[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 924
16 959
113
Добрий ранок!

jó reggelt..talán ideje felébredni!!
A kis zongorista szaladna a nato védőernyője alá, de úgy néz ki, hogy még nem a farok csóválja a kutyát. Be is hisztizett rendesen.:)
Még a brit hirszerzés sem gondolja azt, hogy annyira gyengék lennének az oroszok, hogy be lehessen vállalni egy nyílt nato-orosz konfliktust ami gyakorlatilag a III. világháborút jelentené. Azért ennyire nem tökösek.
Ezért marad a proxy sunnyogás. Az ukrán élő erőt és a nyugati fegyvereket, az adófizetők pénzét égetik, az usa fegyverlobbi pedig dörzsöli a kezét. A kutya ugat, a karaván halad.
:oops::)
 
W

Wilson

Guest
Ebből ami biztosan hasznos lesz az a Marder.

Az ukránok miért nem robbantották fel amikor elhagyták őket? Ki ne találd, hogy azért nem, mert tudták, hogy úgyis visszaszerzik őket.
Én nem találok ki semmit..

És veled ellentétben én ezen kép alapján nem tudom megállapítani melyik harcjármű menthető és melyik nem...

A járművek felrobbantásával kapcsolatban pedig az véleményem, hogyha úgy történt ezeknek a járműveknek a megsemmisítése, ahogy az oroszok állítják
(értsd miután ráhajtottak az aknamezőre Grísáék egyből elkezdték őket lőni tüzérséggel kamikaze drónokkal és ATGM-l) akkor a harcjárművek személyzetének kisebb gondja is nagyobb volt annál, minthogy felrobbantsa őket, inkább a saját életüket mentették. Az persze teljesen észszerű kérdés, hogy később az ukrik miért nem lőtték szét a tüzérségükkel őket...

Ezek a szerencsétlen Leo1-ek nem fognak sokkal többet érni mint az AMX 10RC-k.
Azért annál többet fognak érni, AMX 10R lövegét dícsértél az ukrik viszont a nagyon gyenge védelme miatt az ellentámadásban gyakorlatilag használhatatlannak tartják,
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 489
113
Azért annál többet fognak érni, AMX 10R lövegét dícsértél az ukrik viszont a nagyon gyenge védelme miatt az ellentámadásban gyakorlatilag használhatatlannak tartják,
Igen ez így van ahogy írtad, de a Leo1-nek totálisan elégtelen a páncélzata. Egy 30mm-es fegyver is simán átviszi. A terep képességei (harckocsi lévén) nyilván jobbak a 10RC-nél, de kb ennyi. Ágyúzást nem fogja túlélni.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 134
7 189
113
Igen ez így van ahogy írtad, de a Leo1-nek totálisan elégtelen a páncélzata. Egy 30mm-es fegyver is simán átviszi. A terep képességei (harckocsi lévén) nyilván jobbak a 10RC-nél, de kb ennyi. Ágyúzást nem fogja túlélni.
Tegyenek MEXAS-t a Leo1-re, Kanada is megcsinalta és úgy tudom, hogy a németek gyártják.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 724
80 097
113
Én nem találok ki semmit..

És veled ellentétben én ezen kép alapján nem tudom megállapítani melyik harcjármű menthető és melyik nem...

A járművek felrobbantásával kapcsolatban pedig az véleményem, hogyha úgy történt ezeknek a járműveknek a megsemmisítése, ahogy az oroszok állítják
(értsd miután ráhajtottak az aknamezőre Grísáék egyből elkezdték őket lőni tüzérséggel kamikaze drónokkal és ATGM-l) akkor a harcjárművek személyzetének kisebb gondja is nagyobb volt annál, minthogy felrobbantsa őket, inkább a saját életüket mentették. Az persze teljesen észszerű kérdés, hogy később az ukrik miért nem lőtték szét a tüzérségükkel őket...


