Sport

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 079
11 003
113
nem annyira szép az, de a mostani állapotokat figyelembe véve (rögbi sportban) megfelelőnek mondható
egyébként a meccsen volt 3 piros lap, 2 Bosnyák, és 1 magyar játékost küldtek le a pályáról.
Nagyon az elején vagyunk az útnak... ahhoz képest nem rossz.
Ha feljebb lépnénk egy holland, grúz, román szintre és tartósan ott tudnánk lenni azzal maximálisan elégedett lennék.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 079
11 003
113
nézd. én 1987-ben kezdtem a rögbit
már nincsenek illúzióim
de beszélhetünk róla :)
Akkor biztos,hogy jobban átlátod a helyzet et,mint én.

Laikusként én úgy látom, hogy a kontinens ezen a felén nem ismerik a rögbit, nincs vagy csak minimális azoknak a létszáma, akik ismerik a sportot így marketingje gyenge,nincs benne pénz. Ez nem is csoda...itthon a tv-ben nem adnak rögbi meccset, sport1, Eurosport, M4 zéró...esélye nincs így a labdarúgás, kézilabda, vízilabda mellett...

Népszerűsíteni kell...rákell irányítani a reflektor fényt, mert maga a sport brilliáns, talán a legférfiasabb az összes közül, jó értékekre tanítja az űzőit.
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
749
4 019
93
Akkor biztos,hogy jobban átlátod a helyzet et,mint én.

Laikusként én úgy látom, hogy a kontinens ezen a felén nem ismerik a rögbit, nincs vagy csak minimális azoknak a létszáma, akik ismerik a sportot így marketingje gyenge,nincs benne pénz. Ez nem is csoda...itthon a tv-ben nem adnak rögbi meccset, sport1, Eurosport, M4 zéró...esélye nincs így a labdarúgás, kézilabda, vízilabda mellett...

Népszerűsíteni kell...rákell irányítani a reflektor fényt, mert maga a sport brilliáns, talán a legférfiasabb az összes közül, jó értékekre tanítja az űzőit.
igazad van
bár az első "bemutató" mérkőzés az 1910-es években volt, de nem tudott (nem engedték) gyökeret verni valami miatt.

Most olyan jellegű próbálkozások vannak, hogy a sport, mint olyan bekerüljön a honvédséghez, hiszen a csapatépítés, taktikai elemek, mind-mind kötődik a harcászathoz. szerencsére a Zrínyiben már ott van, és van remény arra, hogy a kadét képzésben is megjelenjen.

de ez egy nehéz, hosszú út.
 
  • Imádom
Reactions: Molon Labe

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 079
11 003
113
igazad van
bár az első "bemutató" mérkőzés az 1910-es években volt, de nem tudott (nem engedték) gyökeret verni valami miatt.

Most olyan jellegű próbálkozások vannak, hogy a sport, mint olyan bekerüljön a honvédséghez, hiszen a csapatépítés, taktikai elemek, mind-mind kötődik a harcászathoz. szerencsére a Zrínyiben már ott van, és van remény arra, hogy a kadét képzésben is megjelenjen.

de ez egy nehéz, hosszú út.
Nagyon örülök,hogy ezt megemlítetted,erre már én is felfigyeltem!

Rögbi és honvédelem

Rögbi meccset rendeztek az egyetemen

A rögbi tökéletes terminátorokat tudna kitermelni a honvédségnek/országnak!

A youtubeon van egy skót(?) rögbi edző, Fraser Murray, Olaszországban a Biella rugby clubban képzi az olaszokat. Tulajdonképpen az ő videói alapján próbálom fejleszteni magam fizikailag, persze csak a magam amatőr szintjén, már kinőttem sajnos a rögbis korból és az alapok sincsenek meg hozzá... Kis gyerekkortól erre kell trenírozni egy embert és akkor tényleg egy brutális harcigép lesz belőle.



https://m.youtube.com/@CoachFmt
 
  • Tetszik
Reactions: embersarkany

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
749
4 019
93
Nagyon örülök,hogy ezt megemlítetted,erre már én is felfigyeltem!

Rögbi és honvédelem

Rögbi meccset rendeztek az egyetemen

A rögbi tökéletes terminátorokat tudna kitermelni a honvédségnek/országnak!

A youtubeon van egy skót(?) rögbi edző, Fraser Murray, Olaszországban a Biella rugby clubban képzi az olaszokat. Tulajdonképpen az ő videói alapján próbálom fejleszteni magam fizikailag, persze csak a magam amatőr szintjén, már kinőttem sajnos a rögbis korból és az alapok sincsenek meg hozzá... Kis gyerekkortól erre kell trenírozni egy embert és akkor tényleg egy brutális harcigép lesz belőle.



https://m.youtube.com/@CoachFmt
ha nagyon szeretnéd, akkor tathatok neked edzéseket :)
bár ahhoz el kell jönnöd Kecskemétre
egyetemen van kezdő csapat, bár nagyon futósok. én meg már erősen 50+ vagyok .... :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 040
83 200
113
Gigabukás előtti utolsó szarkeverés?


Vajon tudják ezek a bohócok hogy a Gazprom még mindig az UEFA szponzora? :)
 
  • Imádom
Reactions: Molon Labe

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 079
11 003
113
ha nagyon szeretnéd, akkor tathatok neked edzéseket :)
bár ahhoz el kell jönnöd Kecskemétre
egyetemen van kezdő csapat, bár nagyon futósok. én meg már erősen 50+ vagyok .... :D
Áh..se időm a sok munka miatt,se olyan szintű alapfizikumom hozzá, amire egy komolyan felépített edzés programot építeni lehetne. Pláne fiatalok között.. nekem ez a hajó elment, de dacból akkor is próbálom magam építgetni, amikor van időm és energiám, mert az utóbbi években nem mozogtam annyit, amennyit kellene.

De azért köszönöm és örülök,ha egyre több városban alakul rögbi club/csapat! :)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 058
113
Gigabukás előtti utolsó szarkeverés?


Vajon tudják ezek a bohócok hogy a Gazprom még mindig az UEFA szponzora? :)
Te vagy a bohóc, mert nem szponzor: https://www.uefa.com/partners/