[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 642
113
Ezek szerint mégsem.
Minden egyes "csempe" saját érzékelővel rendelkezik, mint ahogy saját ellentevékenység töltettel is. Mi több a Lynxen egy csempén egyszerre több szenzor-töltet páros is van.
a070a2cf9ac4eb321f91670f97356904b583b7e5.jpeg

Tehát még az sem igazán megoldás ellene, hogy ugyan azt a csempét meglövöd többször.
Ráadásul egy mozgásban lévő jármű esetén ugyan azt a pontot 2x eltalálni, azért elég kemény.
Tanulmányozd:
Ha valamit nem értesz, akkor szólj, és elmagyarázom/zuk.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 579
18 739
113
Ezek szerint mégsem.
Minden egyes "csempe" saját érzékelővel rendelkezik, mint ahogy saját ellentevékenység töltettel is. Mi több a Lynxen egy csempén egyszerre több szenzor-töltet páros is van.
a070a2cf9ac4eb321f91670f97356904b583b7e5.jpeg

Tehát még az sem igazán megoldás ellene, hogy ugyan azt a csempét meglövöd többször.
Ráadásul egy mozgásban lévő jármű esetén ugyan azt a pontot 2x eltalálni, azért elég kemény.
Tanulmányozd:
Ha valamit nem értesz, akkor szólj, és elmagyarázom/zuk.
Igen de itt volt korábban vita a felülről érkező pl. Javelin ellen mennyit is ér ez a rendszer! Erre lennek kíváncsi! De egy videón sincs, hogy egy modern ATGM-el meglőtték volna!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 642
113
Igen de itt volt korábban vita a felülről érkező pl. Javelin ellen mennyit is ér ez a rendszer! Erre lennek kíváncsi! De egy videón sincs, hogy egy modern ATGM-el meglőtték volna!
Teljesen lényegtelen, hogy mivel lövöd. Elvileg mindenre reagál. A kérdés inkább az, hogy egy KE nyíllövedékre hogyan reagál, mert ugye ott nagyobb a beérkezési sebesség, úgyhogy kérdés, hogy azt ki tudja-e billenteni.
A topattack ellen részben nyújthat védelmet a rendszer. Ha megnézed, a gép "orrán" lévő töltetsort, akkor láthatod, hogy egyrészt dupla, másrészt úgy vannak irányítva, hogy előre felfelé robbannak. Namost a kérdés itt az, hogy milyen távolságra hatékonyak. De szerintem pont az elhelyezés adja meg a választ. Ha nem próbálnák meg a topattack fenyegetéseket is megfogni, akkor talán nem így helyezik el a tölteteket.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 360
31 626
113
Teljesen lényegtelen, hogy mivel lövöd. Elvileg mindenre reagál. A kérdés inkább az, hogy egy KE nyíllövedékre hogyan reagál, mert ugye ott nagyobb a beérkezési sebesség, úgyhogy kérdés, hogy azt ki tudja-e billenteni.
A topattack ellen részben nyújthat védelmet a rendszer. Ha megnézed, a gép "orrán" lévő töltetsort, akkor láthatod, hogy egyrészt dupla, másrészt úgy vannak irányítva, hogy előre felfelé robbannak. Namost a kérdés itt az, hogy milyen távolságra hatékonyak. De szerintem pont az elhelyezés adja meg a választ. Ha nem próbálnák meg a topattack fenyegetéseket is megfogni, akkor talán nem így helyezik el a tölteteket.
Nem a top attack fegyverek ellen van felfele elhelyezve az orron lévő csempesor,hanem mert különben csak a test alsó részét védenék,semmi mást (a fémporerősitésű nyomáshullámmal dolgozó elháritótültet is fix kialakitású,csak egy irányban tud elműködni)..Nincs nyilvános gyári biztos infó,de a az elemzői becslések 3-4 méterre teszik az elfogó töltet hatótávját a beállitott irányba.Sabotot biztos,hogy ez érdemben nem befolyásolja,KE védelmi szempontbol lényegtelen.Felölről támadó löszerekböl az alacsony emeltpályás tipusokat lehet képes a felfele irányitott csempékkel védett szakaszokon elháritani.A magas beesési szögű rakétákat már valószinűleg nem,a mags támadópályás,EFP töltetes löszereket meg már biztosan nem tudja kivédeni (pl KSTAM-2,és hasonlók,felülről támadó EFPs TOW is már a jó kérdés kategóriája))
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 642
113
Nem a top attack fegyverek ellen van felfele elhelyezve az orron lévő csempesor,hanem mert különben csak a test alsó részét védenék,semmi mást (a fémporerősitésű nyomáshullámmal dolgozó elháritótültet is fix kialakitású,csak egy irányban tud elműködni)..Nincs nyilvános gyári biztos infó,de a az elemzői becslések 3-4 méterre teszik az elfogó töltet hatótávját a beállitott irányba.Sabotot biztos,hogy ez érdemben nem befolyásolja,KE védelmi szempontbol lényegtelen.Felölről támadó löszerekböl az alacsony emeltpályás tipusokat lehet képes a felfele irányitott csempékkel védett szakaszokon elháritani.A magas beesési szögű rakétákat már valószinűleg nem,a mags támadópályás,EFP töltetes löszereket meg már biztosan nem tudja kivédeni (pl KSTAM-2,és hasonlók,felülről támadó EFPs TOW is már a jó kérdés kategóriája))
Miért? Én mit írtam?
A topattack ellen részben nyújthat védelmet a rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and arcas

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 898
12 494
113
Igen de itt volt korábban vita a felülről érkező pl. Javelin ellen mennyit is ér ez a rendszer! Erre lennek kíváncsi! De egy videón sincs, hogy egy modern ATGM-el meglőtték volna!
Mint forumozo termeszetesen te is a lenyegre vagy kivancsi - en is kivancsi lennek az eredmenyre, de:
  • ha lekuzdi a modern vedelmi rendszert akkor az RM szop
  • ha nem kuzdi le akkor meg az MBDA/Rafael szop
Kozeptavon egy ilyen video biztos nem lesz publikus.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Igen ismerem. Ua. soha nem láttam video-t, hogy egyszerre több irányból ATGM-el támadták volna, vagy egy oldalról ua. indítottak volna rá több rakétát.. Szvsz, minden aktív eszközzel felszerelt eszköz kilőhető (talán a jövőben a lézerrel lehet iszonyú gyorsan megsemmisítani majd rakétát és lövedéket, de ahhoz meg iszonyú energiatermelés és pontosan fokuszálás kéne ami jelenleg nincs meg MBT nagyságban..
Ami az aktív védelem jelent, javul a jármű túlélőképessége (amennyiben nem sok eszközzel terhelik túl a védelmet egyidejüleg.)
Ami ráadásul szerintem még problémás, az, hogy a kezelőszemélyzet és a katonák mennyire demoralizlódnak a beérkező rájuk lőtt lövedékek, rakéták zajára stb. hiszen gyakorlatilag minimális távolságra tőlük az védené elvileg aktív védelem őket a támadó eszközöktől. Meg aztán egy pctörő 105mm-es APFSD nyillövedék hosszában is úgy megy át a KF-41-en mint a libán a fos..

Ne haragudj, de Huszárhoz hasonlóan én sem tudom követni a gondolatmenetedet! Én örülnék, ha kifejtenél pár részt, ami nekem zavaros. Azt mondod, hogy nem fogja az APS megvédeni a járművet, főleg egy több irányból jövő támadás esetén. Szerinted a megoldás a lézer lesz. Az a lézer, ami pártíz méter távolságról indított rakéta esetén is fel kell hevítenie a rakéta egy részét és át kell olvasztania a burkolatot. Azért ez idő! És utána rá kell fordulnia az esetleg pont az ellentétes oldalról jövő másikra, majd a harmadikra... Ráadásul nem tudjuk még, hogy mennyi időbe telik a szükséges energia felvétele a lézer masinának.
Nem akarok senkit megbántani, de nekem úgy tűnt, mintha te sci-fi filmekként kezelnéd a lézerágyút és zavaros számomra, hogy ha a mostani megoldás nem megoldás, akkor egy lézer rendszer miért ne lenne túltelíthető. Mi miatt is látod megoldásnak?

