[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Dehogy az.
Mi faxt keresünk mi Ázsiában meg az összes többi konfliktusos helyen ? Mi generáltuk ? Nem.
Ezek nem a mi háborúink.
Utánaszámoltál már, hogy egy megszállás nevű művelet mennyi pénzbe fáj ? Viszonyításként ott az amerikaiak iraki és afganisztáni költségei.
Ember nincs Oo-ban aki egy ilyen mértékű kiadást támogatna. A legnagyobb területű országról beszélünk ahol van éppen elég gond, kvára nem hiányzik nekik még több tízmillió idegen, plusz a véráldozat. Az orosz hadsereg létszáma és felszereltsége abszolúte nem a támadás doktrínájára épül fel, ezt is jó ha észben tartod.
Az orosznak a célja az, hogy távol tartsa magától a különböző fegyveres brigádokat ami egy darabig működött is a Szu feloszlása után, de manapság egyre közelebb mennek az atlanti bázisok a határaikhoz holott ezt semmi nem indokolja.
Nyugodj meg, beszéltem én olyan lengyellel és ukránnal is akik éppen nem azon az állásponton vannak mint te.
Komolyan az ész megáll attól az őrülettől amit belétek nevelt a média, hogy aki politikai, gazdasági kapcsolatokat akar kialakítani velük az egyből "orosz bérenc".

Egy megjegyzés:

Mondjuk a szovjet-stílusú újraaktivált Tank Army-k nem éppen védelmi jellegűek, de a többi stimmt.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Egy megjegyzés:

Mondjuk a szovjet-stílusú újraaktivált Tank Army-k nem éppen védelmi jellegűek, de a többi stimmt.
Ühüm,
Azé' a szovjet típusú tank-hadseregektől elég messze van. Mind számbelileg, mind az összetételét illetően.
Ekonómiai képtelenség ugyanazt modellezni mint 1980-ban.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Azt ugye tudod, hogy ezt a hasonlatot nem magamtól mondtam, hanem a South Front videóiból szedtem?
Nem tudom ki és miért mondta, de ha valakik ők biztosan láthatták a szovjet haderőt "élve" és szerintem pontosan tudják mi a különbség a mostani és az akkori helyzet között. Ugyanaz lehet mint a szovjet azt nem vonom kétségbe, csak sokkal kisebben. Ha jól emlékszem anno vagy 40 ezer páncélosa volt a szovjetnek, most Oo. kb 3 ezret tart hadrendben.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 656
55 313
113
Nem tudom ki és miért mondta, de ha valakik ők biztosan láthatták a szovjet haderőt "élve" és szerintem pontosan tudják mi a különbség a mostani és az akkori helyzet között. Ugyanaz lehet mint a szovjet azt nem vonom kétségbe, csak sokkal kisebben. Ha jól emlékszem anno vagy 40 ezer páncélosa volt a szovjetnek, most Oo. kb 3 ezret tart hadrendben.
De az a baj, hogy azok mind oroszok, tehàt eleve csak aggresszivak lehetnek. A nato pâncélosok, amik most vonulnak fel az orosz hatâr mentén, azok a bèke hirnökei, csak vèdelmi cèlt szolgàlnak :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Csak T-80-ból most reaktiváltak 8000 db-ot.

Entschuldigung:
A Szu. felbomlásakor az oroszok 4800 db-ot kaptak.
Amennyire tudom, 1000 volt aktív 3e raktáron.

De lesz velük meló.
sbf75z24q774x3208ptm.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 008

Guest
Entschuldigung:
A Szu. felbomlásakor az oroszok 4800 db-ot kaptak.
Amennyire tudom, 1000 volt aktív 3e raktáron.

De lesz velük meló.
Jogos, elírtam. valóban 3000-et reaktiválnak. Összesen gyártottak olyan 5000 körül, szóval nehéz lenne 8000-et reaktiválni. :)
Amúgy még mindig olcsóbb és gyorsabb ezeket rendbe kapni mint teljesen újat gyártani.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ezekre szinte biztos vagyok hogy nem lesz pénz, főleg nem ilyen 1000-es nagyságrendben.
Annak a placcnak a felújítása ott kint kb annyiba kerül, mint 1 db Leo A4 nagygeneral+upgrade.
Amúgy ha visszaemlékszel Dombassban is igen gyorsan nagy tömegben tudták az ex-szovjet vasakat rendbekapni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Annak a placcnak a felújítása ott kint kb annyiba kerül, mint 1 db Leo A4 nagygeneral+upgrade.
Amúgy ha visszaemlékszel Dombassban is igen gyorsan nagy tömegben tudták az ex-szovjet vasakat rendbekapni.
Hát, azért ebben én nem hiszek hogy ennyivel olcsóbb rendbekapni akár több évtizede leállított bármit mint egy db Leo-t.

Az persze egy dolog hogy esetleg beindul, de a harcértéke azért erősen kétséges lesz számomra. Az tény ahogy mondtam régebben is, hogy jól láthatóan egy T-34 is ha harcképes, ott ahol nincs páncéltörő képesség, szétzavarja a toyotás - könnyű fegyveres gyalogságot, de konvencionális háborúban ezek a T-80 ak a golyófogó szerepnél többre nem lennének jók, ha nem modernizálják őket széles körűen.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Hát, azért ebben én nem hiszek hogy ennyivel olcsóbb rendbekapni akár több évtizede leállított bármit mint egy db Leo-t.
Leo A4 nagygenerál upgrade nélkül 10 éve volt 250 000 euró. Ha raktárakban van T-80 alkatrész zárolva (ami valószínű) akkor nem fog az sokba kerülni és haladni fog.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Ezekre szinte biztos vagyok hogy nem lesz pénz, főleg nem ilyen 1000-es nagyságrendben.
Igen, mivel ott a T-14, T-15 projekt, a 2SZ35 önjáró löveg. Amerika is túladott a Pattonokon és inkább rádőlt az Abramsre.
Lehet csinálnak még belőlük pár ezredet, de hogy az összeset ...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Igen, mivel ott a T-14, T-15 projekt, a 2SZ35 önjáró löveg. Amerika is túladott a Pattonokon és inkább rádőlt az Abramsre.
Lehet csinálnak még belőlük pár ezredet, de hogy az összeset ...
Így van. Ez már nem a volt SZU tömeg hadserege. Ember sem lenne akit beleültessenek, csak ha általános mozgósítást rendelnek el, és behívnak hirtelen ezerszámra tartalékosokat. Az meg akkor már rég meg van baszva, ott nem azon múlik hogy van e + - pár ezer T-80, hanem azon hogy mit művel egymás ellen a legújabb Bulava és az AEGIS. Ezt akkor fogják feléleleszteni ezt a nagy adag kohószökevényt, ha valamelyik nekik szimpatikus harmadik világbeli arab ország fizet érte, máskülönben náluk szerintem T-90/Armata vonal megy a jövőben ha békeidő van, ha meg elpattannak az idegszálak, ott ezek nem osztanak - szoroznak, mert mind megdöglünk.
 
Status
Not open for further replies.