Ez egy lehetséges megoldás. Más kérdés, hogy erre mennyire hajlandó a német kormány.Tegyenek MEXAS-t a Leo1-re, Kanada is megcsinalta és úgy tudom, hogy a németek gyártják.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ez egy lehetséges megoldás. Más kérdés, hogy erre mennyire hajlandó a német kormány.Tegyenek MEXAS-t a Leo1-re, Kanada is megcsinalta és úgy tudom, hogy a németek gyártják.
Ha mar ez az elit, minden csataban reszt vett, 5x szetvert, 6x ujjaszervezett 128-as dandar ilyen lelki allapotban van, akkor a tobbinel a moral meg xarabb lehet. Orvendetes hir, mert mint 56-ban,ugy most is ezek jonnenek nekunk először.Ukrán katonák megadják magukat 128 dandárból.Oroszok drónról szórólapot dobnak először az ukrán egységekre.Van aki él vele van aki nem.
"Fontos megemlíteni, hogy Oroszország arzenáljában vannak kazettás lőszerek, ahogy szokás mondani minden eshetőségre. Mindemellett ezek jóval hatékonyabbak az amerikai típusoknál, és több, változatos modell áll rendelkezésre" - fűzte hozzá az orosz védelmi miniszter, aki azt is közölte, hogy már most további műszaki és logisztikai intézkedéseket tettek a csapatok és harceszközök ilyen fegyverekkel szembeni védelmére.Amennyiben azonban az Egyesült Államok kazettás bombákat szállít Ukrajnának, úgy az orosz fegyveres erők válaszlépésként kénytelenek lesznek hasonló harceszközöket bevetni az ukrán csapatokkal szemben.
Azért küldik a Leopard 1-et mert az olcsó, nem pedig azért mert valódi segítség. HA felpáncélozzák akkor drága lenne...Tegyenek MEXAS-t a Leo1-re, Kanada is megcsinalta és úgy tudom, hogy a németek gyártják.
@Busho3301De hát a gyárcsarnok csak nem egy bunkerban épül fel. Illetve kevéssé életszerű, hogy a légvédelmüknek azt az egy rétegét, ami ABM (egyedül a Patriot és az is Iszkander ellen, talán), majd odatelepítenék Nevetlenfalu környékére. Ezeket mással esélytelen leszedni, és így is csak a végfázisban, talán (a kijevi Patriot vs Kinzsal videón látszik, ahogy 2 perc alatt kitárazott az üteg). Nem hiszem, hogy az oroszok ne tudnának pár Iszkandert vagy Kinzsalt nélkülözni erre a melóra.
Nem tudom, Papperger meg az it. miben bízik, de én a helyükben semmilyen nagyértékű gépet nem tennék ukrajnába (csak amit le akarnak írni…).
Az még talán járható út lenne, ha annyira közel tennék a csarnokot a román határhoz, hogy az oroszok azért ne merjenek kockáztatni. Nem tudom, ez fizikailag kivitelezhető-e, mert mindkét rendszernek tudtommal maximum 10-20 méter a CEPje.
Szóval szerintem ez valami trükkös PR mutatvány lesz, mondjuk mint a Ly…Panther
Felhúzzák a gyárcsarnokot, mutatóba odavisznek pár járművet/gépet, mintha dolgoznának, az oroszok lerakétázzák, ők meg elmondhatják, hogy igazán próbálkoztak, de sajna nem jött össze az ukrán gyártás. A nyugati FOS hápog pár napot, a Rheinmetall leír pár gépet, esetleg felmarkol valami biztosítási összeget (ezt nem tudom, van-e olyan biztosító, aki vállalná, de szerintem van). Végeredményben a RM-nak ez pozitív PR.
Nato legvedelmi ernyő alatt lesz?Gondoltam erre én is, csak van-e annyi Kinzsal meg Iszkander, hogy a szűk irány és nagy távolság, majd a többrétegű légvédelem és a ki tudja hány méter föld és vasbeton leküzdhető legyen?
Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy ha megpróbálja az RM tényleg megcsinálni ezt a gyárat ott, akkor az élet lesz a döntnök. Ha lesz elég BM hozzá akkor nem lesz folyamatos gyártás, ha meg öntik ki az ukránok a járgányokat, akkor jó a légvédelem/kevés az oroszok támadó kapacitása.Gondoltam erre én is, csak van-e annyi Kinzsal meg Iszkander, hogy a szűk irány és nagy távolság, majd a többrétegű légvédelem és a ki tudja hány méter föld és vasbeton leküzdhető legyen?
Ki az a két liba, szerelmetesen fogják egymás kacsóját?Azt hiszem, ez a kép még sokszor elő fog kerülni:
![]()
Ezt csak annyiban nem éretm, hogy még olyan, évekkel ezelőtti megrendeléseket is, mint a szlovák, avgy a bolgár a most felfutó Greenville-i gyártósor is csak 2025-27 körülre tudja teljesíteni. Ha a törökök még csak ezután adnak le rendelést, az vajon mikorra lesz realizálva?A Biden-kormányzat jóváhagyta az F-16-os vadászgépek eladását Törökországnak
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..