[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
518
2 389
93
Akkor most úgy néz ki Izrael,Usa azt csinál amit akar szabadon?
Akkor az oroszok legalább menjenek haza és foglalkozzanak az ukrajnàba lévő honfitársakkal,ott legalább hazai a pàlya.jobb ötletem nincs mert zsidókat nem lőhetnek le hiába a technika,mert őket nem szabad senkinek:)
Hàt az usa meg megint kérdőjeles velük meg nem bírnànak.
Úgyhogy irány ukrajna és tessék cselekedni Mr Putin:)
De ez csak természetesen csak az én véleményem:)
 
  • Tetszik
Reactions: Roni
D

danielblack

Guest
Úgy látom elakadt az SAA. Nem is csoda mondjuk, mert a németeknek nem volt ekkora frontvonal szinte :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 815
20 975
113
Azok soha semmit nem hagynak válasz nélkül, de ha elég nagy vagy akkor a nyomásgyakorlás már az elején eléri a célját és nem kell durvább módszerekhez folyamodni.

Az oroszok egyenlore el vannak igy, mindenki tisztaban van vele -a meteltek is-, hogy tized annyira sem tettek oda magukat, mint amennyire tehetnek. Sakkoznak, es mi ebbe egesz picit sem lathatunk bele csak kovetkezteteseket vonunk le, tippelunk...
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Akkor most úgy néz ki Izrael,Usa azt csinál amit akar szabadon?
Akkor az oroszok legalább menjenek haza és foglalkozzanak az ukrajnàba lévő honfitársakkal,ott legalább hazai a pàlya.jobb ötletem nincs mert zsidókat nem lőhetnek le hiába a technika,mert őket nem szabad senkinek:)
Hàt az usa meg megint kérdőjeles velük meg nem bírnànak.
Úgyhogy irány ukrajna és tessék cselekedni Mr Putin:)
De ez csak természetesen csak az én véleményem:)
Az egy dolog,hogy neked ötleted sincs de nyugodj meg nekik van.Nem mennek sehova,Aszad pedig győztesen kerül ki ebből a konfliktusból.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and jimkirk

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Úgy látom elakadt az SAA. Nem is csoda mondjuk, mert a németeknek nem volt ekkora frontvonal szinte :D
Ezt így nem mondanám.Mint minden háborúban ebben is még egy győztes menetél közben is vannak hullámvölgyek ha másért nem hát logisztikai okoknál fogva.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Kiszivárgott rendezési terv. Mindenki megkapja a maga befolyási övezetét, az ország egyben marad.
OrErswt.png
álmodik a nyomor...
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 080
11 760
113
valahogy van egy érzetem ha hamis zászlós gáz támadás lesz annak nagy hullámai lesznek.
sok-sok áldozattal.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
us.dzsihadistákat dobnak át délről,szerintem elkezdték felszámolni szép csöndben a területet
DDf-23AXcAEoBuC.jpg
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
valahogy van egy érzetem ha hamis zászlós gáz támadás lesz annak nagy hullámai lesznek.
sok-sok áldozattal.
Az usa. már belátta a dél szíriai kudarcát a kurd területekre koncentrál.A lényeg,hogy most emelt fővel kell hagyni távozni onnan erre az oroszok figyelmeztették is a szíreket. Én bízok benne,hogy nem lesz semmi gáz :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and zeal
T

Törölt tag 1526

Guest
us.dzsihadistákat dobnak át délről,szerintem elkezdték felszámolni szép csöndben a területet
DDf-23AXcAEoBuC.jpg
Inkább arról van szó, hogy megkezdik felszabadítani az Eufrátesztől keletre lévő ISIS területet. Aztán ha az megvan akkor valószínűleg Al-Tanf és Al-Bukamal között két irányból zárják a déli határt.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 299
10 193
113
Inkább arról van szó, hogy megkezdik felszabadítani az Eufrátesztől keletre lévő ISIS területet. Aztán ha az megvan akkor valószínűleg Al-Tanf és Al-Bukamal között két irányból zárják a déli határt.

Ez már most se lenne lehetséges az SAA miatt ami nagyon jól látszik a térképen. Amire eljutnak Bukamalig(nem fognak mivel az olajmezőkért ölre mennek a szírek) addig majd nézegetnek a fejükből az oroszok/irániak/irakiak/szírek nem?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and gioo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
us.dzsihadistákat dobnak át délről,szerintem elkezdték felszámolni szép csöndben a területet

Túlzott következtetés. Inkább helyi offenzív kapacitást gyöngítik, mert az adott helyen nincs jelentősége többé (az a terület a mérsékelt terroristák nélkül is védett az USA erői által), míg az SDF koalícióját meg kell erősíteni arab etnikumú erőkkel az eufráteszi versenyfutáshoz!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ez már most se lenne lehetséges az SAA miatt ami nagyon jól látszik a térképen. Amire eljutnak Bukamalig(nem fognak mivel az olajmezőkért ölre mennek a szírek) addig majd nézegetnek a fejükből az oroszok/irániak/irakiak/szírek nem?
Nyilván az oroszok-irániak sem fognak a fenekükön ülni, de amikor Trump és a szaúdi trónörökös eljárta a kard-táncot nekem az jött le, hogy részükről a java még hátravan, szerintem ők tervezik a déli határ lezárását. Az, hogy most odaengedték az SAA-t taktikai lépés lehet, hagyják hogy ők számolják fel az ISIS-t az Eufrátesztől nyugatra, így a veszteségek is őket érik és ha fel is számolták az ISIS-t jelentős erőket kell Közép-Szíriába telepíteni nyugatról.

Valójában elég sok ütőkártya van még a pakliban, mikor a legkeményebb végső csatára kerül sor a sarokba szorított ISIS-el a sivatagban akkor egyszer csak aktiválódhatnak a deeszkalációs zónák amelyek addig pont csurig telnek TOW-al. Ez máris kritikus helyzet lenne, de ezen kívül még Izrael és Törökország is bent van és ha ezután még ők is aktiválódnak az már súlyosan kritikus helyzet lenne.

És ha ebben a súlyosan kritikus helyzetben kezdődne az amerikai-szaúdi határzár művelet az már oroszok ide irániak oda, túlterhelné a képességeiket.