[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
389
2 700
93
Nem szerintem, hanem a hírek szerint. Te nem szoktad nézni? Így áll mostanában a helyzet, 2-3 nappal ezelőtt:

Pryatykhatky%20and%20Robotyne%20Battle%20Map%20Draft%20September%205%2C2023.png


Az ukránok lassan, de mennek előre. Ha az oroszok nem fogynának nagy ütemben, akkor ezt nem lehetne megcsinálni. Mert ugye az elég képtelenség lenne, hogy aknák + sok orosz katona + sok tüzérség és sikerül a beékelődés. Ezek nagy részét be kellett darálni előtte.



Nem muszáj nyilvánosan kommentelned a reggeli felesed utáni érzéseid!



Lejutni a tengerig. Kisebb, de már majdnem ugyanolyan siker, ha az ottani orosz vasúti vonalat be tudják lőni. Mert akkor kapna az orosz logisztika egy gyomrost. A tenger azért messze van, de a vasút talán elérhető a nem távoli jövőben.

Szerinted miért építenek több védelmi vonalat és miért nem sűrítenek mindent össze a legelső vonalban?? Segítek: A visszavonulás be van kalkulálva a védekezésbe, és ez a NORMÁLIS. Ezt most komolyan magyarázni kell?

Ebből akkor lehet ukrán siker, ha sikerül áttörni, kiterjeszteni az áttörést és elkezdeni oldalról felgöngyölíteni az orosz vonalakat. Na ez még nem történt meg, és addig fing az egész.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 154
36 304
113
Szerinted miért építenek több védelmi vonalat és miért nem sűrítenek mindent össze a legelső vonalban?? Segítek: A visszavonulás be van kalkulálva a védekezésbe, és ez a NORMÁLIS. Ezt most komolyan magyarázni kell?

Ebből akkor lehet ukrán siker, ha sikerül áttörni, kiterjeszteni az áttörést és elkezdeni oldalról felgöngyölíteni az orosz vonalakat. Na ez még nem történt meg, és addig fing az egész.
igen ez egy betüremkedés egyenlőre.
bár szerintem katlanszagú.
legalábbis kezd azzá válni.

legkésőbb ősszel a ruszki bezárja az ukránokat. ha nagyon belenyom mindent az ukrán akkor lehet hamarabb. legalábbis a kiépített állásrendszer erre alkalmas. az ilyen műszaki zárak hálozatával kombinált védvonalakat amik különböző csabdákat terelési irányokat tartalmaz már a 2. világháborúba is előszeretettel alkalmaztak. mind nagyba mind kicsibe (kicsibe minden szinten alkalmazták.).

egy biztos az orosz tartalékokhoz még nincs hozzányúlva.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 755
16 755
113
Trent Maul, az amerikai Védelmi Hírszerző Ügynökség (DIA) elemzője elismerte, hogy Washington alábecsülte az orosz erőket az ukrán ellentámadás előtt – jelentette az Economist.Maul elismeri, hogy amerikai és ukrán tisztviselők nem mérték fel Oroszország védelmi erőinek mélységét, és azt, hogy Ukrajna számára mennyire nehéz lenne páncélozott járművekkel »áthatolni« – írta a lap. Ugyanakkor az elemző úgy véli, hogy az orosz erők erődítményeinek nagy része még mindig sértetlen – számolt be a Magyar Hírlap.

Az ukrán ellentámadás június 4-én kezdődött. Kijev a NATO által kiképzett, nyugati felszereléssel, köztük a nagy nyilvánosságot kapott Leopard harckocsikkal felfegyverzett dandárokat vetett be a harcba. Az eddig információk alapján csupán pár teljesen lakatlan falut sikerült az ukrán erőknek visszaszereznie az oroszoktól.

Ez a Trent Maul rokona Darth Maulnak? :)
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 945
32 845
113
Nem szerintem, hanem a hírek szerint. Te nem szoktad nézni? Így áll mostanában a helyzet, 2-3 nappal ezelőtt:

Pryatykhatky%20and%20Robotyne%20Battle%20Map%20Draft%20September%205%2C2023.png


Az ukránok lassan, de mennek előre. Ha az oroszok nem fogynának nagy ütemben, akkor ezt nem lehetne megcsinálni. Mert ugye az elég képtelenség lenne, hogy aknák + sok orosz katona + sok tüzérség és sikerül a beékelődés. Ezek nagy részét be kellett darálni előtte.
Ha az oroszok nem fogynának nagy ütemben, akkor ezt nem lehetne megcsinálni.
-tudjuk hogy Ukrajnában,ukrán oldalon nincs se mobiltelefon,se térerő,se videókamera,se semmi egyéb amivel az állításodat alá tudnák támasztani,sőt azt is tudja mindenki itt, hogy erre az egyébként elég erős és jelentős propagandafegyverre semmi szükségük nincs az ukránoknak,mert igazából kurva jól állnak !! van minden,pénz,paripa,fegyver ,, nem a nyugat köldökzsinórjától függenek .. (lol)

Mert ugye az képtelenség lenne,hogy aknák + a sok orosz katona + sok tüzérség és sikerül a beékelődés.Ezek nagy részét be kell darálni előtte.

