[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Kurvajó. Így merjen valaki gyereket vállalni ebben az országban. Nem hittem volna, hogy 25+ évvel a módszerváltás után az anno módszerváltóként tetszelgőket kell majd felkúrni a lápavasra.

Senki sem kapja meg alanyi jogon a diplomát azzal hogy megszületik.
Meg kell és meg is lehet küzdeni érte.
Csak Fodor liberális agyszüleménye volt hogy mindenkit fel kell venni felsőoktatási intézménybe, mindegy milyen képességű.
Ebből lett aztán alkalmatlan papírtulajok tömkelege, tengnek-lengnek a munkaerőpiacon, effektíve semmihez se értenek.
Küzdeni kell, és le kéne már számolni azzal az értékrenddel hogy az egyetem "egy jó buli", és nem a tanulás az elsődleges.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Helyes, így talán lesz elég szakmunkás az országban és csak a megfelelő tudású gyerekek kerülnek be magasabb színvonalú oktatásba. Ettől függetlenül nagyon hajlok rá hogy a nagyobbik lányomat víz-gáz-központi fűtés szerelőnek küldjem ha eljön az ideje. Egy hét alatt többet keres vele mint akármilyen kamu diplomával.

Így szokott ez lenni. Legyen több munkáskéz, de lehetőleg ne az én kölkömnek kelljen dolgoznia.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Senki sem kapja meg alanyi jogon a diplomát azzal hogy megszületik.
Meg kell és meg is lehet küzdeni érte.
Csak Fodor liberális agyszüleménye volt hogy mindenkit fel kell venni felsőoktatási intézménybe, mindegy milyen képességű.
Ebből lett aztán alkalmatlan papírtulajok tömkelege, tengnek-lengnek a munkaerőpiacon, effektíve semmihez se értenek.
Küzdeni kell, és le kéne már számolni azzal az értékrenddel hogy az egyetem "egy jó buli", és nem a tanulás az elsődleges.

Az ugye megvan, hogy belátható időn belül a legtöbb ipari munkahely - de még a szolgáltatási szektor jelentős része is - az automatizálás miatt meg fog szűnni?

Valamint ez a törvény nem arról szól, hogy az egyetem buli vagy nem buli, hanem hogy már a középiskolai képzésbe is erősen korlátozzák a bejutók körét.

Pedig ha csak a saját tapasztalatomból indulok ki, a legtöbb később mérnökként vagy gazdasági szakemberként végzett felső tagozatos osztály/évfolyamtársam felső tagozatban bizony csak erős közepes tanuló volt. Valószínűleg azért, mert a fiúk valamivel később érnek.

Ez a mostani rendszer pont az ilyen fiúkat zárná ki a továbbtanulásból már 13-14 éves korukban.

Szóval egyet kell értsek molnibalage-al.
 
M

molnibalage

Guest

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Ki mondta, hogy nem akarok gyereket vállalni...?
A második részéhez semmi közöd, hogy éppen hogyan állok és kivel...
Ezen felül szerinted egy társadalmi probléma ellen nem kell kikelni, mert most perpillanat nem érint személyesen...?

Inkább maradtál volna csendben te is...
Kérdésedre a válasz , te magad . Valami olyan indokot hoztál fel, hogy kevés a mérnöki fizetésed.

A második részét is te magad tetted közhírré. Nem kell személyes dolgokat világgá kürtölni, mert az internet nem felejt.:)

A társadalmi problémát meg nem lámpavassal kell megoldani. Béke van!!!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Kérdésedre a válasz , te magad . Valami olyan indokot hoztál fel, hogy kevés a mérnöki fizetésed.

A második részét is te magad tetted közhírré. Nem kell személyes dolgokat világgá kürtölni, mert az internet nem felejt.:)

A társadalmi problémát meg nem lámpavassal kell megoldani. Béke van!!!

Béka van?

De hát maga a kormány mondja, hogy harcban állunk szinte mindenkivel.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Kérdésedre a válasz , te magad . Valami olyan indokot hoztál fel, hogy kevés a mérnöki fizetésed.
A helyzet változott, de ez sem tartozik rád, de nagyon nem...

A második részét is te magad tetted közhírré. Nem kell személyes dolgokat világgá kürtölni, mert az internet nem felejt.:)
Továbbra sem releváns semmilyen szinten egy össztársadalmi problémánál..

A társadalmi problémát meg nem lámpavassal kell megoldani. Béke van!!![/QUOTE]
Lásd tarzaan kommentjét. Ha béke van, akkor miért keresnek maguknak naponta új ellenséget a fideszköcsögök...? Ki ellen megy a "szabadságharc"?

Mondom, nagyon nagy szívességet tennél, ha csödben maradnál, mert eddig legfelejbb szellemi rövidnadrág létednek sikerült tanújelét adni nyakon öntve személyeskedéssel...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Nem tudom, hogy alakítják át majd az oktatási rendszert, de nálam a nyelvvizsga megléte mint követelmény az ami nagyon zavaró.
Ugyanis amikor engem fölvettek egyetemre nem volt nyelvvizsgám. Ráadásul szakközép iskolából vettek föl, nem gimnáziumból.
Ennek ellenére Summa Cum Laude végeztem és nyelvvizsgám is van.
Szóval engem nagyon zavarna ha idióta törvényekkel elvennék a tovább tanulás lehetőségét azon emberektől akik hátrányból indulnak az életben...
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom, hogy alakítják át majd az oktatási rendszert, de nálam a nyelvvizsga megléte mint követelmény az ami nagyon zavaró.
Ugyanis amikor engem fölvettek egyetemre nem volt nyelvvizsgám. Ráadásul szakközép iskolából vettek föl, nem gimnáziumból.
Ennek ellenére Summa Cum Laude végeztem és nyelvvizsgám is van.
Szóval engem nagyon zavarna ha idióta törvényekkel elvennék a tovább tanulás lehetőségét azon emberektől akik hátrányból indulnak az életben...
Dettó. Nekem sem volt nyelvvizsgám felvételkor, de még az államvizsga idején sem. Aztán államvizsga után fél évvel elmentem és 80% felett megcsináltam. Addig nem volt fontos.
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Nem tudom, hogy alakítják át majd az oktatási rendszert, de nálam a nyelvvizsga megléte mint követelmény az ami nagyon zavaró.
Ugyanis amikor engem fölvettek egyetemre nem volt nyelvvizsgám. Ráadásul szakközép iskolából vettek föl, nem gimnáziumból.
Ennek ellenére Summa Cum Laude végeztem és nyelvvizsgám is van.
Szóval engem nagyon zavarna ha idióta törvényekkel elvennék a tovább tanulás lehetőségét azon emberektől akik hátrányból indulnak az életben...

Ezzel egyfelől egyetértek, másfelől ma 2017-ben teljesen mások a lehetőségei egy diáknak arra, hogy megtanuljon angolul, mint volt pl. 20 éve.

Ma már annyi angol nyelvű audiovizuális anyag és oktatási anyag van a neten, hogy 4-6-8 év angol tanulás meleltt aki nem tud letenni egy középfokút, az nem is akar.

Megjegyzem tőlük sem vennék el a lehetőséget, csak elnapolnák.

Volt csoportársaimon meg azt tapasztaltam, hogy akinek államvizsgára nem volt meg a nyelvvizsgája, azok jelentős részének később sem lett meg, mert munka mellett már nem volt ideje/motivációja angolt tanulni (nálunk le lehetett tenni az államvizsgát nyelvvizsga nélkül is, de nem kapott az ember diplomát/oklevelet).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
tarzan

Szerintem nem vagy feltétlenül tisztában a magyar közoktatás keretében történő nyelvoktatás színvonalával....
Meg azzal, hogy milyen magán tanulási lehetőségei vannak egy szegényebb sorból érkező gyereknek.
 
M

molnibalage

Guest
Ezzel egyfelől egyetértek, másfelől ma 2017-ben teljesen mások a lehetőségei egy diáknak arra, hogy megtanuljon angolul, mint volt pl. 20 éve.
Ez igaz, én is nagyrészt magam tanultam újra a nyelvet használva, de akkor is kellett az iskolai oktatás stabil alapnak.

Ma már annyi angol nyelvű audiovizuális anyag és oktatási anyag van a neten, hogy 4-6-8 év angol tanulás meleltt aki nem tud letenni egy középfokút, az nem is akar.
Itt bicsaklik meg a történet nálam.

Általánosban 5 év német után (utáltam, semmire sem használható szinte) középsuliban angol + olasz volt. Olasz dettó német, kell a fenének, semmire nem jó. Az angolt 5-5-4-3 órában kellett volna 4 évig tanulnom. Első évben a tanár vagy 2 hónapot volt beteg. A második évben olyan 1,5 hónapot nem volt. A 3. évben elment - előtte szintén 1 hónap betegállomány - és tanárhiány miatt kb. 3 hónapig egy órám sem volt, utána ápr-jún között minden órát más tartott. Na, ilyen körülmények között "hogyhogynem" fel sem merült a nyelvvizsgázás lehetősége... Örültem az érettségin a közepesnek is.

Ma meg idegen nyelvű forrásokból írok könyvet természettudományos ismeretekkel, amiket az egyetemen (is) szedtem fel. Ezt tessék összeadni...

Volt csoportársaimon meg azt tapasztaltam, hogy akinek államvizsgára nem volt meg a nyelvvizsgája, azok jelentős részének később sem lett meg, mert munka mellett már nem volt ideje/motivációja angolt tanulni (nálunk le lehetett tenni az államvizsgát nyelvvizsga nélkül is, de nem kapott az ember diplomát/oklevelet)
Dettó. Én is államvizsgáztam és cirka 9 hónap múlva elmentem nyelvvizsgára és simán letettem. Azt hittem, hogy sokkal durvább lesz, ezért készültem rá egy ideig.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Hát nem tudom én, leginkább otthoni angol tanulás és az általános iskolai angol felhasználásával (angol nyelvű filmek, sorozatok,játékok) 15 évesen leraktam a középfokú angol nyelvvizsgát minden probléma nélkül. Németet középiskolában 4 évig tanultam, na azt mára teljesen elfelejtettem mert semmire sem használom abból nem is nyelvvizsgáztam le. A német nyelv arra jó ha valaki kimegy Németországba dolgozni, de itthon a német tulajdonú multiknál dolgozó ismerőseim is az angolt használják a cég külföldi érdekeltségeinél a kommunikációra, még a német anyavállalattal is.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Őszintén szólva a mai középiskolás fiatalok többsége tudna tanulni angolul de akár németül is interaktív forrásból INGYEN az interneten keresztül az iskolai anyag kiegészítésre, HA akarna. Viszont a középiskolás diákok 90%-a nem akar nagyon semmit sem tanulni és a többség az érettségi előtt szarik be nagyon, hogy hoppá elvertem 3 évet a semmibe és most mi lesz ?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
tarzan

Szerintem nem vagy feltétlenül tisztában a magyar közoktatás keretében történő nyelvoktatás színvonalával....
Meg azzal, hogy milyen magán tanulási lehetőségei vannak egy szegényebb sorból érkező gyereknek.

Ezért írtam, hogy ma egy diák ha van belső motivációja nincs rászorulva a tanárra. Sem nyelvtanulásban, sem másban.
 
Status
Not open for further replies.