Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 061
9 038
113
Ha csak a nappal bal alsó sarkáig húznám, akkor is az lenne, mint most, gyenge lenne a jel néha a laptopnak.

Akkor nyugodtan fel is gyújthatod azt a routert ha onnan a nappali sarkából nem adna elég jó wifi lefedettséget a szobára :)
Szóval +1 javaslat hogy vidd / vitessétek be a routert a nappaliba és esetleg egyben router csere is. Mert ott a bejárat mellett most kb. a legszarabb helyen van. (Mondjuk a Voda tippem szerint nem kábelcsatornázna az áttelepítéskor, de passz...)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Akkor nyugodtan fel is gyújthatod azt a routert ha onnan a nappali sarkából nem adna elég jó wifi lefedettséget a szobára :)
Szóval +1 javaslat hogy vidd / vitessétek be a routert a nappaliba és esetleg egyben router csere is. Mert ott a bejárat mellett most kb. a legszarabb helyen van. (Mondjuk a Voda tippem szerint nem kábelcsatornázna az áttelepítéskor, de passz...)

U szöggel felfogatják azt csók.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Akkor nyugodtan fel is gyújthatod azt a routert ha onnan a nappali sarkából nem adna elég jó wifi lefedettséget a szobára :)
Szóval +1 javaslat hogy vidd / vitessétek be a routert a nappaliba és esetleg egyben router csere is. Mert ott a bejárat mellett most kb. a legszarabb helyen van. (Mondjuk a Voda tippem szerint nem kábelcsatornázna az áttelepítéskor, de passz...)
Az nem baj. Ha csinálnak rá ráhagyást (2-3m), akkor utólag kényelmesen el lehet dolgozni egy kábelcsatornával.
 
M

molnibalage

Guest
Ne! Azt jelezd, hogy folyamatosan szakadozik a wifi kapcsolat, több eszközön is, úgy hogy korábban stabil volt minden.
Különben a Voda folyamatosan cseréli az elöregedett UPC-s eszközöket.
Meg sem fognak lepődni a problémán...
Nem folyamatosan, hanem időnként és nem nagyon érthető a miértje. A laptop egy centit sem mozog és elmegy pár percre, aztán full stabil.
Igazából lehet, hogy akkor az asszony gépe a szar? Mert a hálóban, a fal túloldalán a mobilon soha nem volt gond a wifi erőssége. Mert első körben, akkor lehet, hogy azt próbáljuk ki, hogy a sarokban marad a mostani router vagy az új antennás kiegészítést teszünk neki a gépére és a sajátba is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nem folyamatosan, hanem időnként és nem nagyon érthető a miértje. A laptop egy centit sem mozog és elmegy pár percre, aztán full stabil.
Igazából lehet, hogy akkor az asszony gépe a szar? Mert a hálóban, a fal túloldalán a mobilon soha nem volt gond a wifi erőssége. Mert első körben, akkor lehet, hogy azt próbáljuk ki, hogy a sarokban marad a mostani router vagy az új antennás kiegészítést teszünk neki a gépére és a sajátba is.
BANG!
Most kicsit elmegyek szabadnapra....
Gondolkozz már! o_O
Ha azt mondod, amit én leírtam, akkor a szolgáltató ki fogja cserélni - ingyen és bérmentve - az eszközödet, mivel saját maguk is elismerik, hogy a régi UPC-s eszközök mára elöregedtek, és instabillá váltak.
Ha ezzel az ingyenes beavatkozással nem oldódik meg a probléma, még mindig utánamehetsz a laptop felöli problémának. De ebben az esetben csak akkor költesz pénzt, ha tényleg szükség van rá.
Fordított esetben mi van?
Elköltesz egy kellemetlen összeget (kellemetlen a 0-hoz képest) hogy saját pénzen kipróbáld a wifi instabilitásának megoldását. Ha az új eszközökkel is gond lesz, akkor megintcsak ki kell cseréltetni a UPC/Vodás eszközt. De akkor már megvetted az ilyen-olyan extender, meg antennát, meg a tököm tudja még mit, amit rád melegítenek.
Különben használd a telefonodon valamelyik wifi analyzer appot. (play-ből letölthető többféle is ingyenesen) rakd ki a laptop mellé telefonodat a futó alkalmazással, és ha bezuhan a wifi kapcsolat, akkor vizualizálva is meg tudod nézni, hogy a használt hálózat térereje/jelszintje mit mutat.
Különben meg teszteld rendszeresen - hibakereső célból - a netkapcsolatodat a különböző gépeiden (speedtest.net).
Meg fogsz döbbenni, hogy vezetékesen mennyivel jobb lesz, mint wifivel. De ha tartósan bezuhan a sávszélesség, akkor arra is hivatkozhatsz, amikor reklamálsz.
Hja és nem kell feltétlenül mindenben 110%-ban igazat mondanod. Egy kicsit rájátszol a különben is cserére szoruló hardver problémáira, akkor kevesebbet fognak kérdezősködni.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
Nem folyamatosan, hanem időnként és nem nagyon érthető a miértje. A laptop egy centit sem mozog és elmegy pár percre, aztán full stabil.
Igazából lehet, hogy akkor az asszony gépe a szar? Mert a hálóban, a fal túloldalán a mobilon soha nem volt gond a wifi erőssége. Mert első körben, akkor lehet, hogy azt próbáljuk ki, hogy a sarokban marad a mostani router vagy az új antennás kiegészítést teszünk neki a gépére és a sajátba is.

Nekem anno ezt csinálta a TP-Link WR841-es, nem bírta már amikor 4 telefon, 1 PC és 2 laptop volt rajta, folyton megszakadt a WiFi majd újraindította magát.

Ha esetleg gondolod van egy hibátlan, de nem használt TP-Link AC1200 Archer C5-öm, HW-re felraktam 10k-ért de nem kellett ott senkinek, egész jó kis router, Nekünk a kétszintes lakás (kb. 80 + 30 nm) 90+%-ban erős jele volt.
 
M

molnibalage

Guest
Nekem anno ezt csinálta a TP-Link WR841-es, nem bírta már amikor 4 telefon, 1 PC és 2 laptop volt rajta, folyton megszakadt a WiFi majd újraindította magát.

Ha esetleg gondolod van egy hibátlan, de nem használt TP-Link AC1200 Archer C5-öm, HW-re felraktam 10k-ért de nem kellett ott senkinek, egész jó kis router, Nekünk a kétszintes lakás (kb. 80 + 30 nm) 90+%-ban erős jele volt.
Köszi a felajánlást. Ha nem menne a mostanival, akkor lehet, hogy benevezek rá. Nov végén fogom áthelyeztetni a netet csak.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
838
4 630
93
Igen, de ha az átalakító lefoglalja, akkor a szoba másik sarkából lehet hosszabbítóznom.
Akkor ennek megint mi értelme van?
Lehet, hogy alaprajzot kéne mutatnom.

A kék helyen vannak asszem konnektorok.
Piros lenne az asztalom a PC-vel és mellette lenne a nappali ülőgarnitúra, ahol az asszony laptopozna.

A zöld helyen a lakás korábbi tulaja tett egy antennás valamit és onnan használt mindent, erősítés nélkül.
Csak az asszony laptopja most is néha elveszti a routert úgy, hogy LOS van és 4 méter sincs a latopja a és a router között.
(Nekem meg elegem a kábelből.)

A kék helyen vannak asszem konnektorok. Tehát, ha a Net-re pazarolnám, akkor pont úgy lehetne hosszabítózni, amit nem akarok.
Nem merő passzióból kérdeztem a wifis megoldást. Ha a te módszered használom, akkor megint kábedzsungel lenne.
Vagy egy hosszabbítóra is tehetem ezt? És, ha a fázis meg keresztbe tesz, akkor erőlködhetek ahogy akarom. A wifi erősítét meg ezt nem érdekli.
txnAscm.png



Továbbra sem értelek, hogy minek változassam meg a Vodát? Semmi köze nincs a problémámhoz.
Pénzbe kerülne és semmit sem hozna. Voltam telekomos korábban, kösz, soha többet. A UPC mindig is jó volt, most átvette a Voda. Picit drágább lett, de mindig is jól működött.

Egy repeater mióta 30-50k?
A magenta vállaltnál fosabbat az életemben nem láttam.
Először csak 3. próbálkozásra sikerült az átírás úgy, hogy én mentem be, hogy 2 hónap után se jött számla és éppen már ki akarták kapcsolni a netet.
Amikor lemondtam őket, akkor ÖTÖDJÉRA sikerült megugani azt. Kérlek ne fárassz velük, mert csak a röhögés fog el. Trékom. Okkal.


Majd szerdán lefotózom, már van kábelcsatorna a falnál, mert a lakás villanyszerelő tulaja nem akart falat vésni.
A wifi nem működését nem értem, hogy miből vezetted le.
Szia-
powerline adapterből létezik olyan, ami megfelel neked.
ez: https://www.tp-link.com/hu/home-networking/powerline/tl-pa7027p-kit/
nem kell külön konnektor, nem kell külön hosszabbító
megbízható, én is ilyeneket használok wifi helyett
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
838
4 630
93
Nem folyamatosan, hanem időnként és nem nagyon érthető a miértje. A laptop egy centit sem mozog és elmegy pár percre, aztán full stabil.
Igazából lehet, hogy akkor az asszony gépe a szar? Mert a hálóban, a fal túloldalán a mobilon soha nem volt gond a wifi erőssége. Mert első körben, akkor lehet, hogy azt próbáljuk ki, hogy a sarokban marad a mostani router vagy az új antennás kiegészítést teszünk neki a gépére és a sajátba is.
milyen korú a noti?
ha wifi ki/be kapcsolgat, akkor lehet egyszerű kontakt hiba a kártyánál
azt se ártana tudni milyen a wifi kártya, mely sávokat, csatornákat kezeli, melyik protokollokat kezeli (b/g/n)
ha beruházol akkor már wifi 6 szabványos routert ajánlanék, bár ahogy én tudom a voda hajlamos arra, hogy hibabejelentés esetén cseréljen, és szinte mindig a legutolsó technikát hozza ki.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
M

molnibalage

Guest
milyen korú a noti?
ha wifi ki/be kapcsolgat, akkor lehet egyszerű kontakt hiba a kártyánál
azt se ártana tudni milyen a wifi kártya, mely sávokat, csatornákat kezeli, melyik protokollokat kezeli (b/g/n)
ha beruházol akkor már wifi 6 szabványos routert ajánlanék, bár ahogy én tudom a voda hajlamos arra, hogy hibabejelentés esetén cseréljen, és szinte mindig a legutolsó technikát hozza ki.
Kb. 2,5 éves asszem.
Szia-
powerline adapterből létezik olyan, ami megfelel neked.
ez: https://www.tp-link.com/hu/home-networking/powerline/tl-pa7027p-kit/
nem kell külön konnektor, nem kell külön hosszabbító
megbízható, én is ilyeneket használok wifi helyett
Ha jól értem, akkor ezt bedugom 230V-ban, akkor ebbe beledugom a routerből kijövő kábelt (két darab 230 voltos csati van elvileg a bejáratnál) és akkor, ha fázis nem zavar be, akkor nappaliban levő konnektoron a géphez közel lehet kábelt vinni akkor laptophoz vagy bármihez is, akár ottani routerhez.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
838
4 630
93
Kb. 2,5 éves asszem.

Ha jól értem, akkor ezt bedugom 230V-ban, akkor ebbe beledugom a routerből kijövő kábelt (két darab 230 voltos csati van elvileg a bejáratnál) és akkor, ha fázis nem zavar be, akkor nappaliban levő konnektoron a géphez közel lehet kábelt vinni akkor laptophoz vagy bármihez is, akár ottani routerhez.
jól érted
egy helyen "be" irány van (a routerből), aztán bárhol (azonos fázison) leveheted a jelet. akár több helyen is.
a rendszert nem kell konfigurálni, csak bedugod és megy

ha 2.5 éves, akkor hardveres gond nem lehet. ami szóba jöhet a driver hiba, ha w10, akkor valószínűleg lefrissítette a wifi kártya driverét, ami nem biztos, hogy 100% megfelelő hozzá. ilyennek sokat találkozom napi szinten is. vissza a gyári meghajtó, és a w10-nél le kell tiltani az eszköz frissítését.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 194
55 083
113
Tud valaki otthoni webshopot,akik szállítanak az egész euba?
Megkotlott a billentyűzetem.o_O
 
M

molnibalage

Guest
Nah, kipróbáltam a wifis USD kulcsot. Teljes siker.
A sávszéltesztelő végig max sávszélen ment és 10 ms a ping.
Használat közben sem éreztem semmi difit. Bye bye szutyok LAN kábel. :)
 
M

molnibalage

Guest

A listából ki mit ajánlana?
Vagy érdemi különbség a középső ársáv és a felső között?

Számomra kb. a lényeg az, hogy 48-50 col táján legyen:
  • 4K, ha valaha kéne..
  • HDR
  • Wifi
  • 2 USB csati
És kb. ennyi. Nem nagyon tudok más igényt felsorolni. Film és sorozatnézés és PS 4 slim mellé lesz.

Ha a TV wifis és a PC/lapot is wifin megy a fenti stickkel, akkor olyat lehet csinákni, hogy a TV direkben játszik le videót ezekről? Wifin keresztül lehet megosztott képernyő vagy ahhoz kábeles kapcsolat kell?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 040
16 139
113

A listából ki mit ajánlana?
Vagy érdemi különbség a középső ársáv és a felső között?

Számomra kb. a lényeg az, hogy 48-50 col táján legyen:
  • 4K, ha valaha kéne..
  • HDR
  • Wifi
  • 2 USB csati
És kb. ennyi. Nem nagyon tudok más igényt felsorolni. Film és sorozatnézés és PS 4 slim mellé lesz.

Ezekből egyet se ismerek, de az LG C2 48” lenne az egyik legjobb választás.
400k…

Ha a TV wifis és a PC/lapot is wifin megy a fenti stickkel, akkor olyat lehet csinákni, hogy a TV direkben játszik le videót ezekről? Wifin keresztül lehet megosztott képernyő vagy ahhoz kábeles kapcsolat kell?

Lehet, Plexmedia softwaren keresztül, kérdés, hogy a wifis kapcsolat mennyire bírja majd..