• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Szovjetekről nem tudok, hogy használtak volna ilyen pici benzinfőzőket. Ilyenekben Amerika az etalon és azt hiszem még a vietnámi háborúban is rendszerben voltak, rajtuk kivül Angliáról, Németországról és Tajvanról tudok, hogy használtak/használnak?
Viszont rajtuk kívül még lehet, hogy van pár hadsereg akiknél rendszerben voltak.
Nem tudom nem vagyok szakértő ebben.A pirotabletták a legmenőbbek manapság az egyéni "saját" gázfőzőkön kívül szerintem mindenhol,meg az önforralós zacsik mint az amerikaiaknak.franciában minden 24 orás fejadagban van nemkevés pirotabletta
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Nem tudom nem vagyok szakértő ebben.A pirotabletták a legmenőbbek manapság az egyéni "saját" gázfőzőkön kívül szerintem mindenhol,meg az önforralós zacsik mint az amerikaiaknak.franciában minden 24 orás fejadagban van nemkevés pirotabletta

Ezek régen voltak "divatban", második világháború és utáni évtizedekben. Manapság már szinte teljesen eltüntek.
Lehet itt-ott néhány seregben még megmaradtak, de inkább raktáron. Az is lehet, hogy missziókban vannak akik még magukkal viszik.
Érdekes lenne többet tudni róluk.
gi.jpg

Nyugat-németeknek talán még a 80-as években is megvoltak
Lényeg, hogy nincs gond az üzemeltetéssel, mivel üzemanyag van hozzájuk bőven.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Ezek régen voltak "divatban", második világháború és utáni évtizedekben. Manapság már szinte teljesen eltüntek.
Lehet itt-ott néhány seregben még megmaradtak, de inkább raktáron. Az is lehet, hogy missziókban vannak akik még magukkal viszik.
Érdekes lenne többet tudni róluk.
gi.jpg

Nyugat-németeknek talán még a 80-as években is megvoltak
Lényeg, hogy nincs gond az üzemeltetéssel, mivel üzemanyag van hozzájuk bőven.
Ràadásul szinte mindenhol gázolajat használnak manapság a hadseregek szárazföldi haderejénél.Franciaországban személy szerint benzint csakis kizárólag a MILAN hőkamerájához való hűtøpalack töltéséhez használtam.Másféle használatról nem tudok
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Ràadásul szinte mindenhol gázolajat használnak manapság a hadseregek szárazföldi haderejénél.Franciaországban személy szerint benzint csakis kizárólag a MILAN hőkamerájához való hűtøpalack töltéséhez használtam.Másféle használatról nem tudok
De igen bocsánat:csónak motorok és láncfűrészhez.Ennyi
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Ràadásul szinte mindenhol gázolajat használnak manapság a hadseregek szárazföldi haderejénél.Franciaországban személy szerint benzint csakis kizárólag a MILAN hőkamerájához való hűtøpalack töltéséhez használtam.Másféle használatról nem tudok

Ezek általában bármilyen gyúlékony anyagot képesek elégetni, csak a magyar szóhasználatban maradt a "benzinfőző" elnevezés. Az amerikaiaknál G.I. Stove a nevük. Szóval mennek kerozinnal, gázolajjal, alkohollal, benzinnel, sőt a hegymászó változataik még gázzal is. Azoknál talán a düzni cseréje után ráköthetsz pici gázpatront is és azzal is fognak menni
Ha benzint nem is, de gázolajat találsz bőven hozzájuk (vagy esete válogatja kerozint)
Én lakkbenzint (white spirit) töltök az enyémbe az jóval tisztább mint a "rendes" benzin.
Azt hiszem, hogy lövészrajoknak adthattak egy-két ilyesmit. Mondom, brutálisan erős, szerintem van olyan erős mint egy jobb gáztűzhely nagy lángja.
Itt egy angol változattal kb 5 perc alatt forralnak fel egy liter vizet. Póbálja ki mindenki otthon, hogy a saját konyhai gáztűzhelye milyen időt produkál.
 
