[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ha jól tudom még mindig az a szokás Magyarországon ha nem jár a gyerek a szellemi fejlődését járó iskolába, akkor nincs családi pótlék.
Ennek a mondatnak mi az értelme?

Ha a magyarok nem kapnak demokráciát és egészséges független egyetemi oktatást, akkor az EU ne fizesse már a segélyt egy felelőtlen kormánynak.
Az EU nem fizet Magyarországnak segélyt.
Ami EU leosztásból pénz érkezik az nem a kormánynak érkezik, hanem a lakosságnak.
Magyarországon demokrácia van és "független egyetemi oktatás" még ha az utóbbinak annyi is az értelme, hogy független az ami "nekem" tetszik.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Nem intézkedtek, nem gátoltál személyi szabadságát senkinek. Hogyan is volt a népszavazási kérdés és kopaszok eseténél? Hm... Picit nagy a kontraszt...

Ha már párhuzamokat keresel, talán jobb párhuzam lenne Magomed esete a rasztás-narkós Komáromyval.
Ugye emlékszünk, micsoda liberális hisztéria lett egy kamera előtt történt számonkérésből...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 821
113
Ez aggódás, nem utálat.
Ha egy szülő rosszul tartja a gyerekét, az egészséges testi és szellemi fejlődését teszi kockára önös érdekből vagy megrögzött torz ideológia miatt, akkor attól a szülőtől el kell venni a gyereket és felelős gondos emberek gondjaira kell bízni.

Ha jól tudom még mindig az a szokás Magyarországon ha nem jár a gyerek a szellemi fejlődését járó iskolába, akkor nincs családi pótlék.
Ha a magyarok nem kapnak demokráciát és egészséges független egyetemi oktatást, akkor az EU ne fizesse már a segélyt egy felelőtlen kormánynak.

A minap azt ìrtad, hogy jó lenne, a kirúgnàk Magyarorszàgot az Eu-ból.
Ezt nevezed te aggódàsnak? :eek:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Így dolgozd fel a 4%-os gazdasági növekedést! - szellemi túlélőkészlet baloldali embertársainknak
http://spiler.blog.hu/2017/05/16/ig...llemi_tulelokeszlet_baloldali_embertarsainkna

Az EU már bevándorláspárti rajzfilmet finanszíroz

http://spiler.blog.hu/2017/05/17/dobbenet_az_eu_mar_bevandorlaspari_rajzfilmet_finansziroz

Simicska különös kapcsolata az RTL Klubbal

http://pestisracok.hu/simicska-kulonos-kapcsolata-az-rtl-klubbal/

Botka nagyívű beruházása a Nemzeti Nyomozó Irodánál landolt
https://888.hu/article-botka-nagyivu-beruhazasa-a-nemzeti-nyomozo-irodanal-landolt

"Mindent uraló orosz befolyásról, propagandaháborúról, moszkvai ihletésű álhírcunamiról zeng a magyarországi balliberális sajtó minden rendű-rangú orgánuma."
http://demokrata.hu/blog/2017-05-17/idegen-befolyas

A tegnapi Háttér-kép:
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 735
113
Egy kérdés erejéig visszatérve a Momentumos esethez.

Nincs/nem maradt ebben az országban egy normális ember sem, aki - most még - egyszerűen a közjóért politizálna, és se nem Soros-bérenc, se nem Fidesz-nyalonc!?:eek:
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Ez aggódás, nem utálat.
Ha egy szülő rosszul tartja a gyerekét, az egészséges testi és szellemi fejlődését teszi kockára önös érdekből vagy megrögzött torz ideológia miatt, akkor attól a szülőtől el kell venni a gyereket és felelős gondos emberek gondjaira kell bízni.

Ha jól tudom még mindig az a szokás Magyarországon ha nem jár a gyerek a szellemi fejlődését járó iskolába, akkor nincs családi pótlék.
Ha a magyarok nem kapnak demokráciát és egészséges független egyetemi oktatást, akkor az EU ne fizesse már a segélyt egy felelőtlen kormánynak.

Én nem tudom Te melyik világba élsz , már remélem nincs harag,de EZ NEM SEGÉLY ! ! ÉRTED ? Kohézios politikáért jár a kohézios Unios támogatás.
Ez nem adomány azért kapja Magyarország és nem FIDESZ , mert felszámoltuk VÁM-ot , különböző Unios kvotákat alkamaztunk ( Cukor , stb...) Amik HÁTRÁNYOSAN érinteték a MAGYAR gazdaságot , ezért a KOHÉZIOS támogatás. Ismerve a fajtád Te mint FANATIST BALLIBERÁLIS sose akarod és fogod megérteni, még ha lerajzolnám akkor se, csak azért írtam le hogy kicsit helyre tegyük ezt a dolgot.Gondolom iszonyatos közgazdaság tudomány áll hozzászollásaid mögött vagy csak fotelszakértő ? Utóbbira tippelnek
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 777
113
Én nem tudom Te melyik világba élsz , már remélem nincs harag,de EZ NEM SEGÉLY ! ! ÉRTED ? Kohézios politikáért jár a kohézios Unios támogatás.
Ez nem adomány azért kapja Magyarország és nem FIDESZ , mert felszámoltuk VÁM-ot , különböző Unios kvotákat alkamaztunk ( Cukor , stb...) Amik HÁTRÁNYOSAN érinteték a MAGYAR gazdaságot , ezért a KOHÉZIOS támogatás. Ismerve a fajtád Te mint FANATIST BALLIBERÁLIS sose akarod és fogod megérteni, még ha lerajzolnám akkor se, csak azért írtam le hogy kicsit helyre tegyük ezt a dolgot.Gondolom iszonyatos közgazdaság tudomány áll hozzászollásaid mögött vagy csak fotelszakértő ? Utóbbira tippelnek

Mindig ugyanazt a panelt puffogtatják, néha megcserélve: EU segély, oroszok nem jók, Orbán cigó, Orbán veri a feleségét, Mészáros, Ráhel, minden szar jelenleg, lopnak, jobban lopnak, mint Feri alatt, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Ez nem adomány azért kapja Magyarország és nem FIDESZ...

