[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 505
54 459
113
Azért ne tegyünk már úgy, mint ha Magyarországon ne lennének önkormányzati bérlakások, szolgálati lakások, vagy lakhatási támogatások.

Ha az önkormányzat/állam túlzott mértékben (darabszámra értem) piaci ár alatt ad bérbe lakást, akkor mégis, mia rossebből fogja azokat fenntartani, mikor a karbantartásért és magáért az építésért/vásárlásért piaci árat kell fizetnie??? Csak nem az lesz a vége, hogy emeljük tovább az adókat?

Másrészt meg ha a "nyugaton" olyan rózsás a helyzet, akkor miért ott van mindenféle tinny-haus, meg lakjunk együtt (lást Jóbarátok) egy ingatlanban felnőtt fejjel -jelenségek évtizedek óta?
Én nem keverném a szezont a fazonnal. :) A bécsi viszonyokat hoztam fel, nem Londont, New Yorkot stb. Ott nincs tiny house mint mozgalom. Az állami, önkormányzati bérlakások szerintem egy fontos eszköz arra, hogy az ajánlat növelésével a bérleti dijak szintjét befolyásolja.Bécsben az emberek 77%-a bérlakásban él, ebből 20% önkormányzatiban. A bécsi önkormányzati lakásprogramot 1923-ban kezdték. De van támogatott lakásprogram országos szinten is,(Wohnbauförderung 1968) ahol nonprofit lakásépitő szervezetek (szövetkezetek) épitenek lakásokat és ahol részben ezek, részben a bérlők kapnak kedvezményes hitelt, támogatást az esetleges banki finanszirozás mellé.
Szóval szerintem az államnak, önkormányzatnak fontos szerepe van a lakósság lakhatásának elősegitésében. Nem kell az átkosbeli, rosszemlékű ingatlankezelőre gondolni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Én nem keverném a szezont a fazonnal. :) A bécsi viszonyokat hoztam fel, nem Londont, New Yorkot stb. Ott nincs tiny house mint mozgalom. Az állami, önkormányzati bérlakások szerintem egy fontos eszköz arra, hogy az ajánlat növelésével a bérleti dijak szintjét befolyásolja.Bécsben az emberek 77%-a bérlakásban él, ebből 20% önkormányzatiban. A bécsi önkormányzati lakásprogramot 1923-ban kezdték. De van támogatott lakásprogram országos szinten is,(Wohnbauförderung 1968) ahol nonprofit lakásépitő szervezetek (szövetkezetek) épitenek lakásokat és ahol részben ezek, részben a bérlők kapnak kedvezményes hitelt, támogatást az esetleges banki finanszirozás mellé.
Szóval szerintem az államnak, önkormányzatnak fontos szerepe van a lakósság lakhatásának elősegitésében. Nem kell az átkosbeli, rosszemlékű ingatlankezelőre gondolni.
Köszönöm a részletes leírást; bár nem értek vele egyet, hogy ilyen mértékű állami beavatkozás kellene.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 448
113
Pontosan így van. Amerikában nem megy köszpénz a médiára. Sem közvetve sem közvetlenül.
Csak az államokban ugye ott a CPB ami tavaly 465, idén 475, 2024-re pedig 525M USD-t fog direkt támogatásként kifizetni a helyi kis médiáknak (TV, Rádió)
Vagy hogy a különben nyilvános USAGM tevékenységét említsük (idén 402M USD), az is igen jelentős. Ugye ők támogatják pl. a Szabad Európát, vagy az Amerika Hangját
Ez egy government szerv, saját költségvetéssel.
Ezek csak a nyilvános támogatások voltak!
És akkor a nyilvánvaló média szolgáltatókról még nem is beszéltünk, mint a CNN, Fox, NBC. Akik annak ellenére, hogy kereskedelmi csatornák, ingyenesen kapják a sugárzási jogot.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 448
113
Azért én felhívnám Orbán figyelmét hogy aznap erősen figyeljen oda hogy ne kapkodjon szeméhez, szájához, mert Macron a héten partizta végig fél Nyugat- és Közép-Afrikát, és durva nagy bulikázás ment. Ki tudja, hogy mindenre be volt-e oltva, meg hogy mindenre lejárt-e a lappangási idő?!
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 031
6 348
113

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 342
113
Azt, hogy rohadtul nem történt akkora nagy gazdasági csoda az elmúlt 10-12 évben ahogy azt a kormány sugallja.
Ja,jólvan akkor megnyugodtam... azthittem már hasra kell esni Bezzegrománia előtt...

