[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

miltaccfd

Well-Known Member
2018. augusztus 11.
171
486
63
Területtűzről hallottál már?
Az a leghatékonyabb az ellenséges tüzérség ellen. Egyetlen indító pillanatok alatt képes tűzzel beteríteni az ellenség radarral felderített tüzérségét. Hogy ugyan azt a hatást el tudd érni, csöves 155-ösből, vagy egy egész üteg kell, vagy MRSI képesség. Csakhogy ez utóbbi csak töredék lőtávolsággal lehetséges.
Szükség van a "szórásra", mert nem "az X jelöli az" ellenség lövegét.
MRSI max akkor kellhet, ha drónnal észleltél valamit. Ugyanis ha radarral, akkor lőttek, azaz pucolnak el onnan, amint lehet. Ha késlelteted az első becsapódást, azzal nem csak hogy potenciálisan csökkented az okozható kárt, hanem még plusz tölteteket is felhasználsz, hogy ezt elérd.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 007
30 910
113
Nagyon más koncepció a nyugati (HIMARS - GMLRS) és a keleti között. Nem irányított 270mm-e rakéta (M26) a legtöbb helyen már nincs is rendszerben, mert igen komoly szórással "dolgozik".
A PULS mindkettő tudja, kérdés hogy kell-e nekünk mindkét fajtából betárazni, vagy

Gyakorláshoz jó a nem irányított is: ugyanúgy kell rádaruzni a konténert ha iránytot és ha nem irányított a benne lévő rakéta és lőtéren nem olyan nagy baj a pontosság hiánya.
Harci körülmények között a kevesebb, pontosabb rakéta talán még olcsóbb mint több tucat sok száz méteres szórással dolgozó nem irányított...
Szóvsl van pro és contra érv nem irányított rakéták nagyszámú beszerzésére...
Precíziós lőszert akkor használhatsz,ha precízen meg tudod határozni a cél koordinátáit.Ha csak nagyjából,akkor terület tűz kell.Es vannak a teruletcelok.....
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 936
18 421
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 737
35 923
113
HIMARS szinte kizárt szerintem: drága, nincs gyártási lehetőség, legalább 2026-ig be vannak táblázva, amerikait nem szereti a "felcsúti Napóleon". Totális lőszerfüggőség lenne!
A Szabad Európa meg egy amerikai pénzen működő rádió: persze hogy HIMARS-ot vizionál. :D
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 893
22 331
113
A nyilatkozó források egybehangzóan állítják azt, hogy egy tüzérosztálynyi HIMARS elég lenne Magyarországnak. Egy ilyen osztály négy-hat tüzérségi ütegből áll, egy üteg három–hat darab rakétavetőből. Ez nagyjából 20-25 rakétavetőt tesz ki, feleannyit mint a román hadsereg által lekötött 54 egység.

"Ez szigorúan tüzérségi szakmai kérdés, sokféle szempontot kell mérlegelni. De nagyon durva becsléssel azt lehet mondani, hogy nekünk nagyjából feleannyi vagy egy kicsit kevesebb kellene, mint amennyit Románia vesz." – nyilatkozták hadügyminisztériumi források. o_O
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 737
35 923
113
A nyilatkozó források egybehangzóan állítják azt, hogy egy tüzérosztálynyi HIMARS elég lenne Magyarországnak. Egy ilyen osztály négy-hat tüzérségi ütegből áll, egy üteg három–hat darab rakétavetőből. Ez nagyjából 20-25 rakétavetőt tesz ki, feleannyit mint a román hadsereg által lekötött 54 egység.

"Ez szigorúan tüzérségi szakmai kérdés, sokféle szempontot kell mérlegelni. De nagyon durva becsléssel azt lehet mondani, hogy nekünk nagyjából feleannyi vagy egy kicsit kevesebb kellene, mint amennyit Románia vesz." – nyilatkozták hadügyminisztériumi források. o_O
Az egy osztály (kb. 24) az reális - legtöbben ennyit vártunk ebből a kategóriából.
Lényegesebb kérdés a saját rakétagyártás: azok előbb fogynak el a HIMARS-hoz mint maguk az indítók. Ezért lenne jobb a PULS - aminek amúgy a korábbi verziója szintén rendszerben van a románoknál (LAROM).

