[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 212
113
Ugyanez a kormány lesz a következő is, esetleg OV megunja és leadja a külügyminiszternek, hogy legyen ő ezután a főnök.
Amúgy miért jó neked az, hogy a Magyarországnak jogosan járó pénzeket ellopják Brüsszelben? Mi ez a kibaszott magyargyűlölö hozzáállás magyarként, hogy annak örülsz, ha az országnak s a lakosainak rossz, csak hogy el tudd mondani, hogy bezzeg OV elbaszta és nem jöttek a brüsszeli pénzek?!
Occam borotvája: a legegyszerűbb magyarázat irányába érdemes keresgélni. Miért feltételezed, hogy magyar?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 007
14 092
113
Csodálkozik valaki?
De nem is ezért linkeltem, hanem ezért a kommentért:
BRICSH
Én viszont azt mondom, hogy VÉTÓ mindenre, amíg nem kapjuk meg a pénzt.

IGEN: Csodálkozom!

..., hogy annyi figyelmeztető előzmény után beugrottunk ismét ennek a klasszikus balek-fogó átverésnek! :mad: :mad: :mad:

Kinek lehet gratulálni???

+: Visszavon(at)hatnám a parlamenti járandóságok megduplázását???
...és még egy másik vezetői fizetést-emelést is sokallok!!! :oops:



U.I.: Úgy érzem, hogy kezdhetem különösebb kockázat nélkül durván short-olni a Forintot! :(

.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 302
113
Ugyanez a kormány lesz a következő is, esetleg OV megunja és leadja a külügyminiszternek, hogy legyen ő ezután a főnök.
Amúgy miért jó neked az, hogy a Magyarországnak jogosan járó pénzeket ellopják Brüsszelben? Mi ez a kibaszott magyargyűlölö hozzáállás magyarként, hogy annak örülsz, ha az országnak s a lakosainak rossz, csak hogy el tudd mondani, hogy bezzeg OV elbaszta és nem jöttek a brüsszeli pénzek?!
Kormány <> magyar.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Na akkor, csak a tisztánlátás kedvéért. Higgins polgtárs szerint az antifák mennek mindenhová, ahol a nácik tobzódnak. Kérdésem volt, akkor mi a brét kerestek nálunk, mire Higgins állítása az volt, hogy biztos voltak nácik is a résztvevők között. Ez pedig nem egy valid állítás. Akkor beszélhet bárki létező nácikról, ha konkrétan rá tud mutatni valakire és be tudja bizonyítani róla, hogy az illető valóban az. Az általad feltett videó szintén nem ér egy kalap szart sem, mivel jó részéről egyrészt nem derül ki, melyik évben készült a felvétel, másrészt, ha az SS ruhás figurát akarod nácinak beállítani, elárulom neked, egy feljelentés esetén nagyon könnyen a rágalmazó szerepében találhatnád magad. Ugyanis bármilyen korhű ruha viselése, legfeljebb utalhat, de semmiképp nem bizonyítja viselője világnézetét. Tehát amennyiben ezt a videót te annak bizonyítékaként tekinted, hogy nácik vettek részt a Kitörés napi megemlékezésen vagy túrán, akkor tévedésben vagy.
NEM! Mi a pcsáért kell mindig a kályhánál kezdeni?!
NEM a katonai hagyományőrzőkről beszélek - bár akkor őrizze inkább a Wehrmacht hagyományait,
ne a Shutzstaffel-ét. De OK, ő az SS-t választotta. Le is ragasztotta a rúnákat, nincs rajta Hakenkreutz sem.
EZZEL így nincs bajom!
DE. Ezzel viszont van, és ezek kurvára de nácik.
D__AS20200208012-1200x630.jpg
6pBlWS08mrvd1HUqus-xxl.jpeg