Mért nem a Fidesz kapja? Jó igen papíron MO... valójában meg ha nem vagy fideszes vagy nem tejelsz fideszesnek akkor esélytelen vagy.

Nem mellesleg ha nem ezen a területen dolgozol, EUs támogatások... akkor te is fotelszakértő vagy. Ha meg igen akkor tökéletesen tisztában vagy a helyzettel, hogy hogy is megy ez.
 
  • Tetszik
Reactions: tacticool

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
valójában meg ha nem vagy fideszes vagy nem tejelsz fideszesnek akkor esélytelen vagy.

Ez a "fejlett" nyugaton lobbinak nevezik.
Egyébként soha és sehol nem volt máshogy. Ez se nem Fidesz sajátosság, se nem magyar sajátosság.

Mért nem a Fidesz kapja?
Nem. Ha jövőre Gipsz Jakab fogja a választásokat megnyerni, akkor a Gipsz Jakab (és pártja) fogja az adott korlátok között, az adott feltételek mellett (a csatlakozáskor és azóta eltelt időben lefolyt tárgyalások tükrében) a pénzt szétosztani. Nem pedig ha a Fidesz nincs, akkor pénz sincs. Mint ahogy akkor is volt, mikor nem a jelenlegi kormány irányította az országot. Olyat meg még nem látott a történelem, hogy a másik szekerét tolja valaki, mikor tolhatná a magáét is; illetve gyanítom, hogy akik most részesülnek a forrásokból, azok akkor is részesülnének, ha teljesen más lenne kormányon, hisz a pénz beszél a kutya ugat.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 968
113
Itt jelezném, hogy én is nyertem EU-s pályázaton, én magam írtam és adtam be, igaz sokat kellet a nyakukra járnom (próbáltak nem kifizetni), de megnyertem. Hozzá tenném se kapcsolati se anyagi korrupció nem kellet a győzelemhez.
Ettől persze ez még nem reprezentatív, de hülyeség azt állítani, hogy EU-s pénzt nem lehet tisztességesen nyerni.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 735
113
Ez a "fejlett" nyugaton lobbinak nevezik.
Egyébként soha és sehol nem volt máshogy. Ez se nem Fidesz sajátosság, se nem magyar sajátosság.


Nem. Ha jövőre Gipsz Jakab fogja a választásokat megnyerni, akkor a Gipsz Jakab (és pártja) fogja az adott korlátok között, az adott feltételek mellett (a csatlakozáskor és azóta eltelt időben lefolyt tárgyalások tükrében) a pénzt szétosztani. Nem pedig ha a Fidesz nincs, akkor pénz sincs. Mint ahogy akkor is volt, mikor nem a jelenlegi kormány irányította az országot. Olyat meg még nem látott a történelem, hogy a másik szekerét tolja valaki, mikor tolhatná a magáét is; illetve gyanítom, hogy akik most részesülnek a forrásokból, azok akkor is részesülnének, ha teljesen más lenne kormányon, hisz a pénz beszél a kutya ugat.

Oké, csak akkor ne sajátítsák már ki a nemzeti szót, meg a Magyarország fogalmat: Ne viselkedjenek úgy, mintha erkölcsi fensőbbség lennének.
Morálisan semmivel nem különbek az előző kurzustól.
Ja: Pont.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and panoz

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 777
113
Oké, csak akkor ne sajátítsák már ki a nemzeti szót, meg a Magyarország fogalmat: Ne viselkedjenek úgy, mintha erkölcsi fensőbbség lennének.
Morálisan semmivel nem különbek az előző kurzustól.
Ja: Pont.

Dehogynem.

Egy komment a mandiról:

"Meg ezen kívül van maastrichti kritériuma, gazdasági növekedése, +14 500 milliárd forinttal több megtakarítása a lakosságnak, mint 2010-ben volt, meg van még brutál külkereskedelmi többlete, alacsony inflációja, itt-ott újra van állami vagyon, jóval alacsonyabb külföldi kitettsége az államháztartás finanszírozásának terén, nincs viszont IMF felügyelete meg államcsődje.

Nos, ha a Fidesz lop és mégis ezt produkálja, akkor ti vagy sokkal többet loptatok vagy intellektuálisan alkalmatlanok vagytok az ország vezetésére. Ennyike."
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 347
10 735
113
Tudom, látom; idézőjelbe tetted, de mivel ezzel válaszoltál, ezért értelemszerűen azonosulsz vele.

Már megint ez a Fidesz vagy Gyúúrcsányék.
Ez a tipikus kétbitesre leprogramozás.
Akkor Antal, meg Boross (Tudod, akik forradalmi múlt ellenére vezetői pozícióba kerültek...) is a Soros kottájából játszó sokat lopó intellektuálisan alkalmatlanok voltak?
Vagy hogy?
Aztán amikor egyszer O. V. meghal - mert szerencsére még Rockefellert se bírták halhatatlanra gyógyítani - akkor mi lesz?
Jön a nemzethalál?
Vagy a vazallusok egymás torkának esnek a koncért?
 
Status
Not open for further replies.