-nem,nem képtelenség,csak összekevered a szezont a fazonnal,vagy a plébánost a pléh lábossal .. szóval ha mint írtad is "Nem szerintem, hanem a hírek szerint. Te nem szoktad nézni? "

-te nézed a híreket,akkor szólok,hogy ideje lenne csatornát váltani,vagy mondjuk arccal a monitor elé fordulni,mert tényleg felörlés van,csak éppen a ruszkik örlik fel az ukránokat,bár mennyire szar is ezt neked elfogadni.


-mert érdekes módon a ruszkliknál,működik a térerő.van mobil,meg kamera és egyéb kép és hangrögzítésre alkalmas eszköz,amivel pontosan tudják dokumentálni az eseményeket,bár nekik nem nagy propaganda érték amit művelnek,mert nem függnek a nyugat támogatásától,de ettől függetlenül számtalan videófelvétel van a neten ami pont az állításod ellenkezőjét mutatja ..

de mi is az a felőrlés ?

az elmúlt 2-3 hónapban,mennyi embert,technikai eszközt veszítettek az ukránok?
illetve ennek a veszteséglistának a függvényében mennyit tudtak előrehaladni ?
20-30 km² ?

ha statikusan áll a front szerinted nyomják oda erőszakkal az embert ?

szépen azt teszik amit az oroszok elvárnak tőlük,egyre több és több emberanyagot,technikát égetnek el egy jelentéktelen dologért ,úgy hogy az (egyébként lassú) előrehaladás reményét életben tartva tolják oda számolatlanul azt az erőforrást,amire később égető szükségük lenne máshol ..

olyan ez mint egy Bahmut 2.0 ,ahol szintén hetekig arról értekeztetek,hogy az oroszok rettentően nagy szarban vannak,megöltek közülük az ukránok kurvasokat,(már nem is emlékszem mi volt az arányszám 3:1 vagy 3:5 ,de teljesen mindegy,állításotok szerint a Wagnert minimum 4 x totálisan felszámolták) nemsokára Vlagyivosztok is ukrán lesz,mert ezt igy tartani nem lehet,felőrölték az ukránok a ruszki haderőt stb stb stb .. a valóság már páros lábbal rúgott seggbe titeket.

én értem,hogy állást foglaltok valami mellett,de ettől függetlenül,miért kell nélkülözni a realitást ?hányszor nyomjátok el még ugyanazt a lemezt ?
-ne fáradj a válasszal,nem muszáj,csak felmerültek bennem ezek a kérdések,de majd az idő eldönti kinek volt igaza ..
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Lockheed Martin C-130J-30 Super Hercules (HKY649) Ramsteinből megjött Rzeszow felé, a 869 autópályánál kikapcsolt, radarok se adnak róla, mit visznek (sebesült/halott tiszteket)?

Bombardier Challenger 650 (CL60) megint Kalinyingrád alatt, Litvánia, Lettország vonalat fürkészi.
JAKE17 Boeing RC-135W Rivet Joint ugyanitt. Pszkov 150 km. Drónozás lesz?

Boeing RC-135W Rivet JointLockheed EP-3E Aries II (ZO72) feljött Dubaiból a román tengerparton vizsgálódik (kikapcsolgat, de a radarok követik), a partraszállingózási kísérlet késik, de nem maradhat el.



Érdemes lesz odafigyelni a következő napokban, hetekben a helikopterbalesetekre

Robert C: Castel:

„A kérdés csak az, hogy a király megvédése érdekében gyalogot kell-e áldozni, tisztet vagy pedig vezért?” – mutatott rá a szakértő.
„Rengeteg találgatás kering az elemzők között Blinken kijevi látogatásával kapcsolatban. Mit hozott magával Blinken Kijevbe? Hogyan függ össze ez a látogatás a Nagy Tavaszi Ellentámadás (a híres NaTE) sikertelenségével, Erdogan vizitjével és Reznyikov leváltásával?” – vetette fel közösségi oldalán Robert C. Castel, biztonságpolitikai szakértő.
Nos, Blinken két dolgot hozott magával Kijevbe.
1. Szegényített uránból készült 120 mm-es harckocsilőszert. 2. Egy rakományra való selyemzsinórt.”
Selyemzsinór és áldozat?
Castel bejegyzésében ugyanakkor kitért arra is, szerinte „az egyetlen valóban érdekes kérdés ma Ukrajnában, hogy kinek sikerül kihúznia magát a zsinórosztogatás alól”.
A szakértő szerint ugyanis „a NaTE elbukott és a kudarc fokozatosan gyorsuló lavinája még a második Biden-adminisztrációt is maga alá temetheti. Blinken, a szorgalmas kampányguru azért utazott Kijevbe, hogy ezt a lavinát megállítsa”.
A kérdés csak az, hogy a király megvédése érdekében gyalogot kell-e áldozni, tisztet vagy pedig vezért?” – tette hozzá.
„Most Kijevben vadul forog a palack a szoba közepén, hogy eldőljön, hogy kik lesznek az al-, illetve segédbűnbakok, akik Reznyikovot követik a süllyesztőbe. És ha mennek, akkor legyenek már olyan kedvesek elvinni az összes kellemetlen balhét is, a Nordstreamtől kezdve, Dugina meggyilkolásán át a korrupciós botrányokig. Ki lesz az, akinek mennie kell és ki lesz az, aki marad? Nem tudom” – értékelt a szakértő.
Ugyanakkor hozzátette: „érdemes lesz odafigyelni a következő napokban, hetekben az »előléptetésekre«, az »áthelyezésekre«, a hirtelen kipattanó korrupciós petárdákra és a helikopterbalesetekre. A selyemzsinór útjai kifürkészhetetlenek.”


Az elhibázott ellentámadás: a Rybar képregény sorozatának az első része magyarul
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 114
50 471
113
Az volt a kérdésem ugye, hogy szerinted mi az ukránok műveleti célja most. Erre ezt írtad:
Lejutni a tengerig. Kisebb, de már majdnem ugyanolyan siker, ha az ottani orosz vasúti vonalat be tudják lőni. Mert akkor kapna az orosz logisztika egy gyomrost. A tenger azért messze van, de a vasút talán elérhető a nem távoli jövőben.
Lejutni a tengerig. Kisebb, de már majdnem ugyanolyan siker, ha az ottani orosz vasúti vonalat be tudják lőni. Mert akkor kapna az orosz logisztika egy gyomrost. A tenger azért messze van, de a vasút talán elérhető a nem távoli jövőben.
Az orosz vasúthálózat releváns (Herszont/Zaporozsijét ellátó) részét már most is el tudják érni, akár Orihivből GMLRS-sel (Tokmak) illetve messzebbről Storm Shadow-kkal is, merthogy abból is kell, hogy legyen még. Bergyanszk kb 100 km, Tokmak meg kb 40 km.

bHLT6Pua_o.jpg


BwECIqkI_o.jpg


Ezen kívül nyilván lehet még kerülni a Krím felől (a kercsi hidat használva).

Elvileg van már nekik GLSDB, de ha nem, akkor nemsokára érkezik az ER GMLRS (150 km-es hatótávval), talán már jutott is nekik belőle, azzal még messzebbről is tudnák basztatni a vasúti hálózatot.


Szóval valami nem kerek: már most belőhető a vágyott orosz logisztika, viszonylag biztonságos helyről (Orihiv). De valamiért mégsem lövik be. Van persze pár siker, de valamiért ezek inkább a Donbasszban meg a Krímen látványosak, pont Zaporozsijében nem láttam egy eldurrant orosz depót sem mostanában.

Tehát:
  • vagy nem a logisztikára mennek (azaz az általad írt műveleti cél nem az)
  • vagy a fenti eszközök képtelenek érdemben megbénítani az orosz vasutat (ez fordítva is csak úgy működött, hogy trafóállomásokat lőttek az oroszok, és nem fisz-fasz rakétatüzérséggel! a síneket pikk-pakk helyre tudják hozni mindkét oldalon)
  • vagy igazából még a képesség birtokában sem tudnak mit kezdeni az orosz vasúttal - ebben az esetben viszont az egyetlen lehetőségük legalább Tokmakot bevenni és fizikai jelenléttel kontrollálni a vasutat, ugyanis ha jól tévedek, a fronthoz legközelebb ott húzódik sínpár dél felől nézve.
Tokmak viszont egy erődváros lett, és előbb el is kéne jutni odáig. Arról meg nem írtam, hogy ha az ukránok komolyabban kezdik támadni Orihiv felől az orosz logisztikát, akkor nagyságrendi változást láthatunk majd a légibombák felhasználását tekintve orosz oldalról.