Kezeljük már helyén a dolgokat.
Én sem mennék el így Indiába, vagy ha igen, nem csodálkoznék rajta, hogy p@fánb@sznak.
Pedig mondhatnám, hogy áá de én csak hagyományt őrzök.
corpsofguidesbencross.jpg
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
552
4 992
93
Nem tudom felmérni az igazságtartamát, de utána járok (kipróbálom). Amit írsz; értem mire gondolsz. Itthon gyümölcsfáim vannak. Semennyire (még lemosó vagy rézgálic sem) nem permetezem. Eddig ami terméskiesést okozott az a késői fagyok (barack), virágzáskori eső, meg az aszály. Viszont okos ember ültethette, mert minden évben van valami, ami roskadozik (tavaly a birs termett iszonyú sokat, előtte a barack, stb.). Batul alma -majdnem- mindent bír. Évente (ha forintosítanám) kb. 200-300 ezer hufnyi gyümi pár fáról..szinte csak a szüretre szánunk energiát (nem metszem).
Az invazív fajokkal sok a gond (mandula termésem pl miattuk nincs), de spanyol csigára futókacsa, poloskára a kakas jó ;)
A veteményes e meg a kapa hajlongás kombó van (krumplibogár/gyom mentesítés). Van, h nincs szüret és (még) nem is ebből élek.
A kivonuló hippiket nem tekintem parasztembernek...ahhoz nincs elég tudásuk, de nekem sincs.
Nem szeretnék off lenni, de szerintem igen, biztpol téma a magyarok élelmiszerellátása, energiaellátása.

Először is nem a Te hitelességedet kérdőjeleztem meg, Te csak továbbítottál egy mondatot, hogy 1800 négyzetméteren biogazdálkodásból egy év alatt 6 millió Ft bevételre tett szert. Én ennek valódiságát kérdőjeleztem meg. Ismerősem között fólia alatt termelnek paprikát, dinnyét, retket, főzni való kukoricát, karalábét, főzőtököt, stb.., de ekkora bevételt nem tudnak elérni. Szabadföldön is mindent is, de nincs ekkora bevétel. Még hektáronként sem, amelyik ugyebár 10000 négyzetméter és ~ 5 ször nagyobb terület.

Nekem is csak hobbiból van kertem, nyugdíj előtt egy évvel. Gyakorlatilag fűszerpaprika kivételével önellátók vagyunk, de vegyszer nélkül elképzelhetetlen. Ha én nem permetezek, akkor a környékről jönnek át a kártevők. A gyümölcsfák lemosó permetezése nélkül el sem indulok. A lisztecskékkel senki nem tud kezdeni semmit. Hivatásos termelők sem.

A legrosszabb a termőföldek elfertőződése. Fuzárium és társai. A környékünkön már a burgonya sem lenne ajánlott vagy tíz évig. Csökken is a termőfelülete, más élelmiszer termőterülete is. Valószínűleg ezért is szükségünk van a külföldről 40%-ban behozott burgonyára (másból is), aminek fő forrása Lengyelország. Elvileg az is kiesett, mert ott is valamilyen fertőzés miatt, nem exportálhatnának. A jól értesültek olyanokat mesélnek, hogy okosban meg van oldva. Átviszik németbe és onnan már akadálytalanul hozzák Mo-ra.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Nem tudom felmérni az igazságtartamát, de utána járok (kipróbálom). Amit írsz; értem mire gondolsz. Itthon gyümölcsfáim vannak. Semennyire (még lemosó vagy rézgálic sem) nem permetezem. Eddig ami terméskiesést okozott az a késői fagyok (barack), virágzáskori eső, meg az aszály. Viszont okos ember ültethette, mert minden évben van valami, ami roskadozik (tavaly a birs termett iszonyú sokat, előtte a barack, stb.). Batul alma -majdnem- mindent bír. Évente (ha forintosítanám) kb. 200-300 ezer hufnyi gyümi pár fáról..szinte csak a szüretre szánunk energiát (nem metszem).
Az invazív fajokkal sok a gond (mandula termésem pl miattuk nincs), de spanyol csigára futókacsa, poloskára a kakas jó ;)
A veteményes e meg a kapa hajlongás kombó van (krumplibogár/gyom mentesítés). Van, h nincs szüret és (még) nem is ebből élek.
A kivonuló hippiket nem tekintem parasztembernek...ahhoz nincs elég tudásuk, de nekem sincs.
A birssel mit csinálsz, hogy használható legyen?
Nekem mindig szétzabálják a darazsak még mielőtt le lehetne szedni.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 560
6 778
113
Ezen pörgök azóta, hogy mik lehetnek a stratégiai témák?
1, O.V. az évértékelőn mondotta, hogy erőműveket fogunk építeni, még ha Brüsszel nem is támogatja. Kínai atom?
2, Hitel? (Ugye az EU a közös hitelt sem adta még ide)
3, Bp.-Belgrád vasút?
4, Bármi más kínai beruházás?
5, Katonai téren várható esetleg valami?
Ötletek?
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 688
15 443
113
Uraim, szerintem, ha amerikaiak úgy dontenek, akkor valszeg egészen máshogy fogják azt levezetni, mint ahogyan ezt itt sokan gondolják és az "arc" akár Orbán mostani kormányából is kijohet ... :oops:
Sajnos a Fideszben tuti vannak ilyen hazaáruló karrieristák, akik képesek lennének erre. A kormányzó tömegpártok sajnos vonzzák az ilyen opportunistákat, akiknek csak az egyéni előmenetel számít.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ezen pörgök azóta, hogy mik lehetnek a stratégiai témák?
1, O.V. az évértékelőn mondotta, hogy erőműveket fogunk építeni, még ha Brüsszel nem is támogatja. Kínai atom?
2, Hitel? (Ugye az EU a közös hitelt sem adta még ide)
3, Bp.-Belgrád vasút?
4, Bármi más kínai beruházás?
5, Katonai téren várható esetleg valami?
Ötletek?
Az erőmű szerintem kizárva. Lantos Csaba nemrég jelentette be az MVM konferencián, hogy 3 új CC-blok fog épülni. 1 Mátrán 2 db meg a régi Tisza II telephelyén, szerintem Orbán ezekről beszélt. Régóta beszélnek arról, hogy az új erőművekben legalább 20% hidrogén bekeverést lehetővé akarják tenni. Ilyet leginkább a GE, Mitsubishi, Doosan vagy Ansaldo tud szállítani. Ha lesz Paks 3 az valószínű francia lesz. Max kínai naperőművet tudom elképzelni.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 560
6 778
113
Ezen pörgök azóta, hogy mik lehetnek a stratégiai témák?
1, O.V. az évértékelőn mondotta, hogy erőműveket fogunk építeni, még ha Brüsszel nem is támogatja. Kínai atom?
2, Hitel? (Ugye az EU a közös hitelt sem adta még ide)
3, Bp.-Belgrád vasút?
4, Bármi más kínai beruházás?
5, Katonai téren várható esetleg valami?
Ötletek?
Még 2 eszembe jutott:
6, Fudan egyetem
7, UnionPay pénzügyi rendszer
Holnap többet tudunk majd.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 688
15 443
113
NEM! Mi a pcsáért kell mindig a kályhánál kezdeni?!
NEM a katonai hagyományőrzőkről beszélek - bár akkor őrizze inkább a Wehrmacht hagyományait,
ne a Shutzstaffel-ét. De OK, ő az SS-t választotta. Le is ragasztotta a rúnákat, nincs rajta Hakenkreutz sem.
EZZEL így nincs bajom!
DE. Ezzel viszont van, és ezek kurvára de nácik.
D__AS20200208012-1200x630.jpg
6pBlWS08mrvd1HUqus-xxl.jpeg


Kezeljük már helyén a dolgokat.
Én sem mennék el így Indiába, vagy ha igen, nem csodálkoznék rajta, hogy p@fánb@sznak.
Pedig mondhatnám, hogy áá de én csak hagyományt őrzök.
corpsofguidesbencross.jpg
Ezek évekkel ezelőtti képek. A Pax Hungarica Mozgalom és a Magyar Nemzeti Arcvonal is évekkel ezelőtt eltűnt a süllyesztőben. Marginális bohóckodások előfordulnak, de szinte már teljesen kikoptak a hungarista, náci, neonáci elemek ebből a szubkultúrából. 10-15 éve igenis jelentős volt a Kitörés emléktúrával párhuzamos Becsület napja, ahol aztán valóban rohadt sok hungarista, neonáci volt jelen, de mára már jórészt túllépett ezen a gondolkodáson jobboldali szubkultúra.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 092
20 677
113
Ezek évekkel ezelőtti képek. A Pax Hungarica Mozgalom és a Magyar Nemzeti Arcvonal is évekkel ezelőtt eltűnt a süllyesztőben. Marginális bohóckodások előfordulnak, de szinte már teljesen kikoptak a hungarista, náci, neonáci elemek ebből a szubkultúrából. 10-15 éve igenis jelentős volt a Kitörés emléktúrával párhuzamos Becsület napja, ahol aztán valóban rohadt sok hungarista, neonáci volt jelen, de mára már jórészt túllépett ezen a gondolkodáson jobboldali szubkultúra.
Legyen így - én csak örülök.
Vki tájékoztassa erről az antifákat is :D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 688
15 443
113
Legyen így - én csak örülök.
Vki tájékoztassa erről az antifákat is :D
Az antifák kretének, bárkibe beleállnak, aki kicsit is másképp látja a világot. Nekik már az egyszeri AFD-s szavazó is náci, úgyse lehet őket meggyőzni másról. Ahogy téged sem...
De ha nem cinikus a második mondatod, akkor ne vedd magadra.