[HUN] Tüzérség fejlesztése: Vontatott vagy önjáró tüzérség beszerzése?

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 598
8 199
113
Ettől függetlenül teljesn igaza van, a néphadsereges számokat oszd el 10-el mindenből aztán akkor jó helyen jársz.
A netes források sose pontosak, persze, ezt sose vitattam. Az a tuti, ha szolgálsz az alakulatnál és akkor pontosan tudod, miből mennyi van, vagy nincs, ez a leghitelesebb. Ezért igazából csak az számít nekem, amit ti, honvédek mondtok (elmondhattok).
Visszatérve a D20-ra, azért a Néphadseregnek "fénykorában" 30-nál több ilyen tarackja volt, nem?
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 456
31 877
113
Löszer meg elöregedett.Már a 90es években azon ment a nyűglődés,hogy az elöregedeő lőszerkészlet élettartam hosszabitását hogyan is lehetne megoldani.Azóta a java már ment megsemmisitésre,mert instabillá vált,elöregedett.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 455
120 842
113
A netes források sose pontosak, persze, ezt sose vitattam. Az a tuti, ha szolgálsz az alakulatnál és akkor pontosan tudod, miből mennyi van, vagy nincs, ez a leghitelesebb. Ezért igazából csak az számít nekem, amit ti, honvédek mondtok (elmondhattok).
Visszatérve a D20-ra, azért a Néphadseregnek "fénykorában" 30-nál több ilyen tarackja volt, nem?
Nem de ha a néphadsereges 300-at elosztod, akkor kapsz egy egész jó közelítő számot a mostanira.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
528
1 029
93
Az fasza :(
Nagyon le kéne már cserélni minden VSZ-eredetű cuccot, erre pl. a Ringtausch is jó lehetne vagy vmi NATO-program. De az oroszbarátságnak és függőségek - gondolom én - ára van.
Ezt mantrázzuk már egy ideje nagy gond lesz rövid időn belül! Csak sokan még nosztalgia tuningon utaznak és nincsenek tisztában a valós háttérrel. NATO tagok vagyunk egy jó ideje… nem kell felülni a média dolgainak sokkal jobb a viszony a szövetségen belül, mint amit sokan gondolnak. Nem mindenki helikopter…
Ezt mantrázzuk már egy ideje nagy gond lesz rövid időn belül! Csak sokan még nosztalgia tuningon utaznak és nincsenek tisztában a valós háttérrel. NATO tagok vagyunk egy jó ideje… nem kell felülni a média dolgainak sokkal jobb a viszony a szövetségen belül, mint amit sokan gondolnak. Nem mindenki helikopter…
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 598
8 199
113
Ezt mantrázzuk már egy ideje nagy gond lesz rövid időn belül! Csak sokan még nosztalgia tuningon utaznak és nincsenek tisztában a valós háttérrel. NATO tagok vagyunk egy jó ideje… nem kell felülni a média dolgainak sokkal jobb a viszony a szövetségen belül, mint amit sokan gondolnak. Nem mindenki helikopter…
Egyetértek, már nagyon a cserén kéne dolgozni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 665
46 667
113
Ezt mantrázzuk már egy ideje nagy gond lesz rövid időn belül! Csak sokan még nosztalgia tuningon utaznak és nincsenek tisztában a valós háttérrel. NATO tagok vagyunk egy jó ideje… nem kell felülni a média dolgainak sokkal jobb a viszony a szövetségen belül, mint amit sokan gondolnak. Nem mindenki helikopter…
Alapvetően én a politikai vonalat is simán megértem. Ahogy látszik, az EU-n belüli sipitozással ellentétben a NATO szinten szerintem sokkal szolidáriabbak velünk, és a gazdasági, ellátási problémáinkkal kapcsolatban.

Ezzel együtt viszont ezerrel kellene azon dolgozni, hogy ilyen olyan kerülőkön keresztül megvalósulhasson a csere.
Jelenleg egy halom afrikai országgal kimondottan jó a viszonyunk. De némi baksis ellenében biztosan tudna tőlük fegyvereket, lőszert venni a Pentagon.
Mi meg a helyi terrorizmus elleni harc nevében, és a keresztény értékek védelmében, pótoljuk az ottani frissen kimerült készleteket a nálunk inkurrenciába kerülő eszközökkel.
De akár fordított időrend is jó lenne.
Majd elkezdünk Amerikából, egyéb másik szövetséges államból NATO standard eszközöket felhalmozni - akkor már fillérekért.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen and Giskard

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 564
113
Alapvetően én a politikai vonalat is simán megértem. Ahogy látszik, az EU-n belüli sipitozással ellentétben a NATO szinten szerintem sokkal szolidáriabbak velünk, és a gazdasági, ellátási problémáinkkal kapcsolatban.

Ezzel együtt viszont ezerrel kellene azon dolgozni, hogy ilyen olyan kerülőkön keresztül megvalósulhasson a csere.
Jelenleg egy halom afrikai országgal kimondottan jó a viszonyunk. De némi baksis ellenében biztosan tudna tőlük fegyvereket, lőszert venni a Pentagon.
Mi meg a helyi terrorizmus elleni harc nevében, és a keresztény értékek védelmében, pótoljuk az ottani frissen kimerült készleteket a nálunk inkurrenciába kerülő eszközökkel.
De akár fordított időrend is jó lenne.
Majd elkezdünk Amerikából, egyéb másik szövetséges államból NATO standard eszközöket felhalmozni - akkor már fillérekért.
Én is azt mondom, hogy ezt nem nehéz megoldani és politikailag is védhetően az oroszok felé. Meg lesz ez oldva bízok a fiúkban, lehet ez Maróth új feladata;):D
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 152
13 638
113
Speciál a tuzérségben nem igazán tudom, mit lehetne "ringtausholni" hiszen a nyugati tuzétségi eszkozok most már egyenesen Ukrajnára mennek - miért kellene ezeket cserélgetni. Ha a slovénok a M-55-okért teherautókat kaptak, akkor mégis ki mit vár D-20-asokért cserébe? o_O
De mondjuk, hogy nem csak vas menne, hanem egyben anyi loszer is, hogy már megérne komolyabban "ringtausholni". Milyen tuzérségi eszkozok johetnének szóba abban az esetben? Eloszor is semmiféle M-777, vagy más NATOs loveg. Arrol senki ne is ábrándozzon. Ezek mennek egyenesen Ukrajnára. Olyan lovegek johetnek csak szóba, amiket származásuk miatt nem lehet kozvetlenul Ukrajnára szállítani. Szoval mondjuk kóreai KH179 ( https://en.wikipedia.org/wiki/KH179_howitzer ) vagy KH178 ( https://en.wikipedia.org/wiki/KH178_howitzer), esetleg izraeli Soltam M-71 ( https://en.wikipedia.org/wiki/Soltam_M-71 ).
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 014
14 109
113
Akkor 30 db körüli működőképes D20-as van?
Neten összesen 295 db-ot írnak, de akkor a 30-on felüli mennyiség elég tré állapotban lehet.
Mikor tanulunk meg nem csillaggarázsban tartani cuccokat?

Egyszerű az ok és a válasz az évtizedes, sok-milliárdos kérdésre:
Majd ha a "Politikának" is lesz Magyarországon felelőssége!

.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Pogány

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
528
1 029
93
Speciál a tuzérségben nem igazán tudom, mit lehetne "ringtausholni" hiszen a nyugati tuzétségi eszkozok most már egyenesen Ukrajnára mennek - miért kellene ezeket cserélgetni. Ha a slovénok a M-55-okért teherautókat kaptak, akkor mégis ki mit vár D-20-asokért cserébe? o_O
De mondjuk, hogy nem csak vas menne, hanem egyben anyi loszer is, hogy már megérne komolyabban "ringtausholni". Milyen tuzérségi eszkozok johetnének szóba abban az esetben? Eloszor is semmiféle M-777, vagy más NATOs loveg. Arrol senki ne is ábrándozzon. Ezek mennek egyenesen Ukrajnára. Olyan lovegek johetnek csak szóba, amiket származásuk miatt nem lehet kozvetlenul Ukrajnára szállítani. Szoval mondjuk kóreai KH179 ( https://en.wikipedia.org/wiki/KH179_howitzer ) vagy KH178 ( https://en.wikipedia.org/wiki/KH178_howitzer), esetleg izraeli Soltam M-71 ( https://en.wikipedia.org/wiki/Soltam_M-71 ).
T72 volt a kiindulási csak jó szokás szerint indult a kalandozás.