[BIZTPOL] Észak-Korea

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 960
21 791
113
Valoszinuleg volna mit. A BAE nal dolgozom min technikus .igy par dolog mar megfordult a kezemben es en is megfordultam mar platformon. Kozottuk CVN SSN DDG es kulonbozo foldi es legi alkalmatossagok. Jelenleg ugy gondolom teljesen folosleges lenne itt szakmai alapon barmit is leirni mivel garantaltan atmenne libsizesbe sorosozba vagy akarmi. Ahoz hogy szakmai vitat folytass alapveto a masik egy bizonyos szintu tisztelete elfogadasa meg akkor is ha mas politikai nezeteket vall .

Ez itt teljesen hianyzik.

Roviden ertelmetlen !

Tehat ha jol ertem akkor hozzaertesed ellenere nem kivansz szakmai vitat folytatni es technikai dolgokkal foglalkozni, mert garantaltan atmenne libsizesbe, sorosozasba ect., ellenben, ahogy lathato minden mas teren meglehetosen hajlandonak mutatkozol a velemenyed kifejtesere. Az ervelesed minimum zavaros kerlek szepen.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Tehat ha jol ertem akkor hozzaertesed ellenere nem kivansz szakmai vitat folytatni es technikai dolgokkal foglalkozni, mert garantaltan atmenne libsizesbe, sorosozasba ect., ellenben, ahogy lathato minden mas teren meglehetosen hajlandonak mutatkozol a velemenyed kifejtesere. Az ervelesed minimum zavaros kerlek szepen.


Miert ? Szerinted nem menne at barmely szakmai vita elobb utobb libsizesbe sorosozasba hulyezesbe a masik pocskondiazasaba megalazasaba ?
99% ban errol szol ez a website. A fentmarado 1% nagyresze is regen olyanok altal lett ideirva akik mar ahogy elnezem regen nincsenek itt mert nekik is UGYANEZ volt a velemenyuk.

Vagy ok is tevedtek ?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 489
113
Szerintem, de lehet, hogy csak tudatlanságból, Észak gyengéje a haditengerészet.... Mostohagyerek... Néhány kohószökevény kilo és romeo meg a pici yugok.. Felszíni egységeik túlélése percekben mérhető.... Tüzérségük iszonyú károkat tudnának okozni egy (1) sortűzzel, a másodikra, sőt a helyváltoztatásra már nem lenne idejük... Az erősségük a kétfedelű Ancsákon szállított különleges beszivárgó csapatok.... Na, azok még okozhatnak galibát....

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy szerintem a leggyengébb haderőnemük, a légierő. Az nem tud mérkőzni a déliek légierejével. Haditengerészetükben igazad van, az is nagyon gyenge. Szárazföldi erejük nagy méretű, rengeteg, nem a legkorszerűbb technikával, de nagyon sokkal. Kérdés, mennyire hadrafoghatóak. Parádékból ne induljunk ki e téren. A különlegeseik túl nagy létszámúnak tűnnek nekem. Ennyi különleges katona nem tudom mennyire különleges, illetve milyen a képzettségük, fegyverzetük, felszerelésük. Nem lehet egységesen magas a színvonal, ilyen nagy létszámnál, ebben biztos vagyok. Talán dudi tudna segíteni ebben, vajon mi lehet a véleménye ? Morál szintén kérdéses, a rendszer kirakatpolitikája miatt, nem tudhatjuk a videókon bemutatott gyakorlatokon kívül, mi lehet a tényleges állapot. Passz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
. Jelenleg ugy gondolom teljesen folosleges lenne itt szakmai alapon barmit is leirni mivel garantaltan atmenne libsizesbe sorosozba vagy akarmi. Ahoz hogy szakmai vitat folytass alapveto a masik egy bizonyos szintu tisztelete elfogadasa meg akkor is ha mas politikai nezeteket vall .
De akkor a technikai topikokban viríthatnál valamit, nem csak azt, hogy mi milyen hülyék vagyunk és ezért felesleges nekünk bármit írni mert addig nem hisszük el.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ehhez annyit tennék hozzá, hogy szerintem a leggyengébb haderőnemük, a légierő. Az nem tud mérkőzni a déliek légierejével. Haditengerészetükben igazad van, az is nagyon gyenge. Szárazföldi erejük nagy méretű, rengeteg, nem a legkorszerűbb technikával, de nagyon sokkal. Kérdés, mennyire hadrafoghatóak. Parádékból ne induljunk ki e téren. A különlegeseik túl nagy létszámúnak tűnnek nekem. Ennyi különleges katona nem tudom mennyire különleges, illetve milyen a képzettségük, fegyverzetük, felszerelésük. Nem lehet egységesen magas a színvonal, ilyen nagy létszámnál, ebben biztos vagyok. Talán dudi tudna segíteni ebben, vajon mi lehet a véleménye ? Morál szintén kérdéses, a rendszer kirakatpolitikája miatt, nem tudhatjuk a videókon bemutatott gyakorlatokon kívül, mi lehet a tényleges állapot. Passz.
Hatalmas hadsereguk van. De ha meg regi es korszerutlen is az emberek kikepzesehez gyakorlatozasahoz rentgeteg penz kell. Ez az ami arra fele nem igen van. Az agyuk fenyesek a festes uj de kizartnak tartom hogy komoly kikepzes lenne. Szerintem az EK hadsereg is dolgozik szolgalja a vezert. Draga fegyverek mint lerak legiharc raketa stb rendszer szintu hasznalata megint kizart. A ballisztikus es ASM raketak propaganda inditasai a maximum amit megengedhetnek maguknak.