Másfelől nekem is szintén zavaros, hogy miért gondolod, hogy a Lynx védelme több irányból jövő támadást nem tudna kezelni? Három RPG-7-es egy időben ugyan arról a távolságról a gép jobb- és baloldaláról meg hátulról. Mi akadályozhatja meg a jobb-bal-hátsó csempe aktiválódását?

Azt írod, hogy szerinted újabb technológiai hiányosság, hogy a legénység demoralizálódik a rakéták zajától. Mit szerettél volna ebből kihozni? Mármint... Ha más esetben gyalogosként a lövészárokban mellettem robban egy gránát és a kevlárnak és sisaknak köszönhetően nem én sérülök, hanem a védő felszerelésem, akkor katonaként ez mennyivel demoralizál engem ahhoz képest, mintha húscafatokat tépne le rólam? Ez kicsit olyan csillámpónis hangulatú kitérőnek tűnt, de valószínűleg csak félre értettem. Kifejthetnéd, hogy itt mire gondoltál.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 638
77 585
113
Ne haragudj, de Huszárhoz hasonlóan én sem tudom követni a gondolatmenetedet! Én örülnék, ha kifejtenél pár részt, ami nekem zavaros. Azt mondod, hogy nem fogja az APS megvédeni a járművet, főleg egy több irányból jövő támadás esetén. Szerinted a megoldás a lézer lesz. Az a lézer, ami pártíz méter távolságról indított rakéta esetén is fel kell hevítenie a rakéta egy részét és át kell olvasztania a burkolatot. Azért ez idő! És utána rá kell fordulnia az esetleg pont az ellentétes oldalról jövő másikra, majd a harmadikra... Ráadásul nem tudjuk még, hogy mennyi időbe telik a szükséges energia felvétele a lézer masinának.
Nem akarok senkit megbántani, de nekem úgy tűnt, mintha te sci-fi filmekként kezelnéd a lézerágyút és zavaros számomra, hogy ha a mostani megoldás nem megoldás, akkor egy lézer rendszer miért ne lenne túltelíthető. Mi miatt is látod megoldásnak?

Másfelől nekem is szintén zavaros, hogy miért gondolod, hogy a Lynx védelme több irányból jövő támadást nem tudna kezelni? Három RPG-7-es egy időben ugyan arról a távolságról a gép jobb- és baloldaláról meg hátulról. Mi akadályozhatja meg a jobb-bal-hátsó csempe aktiválódását?

Azt írod, hogy szerinted újabb technológiai hiányosság, hogy a legénység demoralizálódik a rakéták zajától. Mit szerettél volna ebből kihozni? Mármint... Ha más esetben gyalogosként a lövészárokban mellettem robban egy gránát és a kevlárnak és sisaknak köszönhetően nem én sérülök, hanem a védő felszerelésem, akkor katonaként ez mennyivel demoralizál engem ahhoz képest, mintha húscafatokat tépne le rólam? Ez kicsit olyan csillámpónis hangulatú kitérőnek tűnt, de valószínűleg csak félre értettem. Kifejthetnéd, hogy itt mire gondoltál.
Érvelni próbálsz a hittel szemben. Minden szar amit ez a kormány vett, vagy venni fog/tett vagy tenni fog pusztán azért, mert ez a kormány veszi/teszi. Ha olvastad tegnap, akkor már olyan dolgok is problémát jelentenek amik nem is léteznek.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Érvelni próbálsz a hittel szemben. Minden szar amit ez a kormány vett, vagy venni fog/tett vagy tenni fog pusztán azért, mert ez a kormány veszi/teszi. Ha olvastad tegnap, akkor már olyan dolgok is problémát jelentenek amik nem is léteznek.