Azért annál többet fognak érni, AMX 10R lövegét dícsértél az ukrik viszont a nagyon gyenge védelme miatt az ellentámadásban gyakorlatilag használhatatlannak tartják,
Ha így is történt, azért szétlőni tüzérséggel szét lehetett volna. A lényeg az lenne, hogy ne jusson az oroszok kezére használható formában. Persze ezt az ukránok leszarják, hisz kapták ingyen, nem az övék.
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Ezt direkt csinálják, hogy veszélyeztessék a magyar kisebbséget.
Szerintem akkor is oda telepítenék, ha az ország lakossága homogén lenne.


Ha így is történt, azért szétlőni tüzérséggel szét lehetett volna. A lényeg az lenne, hogy ne jusson az oroszok kezére használható formában. Persze ezt az ukránok leszarják, hisz kapták ingyen, nem az övék.
Az országot és hozzá a területet szintén ingyen kapták. Kíváncsi vagyok, mennyit tudnak megtartani belőle.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 498
18 558
113
Szaúd-Arábia a saját farkára lépett.


Csak ezek a pusztítások után amik fent vannak videókon Kamov,aknák,profi ATGM kezelők által.Ki az a marha aki bele is ül ezekbe?Lehet Prigozsinnak van igaza,hogy be vannak drogozva.Vagy az ukránoknál le vannak ezek a videók tiltva?

A T-62-be ki ül be, az nem érdekel?
;)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 739
17 232
113
Csak ezek a pusztítások után amik fent vannak videókon Kamov,aknák,profi ATGM kezelők által.Ki az a marha aki bele is ül ezekbe?Lehet Prigozsinnak van igaza,hogy be vannak drogozva.Vagy az ukránoknál le vannak ezek a videók tiltva?
De nem az volt (itt a fórumon is, még "szakértő" által is) hangoztatva, h a dedikált harcihelik ideje lejárt?! ;) Szerintem (mozgó) védelemre, felörlő "araszolós" támadásra továbbra is kiváló. Ha meg a csatatéri videók szűrve vannak, napi 24 órában a csapból is a lehetséges győzelmi fanfárok hallatszanak, lesz olyan mindig, akit be lehet palizni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 454
63 896
113
Szaúd-Arábia a saját farkára lépett.




A T-62-be ki ül be, az nem érdekel?
;)
Hoszabb távon a T-62-be és a többi kohószökevény matuzsálembe majd a jópár tonna TNT, meg zsákos ammonium-nitrát fog beülni, némi elektromechanika kiséretében.
35-40 tonnányi lánctalpakon guruló repeszromboló drón és fals cél miatt nem is volt akkora hülyeség megtartani azt a 12 ezer darab ócskavasat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 322
68 549
113
Ukran diplomata modi.
Nem is csodalkozok hogy a Hruscsov a cipojevel csapkodta a pulpitust anno...

"Nincs olyan érv, amely megindokolná a mások háborújának szítását, a régió kizárólag bizonytalanabb lehet, arra pedig ma még gondolni sem szabad, milyen jövője van a véráztatta Ukrajnának, ahol a felnőtt férfilakosság többsége nemcsak látott halált, de akár ő maga is ölt. "


50000 orosz katona halhatott meg eddig. Az ukranokat meg mar senki sem szamolja.

Lathatjuk hogy mukodik a denacifikalas.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 564
10 923
113
Kinzsal Belaruszból? De ahogy nézem, a fehéroroszok délnyugati csücskéből még az Iszkander is elég lehet.
Gondoltam erre én is, csak van-e annyi Kinzsal meg Iszkander, hogy a szűk irány és nagy távolság, majd a többrétegű légvédelem és a ki tudja hány méter föld és vasbeton leküzdhető legyen?
 
W

Wilson

Guest
Ha így is történt, azért szétlőni tüzérséggel szét lehetett volna. A lényeg az lenne, hogy ne jusson az oroszok kezére használható formában. Persze ezt az ukránok leszarják, hisz kapták ingyen, nem az övék.
Ebben teljes mértékben egyetértek veled, azt még el tudom képzelni, hogy olyan helyen történt (értsd senki földje) ahol az oroszok nem tudtak hozzáférni ezekhez a harcjárművekhez és az ukri hadvezetés úgy gondolta, hogy van esély a megmentésükre és ezért nem lőtték ki azonnal őket, viszont ha úgy látták volna, hogy az oroszoknak lehetősége van a megszerzésükre akkor haladéktalanul szétlőtték volna őket, de ez szerintem túlzott kockázatvállalást jelentene,

Szóval szerintem én inkább arra szavazok amit te is írtál...