Nagyon kis esélyes, de lehet hogy párhuzamosan lenne PULS és HIMARS...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 037
27 217
113
Így nyomják le a PLUS árát mint anno a lynxnél :D :D
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
HIMARS szinte kizárt szerintem: drága, nincs gyártási lehetőség, legalább 2026-ig be vannak táblázva, amerikait nem szereti a "felcsúti Napóleon". Totális lőszerfüggőség lenne!
A Szabad Európa meg egy amerikai pénzen működő rádió: persze hogy HIMARS-ot vizionál. :D
Az a baj, hogy mál hetek óta teljedt pletykában a Himals csak nem meltem leílni, melt amíg nincs bejelentve addig lehet jobb, ha befogom.
De annyit leíltam a múltkol, hogy a Pulse nem lesz - őszinte sajnálatomla.
Csak ne 24 db legyen, melt az mál megint csak fényképezkedéshez elég, akálhogy számolgattok...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 037
27 217
113
Az a baj, hogy mál hetek óta teljedt pletykában a Himals csak nem meltem leílni, melt amíg nincs bejelentve addig lehet jobb, ha befogom.
De annyit leíltam a múltkol, hogy a Pulse nem lesz - őszinte sajnálatomla.
Csak ne 24 db legyen, melt az mál megint csak fényképezkedéshez elég, akálhogy számolgattok...
És te ezeket honnan tudod?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 737
35 923
113
Az a baj, hogy mál hetek óta teljedt pletykában a Himals csak nem meltem leílni, melt amíg nincs bejelentve addig lehet jobb, ha befogom.
De annyit leíltam a múltkol, hogy a Pulse nem lesz - őszinte sajnálatomla.
Csak ne 24 db legyen, melt az mál megint csak fényképezkedéshez elég, akálhogy számolgattok...
...és mit súgtak neked a gladiátor aréna piszoárjában: miért HIMARS lesz PULS helyett?
Eddig úgy kerülték az amerikai fegyvereket mint a leprát, mert főni szerint 2030-ra szét fog esni az USA! (LOL! :D )
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 832
113
Az a baj, hogy mál hetek óta teljedt pletykában a Himals csak nem meltem leílni, melt amíg nincs bejelentve addig lehet jobb, ha befogom.
De annyit leíltam a múltkol, hogy a Pulse nem lesz - őszinte sajnálatomla.
Csak ne 24 db legyen, melt az mál megint csak fényképezkedéshez elég, akálhogy számolgattok...
24 db? Egy nagy hatótávolságú csapásmérő eszközből fényképezéshez? Be vagy lőve?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 144
33 448
113
Az a baj, hogy mál hetek óta teljedt pletykában a Himals csak nem meltem leílni, melt amíg nincs bejelentve addig lehet jobb, ha befogom.
De annyit leíltam a múltkol, hogy a Pulse nem lesz - őszinte sajnálatomla.
Csak ne 24 db legyen, melt az mál megint csak fényképezkedéshez elég, akálhogy számolgattok...
felőllem jöhet a himars.
de ez nem jelenti azt hogy a 227 minden igényünket kielégítené. a 122-160 as kategóriára akkor is szükség lessz ha a topp kategoriás himars is lessz.
227mm es rakétát tudunk amerikán kívűl mástol is venni egyébként. ott is a gyújtó a lényeg abban van az irányítás.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 625
113
...és mit súgtak neked a gladiátor aréna piszoárjában: miért HIMARS lesz PULS helyett?
Eddig úgy kerülték az amerikai fegyvereket mint a leprát, mert főni szerint 2030-ra szét fog esni az USA! (LOL! :D )
Nyugati Twitter kommentelő fejjel nézve a dolgot : AZÉ AKARJÁK MEG VENNI HOGY ODADJÁK AZ INFÓKAT RÓLA A ZZOROSZOKNAK !!44!4!!!! :mad::mad::mad::mad:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 207
119 832
113
Az a baj, hogy mál hetek óta teljedt pletykában a Himals csak nem meltem leílni, melt amíg nincs bejelentve addig lehet jobb, ha befogom.
De annyit leíltam a múltkol, hogy a Pulse nem lesz - őszinte sajnálatomla.
Csak ne 24 db legyen, melt az mál megint csak fényképezkedéshez elég, akálhogy számolgattok...
Amúgy nem valami naprakész helyekről szerzed a pletykákat.