[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 884
65 672
113
„Másodszor, különösen tehetségesnek kell lenni ahhoz, hogy Romániától és Szlovákiától Szerbiáig és Ukrajnáig mindenhol utálják az embert. A trianoni békeszerződés végül is büntetés volt az önök történelmi bestiális viselkedéséért. Harmadszor, az önök kegyetlenkedései és az a folyamatos vágyuk, hogy minden világháborúban a zsarnokok kedvében járjanak, történelmi páriává tették önöket. Negyedszer, teljes szemétláda kellene, hogy legyen, aki megbocsát a szovjeteknek és utódaiknak '56-ért. Ötödször, teljes erkölcsi söpredéknek kell lenni ahhoz, hogy az Európai Unió valamint a NATO »ernyője« alá üljünk, és mindenkinek a torkára tapossunk. Kifelé az ernyő alól, és három nap múlva elintézünk titeket”

Ha tényleg ezt mondta ez értelmes, kedves, művelt ember, akkor valaki szóljon neki, hogy a Szovjetunió több mai országból állt, köztük ukrajnából is, és ők is itt voltak 56-ban.

ők több ezer éve élnek a földjükön, és „nem az Urálon túlról” jöttek.

Aha... persze...

956d8ae304dd2d23ca7a85a8249f27ed-europa-terkep-a-magyar-honfoglalas-idejen-kiadva-1913-eredeti-atlasz-kogutowicz-mano-tortenelmi.jpg


Nem látom ukrjanát a térképen... o_O
Az a komondottan szomorú hogy vannak olyan honfitarsaink akik ennek a velunk ellenseges rezsimnek az eroszakszerveit tamogatjak nem csak szoval, hanem tettekkel, materialisan.
Egy idegen orszag hadsereget, amelyik igy gondol rolunk, megcsak nem is szovetseges. Mondjuk ez hat nem is tudom minek minosul btk szerint, azon kivul hogy erkolcsileg mennyire alantas... Mindenesetre erdekes, de hat mindig volt ilyen...



Az orosz elnök előző nap emlékeztetett arra, hogy a holokauszt áldozatainak többsége a Szovjetunió állampolgára volt.

Ma a nácik leszármazottai és követői, akik emberek millióinak haláláért felelősek, pénzt, fegyvereket és zsoldosokat kapnak a nyugati országoktól.

Az ukrajnai mezőkön teutonkeresztes német tankok ismét szembeszállnak katonáinkkal az intolerancia elleni harcban, az orosz emberek, polgártársaink jogainak és szabadságának megsértése ellen, az országunk és az orosz világ jövőjéért folytatott harcban.

Ez a nácizmus 2.0. Ezt soha nem fogjuk megengedni, nincs erkölcsi jogunk hozzá.

Nyilvan felmerult a kerdes hogy Belgium mint az EU kozpontja mit fog adni.
Arra jutottak hogy Leopard1A5-ot adnak Cockerill toronnyal, csak mar sajnos kozel 10 eve nincs ilyen nekik.
Szerintem adnak ok meg Pirannyat is, ugyse kell ott nekik ilyen a vizparton.

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 386
45 864
113
Egy kis színes:
Az orosz hadsereg egyik katonáját bekerítették
A volt NATO-tábornok, Pavel nyerte a cseh választásokat, a szavazatok 75%-os feldolgozottsági eredményeiről számoltak be

A PMC "Wagner" katonái újabb autókkonvollyal küldték vissza hazájukba a Soledarban elhunyt katonákat.
Egyik utolsó városi utam során találkoztam ezzel a koporsós oszloppal.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Az a komondottan szomorú hogy vannak olyan honfitarsaink akik ennek a velunk ellenseges rezsimnek az eroszakszerveit tamogatjak nem csak szoval, hanem tettekkel, materialisan.
Egy idegen orszag hadsereget, amelyik igy gondol rolunk, megcsak nem is szovetseges. Mondjuk ez hat nem is tudom minek minosul btk szerint, azon kivul hogy erkolcsileg mennyire alantas... Mindenesetre erdekes, de hat mindig volt ilyen...
Na most nem kristálytiszta az emlékezetem, de ha jól emlékszem, a magyar hivatalos narratíva lett először ukránellenes oroszpárti, nem az ukrán magyarellenes. Nem tetszik a dolog, de ennek alapján a kormányunk szemére vethetjük a dolgot, nem az ukránokéra.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Ennyit Sztrelkovról.
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
438
3 310
93
Na most nem kristálytiszta az emlékezetem, de ha jól emlékszem, a magyar hivatalos narratíva lett először ukránellenes oroszpárti, nem az ukrán magyarellenes. Nem tetszik a dolog, de ennek alapján a kormányunk szemére vethetjük a dolgot, nem az ukránokéra.
Nem minösitelek pedig megérdemelnéd,de nem fogok személyeskedni,mert értelmetlen.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
770
7 008
93
Na most nem kristálytiszta az emlékezetem, de ha jól emlékszem, a magyar hivatalos narratíva lett először ukránellenes oroszpárti, nem az ukrán magyarellenes. Nem tetszik a dolog, de ennek alapján a kormányunk szemére vethetjük a dolgot, nem az ukránokéra.
Segítek felfrissíteni az emlékezeted! Remélem revideálod a véleményed! Várom válaszod!

5 perc guglizás eredménye:

2017 - Tiltakozás az új ukrán oktatási törvény ellen

2020 - Példa nélküli intézkedések az ukrajnai magyarok ellen

2017 - Magyarellenes akció Kárpátalján - Echo Tv

2019 - MAGYARELLENES MEGNYÍLVÁNULÁSOK UKRAJNÁBAN
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 005
83 039
113
A volt NATO-tábornok, Pavel nyerte a cseh választásokat, a szavazatok 75%-os feldolgozottsági eredményeiről számoltak be
Na tessék! Csak meglett az a Pável tábornok! ;)

Más.
A magyar topikban elqurtam, mert mindig három órát írtatok, de amúgy figyelitek, hogy az ukránok általi "2 óra alatt a Balatonnál vannak" dumából ...


... mára 3 nap lett?


És még azt mondják egyesek, hogy szart se ér a haderőfejlesztés, pedig a 2 óra a korábbi állapotú ukrán haderőhöz viszonyítva hangzott el még 2019-ben, a 3 nap, meg most, a NATO által felpumpált mostani kapcsán ... ;)

Megint más.
Tegnap kételkedtetek Dzsúliában, hogy őeaz. Nos, ő vót ...

Mégse jön túl sok tank?

Ejha! 600 fő!

Izrael is támogat, de Vaskupola nincs:

"Az ukrán határőrök és a katonai komisszárok nagyon buzgók a határátlépők elfogásában. Megértik, hogy ha nem kapnak el senkit, akkor a lövészárokba küldik."

WHO javaslat:

"Páncéltörő irányított rakéták"

Prigozsint is megpróbálták megölni:

Már a lengyeleknél járnak a Leok és a többiek:


Elképesztő, I. Vhs szintű tájon mennek haza a halott ukránok:

"Most képzelj el egy nehéz NATO tankot!"

"Jó reggelt AFU!

NYT érdekesség:

Egy Winters, aki fogságba esett:

Némi történelem:
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 057
6 532
113
Tegnap éjjel írta a cimbi

Határon mi hamarabb szeretnék átt menni csak most nagyon nagy ellenőrzés, van mert amúgy lehet menni ha van 5000/6000 dollár a zsebedben..nemtudom mi lesz belőle mert ahogy fogynak az ukránok egyre rosszabb itt minden..
Pánik van az ukránoknál.

Gyuri Vaszilenko

Csak ez nagy titok volt,ha van pénzed élsz ha nincs dögölj meg.


Gyuri Vaszilenko

Nem fog itt se leopard se Abrams se Challenger se lófasz segíteni, hiába már csak ebbe bíznak..
Anno is volt Tigris Párduc kutya fasza,de mire egy tigrist legyártottak, addig az oroszok legyártottak 50 darab t34-et és ez most is úgy van, főleg hogy Putyin elvtárs már 2014 óta erre készül…nagyon várom a választ tőle.
Remélem az éven vége lesz.


Gyuri Vaszilenko

Nem is tudom mit mondjak,félek a családom oda kint én itt ragadtam egy műtét miatt..testvéremet es édesapámat nem láttam mingyárt egy éve ..
Dolgozni nemtudok mert nem lehet..
Rezsi a duplája mint háború előtt..
Például volt 20000 ft a villanyszámla akkor amikor napi 24órában volt villany most ugyanannyi, úgy hogy napi 4 órát van,és ez halál komolyan mondom.
Itt ami megy az kegyetlenség.


Gyuri Vaszilenko

Itt ahol lakom egy 200 métere a vasút megy... Kegyetlen sok embert vittek már el vagonokban..es a falunk es egy másik falu között állomásozik aztán egy éjszaka alatt minden eltűnik..
Deh van olyan hogy napokig csak áll..
Testvérem meg még egy srác még gyerekek arra jártak es kíváncsiságból felmásztak a vagonra es bele néztek mert rettentő büdös volt es bizony egymásra voltak hányva fekete zsákba az emberek..
Es ez nem kamu.
Tehát hogy ez tudom hihetetlen de igaz.
A vagonokon van ilyen kis létra még azt is levágták hogy meg véletlenül se nezen bele valaki..
Es egyébként azt is őrzik,ezeket majdnem meg is fogták
Ma beszéltem egy kárpátaljan elő orosz ismerős nővel, akinek (és a fiának) segítettünk anno magyar állampolgárságot (és vele persze útlevelet) szerezni (tökéletesen beszélnek mindketten magyarul), ő mondta, hogy simán rá törtek az ajtót éjszaka az ukránok, mindent atkutattak engedély nélkül, a fiát keresték, hogy vigyék a frontra (de az már Angliában dolgozik).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 031
113
Állítólag ezek értékes infók....állítólag.
Azok... Jobb az ilyenről tudni, mint hirtelen meglepődni, hidd el!

Nem akarok én veled vitázni, de egyszerűen életveszélyes magatartási forma lenne, ha egyszerűen nem hallgatnánk/olvasnánk/vennénk figyelembe ezeket a híreket, csak mert nem szeretjük őket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 463
77 228
113
Akkor az amik miért 31 A1-t küldenek és miért nem 40 t? Na ez az 1 millió dolláros kérdés! :oops:
A 19db A6 az mi? A 14 Challanger az mi? A 14 A4 az mi? Mert ha 31 harckocsi egy ukrán zászlóalj akkor a 19 az nincs két század, a 14 az meg több mint 1 század...

Ez szerintem ugyanaz a kérdés, mint hogy hol vannak a leo 2a5ök németeknél.

Szóval akkor az a 100db amiről beszélnek, az tényleg csal papíron értékelhető?

Szerintem egyszerű a válasz. Olyan lehet az állomány, mint itthon az m zárolt teherkocsi..

Én egy forintot nem tettem volna rá, hogy németektől nehezebben húznak elő egy letárolt a5öt, mint a ruszkik egy t62t...
Vicc.

Ezek után simán elhinnék bármit.. és mire van az a2? Fél évre? Uvz addig hány t90et pörget le?

Érdekes megoldás az energiaproblémákra:


Hős ukrán:

Milyen letárolt A5-ök? Honnan vetted te azt, hogy van nekik letárolt A5?
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 502
12 751
113
A 19db A6 az mi? A 14 Challanger az mi? A 14 A4 az mi? Mert ha 31 harckocsi egy ukrán zászlóalj akkor a 19 az nincs két század, a 14 az meg több mint 1 század...