Igen ez így van ahogy írtad, de a Leo1-nek totálisan elégtelen a páncélzata. Egy 30mm-es fegyver is simán átviszi. A terep képességei (harckocsi lévén) nyilván jobbak a 10RC-nél, de kb ennyi. Ágyúzást nem fogja túlélni.
Azért a Leo1 védelmén dinamikus védelemmel illetve a hozzá kifejlesztett kiegészítő páncélzattal lehet javítani ellentétben a francia csodával.

Amúgy a 10RC védelmének a legfőbb problémája a csapnivaló aknák elleni védelme, ebben az ukrik szerint még egy MAXPRO is köröket ver rá és ezért teljesen alkalmatlannak tartják az offenzívában való felhasználására a Leo 1 ebben azért valószínűleg a 10RC-nél jobban teljesít.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fip7 and endre

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 343
55 850
113


Ha Ukrajna nem nyer, a NATO-tagság kérdése nem vetődik fel – Stoltenberg​

Ha Ukrajnának nem sikerül megnyernie a konfrontációt Oroszországgal, akkor a NATO-tagságának kérdése elveszti jelentőségét – mondta Jens Stoltenberg NATO-főtitkár.
„Most a legfontosabb feladat Ukrajna győzelmének biztosítása, ha Ukrajna nem nyer, akkor fel sem merül a garanciák és a NATO-tagság kérdése” – mondta a vilniusi csúcstalálkozó első napját követő sajtótájékoztatón. .
Источник: https://rusvesna.su/news/1689093620




Ebből mit nem ért az ukrán vezérkar?
Sosem lesznek Nato tagok, sosem foglalnak vissza 1 szőlőtőkét sem,mire számítanak?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 564
113
Gondoltam erre én is, csak van-e annyi Kinzsal meg Iszkander, hogy a szűk irány és nagy távolság, majd a többrétegű légvédelem és a ki tudja hány méter föld és vasbeton leküzdhető legyen?
De hát a gyárcsarnok csak nem egy bunkerban épül fel. Illetve kevéssé életszerű, hogy a légvédelmüknek azt az egy rétegét, ami ABM (egyedül a Patriot és az is Iszkander ellen, talán), majd odatelepítenék Nevetlenfalu környékére. Ezeket mással esélytelen leszedni, és így is csak a végfázisban, talán (a kijevi Patriot vs Kinzsal videón látszik, ahogy 2 perc alatt kitárazott az üteg). Nem hiszem, hogy az oroszok ne tudnának pár Iszkandert vagy Kinzsalt nélkülözni erre a melóra.

Nem tudom, Papperger meg az it. miben bízik, de én a helyükben semmilyen nagyértékű gépet nem tennék ukrajnába (csak amit le akarnak írni…).
Az még talán járható út lenne, ha annyira közel tennék a csarnokot a román határhoz, hogy az oroszok azért ne merjenek kockáztatni. Nem tudom, ez fizikailag kivitelezhető-e, mert mindkét rendszernek tudtommal maximum 10-20 méter a CEPje.

Szóval szerintem ez valami trükkös PR mutatvány lesz, mondjuk mint a Ly…Panther ;)
Felhúzzák a gyárcsarnokot, mutatóba odavisznek pár járművet/gépet, mintha dolgoznának, az oroszok lerakétázzák, ők meg elmondhatják, hogy igazán próbálkoztak, de sajna nem jött össze az ukrán gyártás. A nyugati FOS hápog pár napot, a Rheinmetall leír pár gépet, esetleg felmarkol valami biztosítási összeget (ezt nem tudom, van-e olyan biztosító, aki vállalná, de szerintem van). Végeredményben a RM-nak ez pozitív PR.