Hardver sarok (telefon, PC, konzol, tablet, stb)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Errrr....
És tudod, hogy mennyit kell fizetned a hűségidő feloldásáért?
Sokat, mert májusban lett hosszabbítva.
Tudod, hogy mennyit fogsz költeni/szívni egy problémás wifi rendszerrel?
Az előző tulaj is így használt mindent, 0 kábellel. A bejárati ajtótól 15 méter kábellel futkorászáshoz nincs kedvem. Randa és zavaró.
Egy erősített jelszintből generált elektroszmog gondolom egyáltalán nem aggaszt!
Miért aggasztana? Minden cégnél, ahol dolgoztam folyamatosan wifizajban ülök.
Ő is az ethernet-over-power megoldást javasolta, mint komoly átalakítást nélkülöző, és mégis vezetékes opciót...
Ez nem értem mit jelent, kérlek fordítsd le gépészre.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Sokat, mert májusban lett hosszabbítva.
Direkt kérdeztem, hogy utána is néztél, vagy ezt csak úgy gondolod.
A kötbér nagysága maximalizálva van! Nem akarok reklámozni, de más szolgáltatóknál sokkal jobb szolgáltatást is kaphatsz olcsóbban.
Az előző tulaj is így használt mindent, 0 kábellel. A bejárati ajtótól 15 méter kábellel futkorászáshoz nincs kedvem. Randa és zavaró.
Nem véletlenül írtam a szegőlécet!
Miért aggasztana? Minden cégnél, ahol dolgoztam folyamatosan wifizajban ülök.
Pont EZÉRT, otthon legalább ne ülj benne!
Ez nem értem mit jelent, kérlek fordítsd le gépészre.
 
M

molnibalage

Guest
Direkt kérdeztem, hogy utána is néztél, vagy ezt csak úgy gondolod.
Tudom, hogy mennyi. Tízezres nagyságrend lenne.
De nem értem, hogy miben segítene a váltás másra a technikai probléma megoldásában.
Zavaró, hogy a UPC átvétele után 4500-ról 6500 tájára emelték, de nem ezen kell cigánykodni.
A minőséggel semmi baj nincs.

A kötbér nagysága maximalizálva van! Nem akarok reklámozni, de más szolgáltatóknál sokkal jobb szolgáltatást is kaphatsz olcsóbban.
Nem attól a havi 2k-tól lennék gazdagabb. És ott is hűség lenne, ha váltok. Anyagilag nem éri meg, kitalálták már ezt.
A baj az, hogy már eleve ott van egy léc, de majd megnézem, ha ott leszek. De mondom, semmlyen szinten nem akarok kábelekkel bohóckodni.
Ez a fő cél. Erre nem értem, hogy miért kábeles megoldást hozol léccel, ahol még asztalost is kéne játszanom.
Pont EZÉRT, otthon legalább ne ülj benne!
Semmiféle káros kimutatott mellékhatása nincs.
Utcán is n+1 féle mikrohullámtól kezdve kapok telibe mindent.
Jól értem a videót?
Kéne mondjuk a bejárati ajtó közelébe egy ilyen videón levő dolgot bedugni és mondjuk a nappaliban egy másik konnektorba a másik felé és akkor a falból jönne a Net és akkor oda lehetne tenni mondjuk egy routert antennával a szobába? Csak a videó elején említi, hogy a három fázis baj lehet, ha nem azonos fázisok vannak. Én meg nem tudom, hogy melyik fázis van ott, mert ráadásul jó sok apró ágra szét van szedve a lakás, bár ezt meg tudom kérdezni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Tudom, hogy mennyi. Tízezres nagyságrend lenne.
De nem értem, hogy miben segítene a váltás másra a technikai probléma megoldásában.
Zavaró, hogy a UPC átvétele után 4500-ról 6500 tájára emelték, de nem ezen kell cigánykodni.
A minőséggel semmi baj nincs.
Ne azt mond, hogy tízezres nagyságrend, ember! Le van írva pontosan, hogy mennyi lehet max.
Az a gond, hogy nem vagy tisztában alapvető dolgokkal. Az hogy neked egy saját eszközöd legyen ugyan úgy 10-es (egy normálisabb router/extender esetén meg 30-50 ezres) nagyságrend. Ha elb@szódik, akkor meg hívhatod a hozzáértő szerelőt (mert te nem tudod megoldani!), meg 1,5 év múlva újra kifizetheted ugyan azt a tizezres nagyságrendet, ha feldobja a talpát. Ha a szolgáltató adja a technikát, akkor neki kell biztosítania annak működését is! Neki kell gondoskodnia a tartalék eszközről. Az magenta színű nagyvállalatnál akár havidíjjasan is kaphatsz saját extendert.
Nem attól a havi 2k-tól lennék gazdagabb. És ott is hűség lenne, ha váltok. Anyagilag nem éri meg, kitalálták már ezt.
A váltás jobb szolgáltatással is jár. Mert szimmetrikus ezret is kaphatsz akár, míg a Voda ezt nem tudja a legjobb csomagjaiban sem! Ráadásul annyi hűséget írsz alá amennyit akarsz. Lehet 1 vagy 2 , de 0 éves is! Senki nem kötelez hűségidőre. nem is kötelezhet!
A baj az, hogy már eleve ott van egy léc, de majd megnézem, ha ott leszek. De mondom, semmlyen szinten nem akarok kábelekkel bohóckodni.
Ez a fő cél. Erre nem értem, hogy miért kábeles megoldást hozol léccel, ahol még asztalost is kéne játszanom.
Egy szegőléc lecserélése mióta asztalos meló? Még csak nem is fából van a legtöbb!
De ha nagyon nem megy a szemed színéhez a csavarbehajtó vagy egy kalapács, akkor ott az öntapadós kábelcsatorna, mint megoldás:
Egy élesebb késsel úgy szeleteled, ahogy akarod.
Különben azt csinálsz, amit akarsz.
A kábel működik. Most is, meg 15 év múlva is fog. A wifi meg... :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Jól értem a videót?
Kéne mondjuk a bejárati ajtó közelébe egy ilyen videón levő dolgot bedugni és mondjuk a nappaliban egy másik konnektorba a másik felé és akkor a falból jönne a Net és akkor oda lehetne tenni mondjuk egy routert antennával a szobába?
Igen jól érted, de továbbra sem értem ezt a fajta wifi fétisedet! Ha egyszer a gép melletti konnektorba telepíted a gép felöli oldalt, akkor oda minek teszel még egy 10+ ezres AP-t? Amikor az egység alján lévő LAN csatlakozóba egy 2000Ft-os patch kábelt bedugva tökéletes, és kiválló lesz a kapcsolatod a számítógéphez?
Ugye van 230-as dugalj a gépednél? :rolleyes:
Továbbá:
Nézz utána, hogy mik egy wifis rendszer alap eleme. Azt érzem, hogy ezek sincsenek meg neked. Javasolt a router, access point (AP), range extender fogalmakkal tisztában lenni. Meg hogy ezek milyen üzemmódban tudnak működni.
Egy ilyen jellegű otthoni hálózatban 1db routerre van csupán szükséged. (De ezt a funkciót el tudja látni maga a UPC/Voda eszköze is!) A többi eszköz inkább csak AP vagy extender.
 
M

molnibalage

Guest
Igen jól érted, de továbbra sem értem ezt a fajta wifi fétisedet! Ha egyszer a gép melletti konnektorba telepíted a gép felöli oldalt, akkor oda minek teszel még egy 10+ ezres AP-t? Amikor az egység alján lévő LAN csatlakozóba egy 2000Ft-os patch kábelt bedugva tökéletes, és kiválló lesz a kapcsolatod a számítógéphez?
Ugye van 230-as dugalj a gépednél? :rolleyes:
Továbbá:
Nézz utána, hogy mik egy wifis rendszer alap eleme. Azt érzem, hogy ezek sincsenek meg neked. Javasolt a router, access point (AP), range extender fogalmakkal tisztában lenni. Meg hogy ezek milyen üzemmódban tudnak működni.
Egy ilyen jellegű otthoni hálózatban 1db routerre van csupán szükséged. (De ezt a funkciót el tudja látni maga a UPC/Voda eszköze is!) A többi eszköz inkább csak AP vagy extender.
Igen, de ha az átalakító lefoglalja, akkor a szoba másik sarkából lehet hosszabbítóznom.
Akkor ennek megint mi értelme van?
Lehet, hogy alaprajzot kéne mutatnom.

A kék helyen vannak asszem konnektorok.
Piros lenne az asztalom a PC-vel és mellette lenne a nappali ülőgarnitúra, ahol az asszony laptopozna.

A zöld helyen a lakás korábbi tulaja tett egy antennás valamit és onnan használt mindent, erősítés nélkül.
Csak az asszony laptopja most is néha elveszti a routert úgy, hogy LOS van és 4 méter sincs a latopja a és a router között.
(Nekem meg elegem a kábelből.)

A kék helyen vannak asszem konnektorok. Tehát, ha a Net-re pazarolnám, akkor pont úgy lehetne hosszabítózni, amit nem akarok.
Nem merő passzióból kérdeztem a wifis megoldást. Ha a te módszered használom, akkor megint kábedzsungel lenne.
Vagy egy hosszabbítóra is tehetem ezt? És, ha a fázis meg keresztbe tesz, akkor erőlködhetek ahogy akarom. A wifi erősítét meg ezt nem érdekli.
txnAscm.png


Ne azt mond, hogy tízezres nagyságrend, ember! Le van írva pontosan, hogy mennyi lehet max.
Továbbra sem értelek, hogy minek változassam meg a Vodát? Semmi köze nincs a problémámhoz.
Pénzbe kerülne és semmit sem hozna. Voltam telekomos korábban, kösz, soha többet. A UPC mindig is jó volt, most átvette a Voda. Picit drágább lett, de mindig is jól működött.
Az a gond, hogy nem vagy tisztában alapvető dolgokkal. Az hogy neked egy saját eszközöd legyen ugyan úgy 10-es (egy normálisabb router/extender esetén meg 30-50 ezres) nagyságrend. Ha elb@szódik, akkor meg hívhatod a hozzáértő szerelőt (mert te nem tudod megoldani!), meg 1,5 év múlva újra kifizetheted ugyan azt a tizezres nagyságrendet, ha feldobja a talpát. Ha a szolgáltató adja a technikát, akkor neki kell biztosítania annak működését is! Neki kell gondoskodnia a tartalék eszközről. Az magenta színű nagyvállalatnál akár havidíjjasan is kaphatsz saját extendert.
Egy repeater mióta 30-50k?
A magenta vállaltnál fosabbat az életemben nem láttam.
Először csak 3. próbálkozásra sikerült az átírás úgy, hogy én mentem be, hogy 2 hónap után se jött számla és éppen már ki akarták kapcsolni a netet.
Amikor lemondtam őket, akkor ÖTÖDJÉRA sikerült megugani azt. Kérlek ne fárassz velük, mert csak a röhögés fog el. Trékom. Okkal.

Egy szegőléc lecserélése mióta asztalos meló? Még csak nem is fából van a legtöbb!
De ha nagyon nem megy a szemed színéhez a csavarbehajtó vagy egy kalapács, akkor ott az öntapadós kábelcsatorna, mint megoldás:
Egy élesebb késsel úgy szeleteled, ahogy akarod.
Különben azt csinálsz, amit akarsz.
A kábel működik. Most is, meg 15 év múlva is fog. A wifi meg... :cool:
Majd szerdán lefotózom, már van kábelcsatorna a falnál, mert a lakás villanyszerelő tulaja nem akart falat vésni.
A wifi nem működését nem értem, hogy miből vezetted le.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Igen, de ha az átalakító lefoglalja, akkor a szoba másik sarkából lehet hosszabbítóznom.
Akkor ennek megint mi értelme van?
Lehet, hogy alaprajzot kéne mutatnom.

A kék helyen vannak asszem konnektorok.
Piros lenne az asztalom a PC-vel és mellette lenne a nappali ülőgarnitúra, ahol az asszony laptopozna.

A zöld helyen a lakás korábbi tulaja tett egy antennás valamit és onnan használt mindent, erősítés nélkül.
Csak az asszony laptopja most is néha elveszti a routert úgy, hogy LOS van és 4 méter sincs a latopja a és a router között.
(Nekem meg elegem a kábelből.)

A kék helyen vannak asszem konnektorok. Tehát, ha a Net-re pazarolnám, akkor pont úgy lehetne hosszabítózni, amit nem akarok.
Nem merő passzióból kérdeztem a wifis megoldást. Ha a te módszered használom, akkor megint kábedzsungel lenne.
Vagy egy hosszabbítóra is tehetem ezt? És, ha a fázis meg keresztbe tesz, akkor erőlködhetek ahogy akarom. A wifi erősítét meg ezt nem érdekli.
txnAscm.png



Továbbra sem értelek, hogy minek változassam meg a Vodát? Semmi köze nincs a problémámhoz.
Pénzbe kerülne és semmit sem hozna. Voltam telekomos korábban, kösz, soha többet. A UPC mindig is jó volt, most átvette a Voda. Picit drágább lett, de mindig is jól működött.

Egy repeater mióta 30-50k?
A magenta vállaltnál fosabbat az életemben nem láttam.
Először csak 3. próbálkozásra sikerült az átírás úgy, hogy én mentem be, hogy 2 hónap után se jött számla és éppen már ki akarták kapcsolni a netet.
Amikor lemondtam őket, akkor ÖTÖDJÉRA sikerült megugani azt. Kérlek ne fárassz velük, mert csak a röhögés fog el. Trékom. Okkal.


Majd szerdán lefotózom, már van kábelcsatorna a falnál, mert a lakás villanyszerelő tulaja nem akart falat vésni.
A wifi nem működését nem értem, hogy miből vezetted le.
Akkor most már nem saját lakásod van? o_O
 
M

molnibalage

Guest
Akkor most már nem saját lakásod van? o_O
Igen. Költözünk apránként a mostaniból.

Ember. Rakd át a rutert a szobához közelebb (vagy be a szobába). 1 db vezetéket kell a fal mellett végighúzni.
Ha nagyon nem megy hívd fel a vodafone-t, hogy át kellene telepíteni a cuccot, maximum mondanak rá egy árat.
Hát, nekem az ügyintéző az mondta, hogy ilyennel nem foglalkoznak, de akkor lehet, hogy butaságot mondott.
(Nem lennék meglepve, az ügyintézők lassan mindenhol egymásnak ellentmondó dolgokat képesek állítani.)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát, nekem az ügyintéző az mondta, hogy ilyennel nem foglalkoznak, de akkor lehet, hogy butaságot mondott.
(Nem lennék meglepve, az ügyintézők lassan mindenhol egymásnak ellentmondó dolgokat képesek állítani.)

Nekem momentán a T-kom a rézdrótnál és most az optikánál is hagyott extra ~5 méter kábelt ha át akarnám költöztetni a cuccot, UPC nem tudom hogy csinálta.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
M

molnibalage

Guest
Nekem momentán a T-kom a rézdrótnál és most az optikánál is hagyott extra ~5 méter kábelt ha át akarnám költöztetni a cuccot, UPC nem tudom hogy csinálta.
Az ügyintéző az mondta, hogy a repeateres megoldást akarom, akkor oldjam meg én, vegyek hozzá amit akarok.
Nekik erre nincs ajánlásuk sem.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az ügyintéző az mondta, hogy a repeateres megoldást akarom, akkor oldjam meg én, vegyek hozzá amit akarok.
Nekik erre nincs ajánlásuk sem.

Minek repeater?
Kép alapján a szobában akarod használni a netet akkor oda rakd a rutert és kész.
Ha rövid ehhez a bejövő kábel akkor hosszabbítsák meg/cseréljék ki.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
M

molnibalage

Guest
Minek repeater?
Kép alapján a szobában akarod használni a netet akkor oda rakd a rutert és kész.
Ha rövid ehhez a bejövő kábel akkor hosszabbítsák meg/cseréljék ki.
Tényleg nem értem meg az embereket.
Közlöm, hogy nem akarok kábelezni, erre folyamatosan különböző kábeles megoldásokat kommenteltek be...
(Kivéve Skunkworks.)

Azért nem akarom, mert elcsúfítaná az előszobát és a beépített szekrények miatt nem is tudom, hogy egyáltalán hogyan menne a kábel be a nappaliba.
Ezt szerdán tudom majd megnézni.

De akkor is az a helyzet állna csak elő, ami most
. Kb. 3-4 méter távolságban is lehetne az asszony laptopja attól a routertől, amit a UPC/Voda adott és időnként valamiért nem látja a lapot. És a gépemhez húzhatnám át a fél szobát lekerülve a LAN kábelt, amit nem akarok.
 
M

molnibalage

Guest
No offense, de ettől a hozzászólástól megfájdult a fejem.

Hát még nekem, nem akarok kábelezni, erre kábeles megoldásokat posztoltok...
Hogy húzzam ki a kábelt a barna vonalakon. Mert ez a két út van.
Ha csak a nappal bal alsó sarkáig húznám, akkor is az lenne, mint most, gyenge lenne a jel néha a laptopnak.

iVJMxyV.png
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mit akarsz már jobbra-balra kábelezni?
Azt írtam a kib+ rutert vidd közelebb és akkor max a pc-be kell egy wifi adapter nem kell repeaterezni meg egyéb szarságok.
Ahhoz meg 1 db lakásba bejövő kábelt kell kihúzni (meg 220-at elvinni a ruterbe, de az ne legyen már asztrofizika).
Csak ha beviszed a szobába akkor jó eséllyel fúrni kell (én átfúrtam az ajtófélfát oszt jól van).

Ha meg szar a ruter és elveszti a jelet akkor csinálhatsz akármit akkor is szar lesz.

H7kdMFI.png
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Hát még nekem, nem akarok kábelezni, erre kábeles megoldásokat posztoltok...
Hogy húzzam ki a kábelt a barna vonalakon. Mert ez a két út van.
Ha csak a nappal bal alsó sarkáig húznám, akkor is az lenne, mint most, gyenge lenne a jel néha a laptopnak.

iVJMxyV.png
Akkor azt a routert ki kell dobni. Egy normális router egy 30-40m-t simán át kell hogy hidaljon. Plane egy légtérben, falak nélkül....
Ha meg cserélni kell, akkor azt úgy is technikus csinálja. Jelezd, hogy áthelyezés is lesz. Egy ülésből megoldják mindenféle plusz költség nélkül. Ez neked semmibe sem kerül.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor azt a routert ki kell dobni. Egy normális router egy 30-40m-t simán át kell hogy hidaljon. Plane egy légtérben, falak nélkül....
Ha meg cserélni kell, akkor azt úgy is technikus csinálja. Jelezd, hogy áthelyezés is lesz. Egy ülésből megoldják mindenféle plusz költség nélkül. Ez neked semmibe sem kerül.
Akkor ezt fogom jelezni a voda felé, hogy:

img_0270.jpg
 
  • Imádom
Reactions: Törölt tag 1711