Muszlimok fenyegetik diáktársaikat: az iskolák megerősítették a szélsőséges incidenseket
A hamburgi Steilshoop, Bramfeld és Farmsen-Berne városrészek iskoláiban egyre több olyan incidensre derül fény, amikor muszlim diákok megtámadják és leértékelik a gyerekeket, vagy más módon viselkednek helytelenül. Ez derül ki a szenátus válaszából, amelyet Sandro Kappe, a CDU parlamenti képviselője írásbeli kis kérdésére adott. Mint azt az Abendblattnak az iskolai hatóságok is megerősítik, „az egyes iskolák a vallási témák növekvő jelentőségét írják le a diákságon belül, és azt, hogy egyes diákoknak egyre nagyobb szükségük van a vallási gyakorlatok gyakorlására”.
Sandro Kappe kérésének hátterében az állt, hogy aggódó szülők keresték meg Steilshoopból. „Súlyos incidensekről” számoltak be. Állítólag például sértegették azokat a lányokat, akik nem viselnek fejkendőt. A muszlim diákok állítólag megtagadták a zeneórákon való részvételt, mert azok „haram”, tehát az iszlám hit szerint tilosak. Egyre több gyerek is böjtöl - és leértékelik azokat, akik nem böjtölnek. Ráadásul a Kappának adott leírások szerint az anyáknak állítólag megtiltották, hogy felszólaljanak a szülői esteken - azzal az indokkal, hogy a nők csak akkor szólalhatnak meg, ha a férfiak megengedik nekik.
Hamburgi iskola: Muszlim diákok inzultálják a szoknyás és kendő nélküli lányokat
Hogy képet kapjanak a helyzetről, az iskolai hatóságok tíz általános és középiskolát vizsgáltak meg Bramfeldben, Farmsen-Berne-ben és Steilshoopban - mondta Claudia Pittelkow szóvivő az Abendblattnak. Közülük négy számolt be megfelelő incidensekről. Kérdésünkre az iskolai hatóságok nem mondták meg, hogy mely iskolák voltak érintettek. Az Abendblatt információi szerint ezek közé tartozik a steilshoopi Appelhoff és Edwin-Scharff-Ring általános iskola. Az iskolák vezetősége és a szülők képviselői az Abendblatt megkeresésére nem nyilatkoztak.
"Egyes esetekben szóbeli leértékelések történtek az osztálytársakkal és családtagjaikkal szemben, például vallási töltetű vagy sértő kifejezések használatával. Különösen azok a lányok voltak érintettek, akik nem tartottak be bizonyos vallási öltözködési előírásokat, például nem viseltek szoknyát vagy nem viseltek fejkendőt" - olvasható a szenátusnak az írásbeli kis kérdésre adott válaszában.
A hamburgi iskolákban egyre több diák böjtöl - és másokat is nyomás alá helyeznek.
Több iskola továbbra is megerősíti, hogy az elmúlt években megnőtt a böjtölő diákok száma. Az egyes iskolákban ez egyre inkább a nagyon fiatal gyerekeket is érinti az alsó tagozaton. Az iskolák jelentős fizikai és pszichológiai teljesítménycsökkenésről számoltak be a nagyböjt idején. "Emellett az egyes iskolák beszámolnak a muszlim diákságon belül növekvő társadalmi nyomásról, amely a nem böjtölő gyerekek ellen irányul. Ezzel kapcsolatban néha vallási erkölcsösítő kifejezéseket használtak" - olvasható a szenátus kérdésre adott válaszában.
Négy iskolában a diákok állítólag megtagadták a zeneórák látogatását a nagyböjt idején, mert a zene „haram”. A gyerekek azt mondták, hogy a ramadán alatt nem hallgathatnak zenét vagy énekelhetnek. Egy esetben a tanár arra kérte a gyerekeket, hogy mégis vegyenek részt az órákon, amit meg is tettek. A szülőket tájékoztatták, és megdöbbentette őket a gyerekek viselkedése. Más iskolákban a tanárok beszélgettek a diákokkal, egy másikban pedig elméleti feladatot kaptak a gyerekek.
Hamburgi iskola: A diák állítólag helytelenül imádkozott - a rendőrségnek kellett közbelépnie
Az iskolavezetés olyan konfliktusról számol be, amelyhez a rendőrséget kellett kihívni. „Az iskola szerint a 8. osztályos muszlim fiúk egy kis csoportja megvádolt egy másik muszlim fiút, hogy nem megfelelően imádkozott az osztálykiránduláson” - mondta Claudia Pittelkow, az iskolaszék szóvivője. „A kritizáló fiúk kapcsolatba léptek az iskolán kívüli férfiakkal is, akik fenyegető forgatókönyvet állítottak fel”. Az iskola kihívta a rendőrséget.
Forrás:
Hamburger Abendblatt (DeepL-el fordítva)