[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 762
14 356
113
A 19db A6 az mi? A 14 Challanger az mi? A 14 A4 az mi? Mert ha 31 harckocsi egy ukrán zászlóalj akkor a 19 az nincs két század, a 14 az meg több mint 1 század...


Milyen letárolt A5-ök? Honnan vetted te azt, hogy van nekik letárolt A5?

Látod pont itt van a zavar, hogy a5ből 2019ben még szolgálatban is volt.

Ha akkor azonnal kivonták eltelt 3 év, akkor német tárolási körülmények mellett is enyészeté lesz az a5?

A magyar tüntetők meg képesek beindítani egy kanna gázolajjal és akkuval egy emelvényen lévő t34et?
Pont ez a vicc, hogy akkor hol vannak az a5ök.

papírhadsereg..

At the end of 2019, the following battle tank variants and special vehicles were in service:

Leopard 2A5 MBTs: 19
Leopard 2A6 MBTs: 153
Leopard 2A6A1 MBTs: 2
Leopard 2A6MA1 MBTs: 29
Leopard 2A6MA1 MBTs Kommandeursfahrzeug: 1
Leopard 2A6MA2 MBTs: 20
Leopard 2A7 MBTs: 20
Leopard 2A7V MBTs: 104**
Leopard 2 driving training tanks: 21


Szerintem nem kell félniük a biztostól:


Soledartól nyugatra rendezkedtek be:

 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 849
48 617
113
értem. szerintem az oroszoknak nem olyan fontos a himarsok kszedése. (persze igen fontos.) de az ukránoknak vannak Tochka U jai is.
burevyí bm27 bm30 vikha.
csak ezekről nemesik szó általába.
GPS vezérlésű tüzérségük nincs az ukránoknak a HIMARSon kívül.
Ez, kombinálva azzal, hogy vélhetően igen friss felderítési-hírszerzési adataik vannak (nem saját maguktól), egyértelművé teszi - számomra -, hogy a HIMARS az elsődleges pontcélok elleni eszközük.
Az oroszokkal ellentétben ők többször voltak tudatában az ellenfelük átmeneti szállásainak, lőszerraktárainak stb. Persze az oroszok azóta tanultak ebből, de így is eltelt jópár hónap, amíg ezt a jó hírszerzés - HIMARS kombinációt hatékonyan ki tudták használni az oroszok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 563
68 152
113
A 19db A6 az mi? A 14 Challanger az mi? A 14 A4 az mi? Mert ha 31 harckocsi egy ukrán zászlóalj akkor a 19 az nincs két század, a 14 az meg több mint 1 század...


Milyen letárolt A5-ök? Honnan vetted te azt, hogy van nekik letárolt A5?

Nincs! Azt a 100-at adtàk el a lengyeleknek 100 millió euróèrt….

Látod pont itt van a zavar, hogy a5ből 2019ben még szolgálatban is volt.

Ha akkor azonnal kivonták eltelt 3 év, akkor német tárolási körülmények mellett is enyészeté lesz az a5?

A magyar tüntetők meg képesek beindítani egy kanna gázolajjal és akkuval egy emelvényen lévő t34et?
Pont ez a vicc, hogy akkor hol vannak az a5ök.

papírhadsereg..

At the end of 2019, the following battle tank variants and special vehicles were in service:

Leopard 2A5 MBTs: 19
Leopard 2A6 MBTs: 153
Leopard 2A6A1 MBTs: 2
Leopard 2A6MA1 MBTs: 29
Leopard 2A6MA1 MBTs Kommandeursfahrzeug: 1
Leopard 2A6MA2 MBTs: 20
Leopard 2A7 MBTs: 20
Leopard 2A7V MBTs: 104**
Leopard 2 driving training tanks: 21


Szerintem nem kell félniük a biztostól:


Soledartól nyugatra rendezkedtek be:

Leopard 2 harckocsi jelenkori változatai pdf? :rolleyes: Egy századnyit használnak kiképzésre, ne fáradjatok soha, egyszer sem, hogy megnyissátok, azért írtam, hogy minden változat esetében lehessen tudatlankodni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 297
16 085
113
Folytatódik az Exkluzív Dr. Respereg István ezredessel, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem vezetőjével. Elemezzük a fronton történt legfrissebb aktualitásokat: megbeszéljük a Wagner-csoport feladat és működését, valamit megnézzük, hogy mit is tudnak a "híres" Leopard 2-es tankok.

 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 747
17 303
113
„Másodszor, különösen tehetségesnek kell lenni ahhoz, hogy Romániától és Szlovákiától Szerbiáig és Ukrajnáig mindenhol utálják az embert. A trianoni békeszerződés végül is büntetés volt az önök történelmi bestiális viselkedéséért. Harmadszor, az önök kegyetlenkedései és az a folyamatos vágyuk, hogy minden világháborúban a zsarnokok kedvében járjanak, történelmi páriává tették önöket. Negyedszer, teljes szemétláda kellene, hogy legyen, aki megbocsát a szovjeteknek és utódaiknak '56-ért. Ötödször, teljes erkölcsi söpredéknek kell lenni ahhoz, hogy az Európai Unió valamint a NATO »ernyője« alá üljünk, és mindenkinek a torkára tapossunk. Kifelé az ernyő alól, és három nap múlva elintézünk titeket”

Ha tényleg ezt mondta ez értelmes, kedves, művelt ember, akkor valaki szóljon neki, hogy a Szovjetunió több mai országból állt, köztük ukrajnából is, és ők is itt voltak 56-ban.

ők több ezer éve élnek a földjükön, és „nem az Urálon túlról” jöttek.

Aha... persze...

956d8ae304dd2d23ca7a85a8249f27ed-europa-terkep-a-magyar-honfoglalas-idejen-kiadva-1913-eredeti-atlasz-kogutowicz-mano-tortenelmi.jpg


Nem látom ukrjanát a térképen... o_O
Mert india nincs rajta :)
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A 19db A6 az mi? A 14 Challanger az mi? A 14 A4 az mi? Mert ha 31 harckocsi egy ukrán zászlóalj akkor a 19 az nincs két század, a 14 az meg több mint 1 század...


Milyen letárolt A5-ök? Honnan vetted te azt, hogy van nekik letárolt A5?
Ezeket a kérdéseket tettem fel én is csak nem írtam minden típusra újra a kérdést! :rolleyes: Nagyon faszák lesznek ezek a kevert zlj akár századok.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 820
80 399
113
Nincs! Azt a 100-at adtàk el a lengyeleknek 100 millió euróèrt….
Miért nekem írod? Én tudom, hogy eladták az összeset.
Látod pont itt van a zavar, hogy a5ből 2019ben még szolgálatban is volt.

Ha akkor azonnal kivonták eltelt 3 év, akkor német tárolási körülmények mellett is enyészeté lesz az a5?

A magyar tüntetők meg képesek beindítani egy kanna gázolajjal és akkuval egy emelvényen lévő t34et?
Pont ez a vicc, hogy akkor hol vannak az a5ök.

papírhadsereg..

At the end of 2019, the following battle tank variants and special vehicles were in service:

Leopard 2A5 MBTs: 19
Leopard 2A6 MBTs: 153
Leopard 2A6A1 MBTs: 2
Leopard 2A6MA1 MBTs: 29
Leopard 2A6MA1 MBTs Kommandeursfahrzeug: 1
Leopard 2A6MA2 MBTs: 20
Leopard 2A7 MBTs: 20
Leopard 2A7V MBTs: 104**
Leopard 2 driving training tanks: 21


Szerintem nem kell félniük a biztostól:


Soledartól nyugatra rendezkedtek be:

Atya ég! Kivonták és eladták a lengyeleknek az összeset (na jó, meghagytak maguknak párat ellenerőnek). Honnan vettad azt, hogy szétrohadtak 3 év alatt? Vagy ez megint a szokásos szemellenzős álmodozás, hogy igazold a világképed amiben minden nyugati szar és minden orosz fasza?
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 537
20 803
113
Állítólag ezek értékes infók....állítólag.
Egy ideje már mondogattam, hogy fennáll a reális veszélye annak, hogy a vesztes és frusztrált hohol sereg a politikusaik vezetésével új ellenséget fog keresni, és erre a legkézenfekvőbb helyen mi vagyunk. Egyelőre csak a NATO tagságunk áll az útjukban, de érdekes helyzet, hogy ma a környező NATO tagok inkább ukránpártiak, így kérdéses, hogy az a bizonyos 5. cikkely mire lenne elég...
Mindenesetre nem árt "szárazon tartani a puskaport". (Azért az a kérdés sem elhanyagolható, hogy az itt megszólaló hoholsimogatók egy ukrán támadás esetén mihez kezdenének a fronton...)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 712
9 358
113
HA ez nagyjából igaz, és tényleg az AFU halottak kb. 200.000 körül, vagy felett vannak, akkor a sebesültek számával kiegészítve ami lehet ennek még pluszban a többszöröse is, már az is csoda, hogy van még kiket elraboljanak a mikrobuszokból kiugrált "sorozóemberek" piacokról, buszmegállókból, közúti ellenőrzéseknél saját kocsiból.

Minden számmal óvatosan kell bánni. Bár a 100ezer halott és arányosan hozzá a sebesültek ukrán részről azért elég esélyes. Már az lenne a gyanús ha ennél jóval kisebb szám lenne.

Nem irigylek egyetlen honvédot sem, illetve nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy végül nem katona lettem. Most nem tudnám kitalálni, hogy mindenféle lelkiismereti okokra hivatkozva hogy próbáljak kifarolni az én ízlésemnek túlságosan is NATO kompatibilis MH-ból, de nekem ehhez ami szerintem ránk vár, sok motivációm nem lenne :( !

Magyarországon pont emiatt vezették be nyáron a kényszersorozás lehetőségét... Ami a sorozást illeti, nagyon kétféle mércével mértek ti...
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 633
18 018
113
nemtudom a himars már nincs sztárólva ahogy a többi korában sztár cucc sem (csodafegyverek) nekem ezek a megjönnek csodafegyver a csapból is a csapásaik folynak majd hirtelen eltünnek és (semmit sem csinálnak) dolgok elég reklámszagot árasztanak. bár lehet hogy tévedek...

én úgy gondolom hogy a himars rendelések maxon. ezért nem kell a reklám... ezért nem készülnek promo anyagok
Ne irkálj ilyeneket légyszíves,mert Wilson infarktust kap.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 777
15 760
113
Magyarországon pont emiatt vezették be nyáron a kényszersorozás lehetőségét... Ami a sorozást illeti, nagyon kétféle mércével mértek ti...
Senki nem azt vonta kétségbe szerintem, hogy nem lehet egy országban sorozni és mozgósítani. De mikor már azt látod, hogy a 60 körüli pocakos férfiakat viszik el a frontra, ott már felmerül a kérdés, hogy vajon ezt a háborút megéri-e még folytatni.
Nyugaton az volt mindig a narratíva, hogy a csúnya gonosz Hitler ágyútöltelékként feláldozta a németeket, mert nem tudta elfogadni a vereséget. Na most kérdem én, hogy mégis miben tér el a 2 helyzet egymástól?

@Szabolcs- Ha csak ezért tűntél fel megint, akkor kár volt.
 

MZ/X

Well-Known Member
2021. május 27.
650
2 891
93
"Oroszország februárban újabb nagyszabású offenzívát készül indítani Ukrajna ellen – jelentette ki Olekszandr Daniljuk, a Brit Királyi Védelmi és Biztonsági Intézet (RUSI) munkatársa a Radio NV-nek nyilatkozva.

Az Unian ukrán hírügynökség beszámolója szerint a szakértő azt mondta, ha ez mégsem történik meg, az azért lesz, mert az oroszoknak gondjaik akadhatnak a tervezéssel és a végrehajtással."

Tetszik a szöveg második része...
Szerencsére van ilyen "szakértő", aki éles eszével átlátja a dolgokat. :D