Gyakorlatozas hijjan a rendszeruk merev reagalni keptelen orias. Ha megindul ( mert erre kepes ) akkor viszont a mai technikai szinten konyu celpont lesz kb mint az iraki csapatok a Kuvaitbol kivezeto uton.

Uvolto eger az a hadsereg szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: shen79

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
De akkor a technikai topikokban viríthatnál valamit, nem csak azt, hogy mi milyen hülyék vagyunk és ezért felesleges nekünk bármit írni mert addig nem hisszük el.

Ne adj olyat a szamba amit nem mondtam.
En nem mondtam olyat hogy itt barki is hulye lenne. Ellenben en mar le lettem itt hulyezve lukezve stb stb.
Masok amikor csinaltak nem volt problema csak az LENNE a problema ha en csinalom ?
Furcsa egy igazsag erzeted van.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Nekünk észak-koreaiakat nem kéne befogadni, el sem jutnának idáig. Mind menne délre. A balosobbja Kínába.....
Persze, csak akkor, ha sikerül viszonylag kevés vérrel buktatni a Kisdagit. Szerintem Oo. azért vezényelt oda csapatokat, mert az FSZB-nek van némi értesülése, hogy a kínaiak elkezdték keverni a kakit Phenjanban. Nem csodálnám, ha egy-két héten belül "egészségi okokból" Kisdagi heveny ólommérgezést kapna, és A-Kár-Ki lenne a Koreai Munkapárt új vezetője, aki szép lassan elkezdene egy kínai típusú reformot. Cserébe a jenkik csökkentik vagy meg is szüntetik a koreai aktív katonai jelenlétet és puszit adnak Pekingnek.
Kérdés, ki sakkozik jobban? Putyin vagy a kínai főtitkár?

Miért reménykednek egyesek mindenképpen a gyilkolászásban? Kim pontosan ugyanúgy el tud mozdulni a kínai modell irányába, mint "A-Kár-Ki". Sőt úgy tűnik, hogy apró lépésekkel el is mozdult. Ehhez nem kell őt megölni. Kim kiszámíthatóbb, mint a megölése után következő interregnum, amelyben akár sokkal rosszabb vezető is hatalomra juthat. Ráadásul biztos nem fogják megköszönni annak a hatalomnak, amely megöleti. Jelenleg kapcsolatok terén (gazdaságilag, politikailag, katonailag, rendszer szempontjából) Kína áll a legközelebb Észak-Koreához és az a legvalószínűbb, hogy ha az észak-koreai berendezkedés elmozdul valamilyen irányba, az pont a kínai irány. A kínaiak pedig türelmes, kitartó fajta. Nincs okuk öldökölni. A cowboyos lövöldözés és gyilkolászás inkább a jenkikre jellemező.

A jenkiknek meg aligha kötnek olyan üzletet, hogy ha Kína megöleti az északi vezért, akkor az amcsik ezért puszit adnak és kivonulnak délről. Jelenleg az USA-nak a legjobb hivatkozási alap a jelenlétére és az általa nyújtott "védelem" szükségességére, a legjobb feszültségkeltési lehetőség pont Észak-Korea. Boldog lenne az USA, ha ez a hivatkozási alap megszűnne, ha Kína teljesen befolyása alá vonná Észak-Koreát és az USA dalolva kivonulna délről, hogy Dél.Korea is közeledhessen a kínaiak és oroszok felé? Alig hiszem!

Sakkozni biztos az oroszok sakkoznak jobban. A kínaiak go-t játszanak, a jenkik meg pókert. Mint ahogy azt a legutóbbi jenki blöff is mutatja.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Szerintem, de lehet, hogy csak tudatlanságból, Észak gyengéje a haditengerészet.... Mostohagyerek... Néhány kohószökevény kilo és romeo meg a pici yugok.. Felszíni egységeik túlélése percekben mérhető.... Tüzérségük iszonyú károkat tudnának okozni egy (1) sortűzzel, a másodikra, sőt a helyváltoztatásra már nem lenne idejük... Az erősségük a kétfedelű Ancsákon szállított különleges beszivárgó csapatok.... Na, azok még okozhatnak galibát....

Egy sortűz?
Hát azért egy icipicit több.
Tízezernél több tüzérségi eszköz, meg másik közel 10 ezer harckocsi, páncélozott harcjármű, műszaki harcjármű, mozgó rakéta kilövő, 4-5 ezer légvédelmi eszköz és csak a jó ég tudja mennyi egyéb (páncélozatlan) katona jármű akárcsak felének-harmadának kilövése akkora felvonulás után, mint a Sivatagi Vihar idején volt és 2-2,5 ezer repülőgéppel és helikopterrel is eltartana vagy 2-3 hónapig. Belekerülne alsó hangon 2-3 százezer bevetésbe és igen sok gép elvesztésébe. Fel kellene használni az USA precíziós fegyver készletének tetemes részét.
Közben pedig még az is megtörténhet, hogy ezt nem nem nézik végig tétlenül az északiak.
Nem kellene ennyire lenézni az északiakat. Közel sem olyan jó buli Észak-Korával háborúzni, mint ahogy páran elképzelik.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 486
19 440
113
Hatalmas hadsereguk van. De ha meg regi es korszerutlen is az emberek kikepzesehez gyakorlatozasahoz rentgeteg penz kell. Ez az ami arra fele nem igen van. Az agyuk fenyesek a festes uj de kizartnak tartom hogy komoly kikepzes lenne. Szerintem az EK hadsereg is dolgozik szolgalja a vezert. Draga fegyverek mint lerak legiharc raketa stb rendszer szintu hasznalata megint kizart. A ballisztikus es ASM raketak propaganda inditasai a maximum amit megengedhetnek maguknak.

Gyakorlatozas hijjan a rendszeruk merev reagalni keptelen orias. Ha megindul ( mert erre kepes ) akkor viszont a mai technikai szinten konyu celpont lesz kb mint az iraki csapatok a Kuvaitbol kivezeto uton.

Uvolto eger az a hadsereg szerintem.

Nem akartam nagyon hozzászólni, de a "kizartnak tartom hogy komoly kikepzes lenne" kijelentéssel vitatkoznék. A kiképzésük jobb, mint bármelyik európai hadseregé, igaz, hogy nem a csúcstechnika kezelésének terén, de a motorizált gyalogság máshol sem a radarok kezelésében jártas. Hatalmas létszámelőnyük van, 1 milliós hadsereggel, 7,2 milliós tartalékos állománnyal! A tartalékosaik is jobban képzettek, mint a közép európai hadseregek jelentős része.
Az iraki háború tapasztalatai alapján ekkora haderőt csak jelentős saját veszteség árán lehet harcképtelenné tenni. A kérdés továbbra is az, hogy ebből mennyit visel el az USA belpolitikai tűrőképessége...
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Egy sortűz?
Hát azért egy icipicit több.
Tízezernél több tüzérségi eszköz, meg másik közel 10 ezer harckocsi, páncélozott harcjármű, műszaki harcjármű, mozgó rakéta kilövő, 4-5 ezer légvédelmi eszköz és csak a jó ég tudja mennyi egyéb (páncélozatlan) katona jármű akárcsak felének-harmadának kilövése akkora felvonulás után, mint a Sivatagi Vihar idején volt és 2-2,5 ezer repülőgéppel és helikopterrel is eltartana vagy 2-3 hónapig. Belekerülne alsó hangon 2-3 százezer bevetésbe és igen sok gép elvesztésébe. Fel kellene használni az USA precíziós fegyver készletének tetemes részét.
Közben pedig még az is megtörténhet, hogy ezt nem nem nézik végig tétlenül az északiak.
Nem kellene ennyire lenézni az északiakat. Közel sem olyan jó buli Észak-Korával háborúzni, mint ahogy páran elképzelik.
Es szerinted ez a hatalmas armada azzal a finanszirozassal mind uzemkepes ?

