a szentendrein a kúthoz várakozókból az előbb, a szentendrei mentén a többi kúton nem volt benya. Prémium sem. Bólyák a behajtóknál.





Tegnap este csak OMV MaxxMotion 100plus volt az OMV H2081 számú kútján, a Kacsóh Pongrác út 131. címen. Az se minden kútoszlopon volt valamiért... pörgés talán lett volna, de pár balfasz a kevés működő kútoszlopot feltartotta.

Tegnap Gödöllőn pl. nem lehetett benzint kapni. Több budapesti kutat végignéztem mire a fentinél volt végre még valamennyi üzemanyag.

reggel be is tankolok 100-asból pár kannát, mert kell a karácsonyhoz is, meg melókázni is kéne járni. De már alig kapni azt is, 4. napja amerre dolgom visz, próbáltam szerezni, de vagy nem volt semmi, vagy akkora sorok voltak, hogy nem volt időm kivárni, amíg nem ment le negyedéig a szintjelző, akkor már muszáj volt valamit kezdeni.
A kalász szentendrei omwnél tegnap este minden volt. De nem minden oszlopon
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 048
83 226
113
Felcsúton laksz, vagy hol ennyire jó az ellátás? A III. kerületben birkózás ment érte, sor állt a szentendrein a kúthoz várakozókból az előbb, a szentendrei mentén a többi kúton nem volt benya. Prémium sem. Bólyák a behajtóknál.





Tegnap este csak OMV MaxxMotion 100plus volt az OMV H2081 számú kútján, a Kacsóh Pongrác út 131. címen. Az se minden kútoszlopon volt valamiért... pörgés talán lett volna, de pár balfasz a kevés működő kútoszlopot feltartotta.

Tegnap Gödöllőn pl. nem lehetett benzint kapni. Több budapesti kutat végignéztem mire a fentinél volt végre még valamennyi üzemanyag.

reggel be is tankolok 100-asból pár kannát, mert kell a karácsonyhoz is, meg melókázni is kéne járni. De már alig kapni azt is, 4. napja amerre dolgom visz, próbáltam szerezni, de vagy nem volt semmi, vagy akkora sorok voltak, hogy nem volt időm kivárni, amíg nem ment le negyedéig a szintjelző, akkor már muszáj volt valamit kezdeni.
Felcsút, Orbán dűlö
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 048
83 226
113

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 896
27 567
113
Most ez komoly? A milliónyi afgán, szír és ki tudja milyen európai bevándorló után? ;)

Öööö. Nem az volt a baj, h gonoszok vagyunk mi kelet-európaiak, és nem engedjük be szegény menekülteket? Most már mégis inkább a kva anyánkat? Vagyis, most már inkább ezért?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 909
65 826
113
Felcsúton laksz, vagy hol ennyire jó az ellátás? A III. kerületben birkózás ment érte, sor állt a szentendrein a kúthoz várakozókból az előbb, a szentendrei mentén a többi kúton nem volt benya. Prémium sem. Bólyák a behajtóknál.





Tegnap este csak OMV MaxxMotion 100plus volt az OMV H2081 számú kútján, a Kacsóh Pongrác út 131. címen. Az se minden kútoszlopon volt valamiért... pörgés talán lett volna, de pár balfasz a kevés működő kútoszlopot feltartotta.

Tegnap Gödöllőn pl. nem lehetett benzint kapni. Több budapesti kutat végignéztem mire a fentinél volt végre még valamennyi üzemanyag.