OFF

Én nem tegnap olvastam, hogy neki olyan problémái is vannak, amik nem is léteznek. :)

ON
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 638
77 585
113
OFF

Én nem tegnap olvastam, hogy neki olyan problémái is vannak, amik nem is léteznek. :)

ON
Mikor olvastad, hogy a Strike Shield nem képes egyszerre több irányból érkező fenyegetést kezelni? Mikor olvastad, hogy a katona lelkének rosszat tesz a rakéta hangja (mondjuk ezt nem is értem)? Mikor olvastad, hogy már az is baj, hogy hány jármű van az országban és különben is nincs értelme tesztről beszélni, mert miért nincs már itt 1 komplett század azonnal amit a németek bármikor ki kéne, hogy rántsanak a seggükből?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 412
14 490
113
Ami ráadásul szerintem még problémás, az, hogy a kezelőszemélyzet és a katonák mennyire demoralizlódnak a beérkező rájuk lőtt lövedékek, rakéták zajára stb
Egyrèszt ez más járművekben is így lenne.

Másrèszt èn az azóta kabulban elrobbantott Abbey Gate-en voltam szolgálatban úgy, hogy megsorozták Grad rakètákkal.

Nem demoralizált.
Sőt szerintem legtöbben fölpörögtünk tőle.

Ha meg lett volna c-ram ami leszedi, az mièrt demoralizálná az embert?

Ami megvèdi?
Meg aztán egy pctörő 105mm-es APFSD nyillövedék hosszában is úgy megy át a KF-41-en mint a libán a fos..
Nameren kívül min nem?


Off.

Figyelj. Nekem sem szivemcsücske Vityesz ès a bandája,de próbálj már meg objektív maradni.
Szóval minden is ne legyen már szar.

On
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 924
8 274
113
Ne haragudj, de Huszárhoz hasonlóan én sem tudom követni a gondolatmenetedet! Én örülnék, ha kifejtenél pár részt, ami nekem zavaros. Azt mondod, hogy nem fogja az APS megvédeni a járművet, főleg egy több irányból jövő támadás esetén. Szerinted a megoldás a lézer lesz. Az a lézer, ami pártíz méter távolságról indított rakéta esetén is fel kell hevítenie a rakéta egy részét és át kell olvasztania a burkolatot. Azért ez idő! És utána rá kell fordulnia az esetleg pont az ellentétes oldalról jövő másikra, majd a harmadikra... Ráadásul nem tudjuk még, hogy mennyi időbe telik a szükséges energia felvétele a lézer masinának.
Nem akarok senkit megbántani, de nekem úgy tűnt, mintha te sci-fi filmekként kezelnéd a lézerágyút és zavaros számomra, hogy ha a mostani megoldás nem megoldás, akkor egy lézer rendszer miért ne lenne túltelíthető. Mi miatt is látod megoldásnak?

Másfelől nekem is szintén zavaros, hogy miért gondolod, hogy a Lynx védelme több irányból jövő támadást nem tudna kezelni? Három RPG-7-es egy időben ugyan arról a távolságról a gép jobb- és baloldaláról meg hátulról. Mi akadályozhatja meg a jobb-bal-hátsó csempe aktiválódását?

