A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 808
113
NATO parancsnokság(ott is csak a NATO államok vezetői azon belül is csak azok akik teljesítik a 2%-ot) számon kérhet de senki más!
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
szerintem mire elerjuk a 2%-ot a honvedseg felszereltsege a gyalaso-ak-gripen szentharomsagbol fog allni ... es az nem 2026 lesz az is biztos .
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Csak,hogy tisztázzuk semmi köze nincs amerikai védelmi miniszterként más államok védelmi költségvetéséhez.Soha nem os volt és soha nem is lesz.Ennyi erővel az egészségügyi miniszterük is számon kérhetne monket mert az idelátogató amerikai turisták nem ugyan olyan ellátást kapnak mint otthon...

A NATO = USA. Ha az USA azt mondja, hogy mostantól a szövetségesei két százalékot fordítanak GDP arányosan a honvédelmükre, akkor azt teszik, ha szövetségesek akarnak maradni. Nem muszáj NATO tagnak lennünk. Hazafiként csak drukkolni tudok, hogy minnél nagyobb legyen a honvédelmet semmibe vevő hazaáruló kormányunkon a nyomás arra, hogy Magyarországnak tisztességes hadereje legyen!
 
  • Tetszik
Reactions: danielblack

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 808
113
A NATO = USA. Ha az USA azt mondja, hogy mostantól a szövetségesei két százalékot fordítanak GDP arányosan a honvédelmükre, akkor azt teszik, ha szövetségesek akarnak maradni. Nem muszáj NATO tagnak lennünk. Hazafiként csak drukkolni tudok, hogy minnél nagyobb legyen a honvédelmet semmibe vevő hazaáruló kormányunkon a nyomás arra, hogy Magyarországnak tisztességes hadereje legyen!
Az USA nem az amerikai védelmi miniszter...
Ezen kívül nem kötelezheti a NATO egyik tagállamát sem semmire...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Az igazság, hogy általában és nagy vonalakban egyet tudok érteni pártunk és kormányunk deklarált céljaival. Kivéve néhány dolgot, egyik a honvédelmi költségvetés. Ha egyszer a NATO a tökünkre lép, akkor vagy 2% holnaptól, vagy lehet menni Moszkvába.
Szóval csak azt szeretném közölni a Tisztelt Fórum Közvéleménnyel, hogy én pedig megterveztem, hogy 2026-ban már lesz pénzem kifizetni a saját temetésem (optimista vagyok). Bevállaltam, hogy 2030-ig leszokom a cigiről. Ötéves tervbe vettem, hogy kifizetem a rezsicsökkent gázszámlánkat.
Tehát ne mondja nekem semmilyen farizeus, hogy 2026-ra lesz 2% a honvédelmi költségvetés, mert körberöhögöm.
Mellesleg egy (paranoiás) ismerősöm megkérdezte, tudom-e miért épül ennyi stadion? Imádom a focit (Fradit), úgyhogy lelkesen válaszoltam neki. Mire ő: ..... mert sok embert lehet bennük kevés ráfordítással (őrszemélyzet) tárolni. Lásd Chile 1973..... Szóval lesz sok szép, modern KVÁZI koncentrációs táborunk....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Az USA nem az amerikai védelmi miniszter...
Ezen kívül nem kötelezheti a NATO egyik tagállamát sem semmire...
Mintha lenne egy minden tag àltal alàirt döntés errö :)
2026 nem opció, nyugodjatok meg.
Ha nincs realis terv év végére, akkor az amik csökkentik a sajàt hozzàjàrulàsukat.
Vège a mellebeszelèsnek. A németek màr jelezték, hogy 2-3 év teljesitik. Még a hadkötelezettség felfüggesztésének a vége is téma, mert a nèlkül a lètszàm naluk nem növelhető. Most ugy 100000 ember hiànyzik. Meg persze egy rakàs felszerelés is.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Dudi,
A formai döntés rég meg van. Mattis azt mondta, hogy a bevàllalt feladatokat/pénzt ideje volna végre teljesiteni. Ezzel minden nato tagàllam egyet is èrt. Stoltenberg szintén. Lengyelek gőzerővel fejlesztenek.
Ha nem jönne össze, akkor az usa csökkent, mert miert adna ő többet, mint amennyit kell neki?
Itt elsősorban a gazdag àllamokról van szó, főleg NO-ról. De még F es GB sem teljesiti a 2%-ot, egyedül Görögorszàg és egyik Balti àllam. Ami persze vicces.
Lesz itt fegyverkezés.....
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Nem, persze. Az USA csak annyit mondhat, hogy nem játszom veletek tovább...
Az nem biztos hogy rossz lenne,kicsit sokat játszottak velünk az elmúlt pár évben. Bár ebben az EU vezetés is nyakig benne van.
Mi történne? Hazahívnák a katonáikat tőlünk meg nem jönnének helikopterekkel,tankokkal gyakorlatra? Nekünk sem kellene az ők elbaxott háborúiba mennünk talán,pl Afganisztán a mai napig és ki tudja meddig. Talán nem is volna rossz, nem biztos hogy egyszerre be kell tojni mert a világ másik oldaláról fenyegetőznek. Mi itt vagyunk és a szomszédaink is itt vannak, velük kell megállapodni, és akkor nem szükséges más.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Azt tudjuk, hogy milyen volt, amikor a szovjetek itt voltak és milyen ott, ahol most is ott vannak! Valaki jönni fog.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Szerintem "beszerzes" csak akkor vagy az lesz, ha kapunk valakitol adomanyba valamiket (regebbi vontatott tuzerseg USA, oreg M1A1 valahonnan a sivatagbol kivett pancellapokkal, ponyvasoldalu reaktivalt Humweek mint az ukranoknak stb.) aztan majd valami helyi cegek (Raba, currus?) megprobaljak csigalassan mukodokepes allapotba hozni dokuk meg tanacsadok segitsegevel + lefesteni zoldre. Majd az elso 4 db.-ot nagy sajtoviszhanggal prezentalnak aztan visszavontatnak a " gyarba". De ahogy sokan irjatok ez is nagy elorelepes lenne :(
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Ki lehet venni a kezeket a biliből, itt csak olyan fejlesztés lesz, ami a haverhoz megy és jó sokat lehet belőle lopni:


Eljátszott verseny: így lett egyetlen pályázóé a határvédelmi konténerüzlet

Éppen vége lesz a télnek, mire állni fog a négy NATO-színvonalú konténerfalu a magyar határ déli szakaszán. A beruházás az állami közbeszerzések jól ismert dramaturgiája szerint zajlott: a meghívásos tendert novemberre sikerült kiírni, akkor viszont mindössze két munkanapot kapott a három meghívott ajánlattevő. A kiírás feltételei alapján ketten rögtön ki is estek, az egyedüli ajánlattevő így annyit kért, amennyit nem szégyellt.



https://atlatszo.hu/2017/02/16/elja...yetlen-palyazoe-a-hatarvedelmi-konteneruzlet/
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Ki lehet venni a kezeket a biliből, itt csak olyan fejlesztés lesz, ami a haverhoz megy és jó sokat lehet belőle lopni:


Eljátszott verseny: így lett egyetlen pályázóé a határvédelmi konténerüzlet

Éppen vége lesz a télnek, mire állni fog a négy NATO-színvonalú konténerfalu a magyar határ déli szakaszán. A beruházás az állami közbeszerzések jól ismert dramaturgiája szerint zajlott: a meghívásos tendert novemberre sikerült kiírni, akkor viszont mindössze két munkanapot kapott a három meghívott ajánlattevő. A kiírás feltételei alapján ketten rögtön ki is estek, az egyedüli ajánlattevő így annyit kért, amennyit nem szégyellt.



https://atlatszo.hu/2017/02/16/elja...yetlen-palyazoe-a-hatarvedelmi-konteneruzlet/

Kedves Tarzaan!

Ez régen is így volt , most is így van és jövőben is így lesz és megnyugtatásként a világ minden táján csak valahol ezt az emberek feltudjak fogni.
U.S.A van 3-4 nagy fegyvergyártó és kész többinek esélye nincs.
Oroszokat szerintem hagyjuk szerintem, mindenki sejti hogy megy.
Kínába sem hiszem hogy megy ez a Liberalizmus által kitalált pályáztatunk és mindenkié a közvagyon játék.

Röviden 3 legsikeresebb hadseregbe leszarják a közbeszerzést vagy lobitevékenység alatt hivatalossá tették.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Kedves Tarzaan!

Ez régen is így volt , most is így van és jövőben is így lesz és megnyugtatásként a világ minden táján csak valahol ezt az emberek feltudjak fogni.
U.S.A van 3-4 nagy fegyvergyártó és kész többinek esélye nincs.
Oroszokat szerintem hagyjuk szerintem, mindenki sejti hogy megy.
Kínába sem hiszem hogy megy ez a Liberalizmus által kitalált pályáztatunk és mindenkié a közvagyon játék.

Röviden 3 legsikeresebb hadseregbe leszarják a közbeszerzést vagy lobitevékenység alatt hivatalossá tették.

Akkor vágj hozzá jó képet.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Azt azért vegye mindenki tudomásul, hogy komoly harcértékű hadseregünk utoljára a Hunyadiak idején volt. Végig is rugdostuk a törököket a Balkánon, de rövid idő után már nem tudtuk azt sem fenntartani.