[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 746
26 201
113
  • Tetszik
Reactions: Vogon and LMzek 2.0

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 531
113
335884508_227220593149402_3440018204071325729_n.jpg
336350598_1350470959135759_4774444777885145970_n.jpg


(Itt találtam.)
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
536
1 530
93
Miert teljesen egyforma a festes mintaja?! :hadonaszos: :p :D
Ezt már én is néztem.
Elvileg ugye az alakmásítás és a célkereső/felderítő eszközök megtévesztése a cél. De ha tökugyanaz a jellegzetes minta van mindegyiken, akkor erre akár lehet is keresni felderítéskor.
Nem lenne célszerűbb kissé egyedi pacákat festeni rájuk?
 

Rapesz

Well-Known Member
2021. május 9.
314
1 085
93
Ezt már én is néztem.
Elvileg ugye az alakmásítás és a célkereső/felderítő eszközök megtévesztése a cél. De ha tökugyanaz a jellegzetes minta van mindegyiken, akkor erre akár lehet is keresni felderítéskor.
Nem lenne célszerűbb kissé egyedi pacákat festeni rájuk?
Na basszki, már megint kezdődik a festés téma... hiába, nincs új bejelentés, unatkoznak a szagértők. o_O
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 019
2 447
113
Ezt már én is néztem.
Elvileg ugye az alakmásítás és a célkereső/felderítő eszközök megtévesztése a cél. De ha tökugyanaz a jellegzetes minta van mindegyiken, akkor erre akár lehet is keresni felderítéskor.
Nem lenne célszerűbb kissé egyedi pacákat festeni rájuk?
Gondolom mióta a magyar fél megkritizálta a festést és garanciálisan át kellett festeni az első 10 példányt, azóta kínosan ügyelnek a törökök, és milliméter pontosan ragaszkodnak az eredeti sablonhoz.
Meg lehet indokolni azt is, ha egyforma: az ellenség nem fogja tudni, hogy melyiket lőtte ki korábban, mert ugyanúgy néz ki. És ezáltal a darabszámot sem tudja követni.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 355
35 209
113
Gondolom mióta a magyar fél megkritizálta a festést és garanciálisan át kellett festeni az első 10 példányt, azóta kínosan ügyelnek a törökök, és milliméter pontosan ragaszkodnak az eredeti sablonhoz.
Meg lehet indokolni azt is, ha egyforma: az ellenség nem fogja tudni, hogy melyiket lőtte ki korábban, mert ugyanúgy néz ki. És ezáltal a darabszámot sem tudja követni.
Nem valódi probléma: sosem lesznek ugyanott ugyanabban a szögben egymáshoz közel hogy a minta kiugorjon.
Elsősorban az emberi szemet kell megtéveszteni és azt nem nehéz - a hőkamera festéstől függetlenül kiszúrja...
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 019
2 447
113
Ezek simán az első 10 db amit újrafújtak februárban a végleges színre
Nekem úgy tűnt, hogy a kaposvári csarnokban álló 40 példányon zöld a lófej. De láttam velük egy időben valahol máshol egyet, ahol a ló egyszínű a hűtőráccsal (sárga) és úgy véltem az a régi. Ezért gondoltam, hogy ezek már az újak.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 531
113
Nekem úgy tűnt, hogy a kaposvári csarnokban álló 40 példányon zöld a lófej. De láttam velük egy időben valahol máshol egyet, ahol a ló egyszínű a hűtőráccsal (sárga) és úgy véltem az a régi. Ezért gondoltam, hogy ezek már az újak.
Jó megfigyelés!

Az első 10 Gridránon érkezéskor:
5fe0fdc6b7639989274806.jpg
6025771ba9941777673073.JPG


Az első 10 Gidránon újrafestés után a barna helyére sárga álcázóminta esik, ezért ott már tényleg sárga alapon van a lófej. (A Bálna előtt ilyen Gidrán volt kiállítva, de most nem találok róla hirtelen fotót az interneten.)

A később érkezett 40 (?) Gidránon:
63cfd5a8402bc627848562.jpg
63cfd5a995c2c003010844.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 531
113
Úgy tűnik hogy az átfestett 10 Gidránon is megkapta végül a zöldet a lófej, a Bálnánál látott állapot csak átmeneti volt. Kis különbség van, de ezt nem fogjuk 50+ méterről észrevenni...

337297480_1242546430015603_4839406135235809990_n.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Úgy tűnik hogy az átfestett 10 Gidránon is megkapta végül a zöldet a lófej, a Bálnánál látott állapot csak átmeneti volt. Kis különbség van, de ezt nem fogjuk 50+ méterről észrevenni...

337297480_1242546430015603_4839406135235809990_n.jpg

Az alsón hosszú Á van....
:D
Tiszta Columbo....
:)
Vagy GYÁP -ra ment a festő, a helyettesítő kolléga meg figyelmetlen volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 120
45 462
113
Az alsón hosszú Á van....
:D
Tiszta Columbo....
:)
Vagy GYÁP -ra ment a festő, a helyettesítő kolléga meg figyelmetlen volt.
A felirat lézervágottan kivágott "anyaghiány", és nem festés.
Az első 10 esetén ez a hűtőrács anyagába van belevágva. A későbbi 40 esetén pedig utólag van az acélra feltétként (külön kivágva egy lapból) ráhegesztve.
Valószínűleg ez lesz a végleges megoldás, mert így nagyobb példányszámban is konstans minőséget fognak tudni gyártani. Másrészt valószínűleg az embléma kivágása is olcsóbb a kisebb lemezből.
Egy nagyobb táblába annyit vágnak, amennyi egymás mellett elfér. Különben meg az egész hűtőmaszkot kell betenni a vágógépbe.
Az első 10 gép kivágott lófeje nagyobb, mint a későbbi kivágásé. Ott nem volt szempont a minta illesztésének, a hűtőrács felső gerendájának vonalához, mivel korábban egy nagy homogén barna felületre került.
Ott esztétikailag az volt a szebb, ha a Gidrán felirat felső ívét illesztették erre a gerenda vonalra.
Utólag, szerintem nem kellett volna a 10 gépen zöldre színezni az emblémát tartalmazó lemezt, mert így tényleg hülyén néz ki, hogy az ékezetet kettévágja a szín váltás. Vagy nem nyúlnak hozzá (marad a homok szín festés az emblémán is), vagy meg kellett volna tartani az utólag érkező 40db embléma lemezének arányait annak ellenére, hogy nagyobb lófej köré kell festeni egy nagyobb keretet.

De ez megint egy olyan ügy, hogy "Kit érdekel?"
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 535
72 531
113
Bemutatjuk mire képes a Gidrán, a "terepszínű partybusz"...

Te tudod mire képes a Magyar Honvédség közel 17 tonnás szörnyetege, a Gidrán?