reggel be is tankolok 100-asból pár kannát, mert kell a karácsonyhoz is, meg melókázni is kéne járni. De már alig kapni azt is, 4. napja amerre dolgom visz, próbáltam szerezni, de vagy nem volt semmi, vagy akkora sorok voltak, hogy nem volt időm kivárni, amíg nem ment le negyedéig a szintjelző, akkor már muszáj volt valamit kezdeni.
Van biciklisav vagy micsoda arrafele...
Szerintem ezt Geri intezi nektek, Pesten nincs benzin en meg itt falun 5-6 km korzetben 3 helyen tankolhatok? Gyanus, pedig Pesten traktorok sincsenek meg kamionok hogy szazliterszam kivegyek a naftat.
Van MOL, van rajt minden. Meg ket AVIA ahol kedvezmenyesen 5-5liter,azon felul barmennyi van.
Furcsa...
Mondjuk 100ast vettem en is, 40l-t. Ha mas nem januar-februarban elfogy az erdon.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 969
19 289
113
Van biciklisav vagy micsoda arrafele...
Szerintem ezt Geri intezi nektek, Pesten nincs benzin en meg itt falun 5-6 km korzetben 3 helyen tankolhatok? Gyanus, pedig Pesten traktorok sincsenek meg kamionok hogy szazliterszam kivegyek a naftat.
Van MOL, van rajt minden. Meg ket AVIA ahol kedvezmenyesen 5-5liter,azon felul barmennyi van.
Furcsa...
Mondjuk 100ast vettem en is, 40l-t. Ha mas nem januar-februarban elfogy az erdon.
Hát amerre én jártam, ott falun se volt. Bár az olyan falu volt, hogy csak 1 független benzinkút van ott, nincs akkora választék, mint nálad. De örülök az örömödnek!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 909
65 826
113
Most ez komoly? A milliónyi afgán, szír és ki tudja milyen európai bevándorló után? ;)

Hm, pont a holland picsog mikor elontik egesz Europat minden cuccal kontroll nelkul? Kokain, extasi, fű stb minden jon onnet.
 

jojoka

Well-Known Member
2017. január 17.
108
403
63
Felcsúton laksz, vagy hol ennyire jó az ellátás? A III. kerületben birkózás ment érte, sor állt a szentendrein a kúthoz várakozókból az előbb, a szentendrei mentén a többi kúton nem volt benya. Prémium sem. Bólyák a behajtóknál.





Tegnap este csak OMV MaxxMotion 100plus volt az OMV H2081 számú kútján, a Kacsóh Pongrác út 131. címen. Az se minden kútoszlopon volt valamiért... pörgés talán lett volna, de pár balfasz a kevés működő kútoszlopot feltartotta.

Tegnap Gödöllőn pl. nem lehetett benzint kapni. Több budapesti kutat végignéztem mire a fentinél volt végre még valamennyi üzemanyag.

reggel be is tankolok 100-asból pár kannát, mert kell a karácsonyhoz is, meg melókázni is kéne járni. De már alig kapni azt is, 4. napja amerre dolgom visz, próbáltam szerezni, de vagy nem volt semmi, vagy akkora sorok voltak, hogy nem volt időm kivárni, amíg nem ment le negyedéig a szintjelző, akkor már muszáj volt valamit kezdeni.
Gödöllőn élek. Egész nap ment a panasz, hogy nincs. Ma este (kb 20 perce) felkanyarodtam a Shell-hez, és volt 95-ös. (igaz gázolaj nem). Itt ugye az a limit, hogy 20.000Ft a "piaci áron", ott megáll a pisztoly. Nekem 19340-nél lekattant, alig tudtam beleerőltetni, hogy elérje a 20ezret... :D
Az is igaz, hogy a tegnapi sikeres OMV ma csak "üzemszünet" matricát mutatott...

Egyszerűen nem hiszem el, hogy eljuthat oda az ország, hogy ténylegesen "elfogy" az üzemanyag. Ha igen, akkor tényleg "dűlő" lesz a kormány is...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 048
83 226
113
Orbán stabilan ül az ablakban.
Továbbra is túllihegitek a semmit. Ha az egyik legjobb gyermekkori haveromnak nem lenne köze a benzinkutakhoz, még meg is ijednék, de köze van és hetek óta csak mosolyog, mint a tök. El tudjátok képzelni, hogy mennyire lehet komoly a probléma, ha most vett egy Bentleyt ...