[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 929
21 496
113
Továbbra is túllihegitek a semmit. Ha az egyik legjobb gyermekkori haveromnak nem lenne köze a benzinkutakhoz, még meg is ijednék, de köze van és hetek óta csak mosolyog, mint a tök. El tudjátok képzelni, hogy mennyire lehet komoly a probléma, ha most vett egy Bentleyt ...

Az attol fugg elotte milyen autoja volt! :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 953
19 251
113
Egyszerűen nem hiszem el, hogy eljuthat oda az ország, hogy ténylegesen "elfogy" az üzemanyag. Ha igen, akkor tényleg "dűlő" lesz a kormány is...
Eljuthat, ebben a kormány rossz döntései, külső piaci erők, illetve pl. a MOL saját érdekeit néző válságra rájátszása együtt a média általi hisztivel simán összehozhatja.

És még a barátság vezeték egyelőre megyeget. Nem kellett volna akkora mellénnyel nyomni a bezzeg nekünk minden van retorikát párhuzamosan az áldozatok vagyunk szenvedünk a háború miatt retorikával, így eleve hiteltelen volt mindkettő, de külön támadási felületet ad a prolihergelésben (ami az egész politika minden oldalról mostanság).

Nem sokat autózom, de amikor megyek, akkor többnyire menni kell, legalább a mosatni igényem fele kellene amúgy is, az havi egy tank (prémium) benzin. Annyi jusson, és bármikor, ne kelljen vadászni, és letojom, azon túl ha vissza kell venni, akkor már a munkámban, megélhetésemben gátol, és akkor már mindnekinek az anyját, kapára-kaszára kapok én is!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 953
19 251
113
Továbbra is túllihegitek a semmit. Ha az egyik legjobb gyermekkori haveromnak nem lenne köze a benzinkutakhoz, még meg is ijednék, de köze van és hetek óta csak mosolyog, mint a tök. El tudjátok képzelni, hogy mennyire lehet komoly a probléma, ha most vett egy Bentleyt ...
Te tényleg felcsúti lehetsz. Sosincs gond, mindig van üzemanyagod, barátod Bentleyt vesz (tehát pénz van, jóízlés nincs, ez is tipikus). Gondolom ráadásul mindig igazat is mondasz, nem lódítasz véletlen sem!
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
519
2 391
93
Te tényleg felcsúti lehetsz. Sosincs gond, mindig van üzemanyagod, barátod Bentleyt vesz (tehát pénz van, jóízlés nincs, ez is tipikus). Gondolom ráadásul mindig igazat is mondasz, nem lódítasz véletlen sem!
Lehet ő maga Viktor ,esetleg Lőrinc :oops::eek: jurgenbauer felszólítanak vald be az igazat:D:D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Lehet ő maga Viktor ,esetleg Lőrinc :oops::eek: jurgenbauer felszólítanak vald be az igazat:D:D
Tuti nem, szerintem 100% egyik sem játszott soha Wolfensteinnel. De a Raguza ügynök még komája lehet, mert az van még annyira német irányban beágyazva... ahh újabb tipp ő maga Raguza! Bár neki stílusosan inkább ez lehetne a profilképe :D Már ha nem tagadná :oops:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Te tényleg felcsúti lehetsz. Sosincs gond, mindig van üzemanyagod,
A totalcar oldalon van egy térkép a problémás kutakról. Ez a mostani helyzet:
b1f1dc68059d198b387795df95f9512c.png

Tegnap még sokkal több helyről jeleztek problémát, de akkor is többnyire csak Pest környékén akadozott az ellátás, és csak kevés vidéki kúton.

Azt hiszem a MOL nem gondolta végig, hogy milyen pánikot okozhat (az ellenzéki sajtó és a pánikvásárlásra hajlamos civilek miatt) az ársapka elleni akciótervük (a rejtélyes finomítói meghibásodásokkal, szokatlanul magas nyereség idején...), de aztán csoda történt és hirtelen megoldódott a helyzet. Na most vagy a szakik rakták össze rekord idő alatt a finomítót, vagy esetleg az illetékes kapott egy telefont fentről... Lehet találgatni mi történt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 781
113
Lehet ő maga Viktor ,esetleg Lőrinc :oops::eek: jurgenbauer felszólítanak vald be az igazat:D:D
Jurgen Lőrinc vagyok. Nekem fizet gyerektartást a Bocskor is, meg mindenki más. Olyan ez a celebeknél, mint a locsolópénz. Mindig nekem adják, mert néha már azt se tudják, ki az anya, ki az apa, csak a gyerek van, és valakinek oda kell adni a gyerektartást.
Tényleg Felcsúton lakom, és azért van mindig benyám, mert saját töltőállomásom van, csak magamnak. ;)

