[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
A HTS(Nusra) feltett egy promó videót az új kommandójáról

C65X7-8WcAA1Xb_.jpg:orig




Kijött a teljes videó, a kiképzést valószínűleg a Malhama Tactical nevű dzsihádista PMC végezte, legalábbis erre utal, hogy a videóban látható lőteret és környékét ők szokták használni.

 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 225
25 963
113
67ben a zsidók legyalázták az arabokat. 70re az arabok összeszedték magukat, és az oroszokat. Három évig folyt az egyiptomi határnál az anyagháború. Sok orosz pilóta harcolt titokban arab szinekben. A zsidolikusok meg lelövöldözték őket.

Azért akkor hullottak mind a két oldalon, rendesen. Én anno, úgy 25-30 évvel ezelőtt, több szigorúan titkos könyvet is olvastam arról az anyagháborúról. Hát nem volt séta galop egyik félnek sem. Lehetne bőven írni róla, belső infók alapján.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 757
46 737
113
Azért akkor hullottak mind a két oldalon, rendesen. Én anno, úgy 25-30 évvel ezelőtt, több szigorúan titkos könyvet is olvastam arról az anyagháborúról. Hát nem volt séta galop egyik félnek sem. Lehetne bőven írni róla, belső infók alapján.
Ezt hiába írod azoknak, akik az aranysason nőttek fel...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 757
46 737
113
"görög teremben lett leültetve Moszkvában"
Ez jóóó. :)
Bizony, fifikánsan lett megalázva. Azt el is felejtettem mondani, hogy mikor leszállt a repülőről, vörös szőnyeget sem kapott... Kb. ez a diplomáciában mikor szőnyeg nélkül leülteteted a GÖRÖG teremben a TÖRÖK első embert, a küszöb alatt kúszatás tipikus esete volt. Nem is láttad mosolyogni, illetve sokat sütögette lefelé a szemét. Szerintem ilyet addig Erdogan nem élt meg, és többet nem is szeretne, tövig kapott a popsiba.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 801
30 695
113
Bizony, fifikánsan lett megalázva. Azt el is felejtettem mondani, hogy mikor leszállt a repülőről, vörös szőnyeget sem kapott... Kb. ez a diplomáciában mikor szőnyeg nélkül leülteteted a GÖRÖG teremben a TÖRÖK első embert, a küszöb alatt kúszatás tipikus esete volt. Nem is láttad mosolyogni, illetve sokat sütögette lefelé a szemét. Szerintem ilyet addig Erdogan nem élt meg, és többet nem is szeretne, tövig kapott a popsiba.
Ennyi minimum kijárt, és kifejezetten jól járt ahoz képest ha az oroszok reflexből nekimentek voltna Törökországnak, aztán az eszkalálódás mértékétől függően vagy megúszták volna 1-2 szarrálőtt katonai reptérrel vagy ha tovább keménykednek akkor kaptak volna rendesen. A NATO meg magyarázta volna a bizonyítványát, hogy most éppen miért nem akarják szétégetni a fővárosaikat a törökök hülyesége miatt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 757
46 737
113
Ennyi minimum kijárt, és kifejezetten jól járt ahoz képest ha az oroszok reflexből nekimentek voltna Törökországnak, aztán az eszkalálódás mértékétől függően vagy megúszták volna 1-2 szarrálőtt katonai reptérrel vagy ha tovább keménykednek akkor kaptak volna rendesen. A NATO meg magyarázta volna a bizonyítványát, hogy most éppen miért nem akarják szétégetni a fővárosaikat a törökök hülyesége miatt.
Nem vagyok én abban olyan biztos, hogy nem kapott volna a NATO (dehogy a NATO, az akkori amerikai kormány mögött lévő pénzügyi, és héja elit) az alkalomon, hogy legalább egy régióban neki lehessen menni az Oroszoknak. Ők várták az alkalmat, sőt, egyre inkább az az érzésem, hogy valóban nem Erdogantól jött a parancs arra, hogy le kell lőni az Orosz vadászgépeket, hanem azoktól a nyugatbarát erőktól, akik később megpróbálták megbuktatni. Volt arról is hír ugye, hogy a lelövést elkövető F-16 pilóta a puccsisták között harcolt, konkrétan, pár hónappal később, Erdogan ellen. Erdogan akkor nem tehetett mást, ha már úgy történt, ahogy, a saját PR-ja miatt bele kellett állnia a történtekbe, és felvállalni azt hogy Ő adott rá parancsot. Utána nyilván ahogy változtak a dolgok, a többit már ismerjük: Eltűntek az USA atombombák Incirlikből, egyre inkább romlik a kapcsolat a teljes nyugati világ, és a Törökök közt, Németország/Hollandia közellenség lett, felmondták a migráns egyezményt, Sz-400 at akarnak venni az Oroszoktól, amit nem akarnak a NATO égiszbe integrálni, és Putyin a legjobb barát.

Hát ez van, ez a rövid történet...
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and zeal

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 136
54 713
113
Nem vagyok én abban olyan biztos, hogy nem kapott volna a NATO (dehogy a NATO, az akkori amerikai kormány mögött lévő pénzügyi, és héja elit) az alkalomon, hogy legalább egy régióban neki lehessen menni az Oroszoknak. Ők várták az alkalmat

Hát ez van, ez a rövid történet...


Oroszországnak "csak úgy" nem lehet nekimenni,egyik nato országgal sem,még közvetve is csak ésszel.
Már írtam párszor,Oroszország a világ egyik meghatározó atomhatalma.Pont.
Az Oroszok dekralálták párszor,hogy nem akarnak/fognak már háborúzni Orosz területen.Pont.
Meg is értem őket,meg is tehetik.Pont.
Hajlamosak az emberek abból következtetéseket levonni,hogy az amcsi új tow kilövi a 40+éves alap t72-t Szíriában,nos,ettől kicsit többet is tudnak az Oroszok,ha basztatná őket valaki.
Nagy mázlink,hogy ezt az ötszögben is tudják.
Erdogan mázlija,hogy rájött,az ő cerkájával akarják a mackó körfűrészét símogatni,érthető,hogy inkább jóban lenne a mackóval,igen barátságtalan szerszám az a körfűrész.
Szájmon mondja. ;):D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 757
46 737
113
Oroszországnak "csak úgy" nem lehet nekimenni,egyik nato országgal sem,még közvetve is csak ésszel.
Már írtam párszor,Oroszország a világ egyik meghatározó atomhatalma.Pont.
Az Oroszok dekralálták párszor,hogy nem akarnak/fognak már háborúzni Orosz területen.Pont.
Meg is értem őket,meg is tehetik.Pont.
Hajlamosak az emberek abból következtetéseket levonni,hogy az amcsi új tow kilövi a 40+éves alap t72-t Szíriában,nos,ettől kicsit többet is tudnak az Oroszok,ha basztatná őket valaki.
Nagy mázlink,hogy ezt az ötszögben is tudják.
Erdogan mázlija,hogy rájött,az ő cerkájával akarják a mackó körfűrészét símogatni,érthető,hogy inkább jóban lenne a mackóval,igen barátságtalan szerszám az a körfűrész.
Szájmon mondja. ;):D
Az amit te mondasz, az igaz, csak nem zárja ki azt amit én mondtam. Szerintem egyes tőkés körök sokkal többet is bekockáztatnának bármikor, mint ami szerintünk logikus lenne.