Azt írod, hogy szerinted újabb technológiai hiányosság, hogy a legénység demoralizálódik a rakéták zajától. Mit szerettél volna ebből kihozni? Mármint... Ha más esetben gyalogosként a lövészárokban mellettem robban egy gránát és a kevlárnak és sisaknak köszönhetően nem én sérülök, hanem a védő felszerelésem, akkor katonaként ez mennyivel demoralizál engem ahhoz képest, mintha húscafatokat tépne le rólam? Ez kicsit olyan csillámpónis hangulatú kitérőnek tűnt, de valószínűleg csak félre értettem. Kifejthetnéd, hogy itt mire gondoltál.
Én semmilyen technologiai hiányosságról nem írtam. Azt írtam, hogy helyén kell kezelni az IFV-ket. Annyit írtam, hogy az egész haderőprogram beszerzés nagyságnyi járműállomány cca. a manőverező harcok idején cca 4 nap alatt volt veszteség. Erre írta egy poszttárs, hogy négy napnál azért jóval tovább, mert a KF-41en aktív védelmi eszköz van. Én irtam ezt, hogy minden rendszert túl lehet terhelni, és ezirányú sem videót- se egyéb információt nem láttunk, hogy más lenne. Nincs olyan, video, hogy több irányból támadó, vagy egy irányból támadó de közel egyszerre érkező támadások ellen mit tesz a rendszer.
Az IFV-k jellemzően a 30mm gépágyúk ellen védenek talán szemből, de több csak a 23mm-es ellen, oldalról sok esetben nehézgéppuska, és repeszek. Az X éves nyillövedék átmegy rajta. Ez nem Lynx, hanem minden IFV-nél így van.
Örülök, hogy valakinek harci tapasztalata és nem félt, amikor lövedékek pattogtak a páncélzatán de egy találat esetén lehetséges, hogy igen demoralizálódiik az állomány különösen ha a belső térben sérülések keletkeznek, netán bajtársuk sérül meg. Ez minden IFV-ban APC-ben előfordulhat.

ja még annyit, hogy a KF-41 aktív védelmi eszköze egyetlen éles helyzetben sem bizonyított, és a német haderő valamint több más ország is a Thropy-t szerezte be, pedig a RM gondolom másoknak is próbálja/ta leadni. Valamiért még mégis az izraeli combat ready rendszer terjedt el. Nekem azért van egy olyan hátsó gondolatom, hogy ismét különutas dolgot csinálunk, mint a Bird system ellentevékenység rendszerének beszerzésekor, mert ott meg az Elbit rendszerét már integrálták a KC390-re, van Airbus repülőeszkzökön, sok ország rendszeresítette, mi mégis egy konkurens és gyengébb védettséget biztosító rendszert (DIRCM helyett infracsapda) szereltetünk a replőgépekbe, kvázi fillérbaszó módon..

Mos van itthon még féltucat KF-41 sincs, és úgy nézik egyesek, mint a szálasi röppentyűt, hogy ez majd mindent kezel, meg az egyetlen harckocsi zászlóalj. Nos nem így van.
Sokszor leírtam elmondtam már, hogy a haderőreform több évtizednyi az összes politikai párt amely hatalmon volt bűneit probálja orvosolni, ezért senki sincs szerintem az országban aki józanul gondolkodik és ellenezné.
Ezért nem értem a kommentek nagy részét.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 924
8 274
113
A csatolt videón 7-8 mp volt a két becsapodás között, amely valószínüleg más-más csempét ért.. (nem mutatták oldalról a járművet. Ez kvázi annyit bizonyított, hogy két RPG találat bírt és továbbment. Az M1 MBT-k irakban volt, hogy egy tucat RPG találatot is kibírtak, sőt Bradley-k is. Azt sem tudni, hogy milyen az RPG milyen robbanófejjel volt felszerelve.. Ez még mindig PIAR
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 437
120 947
113
A csatolt videón 7-8 mp volt a két becsapodás között, amely valószínüleg más-más csempét ért.. (nem mutatták oldalról a járművet. Ez kvázi annyit bizonyított, hogy két RPG találat bírt és továbbment. Az M1-esek MBT-k volt, hogy egy tucat RPG találatot is kibírtak, sőt Bradley-k is. Azt sem tudni, hogy milyen az RPG milyen robbanófejjel volt felszerelve.. Ez még mindig PIAR
Pisti még mindig PR és nem piar.

A hard kill aps-ek. szempontjàból meg mindegy hogy milyen fej van a rakétán mivel pont a rakétát semmisíti meg.