Ja, és arra nem válaszoltál, hogy az általad vélt műveleti célokat meddig kéne elérni. Pedig fontos kérdés, lévén kb másfél hónap múlva kezdődik az esős évszak.
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
635
2 325
93
Most komolyan. De tényleg.
Valaki itt azt hiszi, hogy az USA-nak pénzre van szüksége és a profitért vívja a háborúit? Rá van szorulva, hogy hajtsa a profitot, úgy hogy közben annyi pénzt (dollárt) nyomtat amennyit nem akar és nem szégyell (és ezt senki nem tudja rajta számon kérni és büntetni)?
Nagyon jó gondolatmenet, köszi hogy vetted a fáradságot és megosztottad.
Ha még annyit hozzátehetnék, hogy:
Olyan hogy USA mint állam és annak érdeke nincs. Senki sem képviseli sem az országot, sem az amerikai embereket, a politikai hatalmat a gazdasági (pénzügyi, fegyver, energia stb) nagyágyúk birtokolják, ráadásul egyre biztosabban. Ordító példa rá a mostani elnök, de a többiek sem voltak kivételek..csak ugye egyre jobban kilóg a lóláb, ahogy a társadalom erodálódik, s fogynak a nem kirabolt és elpusztított országok is szépen lassan, nő a bűnözés, a világban egyre több a szegény és a menekült, miközben a média nem győzi a gumicsontokat a nép elé hajigálni (Floyd, LMBTQ, gonosz Putyin...)
Az Usa-nak igen, rengeteg pénze van, de mégsem. A pénz ugye csak akkor ér valamit, ha adnak érte árut vagy szolgáltatást. Az Egyesült Államok minden egyes költségvetésén 1000 milliárd dolláros lyuk tátong, amit hitelekkel fedeznek. Igen, nyomják a dollárt, és a világ többi része eme dolláralapú ("tartalékvaluta") pénzügyi rendszeren keresztül finanszírozza ezt, (ezt is nagyon jól leírtad) sőt még az ezáltal (fedezetlen dollárnyomtatás) generált infáció is máshol (jobbára szegényebb országokban) csapódik le!
USA költségvetés és előrejelzés a következő pár évre:
https://www.whitehouse.gov/wp-content/uploads/2022/03/budget_fy2023.pdf
Pár év múlva az USA éves hiány a 2 billiót ( trillion, azaz 1000 billion, ezer milliárd) is eléri legalábbia a kormányzatuk ezzel számol.
Ha nem tudják majd megvetetni az amcsi dollárkötvényeket a "szövetségesekkel" (pl Japán), akkor a pénznyomtatási képesség is alaposan redukálódni fog, és ki kell majd találni valami mást, mert a hiperinflációt senki sem tudja majd kontrollálni (ezt ők nagyon jól tudják).
De ez a finanszírozási képesség is azért limitált, és nyilván látják ezt a népek, s szabadulnának tőle, nem csak a szegények de a gazdagabbak is:
https://www.zerohedge.com/geopoliti...en-admin-has-alienated-one-our-crucial-allies
Szaúd-Arábia már megkezdte a lassú kifarolást a petrodollár alól, és ahogy a cikk idézi:
.."the US dollar has other pillars underneath it, but it’s always a good idea to keep an eye on the bridge footings.."
Azaz a dollárnak vannak más támasztékai, de azért jó gondolat rajtatartani a szemünket a híd pillérein...

Összefoglalva, a korrupt, elkényelmesedett amerikai pénznyelde forrásai igenis apadnak, ha nem így lenne, akkor nem tolnák ennyire a háborút és az ezzel járó kirablást sem. Ennek ékes példája a Pentagon pénzszórása és forrásigénye. És ha a gazdasági és stratégiai erőforrások (nyersanyag, energiahordozó, élelmiszer, vízkészlet stb) mennyisége, hozzáférhetősége lecsökken (márpedig csökken elég gyorsan), ezzel együtt zsugorodik a gazdasági (katonai) erő, ami a pénzmennyiség "felhigításának" is gátat szab. Még akkor is, ha a ceh nagy részét még mindig a többi ország fizeti..
És hogy Ukrajna szerepe mi lesz ebben? Egyszerű, ugyanaz, mint anno Szíriának, vagy Líbiának.
A fontos kérdés nem is ez, hanem, hogy vajon ki lesz a következő?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 739
113
P E R E M O G A
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
10 323
41 123
113
Az orosz hadsereg ismét elpusztította a Challenger 2-t

Az orosz hadsereg ismét elpusztította a Challenger 2-t a Zaporizzsja régióban​

"Az ő (Challenger 2 tankok. — Megjegyzés. A szerk.) körülbelül hét darab. "Madaraink" látják őket. Négy most Stepnogorsk közelében van, kettő Orekhovóban. És kettő jött ki, dolgoztak rajtuk (az orosz páncéltörő rakétarendszerrel. - A szerk.) "Cornet". Elvileg az első találattól kezdve felrobbant. A srácaink két tankot nyuvasztottak ki. Ott állnak, aztán kilüvik őket" – mondta.

Az új orosz drón "Scalpel" repülési teszteken megy keresztül. 2023 októberében várható a tömegtermelés elindítása.

"Októberben a készterméket az harci övezetbe szállítják. Jelenleg több orosz divíziótól kaptunk megkeresést a platformra" – mondta a fejlesztő képviselője. TASS jelentések.

Az új UAV-t kamikaze drónként fogják használni. A "szike" képes lesz 120 km / h-ra gyorsulni, repülési tartománya 40 km lesz. Hasznos teher: legfeljebb 5 kg. A pilóta nélküli platform belső rekesze, amelynek átmérője 125 mm és hossza 650 mm, lehetővé teszi, hogy a drónok által jelenleg használt RF fegyveres erők rendelkezésére álló fegyverek többségét harci fejként használja. Ez kibővíti a szike hatótávolságát, lehetővé téve minden egység számára, hogy a célpont típusa és képességei alapján válasszon hasznos terhet

Üdvözlettel
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Az Usa-nak igen, rengeteg pénze van, de mégsem. A pénz ugye csak akkor ér valamit, ha adnak érte árut vagy szolgáltatást.
Amíg elfogadja az országok többsége a dollárt, addig az USA mindent meg tud vásárolni a valóságban semmit sem érő zöldhasú bankóért. Per pillanat pedig még elfogadják.
Az Egyesült Államok minden egyes költségvetésén 1000 milliárd dolláros lyuk tátong, amit hitelekkel fedeznek. Igen, nyomják a dollárt, és a világ többi része eme dolláralapú ("tartalékvaluta") pénzügyi rendszeren keresztül finanszírozza ezt, (ezt is nagyon jól leírtad) sőt még az ezáltal (fedezetlen dollárnyomtatás) generált infáció is máshol (jobbára szegényebb országokban) csapódik le!
Ha marad hosszú távon a dollár tartalékvaluta szerepe (ennek egyik feltétele, hogy megnyerjék az ukrán balhét), akkor nem lesz gond nekik a költségvetési hiány.
Ha nem tudják majd megvetetni az amcsi dollárkötvényeket a "szövetségesekkel" (pl Japán), akkor a pénznyomtatási képesség is alaposan redukálódni fog, és ki kell majd találni valami mást, mert a hiperinflációt senki sem tudja majd kontrollálni (ezt ők nagyon jól tudják).
Igen, már előre feltalálták. Az ilyen olyan Proxi háborúkat. Most a legfontosabb, mondhatni nyugat sorsdöntő háborúja folyik. Ha megnyerik, akkor övék az elkövetkező 150 év, ha nem nyerik meg, akkor végük. Sokan kérdik, hogy ha ilyen nagy a tét, akkor miért ment bele a nyugat (USA) ebbe a háborúba. A válasz, szerintem, hogy nem volt más lehetősége. A sok semmit sem érő pénzt, ahogy Te is írod, lassan nem fogadják el a globális délen (ugyanis látják, hogy nincs fedezet mögötte, csak az USA zsarnoksága), így lépnie kellett egy nagyot. Mindent az ukrán háborúra tett fel. Sajnos, nagyon nagy a tét mindkét oldalon. Konkrétan a lét a tét.
Összefoglalva, a korrupt, elkényelmesedett amerikai pénznyelde forrásai igenis apadnak, ha nem így lenne, akkor nem tolnák ennyire a háborút és az ezzel járó kirablást sem.
Így van. A háború istenének áldoznak az elmúlt 33 évben (nem jó szám rájuk nézve, ugyanis Krisztusi!), azaz a gonosznak, hogy az agóniájukat meghosszabbítsák. Most, hogy már a végén járnak a felforgatható országok sorában, meglépték azt amit egyébként is minimum a NATO keleti bővítése óta terveznek. Oo. térdre kényszerítése, felosztása és a maradék orosz állam vazallussá tétele. Ha ez bejön, meg vannak mentve. Ha nem, hát elég szar lesz mindenkinek. Mert ne legyen kétségünk, ezek az USA-t megszálló elitek, ha ők nem uralkodhatnak, másnak sem engedik meg.
És ha a gazdasági és stratégiai erőforrások (nyersanyag, energiahordozó, élelmiszer, vízkészlet stb) mennyisége, hozzáférhetősége lecsökken (márpedig csökken elég gyorsan), ezzel együtt zsugorodik a gazdasági (katonai) erő, ami a pénzmennyiség "felhigításának" is gátat szab.
Ezért is indították meg az Oo. elleni háborút, az ukránokat faltörő kosnak használva. Ha meglesz az orosz nyersanyag, akkor már csak Kínát kell kifektetni, de az nem lesz probléma, ilyen erőforrások birtokában.
És hogy Ukrajna szerepe mi lesz ebben?
Ő a feláldozható, első vonalas segédcsapat. Ahogy anno a tatárok is erre használták őket, amikor ellenünk indultak, úgy az amerikai elitek is ilyen szerepre szánják őket Oo. ellen. Hogy hány ukrán ember hal meg, az pont nem érdekli az ilyeneket. Kérdés, hogy elég lesz-e az ukrán faltörő kos, vagy még be kell hajtani a k.k. európai népeket is.
A fontos kérdés nem is ez, hanem, hogy vajon ki lesz a következő?
Ha elesik Oo. akkor Kína lesz a következő, ha nem akkor senki, mert a nyugat ezzel az úttal megtérdel és a világ felszabadul.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Ukrajna kalózállammá válik. Szakértők és politikusok az ország jelenéről és jövőjéről
Natalia Seliverstova írása 2023.09.08.