Csak azt nem értem,hogyha akkora nagy májer románia,ahogy hazai felszopóik állítják, akkor miért nem engedik más országok, hogy Schengeni tag legyen...:)

(Én amúgy nem tudom milyen magyar gazdasági csodáról beszélsz, amit én látok,hogy 12 éve kilett jelölve egy irány, amely felé kitartóan és következetesen menetelünk, amelynek következtében lassan,de biztosan Magyarország stabil felemelkedő pályára állt. Erről a felemelkedő pályáról még a kritikus események (migráns, covid, háború) sem tudták eddig eltéríteni az országot,max kicsit megakasztották vagy lassították a folyamatot. Ezek az események stressz-tesztek... ilyenkor mindig újrakell tervezni a kormánynak és eddig nagyon jól vették az akadályokat.

Magyarország ma sem rossz hely és egyre jobb lesz. Márcsak azért is, mert itt van szuverenítás(amennyire lehet,elmegyünk a falig), van önálló gondolat és koncepció,amihez megvan a kellő erő is,hogy megvalósítsuk.

Románia ezzel szemben az usa egyik kézivezérelt szeméttelepe. Ez alapjaiban aknázza alá,hogy románia letudjon tenni valami nagyszerűt az asztalra)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 679
34 573
113
Azért én felhívnám Orbán figyelmét hogy aznap erősen figyeljen oda hogy ne kapkodjon szeméhez, szájához, mert Macron a héten partizta végig fél Nyugat- és Közép-Afrikát, és durva nagy bulikázás ment. Ki tudja, hogy mindenre be volt-e oltva, meg hogy mindenre lejárt-e a lappangási idő?!
Meg a makaróni popóját se tessék símogatni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Ja,jólvan akkor megnyugodtam... azthittem már hasra kell esni Bezzegrománia előtt...

Csak azt nem értem,hogyha akkora nagy májer románia,ahogy hazai felszopóik állítják, akkor miért nem engedik más országok, hogy Schengeni tag legyen...:)

(Én amúgy nem tudom milyen magyar gazdasági csodáról beszélsz, amit én látok,hogy 12 éve kilett jelölve egy irány, amely felé kitartóan és következetesen menetelünk, amelynek következtében lassan,de biztosan Magyarország stabil felemelkedő pályára állt. Erről a felemelkedő pályáról még a kritikus események (migráns, covid, háború) sem tudták eddig eltéríteni az országot,max kicsit megakasztották vagy lassították a folyamatot. Ezek az események stressz-tesztek... ilyenkor mindig újrakell tervezni a kormánynak és eddig nagyon jól vették az akadályokat.

Magyarország ma sem rossz hely és egyre jobb lesz. Márcsak azért is, mert itt van szuverenítás(amennyire lehet,elmegyünk a falig), van önálló gondolat és koncepció,amihez megvan a kellő erő is,hogy megvalósítsuk.

Románia ezzel szemben az usa egyik kézivezérelt szeméttelepe. Ez alapjaiban aknázza alá,hogy románia letudjon tenni valami nagyszerűt az asztalra)

Pont most jött elő, hogy baromira nem állt Magyarország emelkedő pályára, sőt, úgy néz ki a kormány újabb adósságcsapdába manőverezte/manőverezi az országot.

Az egyetlen versenyképességi előnyünk az alacsony munkabér, ami meg ugye pont ellentétes a társadalmi érdekkel.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 342
113
Pont most jött elő, hogy baromira nem állt Magyarország emelkedő pályára, sőt, úgy néz ki a kormány újabb adósságcsapdába manőverezte/manőverezi az országot.

Az egyetlen versenyképességi előnyünk az alacsony munkabér, ami meg ugye pont ellentétes a társadalmi érdekkel.
Hol jött elő ?
Az ország sikerében ellenérdekelt baloldali médiában ?

Ma is bukik a zóórbán ??
Pedig nem is kedd van...:rolleyes:

A min.elnök elmondta a gazdasági megnyitón,hogy milyen előnyeink (és hátrányaink) vannak. Azzal nagyjából egyetértek.

Én a helyükben még nagyobb hangsúlyt fektetnék a mezőgazdaságra/élelmiszeriparra.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Hol jött elő ?
Az ország sikerében ellenérdekelt baloldali médiában ?

Ma is bukik a zóórbán ??
Pedig nem is kedd van...:rolleyes:

A min.elnök elmondta a gazdasági megnyitón,hogy milyen előnyeink (és hátrányaink) vannak. Azzal nagyjából egyetértek.

Én a helyükben még nagyobb hangsúlyt fektetnék a mezőgazdaságra/élelmiszeriparra.

Az adósságállomány méretének és összetételének megváltozása, az extra infláció, az elmulasztott energetikai ill.agrár-élelmiszer ipari modernizáció/beruházások hatása is jelentkezett.
 

Rex Meus Deus Meus

Well-Known Member
2020. július 26.
1 905
10 342
113
Az adósságállomány méretének és összetételének megváltozása, az extra infláció, az elmulasztott energetikai ill.agrár-élelmiszer ipari modernizáció/beruházások hatása is jelentkezett.
Jelenlegi problémáink gyökere nem a kormány munkájában,hanem brüsszel szuicid politikájában és a háború okozta destruktív hatásokban található.

Eltelt egy év...

Valaki most már eltudná nekem magyarázni,hogy brüsszel miért szankciózza Oroszországot egy se nem Eu,se nem Nato tag ukrajna miatt ?

Miközben az unio gazdaságának motorja,tehát a német gazdaság döntő részt az olcsó orosz nyersanyagokra épít/épített ?

Ez a két legfontosabb kérdés.
Mert ezekből indul ki minden negatív hatás.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 562
80 924
113
A KORMÁNYPÁRTOK MEGŐRIZTÉK A TÁMOGATOTTSÁGUKAT

Tovább javult az ország hangulata​


Fityisz propaganda
Sebaj, a haverjaid meg majd tesznek róla, hogy még szarabb legyen, mint mindig. Nektek mindig olyanok jutnak, mint ez is:



Egyéb opciónak meg ott van a volt vérbíró rokona.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 740
113
Azt, hogy rohadtul nem történt akkora nagy gazdasági csoda az elmúlt 10-12 évben ahogy azt a kormány sugallja.
132-ről 182 miliárdra (usd) ugrott a gdp. Miközben volt majd 3 év covid -2010-ben majdnem államcsődről indulva- ha nem is csoda, de nem rossz.
De más adatot is ide hoznék; államadósság. Nem csak a trend jó, de a kitettség iránya (huf, hazai kötvény nagyrészt) is.
Végkiárúsítás helyett újraállamosított szektorok (MVM eredményét vesd össze, h mit keresett rajtunk a Suez).
Lehet utálni a hazai gazdagokat, de ha ők nincsenek, azt a hasznot más (külföldi) teszi zsebre...csak ugye az előbbire rá lehet telózni, h vegyél államkötvényt (ahogy spanyoloknál 2008 körül), meg számon is lehet kérni.
Én még a külföldről behordott (legál/illegál) élelmisz#rrel kezdenék vmit, mert az nem oké, h a magyar étkezési krumplit 80 ft/kg val viszik el, itthon meg 350 ért eszed a lengyel takarmányburgonyát.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 357
113
Jelenlegi problémáink gyökere nem a kormány munkájában,hanem brüsszel szuicid politikájában és a háború okozta destruktív hatásokban található.

Eltelt egy év...

Valaki most már eltudná nekem magyarázni,hogy brüsszel miért szankciózza Oroszországot egy se nem Eu,se nem Nato tag ukrajna miatt ?

Miközben az unio gazdaságának motorja,tehát a német gazdaság döntő részt az olcsó orosz nyersanyagokra épít/épített ?

Ez a két legfontosabb kérdés.
Mert ezekből indul ki minden negatív hatás.

Mindezek mellett elég rossz kedvem lesz ha belegondolok, hogy a "Mindent is előre látó":
  • miért vesz mindent az --egyébként valóban és elég gyakran tényleg-- "előre-látott" áremelések után és miért nem előtte,
  • miért csak mantrázza az EU hibáit és miért nem tesz ellenük,
  • ezzel a folyamatos veszteségeket elfogadtatva Magyarországgal,
  • ahelyett, hogy a várt változásokra felkészítené Magyarországot,
  • és --a korábbiakhoz hasonlóan-- folyamatosan nyernénk végre
  • aminek meg lenne a lehetőség => kihasználatlan lehetőség, elmulasztott évtized :mad:,
  • a Unió jelenlegi finanszírozása helyett: Magyarország netto befizető !!!

.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 357
113
Mivel nincs hozzá stabil alkatrészellátás meg szerviz szépen kifuttatják. Így meg több pénzt tudnak kisajtolni érte mint a szabad piacon.

360 VT-4-et rendeltek kínából (ennek a java be is érkezett) és a szerződés tartalmaz tech transzfert részleges hazai összeszereléssel és egy 160 darabos opciós záradèkkal.

A háború után is kellenek nekik tankok: amint véget ér, pontosabban "befagy", akkor már is indul a felkészülés következő körre. Bármikor jól jönnek majd azok a T-80-asok. Várhatóan majd a nyugat felvásárolja a pakiktól a többi T-80-asat is.
Van az a pénz amiért megválnak tőlük és majd vesznek belőle kínai cuccokat...


...ahogy nekünk is kellene!!! :oops:

Így esetleg meg lenne kényszer-vásárolt Leo "minőség" mellé a nemzeti érdekérvényesítéshez elengedhetelen mennyiség!

Ebben a kérdésben a nemzeti/magyar-érdekérvényesítés erősen ütközni látszik a FIDESZ-érdekérvényesítéssel!
  1. Nagyon,
  2. szerintem!



Várom azok véleményét, akik ki merték húzni fejüket a strucc-politika-sulykolós média-homokból! :oops: + :hadonaszos: :hadonaszos:

.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson