[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Az antifák kretének, bárkibe beleállnak, aki kicsit is másképp látja a világot. Nekik már az egyszeri AFD-s szavazó is náci, úgyse lehet őket meggyőzni másról. Ahogy téged sem...
Ja, engem sem... mintha már 2x is mondtam volna, hogy jövőre menjünk ki.
És ketten partnerek is már benne.
A történelmi/helytörténeti része kifejezetten érdekel, Bp ostroma amúgy is különösképp.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113

Why is the state-owned "Ukrtransnafta" overpaying for Hungarian "diesel" in a flooded market​


 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 960
21 783
113
Még gyakorolni kell úgy látom, bár belőletek nem nézek ki sokat.

extended_fuck_you_mr_rogers.gif
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
Az erőmű szerintem kizárva. Lantos Csaba nemrég jelentette be az MVM konferencián, hogy 3 új CC-blok fog épülni. 1 Mátrán 2 db meg a régi Tisza II telephelyén, szerintem Orbán ezekről beszélt. Régóta beszélnek arról, hogy az új erőművekben legalább 20% hidrogén bekeverést lehetővé akarják tenni. Ilyet leginkább a GE, Mitsubishi, Doosan vagy Ansaldo tud szállítani. Ha lesz Paks 3 az valószínű francia lesz. Max kínai naperőművet tudom elképzelni.
Mi a tökömnek kínai naperőmű? Egy 30-50megás kb 6-10Mrd forint. Egy támogatott kamatú állami hitellel. Esetleg egy 5 éves Kát szintű vészhelyzeti állami átvétel biztosításával kb én ismerek 10 embert aki meg tudna ugrani egy ilyen projektet
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 483
24 107
113
Ja, engem sem... mintha már 2x is mondtam volna, hogy jövőre menjünk ki.
És ketten partnerek is már benne.
A történelmi/helytörténeti része kifejezetten érdekel, Bp ostroma amúgy is különösképp.
Szóval akkor náci vagy? Vagyis elvsajtód szerint azon a túrán mindenki náci.
Halkan megjegyzem, szerintem ha kimennél abban az angol egyenruhában amit posztoltál indiával való példádban, hamarabb kapnál kérdéseket a ruháról mint pofonokat...
Amúgy kitöréstúra, felismered a szovjet egyenruhákat? Nem lincselték meg őket 2022-ben, pedig ez egy pecsételő hely volt, jó sok "nácinak" kellett pedig itt jelentkeznie....
kitores_2022_foto24.jpg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 689
14 723
113

Azt amúgy NERsevik olvtársaktól kérdezném, mennyire fér bele a szabadságharcba ez a Samantha Powell látogatás és az erre adott kormányzati reakció. Gondolok itt a Borbo és Varga Judit ellátogatására a helytartói irodába...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 045
113
NEM! Mi a pcsáért kell mindig a kályhánál kezdeni?!
NEM a katonai hagyományőrzőkről beszélek - bár akkor őrizze inkább a Wehrmacht hagyományait,
ne a Shutzstaffel-ét. De OK, ő az SS-t választotta. Le is ragasztotta a rúnákat, nincs rajta Hakenkreutz sem.
EZZEL így nincs bajom!
DE. Ezzel viszont van, és ezek kurvára de nácik.
D__AS20200208012-1200x630.jpg
6pBlWS08mrvd1HUqus-xxl.jpeg


Kezeljük már helyén a dolgokat.
Én sem mennék el így Indiába, vagy ha igen, nem csodálkoznék rajta, hogy p@fánb@sznak.
Pedig mondhatnám, hogy áá de én csak hagyományt őrzök.
corpsofguidesbencross.jpg
:D Jól visszanyalt a hagyományőrzés!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 599
16 248
113
Nem szeretnék off lenni, de szerintem igen, biztpol téma a magyarok élelmiszerellátása, energiaellátása.

Először is nem a Te hitelességedet kérdőjeleztem meg, Te csak továbbítottál egy mondatot, hogy 1800 négyzetméteren biogazdálkodásból egy év alatt 6 millió Ft bevételre tett szert. Én ennek valódiságát kérdőjeleztem meg. Ismerősem között fólia alatt termelnek paprikát, dinnyét, retket, főzni való kukoricát, karalábét, főzőtököt, stb.., de ekkora bevételt nem tudnak elérni. Szabadföldön is mindent is, de nincs ekkora bevétel. Még hektáronként sem, amelyik ugyebár 10000 négyzetméter és ~ 5 ször nagyobb terület.

