Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Ezekből egyet se ismerek, de az LG C2 48” lenne az egyik legjobb választás.
400k…
A kérdésem pont erre vonatkozott, miben tud érezhetően többet egy ennyire drága cucc?
Mert még a 130-160 vagy 180k közötti eltérést sem látom. A fő paraméterek mindnél ugyanazok.
Mit tudna adni a 400k-s TV, amit nem tud a 150k-s.

(Amikor már 0,25-0.5 dioptriával sincs éleslátásom.)
Lehet, Plexmedia softwaren keresztül, kérdés, hogy a wifis kapcsolat mennyire bírja majd..
A router és a PC között 10 ms ping és maximális értéknél ugráló sávszél van. 250Mbit.
Akkor visszafelé sem látom okát, hogy ez nem működjön 3 méter távolságból.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A kérdésem pont erre vonatkozott, miben tud érezhetően többet egy ennyire drága cucc?
Mert még a 130-160 vagy 180k közötti eltérést sem látom. A fő paraméterek mindnél ugyanazok.
Mit tudna adni a 400k-s TV, amit nem tud a 150k-s.

(Amikor már 0,25-0.5 dioptriával sincs éleslátásom.)

"valódi feketét", alacsony késleltetést gaming-nél, jobb hangzást...
Amire átlagjóskának kb. semmi szüksége.

Médialejátszás: én xbox-on tolom pendrive-ról (4K, néha 1080p).
Lehet közvetlenül windows-os pc-ről is, de végig vezetéken is széteszik a kép már 1080p-ben is ha mozgalmasabb a cucc, 4K esélytelen.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
A listából ki mit ajánlana?
Vagy érdemi különbség a középső ársáv és a felső között?

Számomra kb. a lényeg az, hogy 48-50 col táján legyen:
  • 4K, ha valaha kéne..
  • HDR
  • Wifi
  • 2 USB csati
És kb. ennyi. Nem nagyon tudok más igényt felsorolni. Film és sorozatnézés és PS 4 slim mellé lesz.

Ha a TV wifis és a PC/lapot is wifin megy a fenti stickkel, akkor olyat lehet csinákni, hogy a TV direkben játszik le videót ezekről? Wifin keresztül lehet megosztott képernyő vagy ahhoz kábeles kapcsolat kell?

Csak az OLED. Ég és föld a különbség a LED-ekkel szemben. Hardveraprón már 200k+-ért kapsz, 300k-ért van bontatlan LG C2.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Én kicsesztem a High-Tech --vagy inkább "Hype-Tech" ???--- TV-gyártók marketingeseivel:
  1. mivel az emberi szem csak a súlytalanság speciális --Nemzetközi Űrállomás-os-- esetében bír azzal a látásélességgel amivel kb. 46-50'-ig érzékeli a 4K felbontást,
  2. és talán a 60HZ feletti képfrekvenciát is :oops: ,
  3. és az OLED fekete szintjét gombokért tudja a --kettővel :oops: -- korábbi generáció csúcsa,

...ezért én tizedáron vettem FHD-s (1080p-s), 501-os használt plazma televíziót (monitornak,"amúgy").

...garantáltan/bőven 10.000 óra(+) élattartamra tervezett kijelzővel. :oops:
hazi fórumokból: a 2-3 éves LED-LCD TV-k hullanak, mintha pestis lenne köreikben.

Még: Tudja az 5-600 €- gaming-monitorok késeltetését, amit én vettem (55€-ért), +: 95% színhelyességű, nyomdai tördelésre is használható lenne itthoni munkára, ezzel a tudással.
500 cd feletti fényereje van (a "mezei" LED-esek 250-körüliek).
1 negatívum: a kétszeres fényerőt --ha vki "fehúzza"-- háromszoros fogyasztással tudja, 250W körül, a LED-esek 100W körül.
Emlékeztető az árról: 5-600U kontra 55€.

Csak azért említettem ezeket, hogy az Én "monitor T-72-esem" bőven tudja a reálisan szükségeset tized-áron, mint amit a marketing-sulykolt "monitor-Leopard 2A7+", ami túlteljesít az öncélú és szükségtelen képességeivel, nem-kicsit túlárazva a terméket és felrúgva a közgazdaságtani klasszikust: Ár-érték arány !!!

Elnézést kérek azoktól, akiket megzavart ez a "Hogyan idomítsunk hülye-hasznos fogyasztót!" gondolatmenet, amit a "más kárán tanuljunk" cél vezérelt.