A tandem fej a reaktív cuccok miatt van. Az elő töltet felrobbantja a ERA téglàt valamint ha NERA akkor átégeti a felső réteget hogy utána lévő fő töltet már a páncéltestet érje.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 240
67 195
113
Mikor olvastad, hogy a Strike Shield nem képes egyszerre több irányból érkező fenyegetést kezelni? Mikor olvastad, hogy a katona lelkének rosszat tesz a rakéta hangja (mondjuk ezt nem is értem)? Mikor olvastad, hogy már az is baj, hogy hány jármű van az országban és különben is nincs értelme tesztről beszélni, mert miért nincs már itt 1 komplett század azonnal amit a németek bármikor ki kéne, hogy rántsanak a seggükből?
Azért a miért nincs még itt nem ésszerűtlen. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 913
22 430
113
A csatolt videón 7-8 mp volt a két becsapodás között
Ember, arra sem veszed a fáradságot, hogy megnézd.
0:38-tól, csak hogy segítsek. És ezt bármelyik oldaláról a védendő eszköznek tudja, egyszerre. A Lynx esetében torony oldala plusz két-két panellel van védve mindkét oldalt, amelyek alulról működnek felfelé. Stb. Egyedül a top-attack elleni védelemről tudunk keveset, de azt elhangzott korábban, hogy erre is gondoltak.
Elfogult vagy, vagy tájékozatlan. Nem tudom egyszerűbben megfogalmazni.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Én semmilyen technologiai hiányosságról nem írtam. Azt írtam, hogy helyén kell kezelni az IFV-ket. Annyit írtam, hogy az egész haderőprogram beszerzés nagyságnyi járműállomány cca. a manőverező harcok idején cca 4 nap alatt volt veszteség. Erre írta egy poszttárs, hogy négy napnál azért jóval tovább, mert a KF-41en aktív védelmi eszköz van. Én irtam ezt, hogy minden rendszert túl lehet terhelni, és ezirányú sem videót- se egyéb információt nem láttunk, hogy más lenne. Nincs olyan, video, hogy több irányból támadó, vagy egy irányból támadó de közel egyszerre érkező támadások ellen mit tesz a rendszer.
Az IFV-k jellemzően a 30mm gépágyúk ellen védenek talán szemből, de több csak a 23mm-es ellen, oldalról sok esetben nehézgéppuska, és repeszek. Az X éves nyillövedék átmegy rajta. Ez nem Lynx, hanem minden IFV-nél így van.
Örülök, hogy valakinek harci tapasztalata és nem félt, amikor lövedékek pattogtak a páncélzatán de egy találat esetén lehetséges, hogy igen demoralizálódiik az állomány különösen ha a belső térben sérülések keletkeznek, netán bajtársuk sérül meg. Ez minden IFV-ban APC-ben előfordulhat.

ja még annyit, hogy a KF-41 aktív védelmi eszköze egyetlen éles helyzetben sem bizonyított, és a német haderő valamint több más ország is a Thropy-t szerezte be, pedig a RM gondolom másoknak is próbálja/ta leadni. Valamiért még mégis az izraeli combat ready rendszer terjedt el. Nekem azért van egy olyan hátsó gondolatom, hogy ismét különutas dolgot csinálunk, mint a Bird system ellentevékenység rendszerének beszerzésekor, mert ott meg az Elbit rendszerét már integrálták a KC390-re, van Airbus repülőeszkzökön, sok ország rendszeresítette, mi mégis egy konkurens és gyengébb védettséget biztosító rendszert (DIRCM helyett infracsapda) szereltetünk a replőgépekbe, kvázi fillérbaszó módon..

Mos van itthon még féltucat KF-41 sincs, és úgy nézik egyesek, mint a szálasi röppentyűt, hogy ez majd mindent kezel, meg az egyetlen harckocsi zászlóalj. Nos nem így van.
Sokszor leírtam elmondtam már, hogy a haderőreform több évtizednyi az összes politikai párt amely hatalmon volt bűneit probálja orvosolni, ezért senki sincs szerintem az országban aki józanul gondolkodik és ellenezné.
Ezért nem értem a kommentek nagy részét.