Az ukrán kérdés ma nemcsak és nem is annyira Ukrajna polgárai számára fontos, hanem a világ azon szereplői számára is, akik Ukrajnát a vezetésért folytatott kemény küzdelemben használják fel. Ugyanakkor nem akarnak közvetlen katonai konfliktusba kerülni Oroszországgal. De maga Ukrajna is szakadékba zuhan, visszavonhatatlanul elveszíti a több generáció által létrehozott potenciált – vélik a szakértők.
Az ukrán válság a globális válság része. A következő 2024-es év fontos az amerikaiak számára, akár a világpolitikai áttörés, akár az USA nyugati pozícióinak megerősödésének éve lehet. De az előbbi tűnik valószínűbbnek – véli Andrij Jermolajev ukrán politológus. Ugyanis számos jel – a BRICS bővülése stb. – azt mutatja, hogy számos ország csalódott az USA nyugati pozíciójában. – Egyértelmű, hogy számos ország csalódott Amerikában mint világvezetőben. A szakértő ezt a YouTube-csatornának adott interjúban mondta az „Igen, az”.
Jermolajev szerint sok múlik Ukrajnán, amelyben állítólag „új demokratikus vezetőként hisznek” (megjegyzendő, hogy Jermolajev egy bizonyos „nemzeti demokráciáról” beszél). De mi történik az országban?
„Tönkretesszük az iparhoz kapcsolódó kreatív tőkét, és az úgynevezett parazita tőke fogságában vagyunk, azé, amelyik a háborúból, a segélyekből és a költségvetésből élősködik. És a menedzsereiket… sikeresnek tartjuk” – mondta a politológus, hozzátéve, hogy ezek a menedzserek valójában „milliárdos korrupciót pártfogolnak”.
„És ez a tőke most a legjövedelmezőbb és legbefolyásosabb az országban, mindenkit kijátszott – az agrárgazdákat, az iparosokat, az oligarchákat és a nem oligarchákat egyaránt” – vázolta a helyzetet Jermolajev, hozzátéve, hogy „a nyugati tőke, amely a védelmi ipart hitelezi”, és amely látja mindezeket a manipulációkat az ukrán „akváriumban”, ezekkel a gonosztevőkkel foglalkozik.
A politikai elemző szerint „ha hagyjuk a dolgokat úgy, ahogy vannak, Ukrajna egy bizonyos ponton egyszerűen kalózállammá fog válni, ezekkel a … ahogy nevezik – (úriemberek – a szerk.) szerencselovagokkal a csúcson” – jósolta Jermolajev.
Véleménye szerint az amerikaiakat nem az ezen „urak” által elsikkasztott összegek – „zsebrevágás”, a "filléres" korrupciós bűncselekmény – hozhatják zavarba, hanem az, hogy ez befolyásolja a nagypolitikával kapcsolatos eseményeket és a nyugati politikusok hírnevét. Ezt nem fogják megbocsátani, véli a szakértő.
Ami a kijevi rezsim támogatásának mértékét illeti a világban a jelenlegi válságban, számos olyan állam van, amely úgy véli, hogy az ukrán konfliktus „nem az ő háborújuk”, és amely számos alapvető problémáját nem tudja megoldani az Oroszországgal való együttműködés nélkül – mutatott rá Koszt Bondarenko politikai elemző ugyanezen a YouTube-csatornán. Karl Nehammer osztrák kancellár például azt mondta, hogy az ország nem tud lemondani az orosz gázról.
A szakértő azt javasolta, hogy 2024-ben és 2025-ben is megmaradjon az orosz gáz tranzitja az ukrán GTS-en keresztül, sőt, „tanúi leszünk annak, hogy maguk az európai országok hogyan kezdik el gyorsított ütemben javítani a Nord Streamet…”.
Ennek oka, hogy kritikusan függnek a gázáraktól, és mindez kihat majd a politikai folyamatokra is, például Németországban – mondta Bondarenko, emlékeztetve Bradbury „pillangójára” – a világon minden mindennel összefügg.
A politológus kommentálta Olekszij Danilovnak, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács titkárának szavait, miszerint a harmadik világháború már elkezdődött. A szakértő szerint ez egy szófordulat, a harmadik világháború még nem kezdődött el, a világháború a blokkok háborúja. A szakértő szerint az amerikaiak és a NATO fő feladata most az, hogy megakadályozzák egy olyan katonai-politikai blokk létrejöttét, amelyhez Oroszország, Kína, Irán és néhány más állam csatlakozhat, és amely a szemünk előtt alakul ki.
Ennek megakadályozására vannak módok – például érdekek ütközése, konfliktusok kiprovokálása az ázsiai és csendes-óceáni térségben, de lehet az együttműködés módjainak keresése is, „közvetlen diplomácia az Egyesült Államok és e hipotetikus blokk egyes tagjai között” – mondta Bondarenko. Hozzátette, hogy nem lepődne meg, ha egy bizonyos szakaszban „Washington nemcsak Pekinggel, hanem ezzel párhuzamosan például Moszkvával is gyorsított diplomáciai játszmába kezdene”.
Most éppen Kijev az, amely a „leghúzósabb álláspontot” képviseli, és megpróbálja a NATO-t is belerángatni a konfliktusba. De például a romániai dróntörmelékek lezuhanásával kapcsolatos incidenst a világ szereplői a legjobbnak tartották, hogy ne legyen ok a háborúra, mint ahogy a 2022-es lengyelországi incidenst sem tekintették ilyen oknak – mondta Vadim Karaszev ukrán politológus a „Novini Live” YouTube-csatorna műsorában.
Szerinte senki sem akar közvetlen háborút a NATO és Oroszország között, sem a NATO, sem Oroszország. Kijev akarja – mert „akkor a NATO harcol értünk” – folytatta a szakértő. Véleménye szerint Kijev a helyzetet eszkalálni akarja, és új szintre akarja emelni a háborút, akkor – ahogy a jelenlegi ukrán vezetés véli – „Oroszországnak nincs esélye”.
Ezt gondolják a kijevi politikusok. „De van egy másik pont is: a NATO nem akar háborút, és az USA sem akarja ezt a háborút. Hogy miért? Nem tudjuk, hogyan fog végződni ez a háború. Nem tudjuk, senki sem tudja” – mondta Karaszev, aki feltette a kérdést: mi lesz, ha a NATO nem bizonyul erős katonai erőnek? Oroszország nem fog hirtelen veszíteni, mert még nem fedte fel minden kártyáját, beleértve a nukleáris kártyát is. Akkor az egész NATO-projekt, mint a nyugati országok biztonságának garantálója elveszíti jelentőségét, ez a tét – mondta a szakértő. Szerinte Biden ezért jár el ilyen óvatosan.
Oroszországnak sincs szüksége eszkalációra, „a háborút a stratégiai védelmi erők formátumában akarják befejezni”, anélkül, hogy a nukleáris fegyverek bevetésével nagyszabású konfliktusba sodornák az ügyet – mondta Karaszev. Ami Ukrajnát illeti, a dolgok bonyolultabbak. A szakértő az ukrán védelmi minisztérium vezetőségváltását a háború lehetséges „visszaállításának” jeleként értékelte: vagy eszkaláció lesz, vagy éppen ellenkezőleg, a konfliktus befagyasztása, hosszú időre való átmenet a „hideg” háborúba, amikor minden a jelenlegi konfrontációs vonalon befagyasztásra kerül. Mi következik ezután? A területek visszaadása különböző módszerekkel lehetséges, nem csak frontális támadással – jegyezte meg Karaszev.
De egyelőre Kijev a frontális ellentámadást részesíti előnyben, nem számolva az áldozatok számával. Korábban Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter „kolosszálisnak” nevezte a kijevi rezsim veszteségeit. Szerinte „az úgynevezett offenzíva kezdete óta az ellenség veszteségei meghaladták a 66 ezer embert és 7600 fegyvert”. Ugyanakkor „az ukrán fegyveres erők egyik irányban sem érték el céljaikat”.
A veszteségek tovább fognak nőni, véli Mikola Azarov volt ukrán miniszterelnök. A „Mrija” tévécsatorna adásában elmondta, hogy nyilvánvaló előrejelzések vannak, amelyek szerint az év végére az AFU soraiban a veszteségek száma meghaladja a félmillió főt. Lehetséges a helyzet megváltoztatása? Sajnos, ez nem az ukránokon múlik – véli a politikus.
Azarov az „ONT” fehérorosz televíziós csatornának adott interjújában megjegyezte, hogy Ukrajna jövője nem függ „sem a politikai erőktől, amelyek nem léteznek, sem az ukrán néptől, akik hallgatnak, mert abszolút merev büntető struktúrába vannak terelve”. Hanem azoktól függ, akik az elmúlt tíz évben Ukrajnát irányították – elsősorban az amerikai különleges szolgálatoktól, amelyeknek sikerült „az ukránok keze által” kirobbantani az USA és Oroszország közötti konfliktust. Így – folytatta a volt miniszterelnök – „Ukrajnának nincs jövője”, vagyis ez teljes mértékben attól függ, hogyan alakul ez a konfliktus.
strany-09-08


JAKE17 Boeing RC-135W Rivet Joint felment Finnországba is kukkolni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
RCC
INNEN MÁR MENNI FOG A DOLOG
Egy héttel ezelőtt Olexander Tarnavszkij dandártábornok egy jelentős ukrán áttöréstől számolt be a Guardian hasábjain.
(https://www.theguardian.com/world/2023/sep/02/everything-is-ahead-of-us-ukraine-breaks-russias-first-line-of-defence-in-stronghold)
A Tarnavszkij interjú legérdekesebb megállapítása az volt, hogy az ukrán hadsereg túl van a dolgok nehezén és innen már menni fog a dolog
Hogy pontosan mit törtek át és hogy áttörés helyett csupán egy különleges műveleti egység beszivárgásáról van-e szó, továbbra is vita tárgyát képezi az elemzők között.
Azóta eltelt egy hét és semmi sem változott.
A kérdés az, hogy miért?
A taktikai szinten ennek számos oka van, de a valódi okot a műveleti szinten kell keresnünk.
Ha megvizsgáljuk az orosz csapatok elhelyezkedését, akkor a front teljes hosszában egy igen széles, összefüggő "falat" látunk. Ezen a falon igen kevés hézag van, az egyik furamód pont az orihivi szektorban, ahol az ukránoknak a legmélyebbre sikerült behatolni. A hézag mindkét oldalán igen jelentős orosz csapatösszevonásokat látunk.
Hogyan lehet ezt megmagyarázni?
Az egyik magyarázat, hogy az oroszok újra "benézték" és hanyagságból pont a legveszélyeztetettebb szakaszt hagyták üresen.
A másik magyarázat, hogy az oroszok megpróbálják azt ami eddig még egyik félnek sem sikerült ebben a háborúban. Egy műveleti szintű katlan létrehozását.
Mivel az ukrán hadvezetés teljesen tisztában van egy túlságosan mély és túlságosan keskeny ék sebezhetőségével, az erőfeszítéseik az ék kiszélesítésére illetve biztosítására irányulnak mindkét szárnyon.
A kérdés az, hogy a szkanderben a politikai ambiciók és a katonai realizmus között, melyik fog felülkerekedni.

