Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Más.

Az asszony Dell inspiron 3593 laptopja egyre szarabb. Hetekig teljesen jó, majd hajlamos nem működni a wifije annak ellenére, hogy fent lóg a hálón. De nincs sávszélje, mert csak. Képtelenek vagyunk rájönni mi a franc baja van. Egy ideig csinálja, aztán helyrejön, mintha mi se történt volna.
A töltő csatlakozó is kontakt hibás, kb. csak asztalra téve tölt.

Kis milyen lapotopot ajánlanátok úgy, hogy azért ennél picivel jobb VGA legyen benne és esetleg 16GB RAM? De ez utóbbi nem prioritás.
A jobb VGA igen, mert azért szoktott játszani is vele, de nagyon nem friss játékokkal.

350k-ig lenne mondjuk a költségplafon, az érdekelne, hogy ebbe mi fér bele.
Első lépésben a Delles junkware-eket töröld a gépről. Ha a SmartByte fenn van, azt mindenképp, mert pont ilyesmiket okoz.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Az első nincs fent, gépelve start menuben nem látszik.
A másik fent van. Mire jó az amúgy?
Ja, a junkware az a gyártók által előtelepített mindenféle szemét szoftver, amik gyakorlatilag semmire sem jók, cserébe mindig okoznak valami gebaszt. :)

Na, akkor 99%, hogy a SmartByte okozza a problémát. Papíron a sávszélességet optimalizálná pl. streaminghez, de ennek örömére csak azt csinálja, amit bármiféle csodaszoftver, ami meg akarja neked javítani azt, ami működik. Vagyis bajt. Azt mindenképp töröld, aztán reboot.

 
M

molnibalage

Guest
Ja, a junkware az a gyártók által előtelepített mindenféle szemét szoftver, amik gyakorlatilag semmire sem jók, cserébe mindig okoznak valami gebaszt. :)

Na, akkor 99%, hogy a SmartByte okozza a problémát. Papíron a sávszélességet optimalizálná pl. streaminghez, de ennek örömére csak azt csinálja, amit bármiféle csodaszoftver, ami meg akarja neked javítani azt, ami működik. Vagyis bajt. Azt mindenképp töröld, aztán reboot.

Köszi. Sajnos nem jött be.
Valami mintha mesterségesen blokkolná.
Létezik valami hülye keycombo, ami offlineba tenne egy böngészőt?
Firefox működik és minden más, mintha semmi se történt volna.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Köszi. Sajnos nem jött be.
Valami mintha mesterségesen blokkolná.
Létezik valami hülye keycombo, ami offlineba tenne egy böngészőt?
Firefox működik és minden más, mintha semmi se történt volna.
Hm. Pedig olyan jó ötlet volt! :D

Hát, tényleg nézd meg akkor a chrome bővítményeket, hogy nincs-e valami furaság. Ki lehet próbálni, hogy egyesével kikapcsolgatod őket, és ha valamelyiknél helyreáll a rend, akkor az volt a ludas.
Esetleg nézd meg a proxybeállításokat, hátha valami elbarmolódott.
Esetleg kapcsold még ki a secure dns-t a chrome beállításokban, hátha azzal van valami.

Ha így sem, akkor cookie és cache törlés, hátha még az segít valamit, de abban hiszek legkevésbé.

Én ritkamód rühellem a chrome-ot, most csak ezért elindítottam, és rögtön nekiállt a software reporter toolja (ez önmagában micsoda WTF) 25%-on pörgetni a CPU-t, és basztatni a HDD-met. Lőttem is ki a 'csába gyorsan. XD
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Más.

Az asszony Dell inspiron 3593 laptopja egyre szarabb. Hetekig teljesen jó, majd hajlamos nem működni a wifije annak ellenére, hogy fent lóg a hálón. De nincs sávszélje, mert csak. Képtelenek vagyunk rájönni mi a franc baja van. Egy ideig csinálja, aztán helyrejön, mintha mi se történt volna.
A töltő csatlakozó is kontakt hibás, kb. csak asztalra téve tölt.

Kis milyen lapotopot ajánlanátok úgy, hogy azért ennél picivel jobb VGA legyen benne és esetleg 16GB RAM? De ez utóbbi nem prioritás.
A jobb VGA igen, mert azért szoktott játszani is vele, de nagyon nem friss játékokkal.

350k-ig lenne mondjuk a költségplafon, az érdekelne, hogy ebbe mi fér bele.

Én abszolút elfogult vagyok, 3 éve van egy Ryzen-es ASUS TUF Gaming notebook-om, úgyhogy:


Gaming-gel is elboldogul:

Ja, a junkware az a gyártók által előtelepített mindenféle szemét szoftver, amik gyakorlatilag semmire sem jók, cserébe mindig okoznak valami gebaszt. :)

Na, akkor 99%, hogy a SmartByte okozza a problémát. Papíron a sávszélességet optimalizálná pl. streaminghez, de ennek örömére csak azt csinálja, amit bármiféle csodaszoftver, ami meg akarja neked javítani azt, ami működik. Vagyis bajt. Azt mindenképp töröld, aztán reboot.

Én azzal kezdtem, hogy ledózeroltam a gyári windows-t és munkára fogtam a 20GB helyreállítási particiót is a friss windows 10 install-nál :)
Így garantáltan nincs bloat/junkware.


Köszi. Sajnos nem jött be.
Valami mintha mesterségesen blokkolná.
Létezik valami hülye keycombo, ami offlineba tenne egy böngészőt?
Firefox működik és minden más, mintha semmi se történt volna.
Simán csinál vírus is ilyet, még win 7-es időkben szoptam be egyet ami saját céljaira kisajátította a 80-as portot (mivel minden tűzfal automatice átengedi), így semmilyen böngésző nem müködött.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Más.

Az asszony Dell inspiron 3593 laptopja egyre szarabb. Hetekig teljesen jó, majd hajlamos nem működni a wifije annak ellenére, hogy fent lóg a hálón. De nincs sávszélje, mert csak. Képtelenek vagyunk rájönni mi a franc baja van. Egy ideig csinálja, aztán helyrejön, mintha mi se történt volna.
A töltő csatlakozó is kontakt hibás, kb. csak asztalra téve tölt.

Kis milyen lapotopot ajánlanátok úgy, hogy azért ennél picivel jobb VGA legyen benne és esetleg 16GB RAM? De ez utóbbi nem prioritás.
A jobb VGA igen, mert azért szoktott játszani is vele, de nagyon nem friss játékokkal.

350k-ig lenne mondjuk a költségplafon, az érdekelne, hogy ebbe mi fér bele.

Céges laptopom Dell, így azt nem :D
Acer Aspire-m volt és vacak volt, szóval Acer-t sem. :D
Lenovo-k nem rosszak, de szerintem kicsit túlárazottak, de egy IdeaPad, Ideapad Gaming 3 van Ryzen 7 5800H-val, RTX3050-nel 320k-ért jó lehet.
Asus TUF-ok is jók.
Asus Vivobook S15-ök is jók, 320k-ért már van OLED-es 5800H-val.
Ha valami prémiumabb kell akkor Zenbook.

Mire lenne használva? All-around, gaming, munka?
Mennyit van cipelve?
 
M

molnibalage

Guest
Céges laptopom Dell, így azt nem :D
Acer Aspire-m volt és vacak volt, szóval Acer-t sem. :D
Lenovo-k nem rosszak, de szerintem kicsit túlárazottak, de egy IdeaPad, Ideapad Gaming 3 van Ryzen 7 5800H-val, RTX3050-nel 320k-ért jó lehet.
Asus TUF-ok is jók.
Asus Vivobook S15-ök is jók, 320k-ért már van OLED-es 5800H-val.
Ha valami prémiumabb kell akkor Zenbook.

Mire lenne használva? All-around, gaming, munka?
Mennyit van cipelve?
Szinte semennyi cipelés, 99,9% lakáson belül.
Videónézés, általános tevékenységek és némi gaming, de GTA V-nél újabb eddig nem volt.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Szinte semennyi cipelés, 99,9% lakáson belül.
Videónézés, általános tevékenységek és némi gaming, de GTA V-nél újabb eddig nem volt.

Nálunk a családban az Asus termékei jöttek be. Nekem az asztali PC-m ROG, volt egy Zenbookunk (az 4 évig bírta hibátlanul, aztán elszállt az integrált kamera és lecseréltük), most van itthon egy idei Vivobook S15 és az ismerősünknek ajánlottam egy Vivobook PRO OLED-et és eddig mindenki imádja őket. Én már laptopból is OLED-et vennék de én hülye vagyok :D De ettől függetlenül nekünk beváltak, jó anyaghasználat, jó szoftverek és eddig működnek. :D
Tény, játszani nem játszottam rajtuk, de a Ryzen prociknak jók a TDP-je, nem hiszem baj lenne vele.

Team Red:
ASUS VivoBook S M3502RA
ASUS VivoBook M6500RE
ASUS VivoBook S15 M3502QA
ASUS Zenbook 14X UM5401QA

5800H iGPU teszt
6800H iGPU teszt

Ha Team Blue:
ASUS VivoBook S K3502ZA

Iris Xe iGPU teszt

Esetleg ami nem ASUS és OLED :D
Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K2007XHV

És ismétlem magam, ez csak egy szubjektív vélemény, biztos van olyan aki nálam ehhez jobban ért. :D
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 204
113
annyira budget-consumer, hogy pl. a vékony tejfölösdoboz-műanyagra van az alaplap csavarozva, az alaplap merevíti a vázat.

Bármit vennél, szerintem egy szétszerelős videót keress a youtubeon, mert a minőségről (és így tartósságról) sokat elmond. Ha nincs megfelelően merevítve, az még rosszabb, mint a gyenge hűtés, bár volt már olyan (ős-lenovo R50 budget) gépem, amin a rossz hűtés miatt a BGA forrasztás eltört a hőstressztől, de ha más mechanikai stressz is van, akkor pikk-pakk kuka lesz.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Szerintem ne sokat gondolkozz, a mások által is ajánlott Vivobook S15 amit linkeltem nem tudom meddig akciós.
(Ryzen 7 és 5-ben ugyanaz a Vega 7-es GPA van, így gaming-ben 0 különbség, a dual channel RAM sokkal többet számít manapság)

271 490 Ft 381 990 Ft Megtakarítás 110 500 Ft

Ennek a VGA-ja mennyivel erősebb, mint amit linkeltem a dell gépnél?
Mert tényleg bitang jó ajánlatnak tűnik ennyiért.
Csak a belső tár az, ami nagyon kicsi a mostanihoz mérve, de hát egy külső tárhely / USB megoldja a fontos képek és anyagok biztonsági mentését.