...a klasszikussal zárva: "...de ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!" ;)



U.I.: Nincs kizárólagos igazságom, más is írt jót, díjaztam is! :hadonaszos:


.
 
M

molnibalage

Guest
Csak az OLED. Ég és föld a különbség a LED-ekkel szemben. Hardveraprón már 200k+-ért kapsz, 300k-ért van bontatlan LG C2.
Miben nyilvánul meg az ég és föld különbség? Mert kb. 2x árat ilyen léptékben kicsit húzósnak érzem.
Annyival katartikusabb élmény egy dráma vagy sitcom OLED-en? Hmm...
Mert 350k alatt nincs új OLED. Használtan ekkora értékű cuccot meg nem veszek, mert igen könnyen lehet olyan rejtett hibája, amiért okkal adják el.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Miben nyilvánul meg az ég és föld különbség? Mert kb. 2x árat ilyen léptékben kicsit húzósnak érzem.
Annyival katartikusabb élmény egy dráma vagy sitcom OLED-en? Hmm...
Mert 350k alatt nincs új OLED. Használtan ekkora értékű cuccot meg nem veszek, mert igen könnyen lehet olyan rejtett hibája, amiért okkal adják el.
Igazából a legegyszerűbb az lenne, ha megnéznéd egy Mediamarktba, ott is szembetűnő a különbség. Múltkor láttam egy Samsung S85-öt, keresni kellett az állam olyan szép képe volt :D

Igazából az OLED-en sokkal szebbek, élénkebbek a színek (sRGB 100+%, DCI-P3 98 - 100%) és a legfontosabb, hogy a fekete ténylegesen fekete. Ez ugye a technológiabeli különbségekből fakad, mert míg a LED-nél van háttérvilágítás, az OLED-nél ilyen nincs. Nevezzük akármilyen varázsszóval, LED, QLED, NANOLED attól még lesz light bleeding és szürkeség. Vettem az egyik barátomnak OLED-es Zenbook-ot (akciósan volt 300k), a 2,5x drágább céges Dell laptopom kijelzőjét úgy megalázza, mint Ferrari a Swiftet drag pályán. Nekünk 2 éves LG NanoLed TV-nk van és sötét jeleneteknél a kép szürke és lehet látni ahogy kapcsolgatja a mezőket a TV. Engem pl. ez zavar. Barátainknak OLED TV-je van és ott gyönyörű minden.

Ha esetleg monitorként - akár munkára - használod akkor előnye, hogy sokkal kevesebb kékfényt (60+%-kal) bocsájt ki, mint egy LED panel, így kevésbé fárasztja a szemet.

Az első OLED-eknél para volt a pixel beégés, de mára már több ezer órát elmennek monitorként - ahol sok a statikus elem -, anélkül hogy bármilyen probléma lenne, redditen ott van az OLED és OLEDgaming csopi példákkal teli. Én már biztos nem vennék LCD tévét, csak OLED-et.

HW-n 2,5 év Mediamarkt garival LG C1, 259k, LG C2 309k, LG C2 Evo 359k.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 027
16 063
113
A kérdésem pont erre vonatkozott, miben tud érezhetően többet egy ennyire drága cucc?
Mert még a 130-160 vagy 180k közötti eltérést sem látom. A fő paraméterek mindnél ugyanazok.
Mit tudna adni a 400k-s TV, amit nem tud a 150k-s.

(Amikor már 0,25-0.5 dioptriával sincs éleslátásom.)

Az OLED előnyeit már sokan leírták, tényleg csak annyit tudok hozzátenni, hogy élőben ég és föld a különbség az LCD-hez képest a mélyfekete és a színhűség miatt, nincs fényfoltos bevilágítás, a HDR effektek (ami azért már sok) is sokkal nagyobbakat ütnek, nem csak papíron meglévő feature. Én kerestem az állam a sárkányos sorozatnál amikor fáklyákkal rohangáltak, vagy van az a jelenet, amikor a két kiscsaj egy csomó gyertya meg a nagy sárkányfej előtt beszélget, szinte leesik a képernyőről a tűz. :)

De azt vettem észre hogy még a random régi 80-as évekbeli zsarus sorozatot is elkezdtem nézni, egyszerűen annyira jól nézett ki. A 4k meg 4k, látható a különbség, tűéles a kép. Egy természetfilmnél pl. nagyon szépen kijön a diffi. Alacsonyabb felbontású forrásjelnél ügyes AI feljavító algoritmusok dolgoznak a képélességen, még a szutyok minőségben sugárzott régi TV-s Poirot sorozatból is élvezhető, éles képet csinált, persze közelről már látszik hogy a háttérben lévő arcokból a gyenge input miatt paca lesz.

Az olcsóbb tévékben ehhez képest sok a kompromisszum, engem leginkább a hangminőség zavar. Ha ki van adva a gyárban hogy 180k az ajánlott piaci ár, akkor, nincs mit tenni, ennyiből hozzák ki, akkor is ha ebből 100k magának a panelnek a költsége, a maredék megy minden másra (profit, egyéb marketing szállítási költség, ja, tényleg, a műszaki tartalom). Majd megy bele két 7 wattos kínai hangszóró, a prémiumba meg az 5.2 Harman Kardon. Haver vett egy nagyobb LG-t az LCD-s technológiával, a kép még oké volt (oldalról nézve már azért elkezdtek a színek torzítani, OLED-nél ugyanazt látod minden szögből), de a hang borzalmasan gyenge volt, ezekben a hangszórókon spórolnak, a drágábba pedig belekerül egy normális hangrendszer. Lehet persze rákötni hifit, soundbart (jó pénzért.. és ugyanott vagy végül pénzben), egy jobb TV-nél eleve benne van olyan hangrendszer, ami önmagában megáll.

Smart TV funkcióknál (Youtube, streaming szolgáltatások) a magasabb kategóriás tv-nél gyors processzor kerül be és jól és villámgyorsan futattja a sok processt, a másiknál meg megint kompromisszumot kellett kötni a gyártónak, vársz amíg teker stb. Kirakhatod telefonról a fényképeket, videókat lehet nézegetni a családdal és nem telefonról kell szenvedni, a kép pedig gyönyörű és gyorsan kezeli, ami azért kihat a felhasználói élményre

Egyébként az eggyel korábbi generációs LG C1 tényleg nem sokban különbözik az ideitől és jóval olcsóbb, jó tipp! Őszintén szólva a TV pont olyan beruházás, mint a monitor, megveszed, és 10 évig az lesz a szobádban, akkor meg már vegyél egy normálisat, nem?
Mellesleg a C1 jó response timeokkal is rendelkezik, akár játékra is jópofa lehet, ha az asszony hozzájárul hogy amíg te gépezel ő tévét se nézhet. :D

A router és a PC között 10 ms ping és maximális értéknél ugráló sávszél van. 250Mbit.
Akkor visszafelé sem látom okát, hogy ez nem működjön 3 méter távolságból.

Puding próbája az evés, nálam a TV meg minden ami lehet dróton van, stabilabb, gyorsabb kapcsolat, ugyanúgy kezeli a wifis átjátszást, elvégre egy hálózat.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 232
8 090
113
M

molnibalage

Guest
Az OLED előnyeit már sokan leírták, tényleg csak annyit tudok hozzátenni, hogy élőben ég és föld a különbség az LCD-hez képest a mélyfekete és a színhűség miatt, nincs fényfoltos bevilágítás, a HDR effektek (ami azért már sok) is sokkal nagyobbakat ütnek, nem csak papíron meglévő feature. Én kerestem az állam a sárkányos sorozatnál amikor fáklyákkal rohangáltak, vagy van az a jelenet, amikor a két kiscsaj egy csomó gyertya meg a nagy sárkányfej előtt beszélget, szinte leesik a képernyőről a tűz. :)

De azt vettem észre hogy még a random régi 80-as évekbeli zsarus sorozatot is elkezdtem nézni, egyszerűen annyira jól nézett ki. A 4k meg 4k, látható a különbség, tűéles a kép. Egy természetfilmnél pl. nagyon szépen kijön a diffi. Alacsonyabb felbontású forrásjelnél ügyes AI feljavító algoritmusok dolgoznak a képélességen, még a szutyok minőségben sugárzott régi TV-s Poirot sorozatból is élvezhető, éles képet csinált, persze közelről már látszik hogy a háttérben lévő arcokból a gyenge input miatt paca lesz.

Az olcsóbb tévékben ehhez képest sok a kompromisszum, engem leginkább a hangminőség zavar. Ha ki van adva a gyárban hogy 180k az ajánlott piaci ár, akkor, nincs mit tenni, ennyiből hozzák ki, akkor is ha ebből 100k magának a panelnek a költsége, a maredék megy minden másra (profit, egyéb marketing szállítási költség, ja, tényleg, a műszaki tartalom). Majd megy bele két 7 wattos kínai hangszóró, a prémiumba meg az 5.2 Harman Kardon. Haver vett egy nagyobb LG-t az LCD-s technológiával, a kép még oké volt (oldalról nézve már azért elkezdtek a színek torzítani, OLED-nél ugyanazt látod minden szögből), de a hang borzalmasan gyenge volt, ezekben a hangszórókon spórolnak, a drágábba pedig belekerül egy normális hangrendszer. Lehet persze rákötni hifit, soundbart (jó pénzért.. és ugyanott vagy végül pénzben), egy jobb TV-nél eleve benne van olyan hangrendszer, ami önmagában megáll.

Smart TV funkcióknál (Youtube, streaming szolgáltatások) a magasabb kategóriás tv-nél gyors processzor kerül be és jól és villámgyorsan futattja a sok processt, a másiknál meg megint kompromisszumot kellett kötni a gyártónak, vársz amíg teker stb. Kirakhatod telefonról a fényképeket, videókat lehet nézegetni a családdal és nem telefonról kell szenvedni, a kép pedig gyönyörű és gyorsan kezeli, ami azért kihat a felhasználói élményre

Egyébként az eggyel korábbi generációs LG C1 tényleg nem sokban különbözik az ideitől és jóval olcsóbb, jó tipp! Őszintén szólva a TV pont olyan beruházás, mint a monitor, megveszed, és 10 évig az lesz a szobádban, akkor meg már vegyél egy normálisat, nem?
Mellesleg a C1 jó response timeokkal is rendelkezik, akár játékra is jópofa lehet, ha az asszony hozzájárul hogy amíg te gépezel ő tévét se nézhet. :D



Puding próbája az evés, nálam a TV meg minden ami lehet dróton van, stabilabb, gyorsabb kapcsolat, ugyanúgy kezeli a wifis átjátszást, elvégre egy hálózat.
Ezek alapján kezdek rokonszenvezni az OLED-del. Majd az asszony dönt. XD

De igazából amit az LCD TV-nél nem tudtam megállapítani, ahogy írod, a hangzás.
A 2012-es 10 éves hangfalam a PC-n szebben szól, mint egy rakás nagy TV, amit eddig másnál hallottam szólni...
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93

Mediamarktban volt egy ilyen S95, nem hittem volna de tényleg szebb képe van mint az LG-nek, éppen valamilyen PC játék ment rajta. :D Mondjuk több mint 1 MFt-ért az ember el is várja az ilyet. :D

Az idei CES-en lesz egy-két bitang új OLED monitor, MSI 491C, Samsung Odyssey G8 and LG 45GR95QE is érdekes lehet majd. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 797
48 241
113
Tud valaki ajánlani legalább sztereó, spotify connect-tel működő hangszórót? Olyat, aminek értelmezhető hangja van? :)
Egy Panasonic soundbart használok most ilyen célra (is), de annak valami botrányosan szar a spotify-os kliense, hol működik, hol nem.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
A kérdésem pont erre vonatkozott, miben tud érezhetően többet egy ennyire drága cucc?
Mert még a 130-160 vagy 180k közötti eltérést sem látom. A fő paraméterek mindnél ugyanazok.
Mit tudna adni a 400k-s TV, amit nem tud a 150k-s.
Azt, hogy bárki jön be a szobába azzal kezdi, hogy AZTAKURVAÉLET!
Menj be egy plázába és nézd meg mit tud az oled.
Szolgáltatóknál amúgy ingyen hitellel elhozhatóak. Ilyen infláció mellett megéri :)
Apropó hátrányai: Kiforratlan így nagy meghibásodási arány és hajlamos a beégésre így monitornak csak nagyon korlátozottan használható.
Szerintem te ne vegyél OLEDet. Semmi személyes, csak ismerek olyanokat akik iszonyat peches emberek és ami elromolhat az náluk tönkremegy. Inkább egy valami jobb sima 4Kst és majd 5-7 év múlva oledezz ha már kiforrott.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
T

Törölt tag 1711

Guest
Apropó hátrányai: Kiforratlan így nagy meghibásodási arány és hajlamos a beégésre így monitornak csak nagyon korlátozottan használható.
Szerintem te ne vegyél OLEDet. Semmi személyes, csak ismerek olyanokat akik iszonyat peches emberek és ami elromolhat az náluk tönkremegy. Inkább egy valami jobb sima 4Kst és majd 5-7 év múlva oledezz ha már kiforrott.

Amennyire én tudom ez nem kiforratlanság, egyszerűen olyan, mint minden elektronikai cucc: véges az élettartama.
Nekem van egy 6 éves PS-Vitám, full feketénél vagy egy világosabb sötét folt az egyik sarokban, de ennyi.

Nemrég vettem egy AMOLED-es telefont, ott már nagyon minimálisnak éreztem a különbséget az előd IPS-hez képest, főleg mivel ugyanakkora kijelző, ugyanakkora felbontás.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Ezek alapján kezdek rokonszenvezni az OLED-del. Majd az asszony dönt. XD

De igazából amit az LCD TV-nél nem tudtam megállapítani, ahogy írod, a hangzás.
A 2012-es 10 éves hangfalam a PC-n szebben szól, mint egy rakás nagy TV, amit eddig másnál hallottam szólni...
Nem vagyok teljesen képben a mostani TV kínálattal de annó 3 évig dolgoztam szervizben. Két dolgot boztosan kerülj az olyat amit a török vestel gyárt bérgyártásban és a Román Samsungot. Trehány a forrasztás nevetséges összeszerelési minőség....
 
  • Tetszik
Reactions: 2105 and LMzek 2.0

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Azt, hogy bárki jön be a szobába azzal kezdi, hogy AZTAKURVAÉLET!
Menj be egy plázába és nézd meg mit tud az oled.
Szolgáltatóknál amúgy ingyen hitellel elhozhatóak. Ilyen infláció mellett megéri :)
Apropó hátrányai: Kiforratlan így nagy meghibásodási arány és hajlamos a beégésre így monitornak csak nagyon korlátozottan használható.
Szerintem te ne vegyél OLEDet. Semmi személyes, csak ismerek olyanokat akik iszonyat peches emberek és ami elromolhat az náluk tönkremegy. Inkább egy valami jobb sima 4Kst és majd 5-7 év múlva oledezz ha már kiforrott.

Ez azért ma már nem annyira igaz. Van grafikus ismerősöm aki évek óta nyúz egy LG C-t, több ezer órája van benne és semmi burn in. De redditen is körbe lehet nézni.

Ma mar több olyan megoldás is létezik ami ezt megelőzi, pl fényerő levétele (dimmelése) a statikus elemeknél, pixel shifting, pixel refresh.

Ha az ember TV-ként használja akkor pedig tényleg minimális az esélye a beégésnek.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
147
870
93
Ez azért ma már nem annyira igaz. Van grafikus ismerősöm aki évek óta nyúz egy LG C-t, több ezer órája van benne és semmi burn in.
Úgy legyen. Amióta Linusnál láttam milyen szépen beégett az OLEDjébe a win azóta parázok. Mondjuk TVnek használjuk, szóval elvileg nem kellene beégnie.
 
M

molnibalage

Guest
Úgy legyen. Amióta Linusnál láttam milyen szépen beégett az OLEDjébe a win azóta parázok. Mondjuk TVnek használjuk, szóval elvileg nem kellene beégnie.
Nálam is csak TV lenne a cél, meg PS játék. Monitort tavaly vettem és teljesen elégedett vagyok vele úgy, hogy részben videózás miatt is lett 24 ---> 27 col és 1440p. Ha ez kibírja 7 évig, mint az elődje és boldog leszek. 7 év múlva, ha lesz még OLED, addigra csak kiforr és olcsó lesz, mint a lómáj.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Bementem MM-be. Értem én, hogy hogyan lökik OLED felé a népet...
Az OLED TV-ken 4k-s videók mentek, az LCD TV-n olyan rommá tömörített cucc, hogy láttam a Forurier transzformációnak köszönhető négyzetes blokkokat.

De egy TV-n valami hiba lehetett, ott nem azonos fos, hanem azon is valami jobb felbontású cucc ment.
Az elvileg QLED volt. Nem sok difit láttam OLED-hez képest, picit világosabb volt a kép a háttérvilágítás miatt. Gondolom én.
De szép éles volt a kép.

Csak az új 50 colos QLED ára közel van a használt 48 cm-es OLED-hez.
Szóval lehet, hogy mégis OLED lesz majd.