  • Tetszik
Reactions: Lator

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 445
113
Ha a hegymàszòknak (Himalàja stb.) müszakilag megfelel a gàz, akkor hogy lehet, hogy itt a hideg miatt problématikus?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Hegymászók szinte kizárólag benzint használnak. Fent -30 fokok is vannak, ott a gázt meg sem tudod gyújtani.
Nekik az égőfej és a benzines palack külön van, nem állnak le vacakolni a töltögetéssel, elég a benzinespalackra feltekerni a csövet. Ezek még gázzal is mennek, elég asszem egy dűznicsere és a cső végére egy másik adaptert lehet tenni, hogy gázpalackra lehessen csatlakoztatni.
Lehet elsőre megtévesztő a kép, mert gázpalacknak lehet nézni a benzintartályt.
sku_90761_1.jpg
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Hegymászók szinte kizárólag benzint használnak. Fent -30 fokok is vannak, ott a gázt meg sem tudod gyújtani.
Nekik az égőfej és a benzines palack külön van, nem állnak le vacakolni a töltögetéssel, elég a benzinespalackra feltekerni a csövet. Ezek még gázzal is mennek, elég asszem egy dűznicsere és a cső végére egy másik adaptert lehet tenni, hogy gázpalackra lehessen csatlakoztatni.
Lehet elsőre megtévesztő a kép, mert gázpalacknak lehet nézni a benzintartályt.
sku_90761_1.jpg
Igen ez profi cuccnak tűnik
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Közben kerestem egy másik képet. Ezen benzin és gázpalack is van, pár alkatrész cseréjével át lehet alakítáni, hogy gázzal vagy benzinnel menjen.
Multi-Use-Stove-Cooking-Stove-Camping-Stove-Oil-Stove-BRS-8.jpg_640x640.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Lator

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 311
113
A MH nál raktáron hegyekben áll az aszbesztes mekegito (egy boxos doboz benne egy azbeszt kör alakú lappal meg egy osszehajtogathato kis lábbal) kv t is lefozi denszesz benzin gázolaj mindegy neki. Kiss helyen elfér nem slapfelszereles de kérésre az elkatos nevedre ír eggyett. A gazfozo is elterjedt ez nem céges de pirotabblettabol 3 db kell egy normál kotyogos hoz. Az mri hez 6 db ot adnak az mri s onmelegito zacskó nem rossz csak sok idő mire felmelegszik mert az oltatlan mész keverve van hogy ne robbanjon be a zacskó és hirtelen több száz fok se jó. Nem rossz megoldás az oltatlan mész ebbe a kiszerelesbe de 10 perc azért kell neki de ha kajazas elején hozzaadod a vizet mire rá kerül a sor már jó.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 498
113
Hegymászók szinte kizárólag benzint használnak. Fent -30 fokok is vannak, ott a gázt meg sem tudod gyújtani.
Nekik az égőfej és a benzines palack külön van, nem állnak le vacakolni a töltögetéssel, elég a benzinespalackra feltekerni a csövet. Ezek még gázzal is mennek, elég asszem egy dűznicsere és a cső végére egy másik adaptert lehet tenni, hogy gázpalackra lehessen csatlakoztatni.
Lehet elsőre megtévesztő a kép, mert gázpalacknak lehet nézni a benzintartályt.
sku_90761_1.jpg


Itt hogy jön a palackból a benzin? Pumpálni kell?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 445
113
Hegymászók szinte kizárólag benzint használnak. Fent -30 fokok is vannak, ott a gázt meg sem tudod gyújtani.
Nekik az égőfej és a benzines palack külön van, nem állnak le vacakolni a töltögetéssel, elég a benzinespalackra feltekerni a csövet. Ezek még gázzal is mennek, elég asszem egy dűznicsere és a cső végére egy másik adaptert lehet tenni, hogy gázpalackra lehessen csatlakoztatni.
Lehet elsőre megtévesztő a kép, mert gázpalacknak lehet nézni a benzintartályt.
sku_90761_1.jpg
Köszi :) Durvän gàzpalacknak néztem eddig a benzinpalackot?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Itt hogy jön a palackból a benzin? Pumpálni kell?

Igen, az elején pupálod egy kicsit. Miután beindul a dolog, lényegében öngerjesztővé válik a folyamat és nem kell tovább pumpálni.

Ugyanúgy mint szódás palackból a víz...
Sűrített semleges gázzal kipréseli.

Neeem. Pompálsz bele párat az elején, a palackot meg újratöltöd miután kifogy belőle a benzin.
Ez egy BRS-8-as, még magyaúl is találtam róla videót.