Amúgy meg:
b4eac539f311808acd2fd1c962e0925b.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 781
113
A totalcar oldalon van egy térkép a problémás kutakról. Ez a mostani helyzet:
b1f1dc68059d198b387795df95f9512c.png

Tegnap még sokkal több helyről jeleztek problémát, de akkor is többnyire csak Pest környékén akadozott az ellátás, és csak kevés vidéki kúton.

Azt hiszem a MOL nem gondolta végig, hogy milyen pánikot okozhat (az ellenzéki sajtó és a pánikvásárlásra hajlamos civilek miatt) az ársapka elleni akciótervük (a rejtélyes finomítói meghibásodásokkal, szokatlanul magas nyereség idején...), de aztán csoda történt és hirtelen megoldódott a helyzet. Na most vagy a szakik rakták össze rekord idő alatt a finomítót, vagy esetleg az illetékes kapott egy telefont fentről... Lehet találgatni mi történt.
Nem mennek le a népek vidékre, így nem fejlődik ki az agyuk, vagy hogy mondta egy klasszikus korábban? ;)

Más bullshitelés:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 781
113
Te tényleg felcsúti lehetsz. Sosincs gond, mindig van üzemanyagod, barátod Bentleyt vesz (tehát pénz van, jóízlés nincs, ez is tipikus). Gondolom ráadásul mindig igazat is mondasz, nem lódítasz véletlen sem!
Szar az élet, de azt gondolsz amit akarsz. Olyan ez a történet is, mintha az ukrán háborúról csak a nyugati mainstream médiából tájékozódnánk, aztán valahogy nem értenénk egyik pillanatról a másikra, hogy miért tartanak a 60 éves nőknél a sorozásban, és miért nincs arrafelé se fűtés, se víz, se gáz.

(Merem azért remélni, sőt, gondolni, hogy azért leesett, hogy nem vagyok felcsúti ...)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 953
19 251
113
Szar az élet, de azt gondolsz amit akarsz. Olyan ez a történet is, mintha az ukrán háborúról csak a nyugati mainstream médiából tájékozódnánk, aztán valahogy nem értenénk egyik pillanatról a másikra, hogy miért tartanak a 60 éves nőknél a sorozásban, és miért nincs arrafelé se fűtés, se víz, se gáz.

(Merem azért remélni, sőt, gondolni, hogy azért leesett, hogy nem vagyok felcsúti ...)
Értem, hogy szerinted én a média alapján nem tudtam csak sokadik próbálkozásra tankolni, de sajnos nem így volt. Annyi időm ment el rá, mint egy villanyautó feltöltése (szobabiciklivel). De megnyugodtam, hogy az ürgebőrbe varrt imperialista ügynökök miatt volna, és minden a legnagyobb rendben van.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Amúgy ez egy rendesen elbaszott helyzet, amiben a médiának is kurva nagy sara van. Egy dolog maga az ellátási probléma, de ezt tovább szítani már szinte felbújtással ér fel. Mert a klikbéjtek miatt folyamatosan főoldalon hozzák a benzinkérdést, ami miatt egyre többen kezdenek el beparázni és pánikvásárolni, ami miatt meg még hosszabb sorok és még kevesebb benga lesz. Avagy FOMO jelenség. Szóval a drága hangulatkeltő sajtómunkások is elmehetnének Dobrudzsába iszapot lapátolni, ahelyett, hogy az öngerjesztő folyamatot csak tovább rontanák. De ha meg napi tankolási limitet vezetnének be mondjuk 30 literrel vagy tudomisén feljebb vinnék az ársapkát akkor ők lennének az elsők akik sipítozni kezdenének, mert persze nekik minden szarízű.

