Azonosítatlan haditechnika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
De már olyan picikéket is gyártanak mint egy mobil telefon, bár annak teljesítménye biztosan kisebb is. Viszont a katonai cuccoknak élen kell járni, szvsz ez akkor is nagy.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
De már olyan picikéket is gyártanak mint egy mobil telefon, bár annak teljesítménye biztosan kisebb is. Viszont a katonai cuccoknak élen kell járni, szvsz ez akkor is nagy.
Nem nagy, ebben a kategóriában (fix telepítésű éjjellátó és hőképalkotó felderítőrendszerek) ilyen méretek fordulnak elő. Ha időm lesz rá a jövő héten előbányászok párat.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 455
113
Mit csinàlnàl egy ekkora ketyerével ????
Mobilhoz kapcsolódo flirt lehet màr eur250-èrt kapni, ha kell.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 960
113
www.flir.com/flirone/ios-android/

Flir-One-Thermal-Imaging-Camera.jpg
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Mit csinàlnàl egy ekkora ketyerével ????
Mobilhoz kapcsolódo flirt lehet màr eur250-èrt kapni, ha kell.

KUKKOLNÉK :D
Mindent. De lehet szolgáltatásokat is nyújtanék amit hőkamerával el lehet végezni.
Amíg sittre nem vágnának egy szép madárcsicsergős napon haditechnika engedély nélküli birtoklásáért.
Ez egy picit jobb, egy embert 6-7 kilométerről is meglátsz vele a hőképes üzemmódban, ha jól tudom. A telefonra (egész pontosan iPhone 5 és attól újabbak) kapható FLIR kiegészítők max hatótávolsága egy macskára 30 méter (akartam ilyet venni, akkor néztem utána).
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 512
113
Ugyan ez azonosított,de nem találtam topikot neki,ami kiszúrta a szemem,hogy lánctalpas löveg.
800px-152mm_m1935_gun_05.jpg


Eddig ok,de de nem értem,hogy ha ez vontatott,mert akkor komoly holmi kell elé,ami húzza,mivel 18-20 tonna,a súlya miatt értem a láncot,főleg a felolvadt sztyeppén,de ha vontatott,akkor miért fogaskerék a hátsó kerék a láncban?

1024px-152_mm_gun_M1935_%28Br-2%29_at_Museum_of_Heroic_Defense_and_Liberation_of_Sevastopol_on_Sapun-gora.jpg


Ugye,ha már fogaskerék,akkor azért fogaskerék,hogy hajtson is,de akkor hol a motor,mi hajtja?Vagy valami kardánnal hajtották a vontató járműről?
Megjegyzem durva jószág lehetett ez is,ezen az vázon volt 203mm-es löveg,meg 280-as aknavető is,dolfi katonáinak nagy örömére.:p
 
  • Tetszik
Reactions: endre

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
antigonosz
Amit te beraktál az egy 203mm-es B-4 szovjet tarack a II. világháborúból, az tudtommal csak vontatott kivitelben létezett. A kérdés meg a másikra vonatkozott, ami egy láthatóan hosszabb csövű, de a táblán lévő szöveg szerint csak 152mm-es löveg 1975-ből. A fogaskerék egyébként azt is jelentheti, hogy vontatásnál a lánc hajtotta vissza a kereket, és a tengelyről levett forgással valamit hajtottak, pl. generátort akksit tölteni, vagy hidraulika-szivattyút, hogy telepítésnél hidraulikával tudják mozgatni a csövet, vagy leengedni a kitámasztó-talpat. De ez csak tipp részemről, ágyúkban nem vagyok nagyon járatos.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 512
113
Azt hiszem rájöttem,látván a vontató járműveket,mármint,hogy sem kardán,sem hidraulika cső nem megy a löveghez,meg a két kis segéd kereket a végén,szerintem a fogaskerék nem hajtotta a láncot,hanem pont inkább fékezte,nem látok rajta olyan komoly kitámasztást,mint a kerekes ágyúkon,szerintem egyszerűen berántották a féket a fogaskerék tengelyén lévő fék dobban,lekapcsolták a vontatóról,és már lőhettek is vele.A lánctalp adott így annyi megtámasztást,mint a kerekes verziók óriási kitámasztó karjai,amik belevájódnak a földbe,meg fogni a löveg hátrasiklását.
Tulajdonképpen ez egy lánctalpas löveg,motor nélkül.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Kérdés...

Az alább linkelt videó - állítólag - a Szír légvédelem tevékenységét mutatja.
Milyen légvédelmi rakéta lehet amit így indítanak?
https://www.liveleak.com/view?t=ky0wc_1523682057
Ha jól látom hatossával indítják őket eléggé eltérő irányokba. Valószínű hogy rakéták mert gyorsulva távolodnak.
Meg amúgy is...a légvédelmi gépágyúk sorozatai egészen másként néznek ki.
Pl. így
Szóval mi lehet ez?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Kérdés...

Az alább linkelt videó - állítólag - a Szír légvédelem tevékenységét mutatja.
Milyen légvédelmi rakéta lehet amit így indítanak?
https://www.liveleak.com/view?t=ky0wc_1523682057
Ha jól látom hatossával indítják őket eléggé eltérő irányokba. Valószínű hogy rakéták mert gyorsulva távolodnak.
Meg amúgy is...a légvédelmi gépágyúk sorozatai egészen másként néznek ki.
Pl. így
Szóval mi lehet ez?
Azt nem tudom micsoda, de a videó 2014-es és Gázában készült.