HIMARS - M142 High Mobility Artillery Rocket System (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Ha jól vettem ki a képek alapján, a volfrám sörétes rakétában eltérő méretű golyók vannak?
 
W

Wilson

Guest
Az USA tűzvezető rendszerekkel szereli fel az ukrán HIMARS-t...


Evgeniy Kizilov - 2022. december 28., szerda, 19:15



f2ddd70-000.jpg


IFATDS illusztrációs fotó, fotó: US Army

Az Egyesült Államok 18 darab IFATDS automatizált tüzérségi tűzvezető rendszert vásárol Ukrajna számára a HIMARS rakétarendszerekhez.

Forrás : az Egyesült Államok kormányzati beszerzési portálján és a katonai portálon közzétett szerződés

Részletek: A tüzérségi taktikai adatrendszer készleteket valószínűleg 18 új M142 HIMARS rakétarendszerre szerelik fel, amelyeket az USAI program keretében Ukrajna számára gyártanak le.


IFATDS illusztráció fotó: US Army

Összefoglaló: Az IFATDS-t úgy tervezték, hogy a különböző forrásokból származó információkat integrálja és felhasználja, hogy közös operatív képet alkosson a tűztámogatásról.

Olyan számítógépes munkaállomások hálózata, amelyek információkat dolgoznak fel és cserélnek egymással. Az adatokat az előretolt megfigyelő továbbítja a tüz támogató egységnek.

A rendszer funkciói közé tartozik a tűzkérelmek automatikus feldolgozása a konfigurált vezérlések segítségével, több taktikai döntés létrehozása a tüzeléshez, decentralizált döntéshozatal, a küldetés végrehajtásának nyomon követése stb.


РСЗО М142 HIMARS


 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
WASHINGTON, May 26, 2022

The State Department has made a determination approving a possible Foreign Military Sale to the Government of Australia of HIMARS Launchers and related equipment for an estimated cost of $385 million. The Defense Security Cooperation Agency delivered the required certification notifying Congress of this possible sale today.

The Government of Australia has requested to buy twenty (20) M142 High Mobility Artillery Rocket Systems (HIMARS); thirty (30) M30A2 Guided Multiple Launch Rocket Systems (GMLRS); thirty (30) Alternative Warhead (AW) Pods with Insensitive Munitions Propulsion Systems (IMPS); thirty (30) M31A2 GMLRS Unitary (GMLRS-U) High Explosive Pods with IMPS; thirty (30) XM403 Extended Range (ER)-GMLRS AW Pods; thirty (30) EM404 ER GMLRS Unitary Pods; and ten (10) M57 Army Tactical Missile System (ATACMS). Also included are Reduced Range Practice Rocket Pods (RRPRP); Vehicular Intercom System (AN/VIC-3) 3-Station; radio communication mounts; machine gun mounts; battle management system vehicle integration kits; wheel guards; ruggedized laptops; training equipment publications; spare and repair parts; support equipment; tools; test equipment; technical data; U.S. Government and Contractor support; technical and logistical support services; and other related elements of program and logistic support. The total estimated program cost is $385 million.

This proposed sale will support the foreign policy and national security objectives of the United States. Australia is one of our most important allies in the Western Pacific. The strategic location of this political and economic power contributes significantly to ensuring peace and economic stability in the region. It is vital to the U.S. national interest to assist our ally in developing and maintaining a strong and ready self-defense capability.

The proposed sale will improve Australia’s capability to meet current and future threats, and will enhance interoperability with U.S. forces and other allied forces. Australia will use the capability to strengthen its homeland defense and provide greater security for its critical infrastructure. Australia will have no difficulty absorbing this equipment into its armed forces.

The proposed sale of this equipment and support will not alter the basic military balance in the region.

The principal contractors will be Lockheed Martin Inc., Bethesda, MD; Chelton Inc., Marlow, United Kingdom; and L3 Harris Corp., Melbourne, FL. The purchaser typically requests offsets. Any offset agreement will be defined in negotiations between the purchaser and the contractor(s).

Implementation of this proposed sale will require the assignment of two (2) U.S. Government and five (5) U.S. contractor representatives in Australia for a period of one year.

There will be no adverse impact on U.S. defense readiness as a result of this proposed sale.

This notice of a potential sale is required by law. The description and dollar value is for the highest estimated quantity and dollar value based on initial requirements. Actual dollar value will be lower depending on final requirements, budget authority, and signed sales agreement(s), if and when concluded.

The government is purchasing 20 land-based High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) launchers from the United States...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 783
12 661
113
A VALÓS IDEJŰ FELDERITÉSI INFORMÁCIÓ miért propaganda?
Üldözési mániád van,.
A modern precíziós eszközökhöz ez KELL. A ruszkinak ez nincs, mert ha lenne, akkor a precíziós eszközeivel (ami jóval több, mint az ellenségé), pár nap, vagy pár hét alatt győzhetne.
A kérdésedre az a válasz, hogy a 20 db HIMARS azért tudta megfordítani a háborút, mert a leglényegesebb dolgot, a felderítési adatokat is megkapják hozzá.
Há mé????? Mögfordítóttaja háborút? Valamírű lemaradtam idös fijam...
Oszt írja jazorosz propaganda, aszongya hogy: Ippeg puliszkává csépülik az ukránokat mindenhun.
Akkó az hazugság e gyermekecske?
 
  • Vicces
Reactions: mindenen kívül

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Elég konkrétan fogalmaz Papi...

"At the Munich Security Conference, we aim to strike an agreement with Lockheed Martin to kick off a HIMARS production (in Germany)," he said, referring to an annual gathering of political and defence leaders in mid-February.

"We have the technology for the production of the warheads as well as for the rocket motors - and we have the trucks to mount the launchers upon," Papperger said, adding a deal may prompt investments of several hundred million euros of which Rheinmetall would finance a major part.

HX3-ra akarják akkor tenni az indítót...
Ez így rohadt drágának tűnik nekem.
Főleg, hogy most fel lett hájpolva a HIMARS az ukránok miatt, az RM is megkéri az árát mindennek.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Papperger sok mindent szeretne, de Lockheed Martin meg szerintem ezt nem nagyon szeretné... :D
Először én is ezt hittem, de beleolvastam a cikkbe, és ott nekem úgy tűnik, hogy már szinte befejeződtek a tárgyalások. Konkrét időpontot is említett az aláírásra, ami szreintem azt jelenti, hogy gyakorlatilag biztos a deal:

At the same time, Rheinmetall is in talks with Lockheed Martin, the U.S. company manufacturing the HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) multiple rocket launchers in heavy use with Ukrainian troops, Papperger said.

"At the Munich Security Conference, we aim to strike an agreement with Lockheed Martin to kick off a HIMARS production (in Germany)," he said, referring to an annual gathering of political and defence leaders in mid-February.

"We have the technology for the production of the warheads as well as for the rocket motors - and we have the trucks to mount the launchers upon," Papperger said, adding a deal may prompt investments of several hundred million euros of which Rheinmetall would finance a major part.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 514
113
Elég konkrétan fogalmaz Papi...

"At the Munich Security Conference, we aim to strike an agreement with Lockheed Martin to kick off a HIMARS production (in Germany)," he said, referring to an annual gathering of political and defence leaders in mid-February.
Akkor már csak 3 hetet kell várni a bejelentésre...
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
HM....
A müncheni Biztonsági Konferencián az a célunk, hogy megállapodást kössünk a Lockheed Martinnal a HIMARS gyártás megkezdéséről (Németországban)" - mondta, utalva a politikai és védelmi vezetők február közepén megrendezett éves összejövetelére

 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 204
113
Az USA várhatóan megrendeli a GLSDB végre Ukrajna számára - írja Bloomberg
kb. 200 millió dollárt szánnak rá és 9 hónapon belül tudják leszállítani.

Az SDB ára 40 ezer dollárra tehet, tippem szerint GLSDB kijöhet 60-80 ezerből. Ez alapján 2500-3300 GLSDB jöhet ki a 200 millió dollárból.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 204
113
Az USA várhatóan megrendeli a GLSDB végre Ukrajna számára - írja Bloomberg
kb. 200 millió dollárt szánnak rá és 9 hónapon belül tudják leszállítani.

Az SDB ára 40 ezer dollárra tehet, tippem szerint GLSDB kijöhet 60-80 ezerből. Ez alapján 2500-3300 GLSDB jöhet ki a 200 millió dollárból.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
https://www.dsca.mil/press-media/ma...igh-mobility-artillery-rocket-system-himars-0

Lengyel HIMARS vásárlás 10 milliárd dollár értékben.
-18 M142 High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) indítójármű
-468 HIMARS Launcher Loader Module kits
-45 M57 Army Tactical Missile Systems ATACMS
-461 M30A2 Guided Multiple Launch Rocket System Alternative Warhead (GMLRS-AW)
-521 M31A2 Guided Multiple Launch Rocket System Unitary (GMLRS-U) pods with Insensitive Munitions Propulsion System (IMPS)
-532 XM403 Guided Multiple Launch Rocket System Extended Range Alternative Warhead (GMLRS-ER AW)
- Gyakorló rakéták, kiszolgáló berendezések, ect.
Külön hangsúlyozták, hogy a beszerzés nem befolyásolja a környező országok közöt fennálló erőegyensúlyt.