Nekem is csak hobbiból van kertem, nyugdíj előtt egy évvel. Gyakorlatilag fűszerpaprika kivételével önellátók vagyunk, de vegyszer nélkül elképzelhetetlen. Ha én nem permetezek, akkor a környékről jönnek át a kártevők. A gyümölcsfák lemosó permetezése nélkül el sem indulok. A lisztecskékkel senki nem tud kezdeni semmit. Hivatásos termelők sem.

A legrosszabb a termőföldek elfertőződése. Fuzárium és társai. A környékünkön már a burgonya sem lenne ajánlott vagy tíz évig. Csökken is a termőfelülete, más élelmiszer termőterülete is. Valószínűleg ezért is szükségünk van a külföldről 40%-ban behozott burgonyára (másból is), aminek fő forrása Lengyelország. Elvileg az is kiesett, mert ott is valamilyen fertőzés miatt, nem exportálhatnának. A jól értesültek olyanokat mesélnek, hogy okosban meg van oldva. Átviszik németbe és onnan már akadálytalanul hozzák Mo-ra.
Úgy tudom elképzelni, h a bolti bio-nál drágábban és kiterjedt ismeretségi körnek árulja. Meg ugye az sem mindegy, h mit (eper?).
Az invazív kártevőkkel én is küzdök (dióm alig van), rémkatica mindent pusztít, de pl. a krumplibogarat leszedem, meg az esőztetést se szereti. Most egy 10-15 mm hosszú fürkészdarázs rémiszt meg (gyakorlatilag minden keresztes meg darázspókot leől százszámra és viszi a fészkébe).
Ami a kaját illeti; itt a német, osztrák felvásárolja a paprikát, spárgát, krumplit és viszi ki. Cserébe idelökik az ócska takarmányburgonyát (lengyel) meg a spanyol paprikát. Butaság volt az Eu tagság (megszűnő ellenőrzések), főleg így.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 377
8 998
113
NEM! Mi a pcsáért kell mindig a kályhánál kezdeni?!
NEM a katonai hagyományőrzőkről beszélek - bár akkor őrizze inkább a Wehrmacht hagyományait,
ne a Shutzstaffel-ét. De OK, ő az SS-t választotta. Le is ragasztotta a rúnákat, nincs rajta Hakenkreutz sem.
EZZEL így nincs bajom!
DE. Ezzel viszont van, és ezek kurvára de nácik.
D__AS20200208012-1200x630.jpg
6pBlWS08mrvd1HUqus-xxl.jpeg


Kezeljük már helyén a dolgokat.
Én sem mennék el így Indiába, vagy ha igen, nem csodálkoznék rajta, hogy p@fánb@sznak.
Pedig mondhatnám, hogy áá de én csak hagyományt őrzök.
corpsofguidesbencross.jpg
Csak whataboutism kérlek, mint pl a témához hozott, bezzeg azov, ukránok.
A leghatározottabban kijelentem, hogy elhiszem neked, hogy tényleg ez a véleményed.
Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy ebben a öltözetben még a sarki kisboltba sem mennék, nemhogy Indiába.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 377
8 998
113

Azt amúgy NERsevik olvtársaktól kérdezném, mennyire fér bele a szabadságharcba ez a Samantha Powell látogatás és az erre adott kormányzati reakció. Gondolok itt a Borbo és Varga Judit ellátogatására a helytartói irodába...
Hát ez a fődíjkérdés. Remélem, csak azért a nagy hallgatás, mert egy alaposan átgondolt "ütős" kis választ kapnak.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and tarzaan

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
A leghatározottabban kijelentem, hogy elhiszem neked, hogy tényleg ez a véleményed.
Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy ebben a öltözetben még a sarki kisboltba sem mennék, nemhogy Indiába.
Jó, hát a piros valóban mutatósabb, dehát India a khaki hazája :/
Legyen akkor az 1. Punjab Ezred-é
LW_NARM_132600-001.jpg
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 326
113
Szóval akkor náci vagy? Vagyis elvsajtód szerint azon a túrán mindenki náci.
Halkan megjegyzem, szerintem ha kimennél abban az angol egyenruhában amit posztoltál indiával való példádban, hamarabb kapnál kérdéseket a ruháról mint pofonokat...
Amúgy kitöréstúra, felismered a szovjet egyenruhákat? Nem lincselték meg őket 2022-ben, pedig ez egy pecsételő hely volt, jó sok "nácinak" kellett pedig itt jelentkeznie....
kitores_2022_foto24.jpg
Neked is azt tudom mondani, mint Bubunak (Lol b+ :D )
Ezt már körbejártuk a múlt hétvégén és utána revideáltam is az álláspontom /igen, szoktam/, és meg is
beszéltük -remélem össze is jön- hogy jövőre örömmel kinézek egy ilyenre, akár itteni kollégákkal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby