[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 407
76 059
113
@krisss az mögötte a 2. ?

326768769_506471684947104_3648010802359355163_n.jpg
A hátsónál fel van nyitva a motorháztető? Akkor azt valószínűleg ezért nem fotózhatta.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ebben van ráció, csak brutális munka lehet többszáz méteres, ha nem kilométeres alagutat létrehozni.
Gondolom, nem pár tízméteres távon lőnek be egy gépágyút...

Én ebben nem vagyok annyira biztos. Ha nem katonai gyakorlatokra gondolsz, csak a torony működésének beállítására, ahhoz nem kell túl nagy terület. A katonák majd a belövést, finomítást elvégzik a hadgyakorlatoknál, a gyárba szerintem csak az alap funkciók tesztelése kell. Például az általad vizionált méretekhez képest 100 méteren már bőven le tudod mérni; hogy a torony jó fele forog-e, koordinál a szenzorok az irányítópulttal és az a fegyverrel, és durván a szórás, vagyis megfelel-e az előírt hibahatárnak.
Sőt! Láttam doku filmet nagyon régen Abrams nagyszervizről, ahol még kisebb távolság volt.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 948
8 395
113
Szerintem, hogy Hiuzból egy vagy három van, nem egy óriási esemény, nem releváns mennyiség. Majd ha már legalább egy századnyi lesz tesztelésre, mert utána még lesz hibajavítás, átépítés, stb. véleményem szerint, mert jobb helyeken a csapatpróbák után vannak ilyen tevékenységet. (Azért nevezik csapatprobának) akkor érdemes okosságokat elemezni. Néha úgy látom, hogy mint mások a hármas-hatos ikreket, úgy számoljuk a prototípusokat. A számuk gyorsítja a próbákat. Ennyi. Örüljünk neki, de ez nem képesség, Az még a 2023-ban lévő közepes dandárban sem lesz.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 308
11 223
113
Szerintem, hogy Hiuzból egy vagy három van, nem egy óriási esemény, nem releváns mennyiség. Majd ha már legalább egy századnyi lesz tesztelésre, mert utána még lesz hibajavítás, átépítés, stb. véleményem szerint, mert jobb helyeken a csapatpróbák után vannak ilyen tevékenységet. (Azért nevezik csapatprobának) akkor érdemes okosságokat elemezni. Néha úgy látom, hogy mint mások a hármas-hatos ikreket, úgy számoljuk a prototípusokat. A számuk gyorsítja a próbákat. Ennyi. Örüljünk neki, de ez nem képesség, Az még a 2023-ban lévő közepes dandárban sem lesz.

Pontosan hány darab az az egy század?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 709
113
Szerintem, hogy Hiuzból egy vagy három van, nem egy óriási esemény, nem releváns mennyiség. Majd ha már legalább egy századnyi lesz tesztelésre, mert utána még lesz hibajavítás, átépítés, stb. véleményem szerint, mert jobb helyeken a csapatpróbák után vannak ilyen tevékenységet. (Azért nevezik csapatprobának) akkor érdemes okosságokat elemezni. Néha úgy látom, hogy mint mások a hármas-hatos ikreket, úgy számoljuk a prototípusokat. A számuk gyorsítja a próbákat. Ennyi. Örüljünk neki, de ez nem képesség, Az még a 2023-ban lévő közepes dandárban sem lesz.
Pisti elmúlt 2 évben 25x írtam le.
A 23-as felajánlott dandár még a régi technikára épül. Sose volt szó másról.
A felajánlàs maga a 23-as évre vonatkozik csak.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 948
8 395
113
Pisti elmúlt 2 évben 25x írtam le.
A 23-as felajánlott dandár még a régi technikára épül. Sose volt szó másról.
A felajánlàs maga a 23-as évre vonatkozik csak.
Egy kis hülye kérdés: Ki a fene kérte a 2023-as évre a közepes dandárt elavult felszereléssel? A NATO nem. Önkéntes a felajánlás. Nekünk meg egy zászlóalj harccsoport volt felajánlásunk mióta NATO tagok vagyunk. Persze merjünk nagyokat álmodni... Egy felszerelt akár régi eszközökkel ellátott dandár a jelenlegi honvédség szinte teljes harcoló állományát tenné ki feltöltve, és megerősítő alegységekkel hozzárendelve.
Maradna egy zlj- keret, meg a katonai rendőrök műszakiak egy része stb.