Mennyibe kerul szerinted 10 000 loveg eves karbantartasa es javitasa ? Mennyibe kerul csak a mozgatasuk es legfokeppen mennyibe kerul az elesloveszet gyakorlat ?

Szerinted erre mind mind volt van penz EK ban ?

A legieroben a MIG pilotak a hirszerzes szerint kevesebb mint 20 orat repulnek de inkabb csak 10-15ot. Szerinted az osszes MIG-21/29 uzemkepes ? Mennyibe is kerulne uzemkepesen tartani oket ?

Van erre mind mind penz ?

Szerintem kirakat a dolog. Megy mar regen a kanibalizacio es szerintem de ez csak maganvelemeny jo ha 30-40% os a hadrafoghatosag. Komunikacio vezetes meg a 70 es evekbeli. Regi hiradokocsik regi berendezesek antennak. Mennyibol tart manapsag azok bemerese zavarasa ?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem akartam nagyon hozzászólni, de a "kizartnak tartom hogy komoly kikepzes lenne" kijelentéssel vitatkoznék. A kiképzésük jobb, mint bármelyik európai hadseregé, igaz, hogy nem a csúcstechnika kezelésének terén, de a motorizált gyalogság máshol sem a radarok kezelésében jártas. Hatalmas létszámelőnyük van, 1 milliós hadsereggel, 7,2 milliós tartalékos állománnyal! A tartalékosaik is jobban képzettek, mint a közép európai hadseregek jelentős része.
Az iraki háború tapasztalatai alapján ekkora haderőt csak jelentős saját veszteség árán lehet harcképtelenné tenni. A kérdés továbbra is az, hogy ebből mennyit visel el az USA belpolitikai tűrőképessége...
Mibol kepeznek ki ennyi tuzert harckocsizot muzaki katonat ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 554
113
Dinamo

"Szerintem kirakat a dolog. Megy mar regen a kanibalizacio es szerintem de ez csak maganvelemeny jo ha 30-40% os a hadrafoghatosag."

Pont mint a Nyugat-európai haderőknél ;)
A mi haderőnk átlagos hadra foghatósága el sem éri ezt a szintet, szerintem.
A Gripenekkel tudunk elvileg 80% fölötti hadrafoghatóságot ami világ szinten is kiválónak számít. Ehhez mérjük amit lesajnálva írtál róluk....
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 486
19 440
113

Néhányan inkább csak propaganda okokból nem akarják elhinni, hogy az olyannyira lenézett ÉK hadsereg mondjuk század szintű erőpróba esetén keresztben lenyeli valamennyi európai (de sok esetben bármely amerikai) hadsereget... Most persze majd megint jön a szöveg, hogy miért "istenítem" őket ennyire, de ez nem "istenítés" csupán a józan ész intése, hogy lebecsülni az ellenséget minden esetben erősen szuicid tevékenység...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Jogos a ket pont.

En kerek elnezest.

De remelhetem hogy esetleg "masokat" is figyelmeztetsz. Persze csak ha van ertelme.
Nem kell neki figyelmeztetni, mert épp ezért nem válaszoltam a reagálásodra! (hogy kinek mekkora, az ne ide tartozik!). De, ha akarod, magánba lemérhetjük!:eek:
Ha, mond neked valamit:
A Marconinál és a SAT cégnél mérnökként dolgoztam, sőt lehet, hogy az alapokat az én jegyzeteimből tanultad?:rolleyes: