Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Már vagy 10 éve vannak ésszerű méretű és teljesítményű hőképalkotó fegyver optikák. (Legalábbis Franciába akkor érkezett a FELIN al)
Lőtéren , éjszaka, FAMAS al 500 méterre lelövöldözöd a nem melegített fémlap emberalakot, ez egyáltalán nem rossz, szerintem is a hőképalkotás lesz a jövő.
Előfordul néha az annyira sötét éjszaka hogy 5 méterre sem látsz egy amúgy kiváló minőségű fényerősítővel.
Egy új generációs sisakra szerelhető személyi éjjellátó tökéletesen használható eotech el is csak kényelmetlen vele célozni.
Lézert szerintem manapság nem sok mindenki használ, jól mutat a filmekben meg a call of dutyban de ma már szerintem öngyilkosság.
Viszont mindez rengeteg pénz , az oroszoknak épp ezért nincs.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 886
113
Már vagy 10 éve vannak ésszerű méretű és teljesítményű hőképalkotó fegyver optikák. (Legalábbis Franciába akkor érkezett a FELIN al)
Lőtéren , éjszaka, FAMAS al 500 méterre lelövöldözöd a nem melegített fémlap emberalakot, ez egyáltalán nem rossz, szerintem is a hőképalkotás lesz a jövő.
Előfordul néha az annyira sötét éjszaka hogy 5 méterre sem látsz egy amúgy kiváló minőségű fényerősítővel.
Egy új generációs sisakra szerelhető személyi éjjellátó tökéletesen használható eotech el is csak kényelmetlen vele célozni.
Lézert szerintem manapság nem sok mindenki használ, jól mutat a filmekben meg a call of dutyban de ma már szerintem öngyilkosság.
Viszont mindez rengeteg pénz , az oroszoknak épp ezért nincs.
Lézert mindenki használ, én nem nagyon láttam pl amerikai vagy dán katonát lézer nélkül. PPróbáltam modern 2 szemes éjjellátóval fegyver optikába/red dotba nézni és kb használhatatlan kategória.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Már vagy 10 éve vannak ésszerű méretű és teljesítményű hőképalkotó fegyver optikák. (Legalábbis Franciába akkor érkezett a FELIN al)
Lőtéren , éjszaka, FAMAS al 500 méterre lelövöldözöd a nem melegített fémlap emberalakot, ez egyáltalán nem rossz, szerintem is a hőképalkotás lesz a jövő.
Előfordul néha az annyira sötét éjszaka hogy 5 méterre sem látsz egy amúgy kiváló minőségű fényerősítővel.
Egy új generációs sisakra szerelhető személyi éjjellátó tökéletesen használható eotech el is csak kényelmetlen vele célozni.
Lézert szerintem manapság nem sok mindenki használ, jól mutat a filmekben meg a call of dutyban de ma már szerintem öngyilkosság.
Viszont mindez rengeteg pénz , az oroszoknak épp ezért nincs.
Az amerikaiknál standard a PEQ lézer minden katonának.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 886
113
Ez elmegy a papucsosok ellen igen. De ahogy jobban felszerelt ellenre akadsz egyből szar lesz a helyzet.
Így is úgy is látszik éjszak a torkolattűz. Nem a lézer fog elárulni. Ami viszont angyon fontos az a lézerfegyelem. Nem bekapcsolom a lézert a tűzharc elején és amíg vége nincs addig folyamatosan világít, hanem csak akkor világít amikor célzok.
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 485
121 159
113
Francúzba nincs. Nem is nagyon hiányzik, a PIRAT még talán fellelhető a raktárakban.
Minden lövésznek megvan a maga optikája, rajonként asszem 2 infra a többi fényerősítő.
Ez is jó ha tudsz mindenkinek egy éjszakai optikát adni. De az is megintcsak baszott drága sajnos. Hihetetlen ára van az éjjellátóknak és hőkameráknak...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 012
113
Van egy rossz hírem. Csak akkor világít a lézer, ha lősz, de akkor amúgy is látszol a torkolattűz miatt és amúgy is tudja az ellenség, hogy hol vagy mert épp harcolsz vele. Egyébként ezek a lézerek nem látható tartományban működnek, azaz éjjellátó nélkül soha a büdös életbe nem látod a "csíkot". A modern katonai éjjellátók már vagy 30 éve passzívak, azaz nem kell hozzájuk külső IR fényforrás, bőven elég nekik a maradék természetes fény. Szóval nem, nem kapsigálom azt a sok marhaságot amit összehordtál.
Látom a nm-es tartomány se az erősséged . Az , hogy valamit szabad szemmel nem látsz az attól még nem láthatatlan . Egy erre a célra gyártott filléres polarizált bevonatú szemüveg is megfelelhet . De ha mindkét fél közel azonos fejlettségű és rendelkezik digitális IR cuccokkal akkor a lézer használatával máris felfedted magad . Hiába a Gen 3 vagy 4 IR azok is fényt hadsználnak (szórt , csillag vagy saját mesterségest) mihelyt nincs természetes fény amit feltudnak erősíteni máris kell a megvilágítás és azt már az ellen is látja .

Na ilyen hátránya a hőkép alkotóknak nincs . És máris elértünk a hibrid célzó eszközökhöz. Amit jó pár gyártó már sok éve piacon tart és őrült tempóban fejleszt . Az ATN , COT , THALES , HIKVISION már olyan cuccokat készít ami 3 in 1 nappali / IR / TERMÁL . Na ez nem csak a jövő hanem már a jelen . És ha ezekre rábuknak a seregek akkor lehet kukázni az összes szimpla IR cuccot .

Szóval tanulj katona és légy szerényebb .
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ghostrider

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 012
113
A jövő amúgy nem a hőkameráké vagy az IR megoldásoké, hanem a kettő kombinációjáé. Ezek olyan eszközök amik 2in1 hő és IR érzékelőt tartalmaznak egyben.
És a nappali célra meg visznek mégegyet mi ? 3 in 1 Fütyőke 3 in 1 ! Csakhogy egy klasszikust idézzek szabadon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 886
113
Látom a nm-es tartomány se az erősséged . Az , hogy valamit szabad szemmel nem látsz az attól még nem láthatatlan . Egy erre a célra gyártott filléres polarizált bevonatú szemüveg is megfelelhet . De ha mindkét fél közel azonos fejlettségű és rendelkezik digitális IR cuccokkal akkor a lézer használatával máris felfedted magad . Hiába a Gen 3 vagy 4 IR azok is fényt hadsználnak (szórt , csillag vagy saját mesterségest) mihelyt nincs természetes fény amit feltudnak erősíteni máris kell a megvilágítás és azt már az ellen is látja .

Na ilyen hátránya a hőkép alkotóknak nincs . És máris elértünk a hibrid célzó eszközökhöz. Amit jó pár gyártó már sok éve piacon tart és őrült tempóban fejleszt . Az ATN , COT , THALES , HIKVISION már olyan cuccokat készít ami 3 in 1 nappali / IR / TERMÁL . Na ez nem csak a jövő hanem már a jelen . És ha ezekre rábuknak a seregek akkor lehet kukázni az összes szimpla IR cuccot .

Szóval tanulj katona és légy szerényebb .
Látom nem érted. A lézer nem világít folyamatosan ahogy lemegy a nap és az éjjellátó IR lámpaája sincs afelkapcsolva a sötétben. A lézer akkor világít amikor lősz, de akkor meg semmit nem árul el rólad amit ne tudnaaz ellenség, mert a torkolattűzel nem tudsz mit kezdeni.

És a nappali célra meg visznek mégegyet mi ? 3 in 1 Fütyőke 3 in 1 ! Csakhogy egy klasszikust idézzek szabadon.
Nem nagyon érted, hogy miről beszélünk ugye? A nappali irányzék a fegyveren egy red dot vagy sima optika. az éjszakai irányzék pedig egy IR lézer. A katona éjjellátó képessége pedig egy sisakra erősíthető éjjellátó (erről az éjjellátóról beszélgetünk, hogy a jövő a hibrid cuccoké). Ezekután van még kérdésed?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 933
35 874
113
Látom nem érted. A lézer nem világít folyamatosan ahogy lemegy a nap és az éjjellátó IR lámpaája sincs afelkapcsolva a sötétben. A lézer akkor világít amikor lősz, de akkor meg semmit nem árul el rólad amit ne tudnaaz ellenség, mert a torkolattűzel nem tudsz mit kezdeni.


Nem nagyon érted, hogy miről beszélünk ugye? A nappali irányzék a fegyveren egy red dot vagy sima optika. az éjszakai irányzék pedig egy IR lézer. A katona éjjellátó képessége pedig egy sisakra erősíthető éjjellátó (erről az éjjellátóról beszélgetünk, hogy a jövő a hibrid cuccoké). Ezekután van még kérdésed?
8 perc 25 mp beszél az infravörös lézer használatárol. Felfedi a saját pozíciót, az ellenség látja az infratávcsővel, világít mint a tábortűz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and ogretankHU

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 105
25 114
113
Nekem beleégett a retinámba a kiskatona, aki a kapcáját igazgatta. Mit ide új képkarabély?
Zoknit!
Én használtam még kapcát 1974-ben. Nem olyan rossz dolog az. Kiskatonáéknál pedig sokszor hasznosabb lenne, mint a zokni, hidd el nekem. Képkarabélyt én még nem láttam, az mi?