A hozzászólásom másik része a nagy gyarapodást célozta meg. Jó, hogy már egyesélvel a Bren karabályok átadást nem ünnepeltük meg mondjuk tucatonként. Nagyon nem vagyunk előbbere addig ameddig nincs legalább egy század KF41. A csapatpróbla lényege a jármű képességeinek kipróbálásán, a rejtett hibák megtalálása a módosítások javaslata, de azon túl a harcászati alkalmazás kidolgozása. (A gyakorlatban, mert elméletben már biztos, hogy nem kevés dokumentum van róla). Ehhez meg nem egy - három jármű szükséges. Az átlagmagyar olvasó már-már csodafegyverként tekint a Leo2A4-re is a Lynx-ra meg advances, a Pzh2000 meg a Leo2A7 meg úr isten rettegjen mindenki aki nekünk ellenmond, migráns, brüsszel, ukrajna, a magyarok fegyveritől ments meg uram minket. El kéne azt is mondani a megnyugtatott, embereknek hogy napi 500 katona hal meg oldalanként Ukrajnába, és a manőverező harcok idején annyi páncélozott eszköz puszult el cca 4 nap alatt, mint a Zrinyiben megrendelt nehézdandár teljes technikája. Ez így korrekt.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 526
14 746
113
Ukrajnába, és a manőverező harcok idején annyi páncélozott eszköz puszult el cca 4 nap alatt, mint a Zrinyiben megrendelt nehézdandár teljes technikája. Ez így korrekt.
Amin mivel lessz aktív vèdelem, calószínű nem 4 nap alatt pusztulna el mind.
Nem vèletlenül azzal rendeltük.

Ez így korrekt.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 948
8 395
113
De attól mèg a páncèltörő rakèták is nagy vesztesègeket okoztak.
Amit lehet mèrsèkelni aktív vèdelemmel.
Szerintem az a csempe több oldalról támadó ATGM-ek ellen, amelyek mondjuk még tandemfejesek is nem óvják meg a járművet, ami fontos, hogy megóvják az azonnali haláltól a személyzetet és a szállított katonákat, akik kvázi igy is sokkos állapotba kerülnek..
A fontos azonban, hogy müködjön. A másik pedig, hogy a KF-41-ből ameddig nincs elég, addig nem közepes dandárt kellett volna ajánlani a NATO-nak, hanem békefentartónak többet ciprusra, meg katonai rendőröket fene tudja hova stb. Mert jelenleg eddig ér a takarónk..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Szerintem az a csempe több oldalról támadó ATGM-ek ellen, amelyek mondjuk még tandemfejesek is nem óvják meg a járművet, ami fontos, hogy megóvják az azonnali haláltól a személyzetet és a szállított katonákat, akik kvázi igy is sokkos állapotba kerülnek..
A fontos azonban, hogy müködjön. A másik pedig, hogy a KF-41-ből ameddig nincs elég, addig nem közepes dandárt kellett volna ajánlani a NATO-nak, hanem békefentartónak többet ciprusra, meg katonai rendőröket fene tudja hova stb. Mert jelenleg eddig ér a takarónk..
Biztosan tisztában vagy vele, hogy hogyan működik a Strikeshield?
Csak mert ennek pont az a lényege, hogy több irányból egy időben nem túltölthető. Ráadásul a tandem fejnek sincs jelentősége, mert az a lényege, hogy nem jut el a fenyegetés a páncélig. Tehát nincs jelentősége, hogy tandem vagy szimpla fejes az ATGM...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 948
8 395
113
Biztosan tisztában vagy vele, hogy hogyan működik a Strikeshield?
Csak mert ennek pont az a lényege, hogy több irányból egy időben nem túltölthető. Ráadásul a tandem fejnek sincs jelentősége, mert az a lényege, hogy nem jut el a fenyegetés a páncélig. Tehát nincs jelentősége, hogy tandem vagy szimpla fejes az ATGM...
Igen ismerem. Ua. soha nem láttam video-t, hogy egyszerre több irányból ATGM-el támadták volna, vagy egy oldalról ua. indítottak volna rá több rakétát.. Szvsz, minden aktív eszközzel felszerelt eszköz kilőhető (talán a jövőben a lézerrel lehet iszonyú gyorsan megsemmisítani majd rakétát és lövedéket, de ahhoz meg iszonyú energiatermelés és pontosan fokuszálás kéne ami jelenleg nincs meg MBT nagyságban..
Ami az aktív védelem jelent, javul a jármű túlélőképessége (amennyiben nem sok eszközzel terhelik túl a védelmet egyidejüleg.)
Ami ráadásul szerintem még problémás, az, hogy a kezelőszemélyzet és a katonák mennyire demoralizlódnak a beérkező rájuk lőtt lövedékek, rakéták zajára stb. hiszen gyakorlatilag minimális távolságra tőlük az védené elvileg aktív védelem őket a támadó eszközöktől. Meg aztán egy pctörő 105mm-es APFSD nyillövedék hosszában is úgy megy át a KF-41-en mint a libán a fos..