Harc a zaporozsjei fronton: az ellenség súlyos veszteségeket szenved, és taktikai szünetet tart​

Jelentés a zaporozsjei régió megbízott kormányzójától, Jevgenyij Balitszkijtól.
„Az elmúlt 24 órában, miután Rabotino és Verbovoye települések környékén veszteségeket szenvedett, az ellenség taktikai szünetet tartott, és nem tett aktív lépéseket.
Egységeink nem engedik a lazítást, tüzérségi csapásokat hajtunk végre, hogy megakadályozzuk az ellenség beásását és veszteségeinek pótlását.
Ma, hajnali 5 körül fedezték fel az ellenség egységeinek forgatására tett kísérletét, valamint felderítő mozgásokat a Verbovoy térségében. Az ellenség megsemmisült.
A Sudoplatov zászlóalj UAV-jainak egy csoportja az ellenséges gyalogság koncentrációját azonosította Pjatikhatki térségében, pontos számítások szerint az ellenséget és lőszerraktárukat megsemmisítették” – mondta a régió vezetője.
Источник: https://rusvesna.su/news/1694165614

Lavrov Újdelhibe érkezett a G20-csúcstalálkozóra. Zenével és tánccal fogadták az orosz diplomácia mesterét.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 652
18 776
113
Szánalmas...és még van olyan itt a fórumon aki szerint a Honvédség a csövesbánat.
376425025-318012327454125-3388383885920401315-n.jpg

Majd el felejtettem! A világ 5. legnagyobb gazdasága...

Azért azt is nézd MIRE rakták rá... :D

Megjegyzem a háború csak felgyorsította a drónok elleni védelem fejlesztését - most már nem ülhet egyetlen haderő sem nyugodtan, amíg sem az EW, sem a hardkill légvédelem nincs szolgálatban kielégítő hatékonysággal. Ez most kvázi globális probléma, mivel megjelent egy klasszikus légierőtől olcsóbb légi fenyegetés, amire hozni kell a klasszikus légvédelemtől olcsóbb védelmi rendszert.

Valszeg irányított energiájú fegyverek, esetleg AI vezette vadász-drónok. Bármi is lesz a megoldás, baromi gyorsan kell, mert jelenleg kb. senki nincs ezek ellen védve. Sem mi, sem más.