Ugyanez volt a korona elején a cukorral meg a liszttel is, és a sok média által megőrjített retard hoarder miatt egy kurva karton vizet nem tudtam venni a Sparban, mert nem engedtek még vízből sem egy hatospakkot elhozni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 953
19 251
113
Amúgy ez egy rendesen elbaszott helyzet, amiben a médiának is kurva nagy sara van. Egy dolog maga az ellátási probléma, de ezt tovább szítani már szinte felbújtással ér fel. Mert a klikbéjtek miatt folyamatosan főoldalon hozzák a benzinkérdést, ami miatt egyre többen kezdenek el beparázni és pánikvásárolni, ami miatt meg még hosszabb sorok és még kevesebb benga lesz. Avagy FOMO jelenség. Szóval a drága hangulatkeltő sajtómunkások is elmehetnének Dobrudzsába iszapot lapátolni, ahelyett, hogy az öngerjesztő folyamatot csak tovább rontanák. De ha meg napi tankolási limitet vezetnének be mondjuk 30 literrel vagy tudomisén feljebb vinnék az ársapkát akkor ők lennének az elsők akik sipítozni kezdenének, mert persze nekik minden szarízű.

Ugyanez volt a korona elején a cukorral meg a liszttel is, és a sok média által megőrjített retard hoarder miatt egy kurva karton vizet nem tudtam venni a Sparban, mert nem engedtek még vízből sem egy hatospakkot elhozni.
A cukor, olaj, liszt is csak nyomokban volt az Aldiban, Auchanban a hétvégén... Még szerencse, hogy a COVID elején rendesen betankoltam belőle!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Amúgy ez egy rendesen elbaszott helyzet, amiben a médiának is kurva nagy sara van. Egy dolog maga az ellátási probléma, de ezt tovább szítani már szinte felbújtással ér fel. Mert a klikbéjtek miatt folyamatosan főoldalon hozzák a benzinkérdést, ami miatt egyre többen kezdenek el beparázni és pánikvásárolni, ami miatt meg még hosszabb sorok és még kevesebb benga lesz. Avagy FOMO jelenség. Szóval a drága hangulatkeltő sajtómunkások is elmehetnének Dobrudzsába iszapot lapátolni, ahelyett, hogy az öngerjesztő folyamatot csak tovább rontanák. De ha meg napi tankolási limitet vezetnének be mondjuk 30 literrel vagy tudomisén feljebb vinnék az ársapkát akkor ők lennének az elsők akik sipítozni kezdenének, mert persze nekik minden szarízű.

Ugyanez volt a korona elején a cukorral meg a liszttel is, és a sok média által megőrjített retard hoarder miatt egy kurva karton vizet nem tudtam venni a Sparban, mert nem engedtek még vízből sem egy hatospakkot elhozni.
Plusz ha az ezer főre jutó benzinkutak számát nézzük, akkor Pesten jóval több lakos jut egy kútra, mint vidéken és ez a ritkább kúthálózat is hozzájárulhat a nagyobb sorokhoz.
A cukor, olaj, liszt is csak nyomokban volt az Aldiban, Auchanban a hétvégén... Még szerencse, hogy a COVID elején rendesen betankoltam belőle!
Cukrot érdemes a Lidlben nézni, ott szokott lenni mindig :D De mezőtúri haveromat idézve, ott múltkor valamiért a helyiek a paradicsompürét meg az üveges passzírozott paradicsomot kezdték el eszetlenül felvásárolni, ami miatt személyenkénti limitet kellett bevezetni. Pedig ha átugranak Szolnokra vagy Szarvasra ugyanazt, ugyanannyiért megkapják, csak a gépszíj elszállt valamiért. Az emberi hülyeség sajnos tényleg határtalan
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 781
113
Értem, hogy szerinted én a média alapján nem tudtam csak sokadik próbálkozásra tankolni, de sajnos nem így volt. Annyi időm ment el rá, mint egy villanyautó feltöltése (szobabiciklivel). De megnyugodtam, hogy az ürgebőrbe varrt imperialista ügynökök miatt volna, és minden a legnagyobb rendben van.
Nyáron velem is volt ilyen Balatonról hazafelé, bakker, néztem a szintet, elég lesz-e, nem is azonnal mentem haza a srácokkal, aztán hopp, annál a kútnál azonnal volt, ahol mindig tankolni szoktam. Budapesten. De lehet, hogy tényleg csak szerencsém van, mondjuk délelőtt szoktam tankolni, hétvége előtt mindig.