Milyen letárolt A5-ök? Honnan vetted te azt, hogy van nekik letárolt A5?

Látod pont itt van a zavar, hogy a5ből 2019ben még szolgálatban is volt.

Ha akkor azonnal kivonták eltelt 3 év, akkor német tárolási körülmények mellett is enyészeté lesz az a5?

A magyar tüntetők meg képesek beindítani egy kanna gázolajjal és akkuval egy emelvényen lévő t34et?
Pont ez a vicc, hogy akkor hol vannak az a5ök.

papírhadsereg..

At the end of 2019, the following battle tank variants and special vehicles were in service:

Leopard 2A5 MBTs: 19
Leopard 2A6 MBTs: 153
Leopard 2A6A1 MBTs: 2
Leopard 2A6MA1 MBTs: 29
Leopard 2A6MA1 MBTs Kommandeursfahrzeug: 1
Leopard 2A6MA2 MBTs: 20
Leopard 2A7 MBTs: 20
Leopard 2A7V MBTs: 104**
Leopard 2 driving training tanks: 21


Szerintem nem kell félniük a biztostól:


Soledartól nyugatra rendezkedtek be:

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 936
48 702
113
értem. szerintem az oroszoknak nem olyan fontos a himarsok kszedése. (persze igen fontos.) de az ukránoknak vannak Tochka U jai is.
burevyí bm27 bm30 vikha.
csak ezekről nemesik szó általába.
GPS vezérlésű tüzérségük nincs az ukránoknak a HIMARSon kívül.
Ez, kombinálva azzal, hogy vélhetően igen friss felderítési-hírszerzési adataik vannak (nem saját maguktól), egyértelművé teszi - számomra -, hogy a HIMARS az elsődleges pontcélok elleni eszközük.
Az oroszokkal ellentétben ők többször voltak tudatában az ellenfelük átmeneti szállásainak, lőszerraktárainak stb. Persze az oroszok azóta tanultak ebből, de így is eltelt jópár hónap, amíg ezt a jó hírszerzés - HIMARS kombinációt hatékonyan ki tudták használni az oroszok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 214
67 119
113
A 19db A6 az mi? A 14 Challanger az mi? A 14 A4 az mi? Mert ha 31 harckocsi egy ukrán zászlóalj akkor a 19 az nincs két század, a 14 az meg több mint 1 század...


Milyen letárolt A5-ök? Honnan vetted te azt, hogy van nekik letárolt A5?

Nincs! Azt a 100-at adtàk el a lengyeleknek 100 millió euróèrt….

Látod pont itt van a zavar, hogy a5ből 2019ben még szolgálatban is volt.

Ha akkor azonnal kivonták eltelt 3 év, akkor német tárolási körülmények mellett is enyészeté lesz az a5?

A magyar tüntetők meg képesek beindítani egy kanna gázolajjal és akkuval egy emelvényen lévő t34et?
Pont ez a vicc, hogy akkor hol vannak az a5ök.

papírhadsereg..

At the end of 2019, the following battle tank variants and special vehicles were in service:

Leopard 2A5 MBTs: 19
Leopard 2A6 MBTs: 153
Leopard 2A6A1 MBTs: 2
Leopard 2A6MA1 MBTs: 29
Leopard 2A6MA1 MBTs Kommandeursfahrzeug: 1
Leopard 2A6MA2 MBTs: 20
Leopard 2A7 MBTs: 20
Leopard 2A7V MBTs: 104**
Leopard 2 driving training tanks: 21


Szerintem nem kell félniük a biztostól:


Soledartól nyugatra rendezkedtek be:

Leopard 2 harckocsi jelenkori változatai pdf? :rolleyes: Egy századnyit használnak kiképzésre, ne fáradjatok soha, egyszer sem, hogy megnyissátok, azért írtam, hogy minden változat esetében lehessen tudatlankodni.