Leírnád megint, hogy mit szerettél volna mondani?

Addig tudtam követni, hogy leírtad, hogy mi volt. Felvetetted, hogy ukrán harcmezőn ez intenzív harcok szakaszában 4 napi veszteség. Ezzel most próbáltál rávenni minket magyar-japán közös határ ötletére? Mit értesz az alatt, hogy több százezer fős hadseregek összecsapása esetén ez kb. 4 napi veszteség... mármint nem átlagban, hanem volt olyan időszak!?
A török Leo2 bevetésnél meg kevesebb. Amikor azt mondom, hogy ott meg kevesebb, az alatt azt értem, hogy a Zrínyi jelenlegi mennyisége ott elegendő volt mondjuk egy Vajdaság méretű terület elcsatolására, amit mai napig tartanak. Mit mond ez nekünk egy magyar-szlovén vagy egy magyar-horvát háború esetén? Nagyjából semmit. Még a török hadsereg méreteiből sem tudod modellezni bármely szomszédos országgal kirobbanó háború főbb számait. Annyit tudsz modellezni, hogy ha egy nehéz dd megindul, az komoly erőt képvisel. És a NATO-ban így néz ki egy páncélgránátos dandár.

Elmondod, amit már tudunk, hogy a modern IFV-k csak 30mm-es ellen vannak páncélozva és csak szemből, mert oldalról minden páncélozott jármű sebezhetőbb. Mit szerettél volna ezzel mondani? Hogy Namer IFV-t kellett volna venni? Vagy csak szimplán ismeretterjesztő anyagot szerettél volna írni?

Hogyan kell a Zrínyi beszerzéseit értékelni? Én nem régen élvezettel olvastam a Defence Romanian egy cikkét, ahol az új GlobalFirePower rangsorról írt összefoglalót. Elmondták, hogy az összes környező országnál jobb értékelést kaptak, kivéve Ukrajna. (Ez eddig is minden évben így volt.) Viszont a magyar helyezés igen komolyan oda lépett a nyakukra. Leírták, hogy ők is kötöttek szerződést új beszerzésekre, azt is, hogy a két megkötött érvényes, mert szándéknyilatkozat nem számít bele a rangsorba, de a plusz rendelés ellenére visszasüllyedtek a versenyben, miközben a Magyar Honvédség előre mozogva megközelítette őket.

Vagyis tényleg úgy érzem, hogy nem csak számomra nem világos, hogy mit szeretnél kihozni ebből az általad felsorolt összefüggéstelen tényhalmazból. Csináljuk meg a futószalagot és 1000 db/év rendelést adjunk le 20 évre előre, és akkor távoli ugor testvéreinket is fel tudnánk szabadítani az elnyomás alól? Mert ha igen, a gondolatmeneted erre van kifuttatva, akkor egyetértek veled. Még az oroszok sem hiszem, hogy lépést tudnának tartani velünk évi 750 Lynx és 250 Párduc3 gyártási ütemmel. És ezt meg tudjuk csinálni, csak pénz kell hozzá. Viszont semmit nem írtál arról, hogy mit változtatnál ehhez. Valaki fizeti ezt nekünk ingyen, mint az ukránoknak vagy megemeljük a kiadásokat 2%-ról 20%-ra?
Vagy úgy értetted, hogy nem kellett volna ezeket megrendelni és várni kellett volna, amíg felfedezik az átlőhetetlen gyalogsági harcjárművet? Állítsuk le Zalát, tévedés az egész?
Vagy szerettél volna kubikolni a gyár építésén, hogy gyorsabban haladjon a munka?

Kösd össze a pontokat, mert egyelőre az sem világos, hogy miért kezdtél bele! És marad a fórumtársakban az az érzés, hogy te igazából csak azért szerettél volna valamit lefirkantani, hogy kifejezd elégedetlenségedet.